Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Snimanje Demo snimka kod kuce

[es] :: Muzička produkcija :: Snimanje Demo snimka kod kuce

[ Pregleda: 5766 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
81.94.12.*

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Snimanje Demo snimka kod kuce 17.05.2005. u 21:02 - pre 230 meseci
Posto vidim da ovde ima mnogo pametnih ljudi nadam se da ce mi neko pomoci i objasniti neke stvari.
Imam Band i dosao sam na ideju da uradimo demo snimak posto imamo mnogo svojih pjesama. Zanima me u kojem programu da to snimim. Poznajem jako dobro SF 7.0 ali on nije za visekanalno snimanje. Cuo sam da je CoolEdit dobar za to ali nekako mi ne ide da ga provalim itd. Prihvatam sve kvalitetne predloge jer vidim da ih ima dosta u svim temama. Pozdrav svima...
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 06:57 - pre 230 meseci
Savetujem ti Cubase SX 2 (sad ima i nova verzija, 3-ka, nisam probao).
Tu je sto ti treba: Live ASIO snimanje (ako ti zvucna kartica podrzava ASIO protokol), VST efekti i instrumenti, ma kompletan virtuelni studio...

Treba ti malo jaci PC (nikako slabiji procesor od 1.4 GHz i minimum 512 MB memorije)....ostalo je prateca oprema: klavijatura sa midi izlazom (ili neka midi-master klavijatura), miksetica preko koje ces da guras vokale i sve ostale "prirodne" zvuke....al' dobro, sad sam ja malo vise zaglavio u opremu umesto u software.

Postoje i drugi programi, npr. Sonar, ali njega nisam koristio.

Visekanalno snimanje i mix moze da se radi i sa Vegas-om (proizvodio ga Sonic Foundry, sada ga radi Sony) ako si radio sa Sound Forge-om, videces slicnosti...Vegas je nesto kao visekanalni Sound Forge, prosto receno.

Pozdrav za Kozarsku Dubicu...krajem jula cu verovatno da se pojavim u tom kraju :)
 
Odgovor na temu

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
81.94.12.*

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 08:12 - pre 230 meseci
Hm
Stanje je ovako:
Imam P4 Barton 2.6 512 RAM i SB Live 5.1 da li podrzava ASIO ne znam sto se klavijature tice Roland G-600 je u pitanju a i oprema nije problem imam i jako dobru mixetu, znaci hardwer mi nije problem samo taj softwerski dio. Znas li jel izasao crack za Cubase taj novi ili SF Vegas? Jos jedno pitanje pokusao sam da koristim VST plug-inove na SF 7.0 ali nije mi uspjelo, znaci nesto ne radim dobro.

Sto se tice posjete K.Dubici bice mi drago da se javis pa da se upoznamo inace radim na lokalnoj radio stanici Radio Feniks moj mail je [email protected]
I dalje prihvatam savjete po pitanju tog snimanja jer mi je sve to jos spansko selo.
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 08:21 - pre 230 meseci
Sound Forge podržava vst plugins tek od 8.0

Kakav hardware imaš? Koju kartu?
FBzP
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.sajam.co.yu.



+30 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 08:40 - pre 230 meseci
Konfiguracija koju imas je dosta dobra za rad sa muzikom. Brzina procesora je vise nego dovoljna, sto se tice memorije - sto je vise imas, to je bolje, pogotovo za VST instrumente koji sa svojom bazom crpe memoriju k'o ludi (Steinberg Grand Piano, Drumkit From Hell, Native Instruments Battery 2). Da bi mogao da koristis ASIO na Creative Live, treba da instaliras KX drivere (umesto originalnih Creative-ovih)...to moze da radi veoma dobro - kod mene je svojevremeno super funkcionisalo na Live-u, ali ima dosta ljudi koji se zale na KX drivere (moze da stvara neke problemcice u Cubase-u). Ja ih i dalje koristim na Creative Audigy kartici i veoma sam zadovoljan.
Sto se tice VST pluginova na starijim verzijama Sound Forge-a, moraju da se prebace u DX format, to se moze uraditi sa nekim Wrapper-om (ja koristim Spin Audio VST-DX Wrapper), 8-ica podrzava VST pluginove.

Radis na Radiju Feniks ? Prolazio sam prosle godine nekoliko puta pored njega, ali eto nisam svracao (inace i ja radim na jednom radiju, bas sad se javljam sa posla). Poslacu ti email adresu, pa kada ti treba nesto - javi.

 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 19:53 - pre 230 meseci
/me je debil jer nije pročitao sve.

