Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nedoumica sa baterijama,,,

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nedoumica sa baterijama,,,

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.beotel.net.



Profil

icon Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 00:54 - pre 230 meseci
Vise od 2 godine imam Sony DSC S75 (i dan danas radi perfektno) i vrlo sam zadovoljan koliko njegova InfoLithium baterija izdrzava. Sada bi hteo da kupim digitalni foto aparat na poklon i mislim da je Canon A95 lepo resenje, ali sam se malo razocarao kada sam ustanovio da radi na 4xAA baterije.

Interesuje me iskustvo korisnika Canona A95. Koliko dugo baterije mogu da izdrze?

yooyo
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 05:51 - pre 230 meseci
Jeste to je neverovatna glupost da Canon napravi aparat sa 4 X AA baterije obzirom da u SCG koliko ja znam niko ne prodaje punjace za taj format i sto je jos gore ako slucajno negde na ulici ostanes bez baterija, moraces da ides cak do trafike.
U pitanju je naravno Ironija

[Ovu poruku je menjao Axel Digital Photo Store dana 13.05.2005. u 13:02 GMT+1]
 
Odgovor na temu

NShappy
Novi Sad

Član broj: 26248
Poruke: 704
*.nscable.net.



+1 Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 08:53 - pre 230 meseci
Ovde je toliko bilo priča o baterijama da nije potreban ni search!!!

http://www.elitesecurity.org/tema/53061-Baterije-punjaci
 
Odgovor na temu

yooyo

Član broj: 4891
Poruke: 1101
*.beotel.net.



Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 10:30 - pre 230 meseci
Citat:
Axel Digital Photo Store: Jeste to je neverovatna glupost da Canon napravi aparat sa 4 X AA baterije obzirom da u SCG koliko ja znam niko ne prodaje punjace za taj format i sto je jos gore ako slucajno negde na ulici ostanes bez baterija, moraces da ides cak do trafike


Nije problem u setnji do trafike... Problem je sto ces stalno imati pune dzepove baterija i stalno ces da dajes pare na te sitnice.
Ja imam IL i traje po 7-10 dana uz neko normalno korscenje. Mene interesuje koliko neke mega-ultra-super-turbo AA baterije mogu da drze A95 da radi.

yooyo
 
Odgovor na temu

damiru_2
Damir Ulovec
Radim za klikere...
127.0.0.1

Član broj: 55541
Poruke: 819
195.252.85.*

Sajt: Pitajte me, možda ću Va..


+2 Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 11:32 - pre 230 meseci
Citat:
Ja imam IL i traje po 7-10 dana uz neko normalno korscenje

Ja sam mislio da se aparati i baterije vrednuju po broju ispucanih snimaka, a ne po dužini rada u danima. Nije to mobilni telefon da ga držiš po ceo dan uključen.
Ali ako ćeš tako gledati, moj aparat (A75) izdrži više od tri nedelje, a svaki dan nešto okinem.
Konkretan primer: ja na A75 sa uključenim LCD-om, blicom pomoću NiMH CFL baterija od 2300mAh (200 din./kom.) ispucam najmanje 400 snimaka pre punjenja.
I nema šanse da ću se odreći težeg foto aparata (zbog baterija), jer aparat od 100g za mene nije aparat!
Citat:
Problem je sto ces stalno imati pune dzepove baterija i stalno ces da dajes pare na te sitnice.

To znači da nikada nisi čuo za punjive AA baterije i punjače?

Pozdrav
- Je s' ti normalan? Ko bre da se skida go?
- Ja ću da se skinem do pojasa...
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 12:23 - pre 230 meseci
Interesantna je ta informacija da ne postoje punjaci koji pune 4 AA baterije. Ja sam samo takve i vidjao.

Inace, ja vise volim da imam fotoaparat sa 4 baterije. Prosta logika mi nalaze da tu ima vise kapaciteta nego u samo dve.

Sto se tice konkretnog aparata, nista nemoj da brines. Posto aparat koristi standardne baterije uvek mozes da kupis u trafici alkalne ako ti zatrebaju. Za kapcitet ne brini, sada je tržište preplavljeno NiMH baterijama velikog kapaciteta koje dugo traju. Ja već dugo vremena imam situaciju da mi se baterije pre same isprazne nego što ih ja ispraznim fotografisanjem.

