Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Moc Podsvesti Dzozef Marfi

[es] :: Nauka :: Moc Podsvesti Dzozef Marfi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 66231 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
*.gw-1.bg.krstarica.net.



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi24.05.2005. u 07:19 - pre 230 meseci
nije rec o godinama, vec o principu zivota. Biblija kaze da mozemo sve ukoliko verujemo. Verujem da si i ti dovoljno mlad da nemas odgovor na ovo pitanje.A i mnogi koji su pri kraju zivota ga nemaju. U svakom slucaju : Vreme ce pokazati. Ono uvek da odgovor. Pitanje je samo da li ce nam tada biti potreban.
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi24.05.2005. u 09:13 - pre 230 meseci
Vreme je najbolji sudija.I jedino ono daje sve odgovore.
U tvojim postovima prepoznajem svoja razmisljanja od pre par godina.Vremenom se nesto i promenilo,ali jedno je ostalo isto:uverenje da se smisao zivota nalazi u dostizanju ciljeva.Bar onaj smisao koji je nama dostupan na ovom stepenu moralnog i duhovnog razvitka.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

dava
Banja Luka

Član broj: 27208
Poruke: 893



+384 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi02.06.2005. u 15:53 - pre 230 meseci
BillyTheKid_79 malo je glupo to da pises za Dzozef Marfija i Scott Peaca da su prevaranti.
Pomocu reda, rada i discipline se zaradjuje za zivot, ali ako hoces da napredujes u nekom poslu ili da postanes nesto moras u to cvrsto vjerovati i zeljeti (tad ce ti pomoci podsvijest). Tu je potreban i trud ali on neide bez vjere i zelje koja ga drzi.
A ako mislis da neces uspjeti u nekom poslu, tako ce najvjerovatnije i biti, jer bez vjere nema nista, a ona je osnovna alatka da probudi moc tvoje podsvjesti.
dalibord5 zasto mislis da ljudi nebi mogli raditi nevjerovatne stvari. Ti , ja i svi ostali ljudi koristimo 3-4% naseg mozga (kazu da je tesla koristio 7%, a bio je genije), sta mislis sta je sa ostatkom? Neke djelove naseg mozga smo zapustili pa su oni zakrzljali. Jedan od njih je 6-to culo koje posjeduju zivotinje. Ono kod ljudi jos nije mrtvo zato se svima nama desi da nesto predvidimo ili osjetimo, sto nebi mogli ma koliko razmisljali.
Koliko puta vam se desilo da legnete navece u svoj krevet razmislite malo o sutrasnjem danu i planirate ustati u recimo 7h, a sutradan se budite u 6:55 sami od sebe. Ako mi vjerujete ja uopste nemoram navijati sat i mogu se bez problema probuditi u 5, 6 ili 7h sati ujutro bez ikakvih problema. Kako to objasnjavate, ako nepostoji podsvjest sta nas onda budi?
Eto najjednostavniji primjer.
SELECT * FROM หน่วยงานหลัก WHERE ยสันติ LIKE 'โดย%'
 
Odgovor na temu

Stefano

Član broj: 13287
Poruke: 1797
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+5 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi03.06.2005. u 22:14 - pre 230 meseci
Mene interesuje jedna stvar.Par puta pred ispit dok sam bio vanredan u srednjoj skoli,sam se razoboleo i to bas dan-dva pred ispit i ono obori me u krevet,temperatura,boli grlo i slicno,i secam se da sam sebi rekao ma mora da izadjem na ispit,moram da ozdravim do sutra ujutru i stvarno sam ozdravio do ujutru,niti sam imao temperaturu nit me je bolelo grlo,normalno sam otisao na ispit(i polozio btw.).

Interesuje me da li je to moc podsvesti,da li sam ja svojom podsvesti delovao na to da ozdravim do tad i tad ili je slucajnost.
 
Odgovor na temu

CimBac
Fax
Novi Sad

Član broj: 37332
Poruke: 157
*.nspoint.net.

Sajt: irrlicht.sourceforge.net


Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi06.06.2005. u 18:32 - pre 229 meseci
Citat:
Stefano: Mene interesuje jedna stvar.Par puta pred ispit dok sam bio vanredan u srednjoj skoli,sam se razoboleo i to bas dan-dva pred ispit i ono obori me u krevet,temperatura,boli grlo i slicno,i secam se da sam sebi rekao ma mora da izadjem na ispit,moram da ozdravim do sutra ujutru i stvarno sam ozdravio do ujutru,niti sam imao temperaturu nit me je bolelo grlo,normalno sam otisao na ispit(i polozio btw.).

