Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

exchange mailbox-ovi

[es] :: Windows mreže :: exchange mailbox-ovi

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

super sam
Zemun

Član broj: 53849
Poruke: 4
*.uzzpro.sr.gov.yu.

ICQ: 17801110


Profil

icon exchange mailbox-ovi06.05.2005. u 15:27 - pre 230 meseci
Na mom serveru je instalirin win03, a od pre dva i po meseca i Exchange 2003, koji mi zasad sluzi kao interni mejl server. Napravio sam mailboxove za sve usere kojima je to trebalo.

Mailboxove sam pravio tako sto bih kliknuo na usera u ADUC-u, pa desnim klikom, selektovao Echange Tasks i pokrenu wizard za kreiranje mailboxa. Po zavrsetku svaki korisnik Exchange-a dobija u properties-u 3 nova taba, sva 3 vezana za Exchange.

Medjutim skoro sam pokusao da dodam novog korisnika, t.j da mu napravim mailbox i ne pojavljuje mi se Exchange tasks kad kliknem desnim klikom, a sto je najcudnije korisnici koji su koristili Exchnge izgubili su jednostavno ona 3 taba u propertiesu usera.

Najludje od svega je sto Exchange funkcionise odlicno, jer korisnici medjusobno mogu da salju mejlove.

Dakle, ne mogu da kreiram nijedan mail box. Sta mi je ciniti?

da napomenem redovno updatejem win2003,....
Vec mi je preporuceno da koristim /domainprep ili /forestprep u okviru i386/setup, da li je to ispravan put?


 
Odgovor na temu

Brutalno dobro

Član broj: 53572
Poruke: 200
194.247.222.*



+5 Profil

icon Re: exchange mailbox-ovi09.05.2005. u 15:10 - pre 230 meseci
Pogledaj da nisi slucajno prevideo i otvorio ADUC-a iz Active Directory conzole... a ne onaj koji je instaliran kao dodatak Exchange serveru... kad se otvori ADUC iz Active Directory conzole onda nepostoje opcije vezane za Exchange..

 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: exchange mailbox-ovi

[ Pregleda: 2204 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.