Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Gde nabaviti "legalan" linux

[es] :: Linux :: Gde nabaviti "legalan" linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8064 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 16:27 - pre 230 meseci
Tražio sam po sajtu, ali nisam našao nešto što bi bilo odgovor na moje pitanje.

Naime, mene zanima gde u Srbiji, ili na interentu, mogu da kupim, ili naručim, "legalan" linux. Znam da je Linux pod GPL licencom i da je sasvim legalno da ga iskpiram od bilo koga (što sam i uradio), ali jednosavno hoću da kupim linux sa tehničkom podrškom i svom pratećom literatureom. Kad sam već kod toga, bilo bi dobro da mi date adresu (ako neko ima) neke distribucije koja ima literaturu prevedenu na srpski...

Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 18:31 - pre 230 meseci
www.distrowatch.com pa kad odabereš distribuciju, onda odeš na njihov sajt i naručiš. Ne znam da li koda nas ima zastupnika pojedinih distribucija...
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.eunet.yu.



+73 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 20:25 - pre 230 meseci
Mislim da se knjizara plato rekalmirala da ima linux, cena je oko 100 eur. Mogao bi se naci, nazovimo original, ali to ne znaci da dobijas i prevod uputstava. Ili se jos dugo nece dobijati uz odgovarajucu distribuciju. Neko je tako kupio SUSE pa sam iskopirao sve cd-e i obe knjige. Ali uvek se nadje nesto i cemu nista ne pise, ili sturo pa ako nemas predznanje mala vajda od toga.

Zato probaj nekoliko, neka ce ti se svideti. A knjiga ima koliko hoces, samo treba malo pogledati.
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Sir_Oliver
Milan Jovanovic
Beograd RS / Aurora IL

Član broj: 2557
Poruke: 353

Sajt: www.novarepublika.com


+17 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 21:25 - pre 230 meseci
Ako se ne varam Netiks ima neku foru zastupnistva za Suse i mozda jos neku distribuciju. Najbolje da proveris na http://www.netiks.co.yu
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 21:43 - pre 230 meseci
Citat:
dragancesu: Mislim da se knjizara plato rekalmirala da ima linux, cena je oko 100 eur.

What the f...? Zašto €100?! Veoma nerazumna cijena.

@ del-boy: Vjerovatno imaš svoje razloge i ja te podržavam, ako želiš da kupiš linux (ipak je to jedan od načina finansiranja distribucija), ali nemoj to da radiš samo zbog podrške.

Najbolja podrška ti je ovdje, na [es] i to besplatna.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

tarla

Član broj: 15527
Poruke: 1648



+42 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 21:46 - pre 230 meseci
ma sve je to fino kada trazis savjete ovde besplatno ali problem je sto u firmama treba ekspresnost i brza podrska. to se dobija (trebalo bi se dobijati) kod ovlastenog zastupnika ciji su radnici odradili sve kurseve koje propisuje izdavac distribucije (razni RH certifikatin Novel kursevi itd.)

dakle gdje gazda okom ti skokom


 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 22:27 - pre 230 meseci
SUSE I REDHAT LINUX SA APLIKACIJAMA - ZVANIČNE EDICIJE
705. SuSE Linux 9.2 Professional - 5xCD, 2xDVD, 2 priručnika (User Guide 400 str, Administration Guide 650str), 2000+ aplikacija, 90 dana SuSE instalacione podrške kom 95.00 + <-----------
706. SuSE Linux 8.2 Professional - 5xCD, 2xDVD, 2 priručnika (>850str), preko 2000 aplikacija, 90 dana SuSE instalacione podrške kom 50.00 +
707. SuSE Linux Enterprise Server 8 for IA32 Powered by UnitedLinux - ORACLE, IBM, SAP, HP-Compaq, Dell, Fujicu-Siemens sertifikovan, 1 godina SuSE podrške - izuzetna serverska platforma spremna i za najzahtevnije primene kom 998.00 <-----------
708. SuSE Linux Firewall on CD, Standard Edition incl. 1 year maintenance kom 1,845.00 Legenda:
709. SUSE Linux Firewall on CD, VPN Edition incl. 1 year maintenance kom 2,370.00 + ima na lageru
710. SuSE Linux Enterprise Server IA 32 Extension Pack for Lotus Domino kom 665.00 Boldi crveno - obrati pažnju
711. SuSE Linux Enterprise Server for IBM pSeries/iSeries - 1 CPU kom 3,320.00 S - stiže uskoro
712. SuSE Linux Openexchange Server 4 based on SLES 8 incl. a base license with 10 groupware clients and one year of maintenance kom 821.00
713. RedHat Linux 7.2 Standard - 7xCD, 2 priručnika, oko 2000 aplikacija, 30 dana instalacione podrške od strane RedHat-a kom 58.00 +