Interesuje me da li je to moc podsvesti,da li sam ja svojom podsvesti delovao na to da ozdravim do tad i tad ili je slucajnost.

Ja bih rekao da jeste, neki bi rekli to je snaga volje, ali opet se svodi na podsvest. Da bi se uverio najbolje je da pokusas sa prethodnim primerom: pred spavanje kazes sebi: sutra ustajem u 7:00 AM, i ima da ustanes. Ja kad znam da sutra ujutru imam ispit uvek se probudim 5 minuta pre sata.
 
Odgovor na temu

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi14.06.2005. u 13:48 - pre 229 meseci
Ovo za budjenje radi,a da li je neko sanjao neki dogadjaj koji se kasnije dogodio, ili bilo sta drugo (parapsiholosko), zasta ste siguni da je nemoguce obijsaniti? Ili vam se ostvarila zelja koja je stvarno bila nerealna ?
Dacu jedan primer koji se meni dogodio:
Cetvrta godina,kraj skole,poslednji cas, nemam ocenu iz filozofije jedini u razredu. Profesorka je najavila da ce me pitati. Predhodnog dana nista nisam ucio, seo sam mirno i nekoliko puta izgovorio : "Sutra dobijam 5 iz Filozofije" Nista nisam znao, bilo je preko 10 lekcija da se nauci. Sutra dan prozivka,ja ustajem i odgovaram. Bio je to drugi cas. Sedeo sam u zadnjoj klupi, pa su mi ponesto sapnuli. Nista drugo nisam odgovarao sem sto su mi drugari sapnuli. Tri pitanja i profesorka kaze : "Sedi Radosavljevicu, ovo je trojka,zakljucno trojka". Sedam potupno miran, profesorka uzima olovku i upisuje ocenu. Tog trenutka odjednom dize glavu i kaze : "Ne mogu da verujem... Covece ne mogu da verujem ... Upisala sam ti pet. Jel ima neko korektor? (Naravno niko niije imao). Koliko ti srece imas Radosavljevicu. " Ostali djaci skacu : "Sta sreca profesorka, tako ne moze, hocu i ja ... bla bla.." Na kraju profesorka ustaje i kaze : "Radosavljevicu, 5.cas dodji u 4/2 da odovaras jos. Uoliko budes znao ostace ti petica. Dolazim 5. cas u 4/2, ali kod njih je previse bilo neispitanih, tako da nisam dosao na red. Na kraju casa,srecemo se na vratima, profesorka nasmejana kaze: "I osta' tebi petica!, neki ljudi stvarno imaju srece u zivotu. " Tako se zavrsilo. I ja sam zavrsio skolu sa peticom iz filozofije.
Znam da ce mnogi reci da je ovo slucajnost, ali ja ne mislim tako.
Ima li neko nesto slicno ?
 
Odgovor na temu

wizzart

Član broj: 64013
Poruke: 11
*.dialup.sezampro.yu.

Sajt: www.zodumil.net


Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi21.07.2005. u 00:15 - pre 228 meseci
Extra knjiga i sve je tacno sto pise, samo treba bezrezervno verovati u to
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
213.137.127.*

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi21.07.2005. u 07:37 - pre 228 meseci
Slazem se,ali i Komunisticki manifest je ekstra knjiga,samo treba verovati bezrezervno ;-)
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
212.200.125.*



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi27.08.2005. u 14:56 - pre 227 meseci
dalibord 5: Ja bih zeleo da te pitam u sta ti verujes, i sta imas protiv Komunistickog manifesta ?

[Ovu poruku je menjao RedPill dana 27.08.2005. u 15:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.pat-pool.bgd.sbb.co.yu.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi27.08.2005. u 16:25 - pre 227 meseci
O mojim verovanjima ne moramo ovde da pricamo.
Nemam nista protiv Komunistickog manifesta.Poenta je da dogmatsko,jednostrano,slepo,bezrezervno i bezpogovorno verovanje u bilo kakav pisani akt moze napraviti vise stete nego koristi.
Komunisti su pokusali da promene svet i svest ljudi nasilnim "verovanjem"
Isto tvrdi i Marfi.Ja samo kazem da ne mislim tako i da nije dovoljno zeleti ferari citavog zivota da se to i ostvari.Jeste bitan uslov ali ne i dovoljan.
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
212.200.124.*



