Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ati 9200 i philips TV

[es] :: Video karte i monitori :: ati 9200 i philips TV

[ Pregleda: 5143 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

almir_me
allofthese
Balkan

Član broj: 24669
Poruke: 27
80.65.64.*



Profil

icon ati 9200 i philips TV16.05.2005. u 17:35 - pre 229 meseci
Zna li neko zasto mi je crno-bijela slika na TV-u kad ga spojim na komp. Graficka je ATI Radeon 9200 S, a TV (ako ce ovo pomoci) Philips.

I jos nesto vezano za ovu kraticu. Neki kazu da je mogu koristiti kao TV-tuner, naravno nisam im povjerovao, ali me zainteresiralo kad sam u PDF prirucniku vidio TV-out/Video-in, sta je ovo Video-in, a jos, i na nekom sajtu sam procitao da ove ATI 9200 spadaju u All-in-Wonder kartice koje omogucavaju snimanje TV programa na komp.


Poginulo je 10000 mrtvih, a od toga je 5000 ranjenih
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV16.05.2005. u 18:08 - pre 229 meseci
All in wander grafičke omogućavaju:
-Sliku na monitoru ;)
-TV tuner
-Video in
-Video out
-FM Radio (zašta nisam siguran)

A iz tvojeg posta gde si napisao koju imaš grafičku to nije AIW već SE, dakle još gora od obične 9200 Rejdonke...
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

mixajlon

Član broj: 55221
Poruke: 11
*.smin.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV16.05.2005. u 21:26 - pre 229 meseci
Moj burazer je takav problem resio jednom liku. Doduse sa nVidia GF4 MX 440 DualView karticom, ali problem je bio isti. Tako da sigurno postoji resenje, ali nazalost ne mogu sada da se setim kako. Znam samo da to nije vezano za tip kartice vec za podesavanja. Problem je dosta cest, mnogi su mi se vec zalili na to. Nije u pitanju ni kartica ni TV.
 
Odgovor na temu

almir_me
allofthese
Balkan

Član broj: 24669
Poruke: 27
80.65.64.*



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV17.06.2005. u 13:05 - pre 228 meseci
de pokusaj se sjetit. treba mi to
Poginulo je 10000 mrtvih, a od toga je 5000 ranjenih
 
Odgovor na temu

dejangex
Ruma

Član broj: 47740
Poruke: 36
*.metrohive.neobee.net.



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV07.07.2005. u 14:37 - pre 227 meseci
To ima veze sa podesavanjima u Ati panelu. Treba menjati PAL i NTSC podesavanja. Desni klik na desktop > properties > settings > advanced > displays > TV > Format > Dropdown lista(pal b,d,g,h..ntsc). Treba testirati sa razlicitim formatima dok ne dobijes sliku u boji. Trebalo bi i da skines novi drajver sa ATI-jevog sajta.
 
Odgovor na temu

sasadj
Sasa Djordjevic
OPERATER
Nis

Član broj: 58122
Poruke: 57
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV07.07.2005. u 15:53 - pre 227 meseci
Probaj BG/PAL (mislim da je tako doslovce).

 
Odgovor na temu

Nikodim
Nikola Cirkovic
NBG

Član broj: 62505
Poruke: 15
*.dial.b92.net.



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV09.07.2005. u 18:08 - pre 227 meseci
ma imam i ja isti problme, s tim da imam A9550/GE...
sve sam probao i sa podesavanjima i drajverima i ne preostaje nista nego je problem u kablu! tacnije u konverziji signala...
jer, gotovo sam siguran da imas kabl svhs-scart, zar ne?? :))
dakle, ili idi u neku elektro radnju da ti sami naprave kabl ili kupi cinc kabl sa konvertorima (svhs i scart, posebno...)

eto, ja sam trenutno u fazu kupovanja tih kablova i konvertora, pa ako nesto saznam, napisacu ;)

pozz
 
Odgovor na temu

almir_me
allofthese
Balkan

Član broj: 24669
Poruke: 27
80.65.64.*



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV16.07.2005. u 12:43 - pre 227 meseci
ma nije scart. imam neki kabal sa obje strane cinc ali se on prije ukljucivanja u graficku mora ukljuciti neki mali kabal koji s jedne strane ima cinc ulaz a s druge strane neki sa 5-6 pinova kao kod misa.

