Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa napajanjem ili sa baterijama?

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problem sa napajanjem ili sa baterijama?

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Problem sa napajanjem ili sa baterijama?22.03.2006. u 09:27 - pre 220 meseci
Molio bih nekoga ko ima iskustva da mi pomogne.
naime, radi se o problemu ili sa baterijom ili s napajanjem kod digitalnog fotoaparata.
Imam fotoaparat marke "Samsung 370 digimax" i primetio sam da mi trosi baterije kao lud. Sa blicem jedva da uspem da slikam 30-ak fotografija i iskljuci se zbog slabih baterija. Koristim "Sony" baterije od 2300mah i punim ih na "Vartinom" punjacu. Na drugim aparatima (recimo "Olympus" ili "Canon") baterije traju neuporedivo duze .
Moje pitanje glasi: U cemu je problem, da li je u baterijama ili u samom aparatu.
p.s. Kontaktirao sam neke ljude koji rade sa aparatima i dobio odgovor da je moguce da aparat ima neki "hladan lem" i da negde gubi napon.
Molio bih da mi kazete za neki ovlasceni servis ili tako nesto .
Unapred hvala!
Mozetet me kontaktirati i mejlom [email protected]
 
Odgovor na temu

Abdee
Srdjan Abdijevic
Novi Sad

Član broj: 42836
Poruke: 1577
*.ADSL.neobee.net.

ICQ: 329875614


+1 Profil

icon Re: Problem sa napajanjem ili sa baterijama?22.03.2006. u 10:56 - pre 220 meseci
Meni se cini da si ti imao zmiju u novcaniku pa si kupio skrnave baterije koje sa Sonijem imaju veze koliko i Sadam sa prasetinom...
 
Odgovor na temu

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa napajanjem ili sa baterijama?22.03.2006. u 13:06 - pre 220 meseci
Nazalost, bar da je tako ne bi mi bilo mnogo krivo.
Od prijatelja sam pozajmio njegove "CFL" baterije istog kapaciteta i isti slucaj. Da bude jos gore, moj se aparat iskljucio i kad sam njemu dao baterije, on ih je izmerio i pokazivale su napon nesto malo manji od 1.2V i na njegovom aparatu je mogao da slika bar jos stotinak fotografija. Upravo sam se zato i javio na ovaj forum da pokusam da pronadjem resenje.
Ipak, hvala na odgovoru!
 
Odgovor na temu

mikus018
Nikola Antanasijević
Niš

Član broj: 60326
Poruke: 23
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Problem sa napajanjem ili sa baterijama?22.03.2006. u 13:08 - pre 220 meseci
Ah,da
Da ne dodje do zabuna on ima "Canon" valjda A410 nisam siguran, ali samo da ne bude odgovor pa sto nisi i ti kupio takav aparat. Ipak, ja sam ovaj moj kupio oktobra 2004. godine i u to vreme kostao je koliko i ovaj "Canon" danas kosta (oko 180 eura)
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
62.193.129.*



Profil

icon Re: Problem sa napajanjem ili sa baterijama?23.03.2006. u 07:05 - pre 220 meseci
Citat:
ovaj "Canon" danas kosta (oko 180 eura)


Dali je moguce da je iko platio A410 180€? Od samog pojavljivanja na trzistu nije presao cenu od 125€ a naravno Ko zna, Zna i kupi po jos povoljnijoj ceni!


Ti definitivno imas problem sa hladnim lemom, pre izvesnog vremena je bila tema gde je ES&Bench clan imao identican problem na HP modelu i zakluceno je da se to uglavnom javlja kod HP i Konica aparata a evo sada lepih vesti i iz Samsung-a!

Naravoucenije, kada napisem da "NE"treba (za sada!) kupovatu nista sto nije Canon,Nikon,Sony,Fuji,Panasonic onda se nadje neko da me pita zasto tako mislim!

Experience !!

[Ovu poruku je menjao Axel DPS dana 23.03.2006. u 08:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: Problem sa napajanjem ili sa baterijama?

[ Pregleda: 2785 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.