Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

berze na internetu

[es] :: E-Poslovanje :: berze na internetu
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 87144 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu13.07.2002. u 17:40 - pre 264 meseci
Tih likova imas koliko hoces..

Interesantno je da su oni svi radili to u prolece 2000 kad je najveci boom bio... Tad si mogao g**** upakovano da prodas i da zaradis milione..

Jedan od njih je

Title: The cyberscam kid

Author(s): Marianne Lavelle

Issue Date: OCTOBER 30, 2000

Words in article: 394

Lead Paragraph: It turns out that the cyberscam kid did not walk away empty-handed from his dust-up with the Securities and Exchange Commission.



Only a month ago, securities law enforcers were holding up Jonathan G. Lebed as an example. They forced the 16-year-old from Cedar Grove, N.J., to repay $272,826 in gains plus interest they said he had made by manipulating stocks through postings on Internet message boards. But last week, Lebed revealed that the SEC actually allowed him to keep $500,000 from



Mada sam citao negde da je neki iz kalifornije oko $800,000 napravio, i da mu je ostao samo Mercedes ML, i da mu je SEC sve ostalo uzeo.. Mislim to je glupo... Pametni su oni o kojima ne citamo u novinama, e njima se divim :)

 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
217.26.67.*

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: berze na internetu13.07.2002. u 18:36 - pre 264 meseci
Citat:
ventura:

Budi malo specificnij...


najvise me interesuje "OFF SHORE" pre svega jer sam na nekoliko mesta cuo o tome pa me interesuje recimo: izmedju kojih banaka je mogudje transfer novca na taj nacin (i sta je sve potrebno od podataka ili sta vec)

.

look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu13.07.2002. u 18:52 - pre 264 meseci
Citat:
najvise me interesuje "OFF SHORE" pre svega jer sam na nekoliko mesta cuo o tome pa me interesuje recimo: izmedju kojih banaka je mogudje transfer novca na taj nacin (i sta je sve potrebno od podataka ili sta vec)


Ti si pobrkao sve... OFF SHORE izraz se koristi za kompanije koje sluze za virtuelno pranje novca.. Nema to veze sa regularnim transferima...

Kako se to radi... Recimo firma se bavi nekim poslom u YU, i treba da plati 20% poreza drzavi... Onda se ta firma registruje na Kipru gde je porez 3% umesto 20%, i registruje ekspozituru u BG, i onda prakticno rade isti posao samo sto placaju manji porez...

A transfer novca se radi putem SWIFT-a (PostGiro) i to nema veze sa internetom, vec se to radi nekim bankarskim komunikacijama... Znaci napravi se nalog za prenos odredjene cifre na taj i taj racun u toj i toj banci, plate se pare, banka gdfe si uplatio zove routing banku i daje joj informacije o prenosu, routing banka prenosi te informacije finalnoj banci gde se novac stavlja na racun korisnika...

A kako sam novac prelazi iz jedne banke u drugu, to ti ne bih znao reci...
 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
217.26.67.*

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: berze na internetu13.07.2002. u 19:18 - pre 264 meseci
hvala ti sto si mi to pojasnio


.
look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: berze na internetu14.07.2002. u 04:42 - pre 264 meseci
Citat:
ventura:
Citat:
najvise me interesuje "OFF SHORE" pre svega jer sam na nekoliko mesta cuo o tome pa me interesuje recimo: izmedju kojih banaka je mogudje transfer novca na taj nacin (i sta je sve potrebno od podataka ili sta vec)


Ti si pobrkao sve... OFF SHORE izraz se koristi za kompanije koje sluze za virtuelno pranje novca.. Nema to veze sa regularnim transferima...

Kako se to radi... Recimo firma se bavi nekim poslom u YU, i treba da plati 20% poreza drzavi... Onda se ta firma registruje na Kipru gde je porez 3% umesto 20%, i registruje ekspozituru u BG, i onda prakticno rade isti posao samo sto placaju manji porez...

