Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

berze na internetu

[es] :: E-Poslovanje :: berze na internetu
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 87429 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.233.67.216.dial.xnet.ro.



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu10.12.2004. u 13:24 - pre 235 meseci
Izvini, adresa je http://www.mbtrading.com/, ne znam zasto sam stavio minus

znaci kada instaliras platformu ti dobijes osnovne stvari za trading i streaming quotes... Ali qcharts ti prosiruje streaming quotes na charting, pa imas futures, pa imas timesales, pa imas svasta jos korisno...
 
Odgovor na temu

sojic
Dalibor Sojic
Makedonija

Član broj: 7051
Poruke: 796
62.162.243.*

Sajt: right-sock.net


+1 Profil

icon Re: berze na internetu10.12.2004. u 13:41 - pre 235 meseci
http://www.mbtrading.com malo vise ako moze. Kao sto vidim nema Makedonije. Dali bih mogao da otvorim account preko nekog drugog?
routing protocols enable routers to route routed protocols!
 
Odgovor na temu

tritacke

Član broj: 42658
Poruke: 1
212.200.47.*



Profil

icon Re: berze na internetu21.12.2004. u 10:15 - pre 235 meseci
TRI TACKE - marketing agencija, zeli Vam zdravlja, osmeha, ljubavi i uspeha u Novoj 2005. godini. UZIVAJTE U ZIVOTU! www.tritacke.co.yu
 
Odgovor na temu

urke081
podgorica

Član broj: 62378
Poruke: 3
*.crnagora.net.



Profil

icon pomozite oko CG trzista???19.08.2005. u 13:42 - pre 227 meseci
Mozda je tema malo izlizana, ali sam se tek sad ukljucio u svu ovu pricu. Interesuje me trgovina na domacim berzama(glupo al sta cu). Konkretno me zanima finansijsko trziste(berze u Cg) [url]http://www.montenegroberza.com/[/url] i [url]http://www.nex.cg.yu/[/url].U sta je bolje ulagati (u A ili u B listu). Da li firme sa slobodnog trzista spadaju u rizicnu grupu sa malim ulaganjima i velikim povracajem?
 
Odgovor na temu

ciro_808

Član broj: 65337
Poruke: 1
*.energoinvest.com.



Profil

icon Re: berze na internetu19.08.2005. u 14:05 - pre 227 meseci
Što se niša nepiše ovde više ?
Jel ko radio sa DealBook FX2 (za forex), da mi kaže svoje mišljenje, Hvala!
 
Odgovor na temu

Milan_Ristic
Beograd

Član broj: 28084
Poruke: 100
195.52.122.*

Sajt: U fazi izrade...


Profil

icon Re: berze na internetu06.12.2005. u 00:09 - pre 223 meseci
Iako je tema starija...mora se priznati da je izuzetno dobra i da
vredi nastaviti diskusije.
Citao sam sve ovo sto je napisano...i sve me to jako interesuje.
Gde bih mogao naci (ako postoje) neki video tutoriali-kursevi o nekim osnovama o tome...potrebni su mi samo naslovi pa bih posle skidao pre p2p.
Svaka informacija,savet je dobrodoslo.
Puno hvala !

I jos nesto sta mislite o Google akcijama...da li neko ima iskustva ?
S postovanjem ,
Milan Ristic
 
Odgovor na temu

SHOMI_NS
Milos Stankovic
Novi Sad

Član broj: 77920
Poruke: 18
82.117.203.*

ICQ: 2147483647


+1 Profil

icon Re: berze na internetu17.12.2005. u 02:20 - pre 223 meseci
Naisao sam na ekstra sajt za virtuelnu kupovinu akcija na stranim berzama.

http://investsmart.coe.uga.edu/C001759 The StockQuest

Registrujes se na sajtu i dobijes 100k $ virtuelnih naravno, i mozes sa njima da kupujes i prodajes akcije.Registracija je free.Preporucio bih svakome ko tek upoznaje svet berzanskog poslovanja jer je stvarno sajt extra.Tamo postoji i Stock Guide sa svim mogucim uputstvima vezano za berzu.