Dodatna prednost u odnosu na LiIon je što su jeftine, i lako ih je zameniti.

Zaključak: ne brigaj ništa i vozi.
 
Odgovor na temu

kameni
Aleksandar Kamenkovic
Belgrade

Član broj: 27213
Poruke: 14
*.catering.co.yu.



Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 13:27 - pre 230 meseci
Uz duzno postovanje moderatoru (Broker), moram da kazem da je odgovor Axel Digital Photo Store bio cista ironija i sarkazam, tj hteo je da kaze da su AA baterije najbolje resenje, jer punjaca i baterija raznih kapaciteta ima na svakom koraku, nisu skupe, i mogu dugo da potraju pre sledecg punjenja...

Normalno cista glupost je kupovina alkalnih baterija kad ti se stare potrose, nego se podrazumeva da imas punjac sa punjivim NiMh baterijama...

Meni se npr. nikad nije desilo da ostanem bez baterija, iako imam samo 4 baterije (aparat koristi 2), a slikam kao lud (dnevno od 100 do 500 slika), nisu mi dzepovi puni baterija, jer u torbici imam pregradu za 2 rezervne (a bez torbice se valjda nikud ni ne ide, ako nosis aparat)... tj nema sanse da ja ispucam 600-1000 slika (koliko mogu da izdrze te 4 baterije), a da pri tome nemam 3,5 sata vremena da napunim bar 2...

Znaci ako poklanjas aparat koji trosi AA baterije pokloni i punjac sa baterijama :)
...ili odmah reci, srecniku koji je dobio poklon da su mu punjac i punjive baterije, neophodni... a da ako se bas desi da ga je mrzelo da ih puni, ili zbog ne znam cega nije mogao, moze da ih kupi u prvoj trafici...

[Ovu poruku je menjao kameni dana 12.05.2005. u 14:42 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao kameni dana 12.05.2005. u 14:56 GMT+1]
Kameni
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,12.05.2005. u 13:28 - pre 230 meseci
Da stvarno, punjača ima i raznih modela i proizvođača i cena, tako da se čovek verovatno zabunio kad je rekao da ih u SCG niko ne prodaje. Ili je možda mislio na punjače domaće proizvodnje? :)
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,13.05.2005. u 21:18 - pre 230 meseci
Citat:
Da stvarno, punjača ima i raznih modela i proizvođača i cena, tako da se čovek verovatno zabunio kad je rekao da ih u SCG niko ne prodaje. Ili je možda mislio na punjače domaće proizvodnje? :)

Da budem iskren mislio sam na "HP" punjace!!!!!
 
Odgovor na temu

vladobo
vlado popovic
beograd

Član broj: 58437
Poruke: 12
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,17.05.2005. u 00:50 - pre 230 meseci
da li mogu da se koriste NIMH baterije za canon aparate?kad sam kupio aparat dobio sam neki TRUST punjac za 4 baterije,sa nimh baterijama je ok,ali AA baterije se zacas potrose posle punjenja,a u upustvu od punjaca pise da puni i AA baterije????????????????
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
*.yubc.net.



Profil

icon Re: Nedoumica sa baterijama,,,17.05.2005. u 05:31 - pre 230 meseci
Citat:
da li mogu da se koriste NIMH baterije za canon aparate?kad sam kupio aparat dobio sam neki TRUST punjac za 4 baterije,sa nimh baterijama je ok,ali AA baterije se zacas potrose posle punjenja,a u upustvu od punjaca pise da puni i AA baterije????????????????
Oznaka "AA"(LR6) simbolise format ili ti velicinu baterije a ne hemijsku supstancu tipa Nickel Metal Hydride ili Alkaline, pobrkao si dva pojma.
I nije mi jasno kako uspevas da u Trust punjacu napunus Alkalne celije????
Sto se tice Trust punjaca nespada u kategoriju Extra kvalitetnih ali bi trebalo da dobro radi posao.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Nedoumica sa baterijama,,,

[ Pregleda: 3736 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.