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi27.08.2005. u 22:00 - pre 227 meseci
Izvini pomesao sam te sa BillyTheKid_79. Nesto drugo sam mislio ...
sorry ...
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi28.08.2005. u 00:49 - pre 227 meseci
Ne smeta...sve je to u cilju kvalitetne debate ;-))
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

CimBac
Fax
Novi Sad

Član broj: 37332
Poruke: 157
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: irrlicht.sourceforge.net


Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi01.09.2005. u 09:45 - pre 227 meseci
Ne shvatam samo te vernike sto veruju npr. u Alaha, ili u Isusa Hrista. Mislim, oni ceo zivot provedu odlazeci u crkve - dzamije, i na kraju ne shvataju da im ne pomaze Bog, vec sami sebi. Gledam ja na B92 emisiju o Muslimanima, prica jedna zena: "Sad kada sam konacno prosla trodnevno hodocasce, ja ZNAM da mi je Alah oprostio sve grehe". Ja mislim ZNAS. Mislim, nije lose to sto ona sada posle tih molitvi oseca olaksanje, nego lose je to sto ona treba da provede 3 dana na nogama, usred pustinje, na suncu da bi na kraju SEBE uverila da su joj gresi oprosteni.

Sto se tice Marfijeve knjige, ona je pisana u tonu slicnom knjigama svake vere (u Bibliji isto pise sve u imperativu - ne radi ovo, ne radi ono, Kuran da ne pominjem), a i pisana je za siroke narodne mase koje su, kao sto znamo, prosecne po pitanju inteligencije, a i svega ostalog. Tako da se ne moze reci da je ova knjiga dogmastija od ostalih verskih knjiga, cak sta vise. Ona objasnjava principe vere, koji postoje u svakoj veri, tako da ona obuhvata sve vere, i stavlja samu veru, kao pojam, u prvi plan.

@dalibord5: Jesi procitao knjigu "Moc Podsvesti"?
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi01.09.2005. u 10:37 - pre 227 meseci
@CimBac

Pa lepo,ti uzmi Marfija naredi podsvesti da ti sredi da ti bude u zivotu sve bombasticno!

Uzmi procitaj ostale delove Moci podsvesti i bice ti malo jasnije (mislim da ih ima 3,4)kakve su to gluposti!


Citat:
RedPill: Izvini pomesao sam te sa BillyTheKid_79. Nesto drugo sam mislio ...
sorry ...


samo reci ne ustrucavaj se........

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi01.09.2005. u 12:12 - pre 227 meseci
Citao Marfija,Skota Peka,Og Mandina...zapadna kultura ima brdo dela sa slicnom tematikom.
Nista napisano u Moci POdsvesti nije netacno.Ali ipak...
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi01.09.2005. u 13:27 - pre 227 meseci
CimBac : To su sve rituali, koji sami po sebi nemaju nikakvu moc. Ta zena koja stoji na suncu, ili vracevi koji bajaju ne predstavljaju nista, ali bas nista. Medjutim ljudima je mnogo lakse da poveruju u nesto, kada vide nekakva cudesa, koje kakve napitke. Sve je to u cilju da nateraju coveka da poveruje. Niko od njih ne leci coveka,vec covek sam sebe. Nauka je dokazala da ukoliko verujes u nesto sto je laz, molitva ce ipak biti uslisena. Svaka religija govori o veri samoj po sebi, ne o Bogu, Alahu ili nekom trecem, vec veri samoj po sebi.

BillyTheKid_79 : Tvoja razmisljanja i uverenja su takva, to sto ti tako mislis to je tvoja stvar i ti imas pravo na to. Priblizno 6 milijardi ljudi na ovoj planeti razmislja na taj ili slican nacin.

Drugo ne svidja mi se sto tako govoris o Marfiju ili o nekom koga ne poznajes (dovoljno).

Marfi je covek koji nosi titulu D.R.S.,Ph.D., D.D., LL.D, sto znaci da je doktor nauka, specijalizarao na 3 fakulteta iz oblasti hemije, religije i farmakologije. On se slucajno bavio procavanjem vere,principa zivota i zakonima uma citav svoj zivot tacnije 88 god.), pa malo mislim da MNOGO nije u redu da kazes da je on covek koji nije uspeo sam sebe da sredi (jesi li se ti sredio ?)

Primetio sam na ovom sajtu mnogo mladih ljudi koji donose ovakve zakljucke. Iz njihovih postova se vidi da jos uvek nisu uspeli da nadju svoj put u zivotu, da jos uvek ne znaju sta hoce od zivota,da su izgubljena deca (kako kaze Biblija).