Posto vidim da ima ljudi koji se aktivno bave trgovinom akcijama pitao bih sledece:
Vec godinu dana "vezbam" sa StockQuestom krenuo bih u ozbiljno poslovanje sa akcijama preko neta.Pa me interesuje koje on-line inostrane brokerske kuce bi ste mi preporucili? Pokusao sam kod http://www.schwab-global.com/ oni za International online acount traze 25 000 $ , http://www.sharebuilder.com/ moze samo u US, probao sam http://www.buyandhold.com/ ali i kod njih moze samo ako si iz US.
Znaci koje bi ste mi brokerske kuce ponudili koliki su troskovi transakcija,troskovi odrzavanja racuna itd.Izdvajao bih odprilike 100$-200$ mesecno za kupovinu akcija dollar-cost-averaging metod.Hvala unapred..................

 
Odgovor na temu

SHOMI_NS
Milos Stankovic
Novi Sad

Član broj: 77920
Poruke: 18
..mtsns-ns.customer.sbb.co.yu.

ICQ: 2147483647


+1 Profil

icon Re: berze na internetu20.12.2005. u 00:56 - pre 223 meseci
Ok pregledao sam http://www.mbtrading.com/ i video da odgovara onome sto trazim osim sto na njihovoj listi nepostoji SCG.I need help over here.........
 
Odgovor na temu

despot
Beograd

Član broj: 7701
Poruke: 4
*.lnd.ops.eu.uu.net.



Profil

icon Re: berze na internetu21.12.2005. u 00:48 - pre 223 meseci
predlažem da malo pokrenemo nas same a time i ovaj forum u neku akciju

npr. mene zanima miniFOREX,
Pozivam sve druge koje zanima ova problematika da se nadjemo negde
- svi zajedno u istom trenutku
varijanta 1. virtuelno npr. u nekoj od soba na Krstarici
varijanta 2. fizički npr. u nekom kafiću u Beogradu
varijanta 3. fizički kod mene u stanu na Novom Beogradu, ja častim pićem, hranom, konakom (za one koji nisu iz Beograda) i svojim znanjem; razmenimo literaturu, iskustva, linkove i družimo se

mislim da je najbolje da kombinujemo gornje 3 varijante
dosta vala više ovog mrtvila

svi zainteresovani neka se oglase na ovom forumu,
ili nek se jave na privatan e-mail [email protected]
ili 064/6143628

pozdrav,
deSPOT

despot
 
Odgovor na temu

ntduke
Beograd

Član broj: 9638
Poruke: 10
*.yubc.net.



Profil

icon Re: berze na internetu22.12.2005. u 13:05 - pre 223 meseci

Shomi, klikni ovde, http://www.elitetrader.com/br/
pa tu levo na spisku iskopaj nekog koji prihvata
SCG, ne znam koja im je to stupidna fora, da ne prihvataju.
Gledaj i da provizije budu sto manje, i trazi real-demo softvera/platforme najpre.


[Ovu poruku je menjao ntduke dana 22.12.2005. u 14:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

edo_maajka
Hrvatska

Član broj: 84528
Poruke: 1
194.152.245.*



Profil

icon Re: berze na internetu15.02.2006. u 21:31 - pre 221 meseci

ma ljudi vi tu pricate o stranim burzama, a ne vidite ono sto imate u dvoristu. pa amerikanci dolaze u CG, Banja Luku, Srbiju, Makedoniju i razvijaju trziste i kupe vrhnje (kajmak :-) ), a vi mastate o NYSE. ma imate priliku doma zaraditi ko nigdje u svijetu. za NYSE ce biti jos vremena
 
Odgovor na temu

nosidam
Belgrade

Član broj: 88205
Poruke: 58
194.106.169.*



Profil

icon Re: berze na internetu24.03.2006. u 14:58 - pre 220 meseci
pricao o berzi je veoma zanimljiva stvar i treba da se daje sto vise ideja i da pisete o primerima jer tako ce biti najlakse da se razume nesto.
Nastavite sa pricama.
 
Odgovor na temu

salicsale
Sasa Salic
Beograd

Član broj: 56481
Poruke: 12
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: berze na internetu25.03.2006. u 16:30 - pre 220 meseci
pre nego preporucim nacine na koje mozete vise saznati o radu na berzama preko interneta i sta treba da trazite ukratko cu vam reci moje misljenje iz prve ruke.

Toplo preporucujem svima da u sirokom luku zaborave sve sto ima veze sa berzama jer je to jedan od najtezih poslova koji postoje.Za pocetak shvatite da vam niko nista negarantuje dakle mozete raditi 24h dnevno i opet gubiti a mozete raditi i 10min dnevno i opet zaraditi.Medjutim stvar je malo gora od kocke jer da bi ste imali bilo kakvu sansu morate imati ludacku hrabrost da uletete pre svih zatim izdrzati dok ste u gubitku i pobeci sa osrednjiom zaradom onda kada ste u odusevljenju samim sobom i kada svi tek ulaze, i tako iz dana u dan.

