Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka

[es] :: Access :: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka

[ Pregleda: 7437 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mardesic

Član broj: 4755
Poruke: 20



+1 Profil

icon Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka01.05.2005. u 00:13 - pre 230 meseci
Zna li neko postupak zaštite intelektualne svojine, konkretno, Access baze podataka?
Interesuje me ceo postupak, kome se obratiti (koja institucija?), kako (koja dokumentacija je potrebna), koliko to košta, koliko traje postupak i postoje li neki uslovi koje treba ispuniti?
O samom postupku ne znam ništa, tako da bi mi trebalo detaljno objašnjenje ili neki link na kome se nalaze informacije. Inače, u pretraživačimanisam našao ništa upotrebljivo, iako sam pokušao pretragu po svim pojmovima koji su mi pali na pamet!
- Idle Mind is The Devil's Playground!
 
Odgovor na temu

Cyberghost
Aleksandar Jovanović
Programer
S U M A D I J A

Član broj: 14674
Poruke: 813
*.vdial.verat.net.



+1 Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka01.05.2005. u 10:47 - pre 230 meseci
Ako bi napravio aplikaciju ili sto god u Access-u i to legalizovao tj. naplatio kao intelektualnu svojinu (korstim jedan takav program) moras da koristis legalan Office, kada ga das (prodas) nekom na koriscenje i on mora da ima legalan (licenciran) Access (office) da bi sve bilo legalno i da sutra nebi mogli da maltretiraju ni tebe ni tvog klijenta.

offtopic: Sad sto se zastite tice to ces morati sam da resis, najbolje pomocu serijskog broja, gde ce tvoj klijent da te pozove i da ti kaze njegov kod a ti njemu registracioni i whola moze da radi, kada ga instalira na drugoj masini opet mora da te zove .... ovo je samo predlog zastite kakva postoji na programu koji ja koristim (inace u pitanju je imenik firmi SCG, Bosna, Republika Srpska).


Pozdrav


Every program is either trivial or it contains at least one bug.
 
Odgovor na temu

DarkMan
Darko Matesic

Član broj: 20445
Poruke: 572
*.metrohive.neobee.net.

Jabber: DarkMan


Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka01.05.2005. u 12:08 - pre 230 meseci
Koliko sam ja upoznat dovoljno je da samo programer ima legalni access.
Kupac/korisnik nije obavezan da ima licenciran access/office (ali opet svakako mora imati licenciran windows sto nikako nije tvoja briga).
Korisniku je dovoljno da instalira "access runtime" (potrazi ovo na google-u) da bi mogao da koristi tvoj program.

Uz access developer verziju bi trebao da imas "packaging wizard" sa kojim mozes da distribuiras sve neophodne stvari da bi tvoj program radio tj. korisniku uopste ne treba access (nisam imao prilike da vidim ovo).
http://msdn.microsoft.com/offi...nfo/devtools/accessextensions/
http://msdn.microsoft.com/libr.../html/deurfpackagingwizard.asp

Za nabavku legalnog accessa mozes kontaktirati nekog od microsoft-ovih partnera:
http://www.microsoft.com/scg/p...i/directory/listapartnera.mspx

 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka01.05.2005. u 12:34 - pre 230 meseci
Autorsko pravo na BP je 15 godina, a trebalo bi da je dovoljno da vidno istakneš copiright odredbu i da si ti autor, dok je zaštita i distribucija potpuno druga tema. Više ne postoji Access developer, nego se koristi VSNet + MS OfficeProff.+ FrontPage su ti dovoljni da bi distribuirao aplikaciju.
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka02.05.2005. u 02:31 - pre 230 meseci
Autorsko pravo na BP je 15 godina, a trebalo bi da je dovoljno da vidno istakneš copiright odredbu i da si ti autor, dok je zaštita i distribucija potpuno druga tema.
---------

Možda po starom zakonu. Po novom zakonu si vlasnik autorskih prava do 60 GODINA NAKON SMRTI (prenosi se na naslednike). Predlažem da potražite novi Zakon u autorskim i srodnim pravima. Ja ga imam u firmi, ali ne radimo do srede. Ako ga neko hoće na mail, neka mi se javi privatno pa ću u sredu poslati.

Inače, dovoljno je da postoji bilo šta u programu pomoću koga se nedvosmisleno može utvrditi da li je neko napravio/napisao program, a to može biti oznaka, naziv, ime i prezime ili slično. Nema potrebe za posebnom zaštitom.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

Trajce Sr.
Kragujevac

Član broj: 53899
Poruke: 8
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka02.05.2005. u 09:17 - pre 230 meseci
Postupak zaštite intelektualne svojine naći ćeš na sajtu www.pronalazac.co.yu. Predlažem da prvo proučiš teoriju koja se tu nudi, a onda proučiš i zakonske regulative. Na ovom mestu naći ćeš i druge adrese za pitanja koja te interesuju.
Želim puno uspeha. Pozdrav.
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
*.vdial.verat.net.

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka02.05.2005. u 15:28 - pre 230 meseci
Citat:
Možda po starom zakonu. Po novom zakonu si vlasnik autorskih prava do 60 GODINA NAKON SMRTI (prenosi se na naslednike).


Jel si siguran da važi i za BP ovaj period, pre je bilo za npr. književno delo 60g. a za bp 15? Mada to i nije toliko bitno, jer možeš da produžavaš, pomoću izmena u npr. dizajnu tabela. A nerealno je očekivati da će neka tehnologija(MSAccess) biti 15 god. u komercijalnoj upotrebi, i odbacivati sve vreme visok profit.
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.smin.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka03.05.2005. u 18:01 - pre 230 meseci
Član 96.
Imovinska prava autora traju za života autora i 50 godina posle njegove smrti.
Moralna prava autora traju i po prestanku trajanja imovinskih prava autora.

Član 97.
Imovinska prava koautora prestaju po isteku 50 godina od smrti koautora koji je poslednji umro.
Imovinska prava na delu čiji se autor ne zna (anonimno delo ili delo pod pseudonimom) prestaju po isteku 50 godina od dana objavljivanja dela. Ako autor otkrije svoj identitet pre navedenog roka, imovinsko pravo traje kao da je identitet autora poznat od dana objavljivanja dela.

Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

mardesic

Član broj: 4755
Poruke: 20



+1 Profil

icon Re: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka03.05.2005. u 23:58 - pre 230 meseci
Hvala svima na pomoći, pronašao sam sve što mi je potrebno!
- Idle Mind is The Devil's Playground!
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Pravna zaštita intelektualne svojine - Access baze podataka

[ Pregleda: 7437 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.