Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Report i .doc problem?

[es] :: Access :: Report i .doc problem?

[ Pregleda: 2682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Report i .doc problem?22.05.2005. u 10:27 - pre 230 meseci
Cao svima,

imam report koji se sastoji od "glavnog" i subreport dela. Pre mog pokusaja da celu stvar prebacim u Access, poprilicno glomazan posao se radio rucno a izvestaji kao njegov krajnji deo su se jednostavano kucali u Word-u. Sam izvestaj mora da stane na jednu A4 stranu i preprun je clanova zakona, odredbi, adresa, ptt brojeva, na 2 mesta imam i tekstualne paragrafe mestimicno dopunjene paragrafima iz baze.

E, sad pitam ja vas: Kako da postojeci .doc sablon za izvestaj, prebacim u Acccess i od njega napravim neki background i tome slicno, na koji cu moci da umecem polja iz baze. Do sad sam probao image i unbound object (posto mi se background ne menja sa svakim podatkom). Na zalost, kada prebacim polja iz baze preko uvezenog background-a uopste ne mogu da kontrolisem velicinu polja i sl. Tacnije ne mogu da pristupim kontrolama za povecanje i premestanje polja. Tu je i problem skaliranja uvezenog dokumenta na stranicu A4?! Da li je mozda bolje da to ne bude .doc vec da background prebacim u jpeg?


Da li mozda neko preporucuje izvoz u word, i da li se mozda tamo moze automatizovati postavljanje uvezenih access podataka na odredjena mesta u dokumentu?

Nadam se da sam bio dovoljno jasan. Oprostite ako sam omasio neki izraz i sl., ovo mi je prva baza. Koristio sam pretragu ali nista slicno nisam nasao.

Hvala u svakom slucaju!


Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Report i .doc problem?24.05.2005. u 14:59 - pre 230 meseci
Prouci Mail Merge opciju u Wordu. To obicno daje najbolje rezultate kada imas relaciju 1:1 izmedju Word dokumenta i tvog izvornog rekrdseta. Ako imas da prikazes vise od jednog rekorda po dokumentu, ond mail merge nije dobar izbor. Na primer, ako stampas samo razlicta imena i adresu, mail merge je OK. Ali kao stampas ime, adresu i listu uplata/isplata, zboravi na Mail merge.
 
Odgovor na temu

Dusan Kondic
Programer
ZR "Parametar" Ljubovija
Ljubovija

Član broj: 49961
Poruke: 225
*.freeserbia.sezampro.yu.

Sajt: www.drinacoding.com


+14 Profil

icon Re: Report i .doc problem?27.05.2005. u 16:48 - pre 230 meseci
Ja sam pravio neke report-e tako sto sam kopirao word-ov fajl (Ctrl+A, Ctrl+C), pa ga paste-ovao u report (Ctrl+V). Posle toga sam dodavao text box-ove na odredjena mesta.
Najbolji nacin je ipak sa Mail Merge, a ovaj "moj" nacin je izmisljen za lenjivce.
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Report i .doc problem?27.05.2005. u 20:37 - pre 230 meseci
Dusane, tvoj nacin je u stvari bolji i pouzdaniji nego mail-merge

Medjutim, tu treba dosta iskustva i strpljenja, ali se na kraju isplati. No, nije za pocetnike jer je tesko je objasniti kako se zaista radi.
 
Odgovor na temu

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
213.244.197.*

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Re: Report i .doc problem?08.06.2005. u 14:08 - pre 229 meseci
Hvala na odgovorima,

na kraju sam uradio isto sto i Dusan i nisam imao nikakvih problema.
Meni se sasvim dopada a i vrsi posao.I naravno, treba mnogo vremena da svi text box stanu na svoja mesta u izvestaju.

Pozdrav
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Report i .doc problem?

[ Pregleda: 2682 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.