Ukoliko neko misli da ce nesto zaraditit taj se grdno vara. Pare koje bi ste namenili trgovanju (posto ce te ih svakako izgubiti) odvojte i po mom misljenju najbolje utrosite na knjige ali i na zivu obuku negde u inostranstvu ali ne na neki kurs od 3 dana vec kao nacin da prezivite tamo dok nepokusate da udjete u neku finansijsku kucu. Naravno pre toga bi trbalo da imate nekog osnovnog pojma o cemu se tu radi i kako se radi i u te svrhe bog nam dade internet gde ima gomila besplatnih stvari.

Sve u svemu trba vam najmanje godinu dana da procitate nekoliko knjiga, da proresetate nekoliko charting paketa, da provalite cime se sve to trguje, da se usemite gde se nalaze relevantne informacije u vezi toga cime trgujete, da dobijete osnovni uvid u analizu, i ceo zivot da zivite sa mozda i trebalo bi.

Elem mislim da su svi shvatili poruku ali ko je bas navalio evo sta trba traziti. Pre svega besplatne charting pakete koji se skinu i instaliraju kljucne reci "charting", zatim objasnjenja i clanci o svemu sto ima veze sa tgovanjem "trading" "fundamental analysis" "technical analysis" "stock" "long short put call", zatim brokerske kuce kod kojih ce te otvoriti stvarni ili demo racun "demo account", zatim knijge koje ce vam u najopstijem objasniti sta koji indikator pokazuje (iako to sve ima na internetu ) "Gerald Appel" "Wilder" "Gann" "Eliot" "Bollingr" "Granville"....., uz sve prethodno naravno opste reference kao "school" "learn" "definition" "knowledge"....

Sto se tice video materijala zao mi je sto nemogu vise da ponudim jer sam stotinu puta brisao sve iz kompa ali evo sta trnutno imam od interesantnih adresa (sareno):

http://www.clicklive.com/NYMEX/symposium_2003/content_page.htm
http://www.kwikpop.com
http://www.topgunsoftware.com/
itd
obicno svaki od brokera, data provajdera ili provajdera charting platformi ima na svom sajtu takve prezentacije gde nezavisno od toga sta nude moze da se shvati kako i sta radi.

Naravoucenije pare u slamaricu.

 
Odgovor na temu

trend83trader
Beograd

Član broj: 91344
Poruke: 4
*.verat.net.



Profil

icon Re: berze na internetu12.04.2006. u 19:54 - pre 219 meseci
Pozdrav svima!

Imam nekih godinu dana iskustva sa berzanskom trgovinom (virtuelnom, od negde se mora poceti). Pokusao sam da otvorim racun preko optionsXpress.com, poslao sve papire i dobio napush na finjaka. Tipa drago nam je da ste zainteresovani ali nismo u mogucnosti da drzimo racune rezidentima scg zbog regulatornih i sigurnosnih tandara-mandara razloga. Ipak, ima offshore brokersaka kuca u Luksemburgu internaxx.com preko koje mislim da moze da se trguje i koji nemaju problema sa nama. Poslali su mi poshtom prospekte i application form. Caka je u tome sto racun mozete da fundirate iskljucivo sa bankarskog racuna u EU (starih 15 clanica) i jos nekih odababranih lokacija u svetu. Dakle prvo put pod noge pa u Schwabiu ili Austriju.
Sto se tice optionsXpress ostao mi je pending account u slucaju da se regulativa promeni. Bar imam pristup real-time streeming quotes i Dow Jones newswire za dzabe.

Za one koji sa malo para pocinju preporucio bih knjigu "How to make money in stocks" od William O'Neil-a. Morate imati konkretnu strategiju. Kada i sta kupiti, kada prodati i koliki gubitak ste spremni da podnesete. Na netu sam nashao solidan charting program za dzh. Incredible charts pro. Kad istekne free-trial dobijate 18h delayed data feed, ali program radi. Nadam se da ce nekom ovo koristiti.

Ono sto mene zanima je kakvi su prospekti za zaposlenje kod nas sa ovim vestinama i znanjima? Da li nase brokerske kuce trguju sa akcijama i futuresima na NYSE, Nasdaq, NYMEX, LSE, IPE, itd.? Zavrsavam faks i stvarno bih zeleo ovim da se bavim.