SB live... to beše ima jedan stereo ulaz? Neće to tako lako da ide. Koju miksetu imaš? Kako ćeš povezati miksetu sa kartom?

Softwarewise - Cubase je dobro rešenje, ali ne znam kako bi se snašao u njemu ako ti CE predstavlja probleme. Pretpostavljam da cool edit vidi tvoju kartu. Potrebno je samo dva klika da bi krenuo sa snimanjem. Record-enable na track-u i record na transportu.

Da li nameravaš da koristiš virtualne instrumente? Ili želiš da snimaš žive?

Ne treba ti novi Cubase... SX 2.x je sasvim ok.
FBzP
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 20:54 - pre 230 meseci
mislim da je najbolje da odes u neki manji studio. ti nemas uslove za visekanalno snimanje. SB Live je kartica za kucnu reprodukciju, ne za snimanje. u kucnim uslovima, teoretski, morao bi da snimas jedan po jedan instrument, ali bi i to bilo loseg kvaliteta.
ako si mislio da sve instrumente preko mixera snimis u jedan stereo track u cubase, to i nije najbolja ideja, jer posle ne mozes nikako da ih odvojis za mix.

dakle, ili nabavi multi i/o audio interfejs (sa bar 8 ulaza) ili poseti neki manji studio.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.yubc.net.



+30 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 23:23 - pre 230 meseci
Zasto bi karta sa jednim line ulazom bila prepreka za home recording ?
Mislim da je sasvim dovoljno da se snima jedan po jedan instrument i lepo naslaze u trackove u Cubaseu.
Sad bas nesto gledam, ne secam se da sam uspeo da sviram vise od jednog instrumenta u isto vreme ili pevam u isto vreme dva glasa :):):)....uh, sto bi to bilo super, usteda vremena :):):)....
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 18.05.2005. u 23:34 - pre 230 meseci
1. Ukratko. Sound Blaster je shit za snimanje i obradu zvuka.

2. Covek je lepo rekao:

Citat:
Imam Band i dosao sam na ideju da uradimo demo snimak posto imamo mnogo svojih pjesama.



tako da on sam ne svira sve instrumente, vec je u pitanju uvezban band, koji bi trebalo snimiti odjednom sve instrumente.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
*.yubc.net.



+30 Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 19.05.2005. u 00:22 - pre 230 meseci
@ vindic8or
Naravno, kada se da mnogo vise love i nabavi skuplja kartica, onda se brzo zaborave Creative-ove kartice koje za neke (citaj: kucne) varijante daju sasvim solidne rezultate. Ako imas karticu na koju si potrosio dosta kinte, blam bi bio reci da Creative dobro radi posao, zar ne :)
Tako sam i ja brzo zaboravio na Sound Blaster Live, a lepo mi je sluzila godinama, napravila nekoliko demo snimaka, i stotine reklama, jinglova, spica....

Naravno, ako se radi "AllTogetherNow" demo snimak, definitivno je potrebna kartica sa vise inputa, to je tacno.
 
Odgovor na temu

Nocni Jahac
ĐaniRadio
K.Dubica RS

Član broj: 58614
Poruke: 32
*.teol.net.

Sajt: www.petplusband.com


Profil

icon Re: Snimanje Demo snimka kod kuce 19.05.2005. u 01:31 - pre 230 meseci
Upravo danas sam provalio CE maciji kasalj, sto se tice tih gore navedenih postova sve sto ste napisali tacno je ali, jedan moj kolega muzicar ima jako losu P2 i uradio je demo snimak otkida jedina mana je sto vokali bez nekog pre-ampa nisu extra ali sto se tice svirke zvuci super,(radio je u CE) on nema konfiguraciju ni slicnu mojoj ali odradio je to super sa obicnom integrisanom zvucnom kartom itd. Tako da za ove moje potrebe (za sada) ni ne razmisljam o nekoj visekanalnoj zvucnoj. Znam u globalu kako i sta bi mi trebalo od hardwera ali mnogoooo je to love a ja sam ipak muzicar koji bas ne zaradjuje neu extra kintu.

@acaradio, hvala ti na pomoci ako zapnem javicu ti se samo mi posalji e-mail adresu, a zahvaljujem i ostalima koji su se ukljucili u ovu temu.

Jos jednom prihvatam sve predloge za dalji rad na mojoj konfiguraciji u vezi obrade vokala itd.

@Ni ten ichi ryu. Mixer mi je dynacord PM 1600 a snimacu jedan po jedan instrument iz REC outputa na mixeru. Imam dobar HI-FI monitring tako da mislim da tu necu imati problema
I`m Back and I`m Baaaad!!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Snimanje Demo snimka kod kuce

[ Pregleda: 5766 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.