Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Razlucivanje imena

[es] :: Enterprise Networking :: Razlucivanje imena

[ Pregleda: 3827 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Puni
Punisa Petrovic

Član broj: 4558
Poruke: 2
*.ptt.yu



Profil

icon Razlucivanje imena05.07.2002. u 02:28 - pre 265 meseci
Pre svega pozdrav svima

Rekose mi da ste dobri i ono sto sam za sad video svidelo mi se. A sad je dosao red da vas testiram da vidim od cega ste sastavljeni:)
Problem je sledeci.
Ovde imam mrezu od 10 racunara: 1 2000 server, 2 2000 pro i 7 98. Postoji domen i adrese su fiksne. Sad to lepo radi bar sto se tice serovanja direktorijuma i rada nekih programa.
Problemi nastaju prilikom koriscnjenja imena umesto ip adresa i to samo za serverov ime.
Prost primer prilikom pingovanja servera imenom sa nekog od klijenata vraca mi ip klijenta sa koga sam pingova. Ako sa tog istog racunara pingujem neki drugi klijent vraca dobar ip.
To mi se isto desava i sa deljenom internet konekcijom ako sa klijenata trazim stranicu po njenoj ip adresi vraca mi je bez problema ali cim joj upisem ime javlja da ne postoji.
 
Odgovor na temu

B o j a n
eCTRL
EU

Član broj: 1178
Poruke: 2925
*.yubc.net

Jabber: bc@default.co.yu
Sajt: default.co.yu/~bc


+1 Profil

icon Re: Razlucivanje imena05.07.2002. u 04:00 - pre 265 meseci
Imaš li DNS u lokalu ?

Šta to znači: ,, Postoji domen''

Jel' to ispravno setovano, ili bi trebalo da jeste ?

Baš nejasna situacija ... L;(

"It's okay, I'm just admiring to the shape of your skull!" -- Dr. Gonzo
 
Odgovor na temu

Puni
Punisa Petrovic

Član broj: 4558
Poruke: 2
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Razlucivanje imena05.07.2002. u 04:51 - pre 265 meseci
Izvinavam se ako nisam dobro objasnio posto se ne razumem bas najbolje u sve ovo. Pod "ima domen" mislio sam da ima DNS. A da li je dobro setovano e to ne znam, ocigledno da nije.

Jos nesto nisam dodao sa 2000 pro racunara sve radi kako treba. Problem su 98ice.
 
Odgovor na temu

Mihailo
Mihailo Đorić

Član broj: 1016
Poruke: 2875
*.beotel.net



+1 Profil

icon Re: Razlucivanje imena05.07.2002. u 12:57 - pre 265 meseci
Jedino ako 98-ice nemaju pogresan DNS (ipconfig /all) ili je taj server upisan u hosts (windoews/system32/drivers/etc/hosts) fajl pa ga razresava odatle pre nego DNS-om. Izprazni DNS resolver cache pa probaj da razresis taj server (ipconfig /flushdns). Pogledaj DNS help, imas tu jednostavne nacine da testiras DNS. Meni je nesto sumnjivo kako si ti podesio taj DNS, najbolje kreni ponovo step-by-step podesavanje, pogledaj HOW TO: Configure DNS in a New Workgroup Environment in Windows 2000 (Q301197)
 
Odgovor na temu

atomiq
Skopje

Član broj: 4355
Poruke: 14
*.rek.ukim.edu.mk

Sajt: www.linux.net.mk


Profil

icon Re: Razlucivanje imena12.07.2002. u 00:04 - pre 265 meseci
Na DNS serverot kje mu dodadesh reverse lookup zona za tvojot privaten subnet i toa e toa. Klientite sami kje si se registriraat kaj nego i kje formiraat maping name=ip(A host records). Toa ti e problemot, nemozhe da e drugo. Da beshe rutirana mrezha kje te prashav dali ti e podesena replikacijata megju domain controlerite. Bas me interesira sto si napravil.
PS Ako si menjal mrezhna karta na serverot, arp keshot kaj klientite pokazhuva na druga MAC adresa. Prazni toa odma :) Ma zonata ti e, 100%

-------------------------------------
atom1c
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Razlucivanje imena

[ Pregleda: 3827 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.