Unapred zahvalan,

Branko
 
Odgovor na temu

salicsale
Sasa Salic
Beograd

Član broj: 56481
Poruke: 12
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: berze na internetu14.04.2006. u 21:39 - pre 219 meseci
Evo sajta koji je prepun video objasnjenja pisanih objasnjenja i krajnje korisnih stvari na njihovom forumu.... dobro ga procesljajte.
http://www.worden.com/XMLPage.aspx?xmlpage=trainingpage

trend83trader
Naleteo si na nesto bezveze trazi platforme i brokere koji su u Americi jer oni su vrlo liberalni i nepitaju mnogo. Sto se tice primene tog znanja kod nas ja ne znam nikioga ko trguje ali znam da banke izlaze normalno na trziste valuta.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

trend83trader
Beograd

Član broj: 91344
Poruke: 4
*.verat.net.



Profil

icon Re: berze na internetu16.04.2006. u 16:16 - pre 219 meseci
Nista, pokusacu preko e-trade.com ili ameritrade. Kakva je kod njih situacija? Prihvataju li oni da drze racune rezidenata SCG?
Sto se banaka tice, cuo sam na CNBC da societe general ima jak asset management sektor. Ipak ono sto je ocigledno je da banke koje dolaze kod nas nemaju nameru da zaposljavaju domace talente za ovakve stvari. Samo se traze ljudi obuceni za davanje potrosackih kredita stanovnistvu da sto pre zapadnemo u duznicku krizu.

pozdrav,

Branko
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
195.250.116.*



Profil

icon Re: berze na internetu17.04.2006. u 14:27 - pre 219 meseci
for trend83trader

Ne znam zasto te interesuje NYSE itd. planiras da ides u Ameriku da radis ili te interesuju zbog zarade?
Ako te interesuje samo zbog zarade, na NYSE broker koji napravi klijentu 15% godisnje je kralj.Na Beogradskoj berzi su go-
disnji prihodi mnooooogo veci, slazem se da je veci i rizik ali uz pravilne i pravovremene procene sve ispod 50% godisnje je smesno. Pa pogledaj samo koliko procenata prometa na Belexu otpada na strane investitore. Mislis da oni nisu culi za NYSE ili AMEX, ili vise vole Srbiju? Trenutno, najvece zarade svojim klijentima u svetu prave fondovi koji ulazu u Kini, Balkanu i Rusiji.(i to bas tim redosledom).
Praksa je pokazala u svim zemljama u tranziciji da su na pocetku razvijanja trzista kapitala generalno sve akcije duboko potcenjene i da su na srednji rok donosile kapitalnu dobit u proseku preko 150%. (vidi istorijske cene nasih akcija na belex.co.yu). Kada vidis da je trenutno Belex fm (kompozitni indeks BG Berze i sve akcije su ukljucene u njega) na nivou od 1670 indeksnih poena, a bazna vrednost od 1000 , znaci u proseku je svaka akcija listirana na berzi porasla 67%.
A kad uporedis, to da verovatno nemas predstave o americkim kompanijama, da te njihovi brokeri navlace uglavnom na junk akcije( sto je i logicno, oce neki deckic iz tamo neke Srbije da ulozi par hiljada(u najboljem slucaju) dolara ). Mislis da je nekom stalo i da ima vremena da ti objasnjava za par hiljada dolara. Dok budes nesto naucio izgubices sav kapital, dok skupis novi sve ce se pormeniti i tako u krug.
Spominjes, banke i asset management sektor. voleo bih da mi objasnis asset management i kako ti mislis da to funkcionise.
 
Odgovor na temu

trend83trader
Beograd

Član broj: 91344
Poruke: 4
*.verat.net.



Profil

icon Re: berze na internetu18.04.2006. u 13:17 - pre 219 meseci

Obim trgovanja na belexu je strasno mali. Likvidnost nikakva. Moras imati insider info, sto je neko na forumu reakao sve funkcionise po burazer principu. Naravno, tu si u pravu da bih trebao dati sansu nasoj berzi i probati prvo tu nesto da uradim. Ne kazem da ne bih voleo ovde da radim, verovatno cu i raditi.
Takodje ja se ne oslanjam na savete americkih brokera ili analiticara. Znam da oni cesto preporucuju mediokritetne akcije (vecina akcija uvrstenih u DJIA su sporog rasta). Koristim odredjene fundamentalne parametre (YoY Q earnings +20%, ROE >15, Net profit margin>Indu. avr. NPM, Last price >90%xYear high. >80%x5-Y high. itd.) i tehnicku analizu (MACD, Accumulatio/distribution indikatori). Takodje bitno je znati kakvo je trziste (bull/bear market ili sideways market kakva trenutna situacija) Ovih dana bi trebao da prostudiram Economic Value Added analizu akcija. A o americkim kompanijama se mogu saznati svi relevantni fundamentalni podaci koji se mogu saznati o domacim kompanijama.
Fondovi koje spominjes da ulazu u Kini, Rusiji, i drugim zemljama u razvoju su dostupni malim investitorima u vidu Exchange-traded fondova kojima se trguje na AMEX-u (ticker simbol EEM bi bio jedan od primera).