Netix
 
Odgovor na temu

del-boy
Bojan Delić
Beograd

Član broj: 9330
Poruke: 1089

Sajt: www.delic.in.rs


+21 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux05.05.2005. u 23:40 - pre 230 meseci
Ma nije mi toliko bitna podrška koliko one sve knjige koje se dobijaju, ali da su na srpskom... Nemojte me pogrešno shvatiti, instalirao sam ja i SuSE i Mandrake i Ubuntu i podesio da radi većina stvari, ali hoću malo dublje da uđem u sve to. Hteo sam da se malo "podučim" preko leta.

Skinuo sam i gomilu knjiga u PDF formatu sa neta od Linux for dummies i 100_linux_tips_and_tricks do Linux bible i Linux unleashed ali nije to-to. Ne smeta mi toliko što su na engleskom koliko mi smeta što moram da čitam sa računara... A kada preračunam koliko bi štampa koštala ne isplati se...

Naravno, mogu da kupim neke od ovih knjiga u knjižarama, ali kontam ako već dajem neki keš da uzmem zvanične knjige koje objašnjavaju određenu distribuciju jako detaljno. Mislim da mi je to bolje od teoretisanja. Ako naučim recimo SuSE dobro, onda ne bi trebalo da je toliko teško preći na Mandrake ili nešto drugo, ali ako u jednoj knjizi pokušate da objasnite sve distribucije ni jednu nećete moći detaljno da savladata. Bar ja tako vidim stvari...


U svakom slučaju hvala, izgleda da će biti kupovina Linux biblije ili neke slične knjige na srpskom pa šta mi bog da...

poz
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.29.eunet.yu.



Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux06.05.2005. u 01:06 - pre 230 meseci
@del-boy, vidi za SuSe... Postoje User Guide i Administration Guide u papirnatom obliku. Ali, obrati paznju, da li su to ista ona upustva (knjige) koje imas u elektronskom obliku na kompu, u okviru same instalacije?

Ako su iste, onda ne znam koliko se isplati davati oko 100 evra samo za tehnicku podrsku? Bolje onda nadji neku drugu (jeftiniju) linux knjigu, cackaj sam sistem, Internet, ili citaj es...
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux06.05.2005. u 09:26 - pre 230 meseci
zar ti dokumentacija i INTERNTE nisu dovoljni da dublje udjes u stvar.Sa tim knjigama verovatno ces nauciti kako da se pravilno odlogujes :>
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux06.05.2005. u 09:32 - pre 230 meseci
Predlažem da onda uzmeš neku opštu literaturu za linux, a ne za posebnu distribuciju. Uzmeš npr. Linux System Administrators Guide ili Linux Network Admin. Guide. Obje imaš na www.tldp.org .
Što se tiče SuSE, ako ga naučiš cijelog iz njegove literature, pri prelasku na neku drugu distribuciju ćeš imati problema, jer je SuSE previše User-Friendly i ima previše svojih alata za podešavanje koje nemaju druge distribucije. Iako je SuSE najbolja distrubucija za prelazak sa Win na Lin, mislim da je loša za učenje linuxa.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

WiZaRd1015
Slavko Gligorijević
Leskovac

Član broj: 17063
Poruke: 229
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux06.05.2005. u 10:53 - pre 230 meseci
blood, to je jedna od najvecih gresaka sa kojima sam mogao da se susretnem. Ti ljudi koji pisu knjige su vecinom doktori li to nameravaju da postanu. A i ako si istinski pocetnik, neverujem da ce te bas internet poduciti toliko koliko ti mislis. Ipak, trebas da se snadjes, i to kao pocetnik:)

Sto se tice ove teme, predlazem neku knjigu tipa nauci Unix (linux) za 24h, a kasnije idemo jace. O'Really izdavastvo.

Topic: Pa svaki linux ti je legalan:) Samo je finta da li ces da ga kupis, ili skines sa FTP servera kao *.iso! A ako ovde kod nas kupis linux, to je sa servera.
To follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux06.05.2005. u 11:17 - pre 230 meseci
Citat:
WiZaRd1015: A ako ovde kod nas kupis linux, to je sa servera.
Ama nije, covece. Dobijes original CD-ove, narezane tamo negde u nekoj "rezaonici" u nekoj drzavi, original kutiju, original knjigu itd. U temi se govori o tim i takvim distribucijama. Recimo, RHELAS ne moze da se skine sa servera u celini. Ima nesto, ali to nije to. http://distrowatch.com/table.php?distribution=redhat
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

GPr
Gudović Predrag
Novi Sad

Član broj: 26904
Poruke: 63
*.cust.panline.net.



Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 10:57 - pre 229 meseci
Domaća distribucija http://atomixlinux.org
Ako Kaniš Pobjediti Nesmiješ Izgubiti
www.apos.org.rs
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.kbkbroker.co.yu.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 14:13 - pre 229 meseci
Na ovoj temi su izlistani neki prodavci Linuxa http://www.elitesecurity.org/tema/61544-Nabavka-linuxa . Mislim da neki od njih imaju i zvanicne Linuxe, one prave, fabricke. Ovo sto si ti (GPr) naveo nije distribucija, nego prodavac. Pod terminom "distribucija" se podrazumevaju pojedini "Linuxi": Mandriva, SUSE, Fedora, Knoppix itd. Imamo i domacu - Linuxo Live! na adresi http://live.linuxo.org/, ali to je zaista distribucija a ne prodavnica, mada se autor te distribucije bavi i prodajom CD-a, raznih distribucija. Linuxo je naveden i na www.distrowatch.com na sajtu http://distrowatch.com/table.php?distribution=linuxo .
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 15:35 - pre 229 meseci
Tomo, izgleda da Atomix ipak jeste distribucija... Nude download... Ali nigde nema informacija o paketima, na kojoj je distribuciji zasnovana, a nema ni screenshotova. Moze se desiti da je u pitanju neka nova distribucija. Ja do sada nikad za to nisam cuo.

Sto se tice literature za Linux: Da, mozda malo smara citanje sa komp. ekrana, ali to ti je najjednostavniji nacin da zaviris pod haubu. Od stampanih izdanja ima i knjiga koje saraju kroz nekoliko distribucija i daju uputsva za sve obuhvacene. Napr: "Napredni alati za Linux", Kompjuter Biblioteka.
 
Odgovor na temu

Alef
Viktor Kerkez
Novi Sad

Član broj: 505
Poruke: 188
*.pat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 18:07 - pre 229 meseci
Atomix jeste potpuno nova distribucija. Mislim, i nije toliko nova… Postoji već 3 godine, ali je tek od skoro javno dostupna putem interneta.

bobzilla: Biće i sceenshot-ova, uskoro .
 
Odgovor na temu

bobzilla
Bojan Popović
Beograd, Srbija

Član broj: 61783
Poruke: 342



+2 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 20:25 - pre 229 meseci
A znači službena tajna. :) Šalim se, naravno. Vidim da imaš neke veze s tim. Baci neki preliminarni info o distrou. Da li ima i vašeg softvera u njoj? Šta je konkretno dodato/urađeno? Da li ste radili na GUI alatima koji olakšavaju podešavanje/korišćenje? Na kojem je distrou urađen? Da li imate CVS server?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 22:12 - pre 229 meseci
Pardon, pogresio sam. Malo sam zurio a tamo video neke CD-e i cene, mada mi je malo bila cudna ona napomena da distribucije salju i Internet konekcijom
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

malisha
Dragan Lukic
Novi Sad

Član broj: 2019
Poruke: 676
*.panline.net.



+7 Profil

icon Re: Gde nabaviti "legalan" linux24.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
Citat:
tdjokic: Pardon, pogresio sam. Malo sam zurio a tamo video neke CD-e i cene, mada mi je malo bila cudna ona napomena da distribucije salju i Internet konekcijom


procitaj malo bolje sta pise na sajtu

Citat:
Za one koji nemaju dovoljno kvalitetnu vezu ka internetu postoji opcija slanja medija poštom.


Citat:
bobzilla: Da li ima i vašeg softvera u njoj? Šta je konkretno dodato/urađeno? Da li ste radili na GUI alatima koji olakšavaju podešavanje/korišćenje? Na kojem je distrou urađen? Da li imate CVS server?


-1. U ovoj varijanti jos nema naseg softvera.
-2. Lista konkretno dodatih/uradjenih stvarcica je podugacka i naci ce se na sajtu.
-3. Naravno.. za bar 90% stvarcica postoje upakovani gui alati, tako da je skoro sve moguce ¨odkliktati¨
-4. Atomix je baziran na Fedori, znaci ¨klasicna¨ SysV/rpm distribucija.
-5. CVS nema, a nece ga ni biti.


E sad.. nakacili smo malo shot-ova... pa ko zeli... neka pogleda
http://www.atomixlinux.org/Gal...nuxScreenshots/photoalbum_view

[Ovu poruku je menjao malisha dana 25.06.2005. u 15:37 GMT+1]
Registered Linux user #338733
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Gde nabaviti "legalan" linux

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8064 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.