Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa show/hide + innerHTML

[es] :: Javascript i AJAX :: problem sa show/hide + innerHTML

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

impact
Vladimir Golušin
Kikinda

Član broj: 2517
Poruke: 112
*.flashnet.co.yu.



Profil

icon problem sa show/hide + innerHTML17.05.2005. u 13:40 - pre 230 meseci
Pokušavam da napravim preview dve slike u istom prozoru (u pitanju su fotografija brvnare i crtež njene osnove). Obe slike se učitavaju, s tim što se jedna prikazuje, a druga ne.

E sad, to sam rešio sledećom funkcijom:

Code:

function togglePicture() {
    document.getElementById('picture1').style.display = (document.getElementById('picture1').style.display == 'block') ? 'none' : 'block';
    document.getElementById('picture2').style.display = (document.getElementById('picture2').style.display == 'none') ? 'block' : 'none';
    chngHTML();
}


Ono što sam hteo da izbegnem jesu dva odvojena linka. Ovaj problem sam pokušao (i donekle rešio) upisivanjem sadržaja u DIV (innerHTML)...

Code:

function chngHTML() {
    document.getElementById('ppic').innerHTML = (document.getElementById('ppic').innerHTML == 'Nacrt') ? 'Fotografija' : 'Nacrt';
}


Sve ovo super funkcioniše, ali se javlja jedan bug! Kada se otvori prozor i kada se klikne na taj DIV sa nazivom, funkcija samo promeni sadržaj DIV-a, a uopšte ne promeni svojstva (show/hide) za slike? Tek nakon sledećeg klika na DIV, sve radi kako treba! Nikako mi nije jasno zbog čega se ovo dešava?

http://webdev.2point.co.yu/holzhaus/v.silver/gallery.html

P.S. Samo se klikom na prvi thumb poziva funkcija... Ostale thumbnailove nisam povezivao sa funkcijom...
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: problem sa show/hide + innerHTML

[ Pregleda: 2027 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.