Virtuelni fond koji sam osnovao 16 februara '06. i koji trenutno ima akcije 27 kompanija je ostvario profit od 13.83% u odnosu na 3.51% za S&P500 i 4.80% za NASDAQ u istom periodu.

Ne planiram da idem u Ameriku.

U industriji finansijskih usluga asset management (upravljanje aktivom) se u uzem smislu odnosi na kolektivne investicione sheme (mutual funds), upravljanje penzionim fondovima i upravljanje bogatsvom (za budzovane). Postoje specijalizovane asset management firme poput BlackRock Inc. (preuzet od Merrill Lynch), Fidelity Investments, Alliance Bernstein Holdings, itd. Banke koriste novac koji skupe od depozita i zarade, jednim delom za kreditiranje a jednim delom za kupovinu raznoraznih HOV (kod nas cesce obveznice). Takodje osnivaju sopstvene mutual fondove u koje njihov komitent moze uloziti novac na malo. U americi minimalni pocetni iznos cesto nije veci od $2500. Posle tih $2500 mozete ulagati $100, $200 ili bilo koji drugi iznos kad pozelite (cesto na mesecnom nivou). Kod asset managementa me najvise interesuje upravljanje diversifikovanim portfoliom HOV (uglavnom akcija), ali me takodje interesuje trziste finansijskih derivata i to uglavnom robni fjucersi.
 
Odgovor na temu

salicsale
Sasa Salic
Beograd

Član broj: 56481
Poruke: 12
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: berze na internetu18.04.2006. u 16:36 - pre 219 meseci
E ovako slatko se nisam odavno obradovao. Svaka cast 83. Vec sam oguglo na masovnu pojava da se svi predstavljaju kao strucnjaci za sve moguce (prosto covek pomisli al sam glup!!) ali ovo tvoje ucutkivanje ovog neotkrivenog talenta me je stvarno nasmejalo. Samo napred.

Ma ne znam koliko si se upustao u pricu oko otvaranja racuna za trgovanje. Stvarno je prosto, samo prati sta ti kazu i naravno citaj sve sto potpisujes mada tu se u principu ili slozis ili nema racuna. Ovo ti kazem jer nekad ocigledne stvari su tako zapetljano recene da ti treba dva dana da shvatis. U principu ako je YU ili SCG na sajtu sve bi trebalo da ide ok. Obrati samo paznju na leveridz jer je bitan i pri otvaranju i pri trgovanju i pri zatvaranju racuna.
 
Odgovor na temu

dr7jo
bg

Član broj: 36039
Poruke: 72
195.250.116.*



Profil

icon Re: berze na internetu19.04.2006. u 07:47 - pre 219 meseci
A ti verovatno planiras da ulozis preko 1 milion eura kad kazes da su ti prometi mali i slaba likvidnost. Imas preko 50 hartija koje imaju zadovoljavajucu likvidnost i svakodnevni promet. Vidim da si procitao jednu knjigu o analizi akcija. Cak ne prihvatas ni sugestije americkih analiticara vec sam rasudjujes. Docekace te rasirenih ruku u USA, talentovane investitore koji misle da sve znaju svi obozavaju iz razloga dok neko ne izgubi ti ne mozes da zaradis. A to o cemu pricas su fondovi a ne asset management.Da ulazes 100 ili 200 USD? Mislis li da ce nekog zanimati taj iznos i da ce da se bakce sa tvojih 200 USD? Pa u Srbiji nece niko da ti radi AM bez 100.000 eura. Vidi se da te zanima berza i da si nabijen teorijom ali se takodje vidi da nemas prakse. Moj ti je savet, ako imas barem malo kapitala kreni polako sa BG berzom, pa kad je prerastes onda kreni na razvijenija trzista.
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: berze na internetu
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 87429 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.