Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kojim programom da otvorim .DAT fajl?

[es] :: Windows aplikacije :: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?

[ Pregleda: 17534 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Kojim programom da otvorim .DAT fajl?19.05.2005. u 18:46 - pre 229 meseci
Kojim programom da otvorim .DAT fajl u kome su ustvari spakovani zvucni fajlovi jedne igrice?
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

Corey

Član broj: 20462
Poruke: 3246
*.drenik.net.



+3 Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?19.05.2005. u 20:31 - pre 229 meseci
Koja je igra u pitanju?
 
Odgovor na temu

xxxrugby

Član broj: 16068
Poruke: 653
*.ericsson.net.

Sajt: www.zagreb-rugby.hr


Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?19.05.2005. u 21:03 - pre 229 meseci
Mozes da otvoris u NOTEPADu al ovisi ako zelis da mjenjas.
Ako ta igirca upisu i cita binarno tada ces morat da mijenjas podatke s nekim programom poput HIEW.
A ako ne pise i ne cita binarno onda mozes promjenit u Notepadu.

Najbolje ti je. Skopiras taj file izvan. promjenis nesto u njemu u NOTEPADU i ako sad javi neku gresku. Znaci binarno je. Onda uzmi HIEW i pronadji s trazenjem te odredjene stringove i promjeni ih u njemu binarno!!!
xxxrugby: "We are all philosophers, when question is about politics!"
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?20.05.2005. u 08:36 - pre 229 meseci
BSPlayer?
 
Odgovor na temu

mramorcanin
Truja Sava
Agencija TrujaGroup
Mramorak

Član broj: 38995
Poruke: 204
*.3dnet.co.yu.

Jabber: trujagroup@gmail.com
Sajt: www.trujagroup.com


+1 Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?20.05.2005. u 11:22 - pre 229 meseci
U total commanderu selektujes taj fajl i otvoris ga sa tasterom F4 ako ne moze sigurno moze sa F3.
Skype : trujagroup
msn : [email protected]
 
Odgovor na temu

M.O.D.
Beograd

Član broj: 34033
Poruke: 167
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?20.05.2005. u 15:39 - pre 229 meseci
ili u windows (total) commanderu drzis desni klik i view(lister) pa kad ti se otvori na options ili na brojeve biras text, binary, hex, html, unicode...
Roses are red, violets are blue
my dick is both, so let me stick it in you!
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?21.05.2005. u 16:13 - pre 229 meseci
Teško da je fajl standardan, iako ima jednu od standardnih ekstenzija. DAT fajlovi u igrama su obično gomila resursa, kojima igra pristupa direktno. Samim tim, NIJE moguće njihovo otvaranje uobičajenim aplikacijama. Retko, programeri koriste standardne zvučne/video fajlove, koje jednostavno preimenuju u neku drugu ekstenziju, iako je struktura fajlova standardna.

Nažalost, najčešće to nije slučaj.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nikola-15
Nikola Bozovic
Pancevo

Član broj: 26854
Poruke: 450
212.200.69.*



Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?21.05.2005. u 18:30 - pre 229 meseci
Pa probaj sa sajtom filext.com pa ukucaj .dat i vidi koji su programi najadekvatniji...
Svi za jednog, a i taj jedan za mene!
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.dialup.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?21.05.2005. u 20:38 - pre 229 meseci
Mislim da ima nekoliko formata koji imaju takvu ext. Na nekom VCD-U sam video dat, video zapis, i otvarao ga je Mv2Player, ali za taj sto ti imas cisto sumnjam...
Pozdrav
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?23.05.2005. u 14:24 - pre 229 meseci
Taj .DAT fajl je kao neki .ZIP fajl u kome su smesteni .WAV fajlovi ili neki drugi zvucni fajlovi koji se koriste u igrici. Ja hocu da otvorim .DAT i da izmenim fajlove .WAV.

Citat:
StORM48: Teško da je fajl standardan, iako ima jednu od standardnih ekstenzija. DAT fajlovi u igrama su obično gomila resursa, kojima igra pristupa direktno. Samim tim, NIJE moguće njihovo otvaranje uobičajenim aplikacijama. Retko, programeri koriste standardne zvučne/video fajlove, koje jednostavno preimenuju u neku drugu ekstenziju, iako je struktura fajlova standardna.
Nažalost, najčešće to nije slučaj.


Mislim da me ovaj covek razume.

Citat:
StORM48: Samim tim, NIJE moguće njihovo otvaranje uobičajenim aplikacijama.


Sigurno postoji neki nacin.

Drugo, menjanje sa hiew-om ili total komanderom nece mi dati nikakve sanse da promenim zvuk. Takodje Mv2 plejer ili bilo koji drugi plejer tu ne pomaze.
Hvala na dosadasnjim odgovorima i nadam se da ce mi neko pomoci kako da otvorim ovaj .DAT i ucinim ono sto zelim.

What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?23.05.2005. u 14:41 - pre 229 meseci
Probaj da nađeš neki ekstraktor za resurse dotične igre. Za neke igre postoje takvi programi, a služe upravo za "čupanje" zvuka, slike i (ponekad) njihovu zamenu. U zavisnosti od popularnosti igre, alatke su raspoložive u određenoj meri.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?23.05.2005. u 15:07 - pre 229 meseci
Znam na šta misliš radio sam to sa Warcraftom i sa Counter-strike-om ali ovo je neka igrica od kompanije KONAMI, neke gluposti (karte) koje igra moj brat.
Pokušaću da pronadjem ekstraktor ali mislim da sam unapred osudjen na propast.
Igra se zove KAIBA THE REVENGE Yu Gi Oh(karte).
Ali nije u pitanju samo ova igra, nailazio sam i na neke druge programe i igrice koje imaju takve .DAT fajlove pa sam mislio da postoji neki univerzalni ekstraktor, editor ili neki drugi programcic.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kojim programom da otvorim .DAT fajl?

[ Pregleda: 17534 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.