Posto ti tvrdis suprotno, ja bih zeleo da podelis sa nama svoj recept uspeha u zivotu? Da mladi ljudi koji procitaju ove nase postove, dobiju odgovor na pitanje :

- Kako da jedan decak koji zivi u prosecnoj porodici,postane Bekam ili Bred Pit ili poznati muzicar,ili zaradi milion evra ili proputuje ceo svet, ili se izleci od takozvane neizlecive bolesti,ili u nasem primeru sedne u crveni ferari, ili skupi pare za MCSE kurs!

[Ovu poruku je menjao RedPill dana 01.09.2005. u 14:45 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dalibord5
Dalibor Maksimović
Direktor
MAX SILVER DOO
Beograd

Član broj: 29223
Poruke: 695
*.gw-1.bg.krstarica.net.

Sajt: www.maxsilver.rs


+38 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi01.09.2005. u 14:36 - pre 227 meseci
Namece mi se pitanje:da li onaj,koji je okrenut duhovnom,zeli da vozi ferari,bude kao Bred Pit,ima milion evra?
Da li onaj koji ocekuje materijalni dobitak u zivotu i odabere neke tehnike koje se baziraju na veri(u sebe,svoje moci,Boga...)ili koje zahtevaju nekakvu kontemplaciju,meditaciju,posvecenost...na kraju i stvarno zeli nesto tako visoko materijalno.
Mozda gresim,ali prateci svoja razmisljanja poslednjih 10-tak godina,poceo sam da sagledavam mnogo nemoralnog u ogromnoj kolicini novca.Kao da postoji mehanizam koji guta samog sebe,kada se predje granica neophodnog(sto je ,opet, diskutabilno)
Sada je tren velikih odluka...
bolje je zivjeti sto godina kao milijunas nego sedam dana u bijedi!!!

"Bog je mrtav"-NICE
"Nice je mrtav"-BOG

www.maxsilver.rs
 
Odgovor na temu

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
212.200.125.*



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi04.09.2005. u 06:23 - pre 226 meseci
Sto bi rekao moj drug Sima : "Kamo ga !"
Kamo ga BillyTheKid_79 ?
 
Odgovor na temu

BillyTheKid_79
IT SPV
CG

Član broj: 35312
Poruke: 465
*.dialup.neobee.net.



+6 Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi04.09.2005. u 19:02 - pre 226 meseci
Citat:
RedPill:
- Kako da jedan decak koji zivi u prosecnoj porodici,postane Bekam ili Bred Pit ili poznati muzicar,ili zaradi milion evra ili proputuje ceo svet, ili se izleci od takozvane neizlecive bolesti,ili u nasem primeru sedne u crveni ferari


nista ti to ne vredi,ako ti nemas svoj unutrasnji mir ,koji ti nece dati ni Marfi ni Scott Peak ni bilo ko drugi,nego ti sam moras da radis na sebi ali to je malo duze od citanja jedne,dve,tri pet knjiga....

Citat:
RedPill:
ili skupi pare za MCSE kurs!

A ovo je vec interna stvar i ne bi bilo umesno komentarisati !


Toliko od mene,po ovom pitanju!


S`VEROM U BOGA,SPC i SAMOGA SEBE!




[Ovu poruku je menjao BillyTheKid_79 dana 04.09.2005. u 23:45 GMT+1]

...zahvalan elitesecurity forumu.....
 
Odgovor na temu

RedPill

Član broj: 58780
Poruke: 30
212.200.125.*



Profil

icon Re: Moc Podsvesti Dzozef Marfi05.09.2005. u 09:45 - pre 226 meseci
Jos jedan moj drugar, takodje kao i ti trazi mir. Da niste malo mladi da vam treba tako nesto? Koliko ja znam mir traze ljudi koji su istroseni od zivota, ne bi trebalo da ga trazimo mi "koji smo tako reci u najboljim godinama".
A podsvest moze da ti obezbedi mir ... onakav kakav vezbama i radom na sebi ne bi postigao da 10 godina treniras ...

MCSE i ostale kurseve ja zavrsih jos davne nam lepe 2003.
(what a "stejka na mejka")

i neka bude k'o sto ti kazes : S`VEROM U BOGA,SPC i SAMOGA SEBE!
(samo ne znam ovo SPC sta je ? ...)

[Ovu poruku je menjao RedPill dana 05.09.2005. u 11:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Moc Podsvesti Dzozef Marfi

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 66231 | Odgovora: 78 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.