da napomenem ta 2 kabla sam dobio od jednog frenda, a on ima GeForce 4 (kabal je od GeForce 4), ako to ima kakve veze
Poginulo je 10000 mrtvih, a od toga je 5000 ranjenih
 
Odgovor na temu

RobertNestaMarley
Beograd

Član broj: 56051
Poruke: 100
*.ppp-bg.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV21.07.2005. u 20:57 - pre 227 meseci
ako ti komp na tv daje crno belu sliku uradi sledece.
uzmi jedan kraj kabla tj. cinc u ruke. pogledaj ga videces da unutra imas 4 iglice. dve koje su blize jedna drugoj i dve koje su dalje jedna od druge. pronadji neku tanku bakarnu zicicu i kratko spoji dve iglice koje su bilze jedna drugoj ukljuci kabal nazad i dobices boju. ako to ne proradi kratkospoji druge dve iglice.
Jah Live!
 
Odgovor na temu

almir_me
allofthese
Balkan

Član broj: 24669
Poruke: 27
80.65.64.*



Profil

icon Re: ati 9200 i philips TV19.08.2005. u 18:36 - pre 226 meseci
Kablovi su sljedeci; prvi ima na obje strane po jedan muski cinc i dug je 180cm, drugi na jednoj strani ima S-VHS (4 pina, ukljucuje se u graficku) a na drugoj zenski cinc, dug je 12cm i spojeni su ovako: TV <-cinc-cinc-> <-cinc-SVHS-> Graficka.

ne znam bil' se smio upustiti u jedan takav hirurski zahvat koji mi je predlozio RobertNestaMarley. to je pod 1, a pod 2 nisam ga bas najbolje razumio. Nevidim ja nigdje nikakve iglice.

A sad vam prenosim sta pise Ivan Durek u informatickom casopisu VIDI br.79 (oktobar 2002), str.100, 101.
"Video signal se do televizora moze prenijeti na vise nacina. Najjednostavniji je uporabom video kabela koji na sebi imaju RCA, odnosno cinch konektore. Ovi kabeli se koriste za prenos S-Video signala. Bolju kvalitetu prijenosa imamo s S-VHS kabelima, koji nose informaciju o luminanciji i boji. Najbolje rjesenje su SCART konektori koji prenose signale sve tri boje i luminancije. Bitno je samo da svi kabeli budu oklopljeni, radi smanjenja vanjskih uticaja i sumova. Vecina novijih grafickih kartica, osim prikljucka za monitor, imaju S-VHS konektor za spajanje na TV. Nazalost, rijetki su televizori s ovim konektorom, jer obicno imaju SCART ili S-Video konektore... Jednostavno rjesenje je i koristenje lemilice i malo zice jer se S-Video signal iz S-VHS signala dobije odvajanjem signala sa pina za luminanciju (Y) na S-VHS konektoru. Pri tome u programu za podesavanje graficke kartice trebate odabrati opciju S-Video, kako bi izlazni signal odgovarao S-Video signalu. Sasvim isto vrijedi pri spajanju SCART konektora na S-Video konektor. Za video signal u obzir dolaze samo pinovi 17 i 20. No, prilicno je jednostavno u ducanima elektrotehnickom opremom pronaci kombinaciju adaptera sa SCART konektora (kakav vjerovarno imate na televizoru) na S-Video konektor (cinch) ili S-VHS sa graficke kartice."

Eh sad kad ste procitali, gdje nestaje boja, dali je to na ovom cinc ulazu na TV-u (S-Video) i hoce li pomoci ako kupim taj adapter SCART-cinc ili SCART-SVHS, meni se cini da u ovoj drugoj kombinaciji nema sanse da boja nestane.

I jos nesto slika postoji samo na AV dok na brojevima nista. Jedan covjek mi je rakao da treba da nadem neki broj i na njemu trazim sliku kao neki kanal, ali ni to ne radi, radio sam na AUTO, MANUAL i na FINE ali nista nema slike nego samo na AV
Poginulo je 10000 mrtvih, a od toga je 5000 ranjenih
 
Odgovor na temu

[es] :: Video karte i monitori :: ati 9200 i philips TV

[ Pregleda: 5143 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.