A transfer novca se radi putem SWIFT-a (PostGiro) i to nema veze sa internetom, vec se to radi nekim bankarskim komunikacijama... Znaci napravi se nalog za prenos odredjene cifre na taj i taj racun u toj i toj banci, plate se pare, banka gdfe si uplatio zove routing banku i daje joj informacije o prenosu, routing banka prenosi te informacije finalnoj banci gde se novac stavlja na racun korisnika...

A kako sam novac prelazi iz jedne banke u drugu, to ti ne bih znao reci...

sad ti ne objasnjavas dobro.
off shore u principu je izraz za firme, banke, osiguravajuca drustva, fondove i sl. koje ne smeju da rade u zemlji gde su registrovana vec iskljucivo sa trecim zemljama. Zasto? U domicilnim zemljama porezi na profit su zaista veliki te dosta zemalja dozvoljava razne oblike off shore organizacija (cak i gomila drzava u US, npr Delawere)
Uglavnom su obaveze smesne kod registrovanja, recimo taxa osnivacka od 1000$, knjigovodja ili advokat a Kipar je najlosiji primer zato sto se tu placa porez na dobit od 3-4%. Drzavae tih zemalja se zadovoljavaju da gomila novca je u transferu preko njihovih banaka, te im ostaje provizija i sl.
Naravno poverenje u off shore kompanije je mnogo manje.
Kako to u praksi funkcionise, pa Ventura nije do kraja objasnio "pranje" para.
Recimo ti stancujes cackalice gde je u ceni od 1 dinara 50 para troskovi a 50 para zarad (profit) da iti ne bi na kraju godine platio 40% od 50 para poreza na profit ti "kupis" recimo "knowhow kako se prave cackalice" od off shore kompanije u iznosu od 45 para po pakli sto se prebacuje na racun tvoje off shore kompanije te ti je onda poreska osnovica samo 5 para :)

www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: berze na internetu14.07.2002. u 04:45 - pre 264 meseci
Citat:
ventura:
Nisam gledao sajt te firme... Ali sto se tice FOREXA mogu da preporucim firmu preko koej sam ja radio http://www.globalforex.com/

Novac iz Jugoslavije ti nemozes da posaljes u svakom slucaju... Treba ti novac na racunu u inostranstvu da bi uradio SWIFT... Ali opet ja tu nevidim rizik, jer ne moze neko da ti uzme novac a da u nemozes nista... Kad ti posaljes SWIFT, ti imas potvrdu o tome..A taj novac treba da legne na necij racun, i neko mora da ga podigne... ostalom, ako ne dobijes to za sta si poslao novac, samo podneses tuzbu i prilozis kopiju SWIFTa...

nije tacno platni promet sa inostranstvom je uspostavljen i mozes da posaljes SWIFT iz skoro svake banke...
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu14.07.2002. u 13:14 - pre 264 meseci
Torbice, nije tacno.

Novac mozes da posaljes u inostranstvo samo u 'hitim' medicinskim slucajevima.. Odnosno za lecena i sl. Za privatne svrhe to nije dozvoljeno...

Da moze slobodn da se posalje novac onda bi ukinuli ono prijavljivanje love na granicama... A vidis i sam da to jos uvek nisu uradili..

A kao sto rekoh, primanje novca radi savrseno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.verat.net



+7169 Profil

icon Re: berze na internetu14.07.2002. u 14:14 - pre 264 meseci
Nije tacno - novac MOZES poslati kao fizicko lice u inosranstvo sa deviznog racuna(bar u mojoj banci moze), ali postoje limiti:

1. Max 5000 eura bez fakture

2. Za > 5000 eura je neophodan dokaz za svrhu transfera (fakture, racun za skolarinu, racun za medicinske usluge, tralala)

3. Do 500 eura kao "poklon"

4. Sve pare ako imas iseljenicku vizu (selis se iz zemlje)


Zakon je skoro promenjen, pa bi ga trebalo dobro procitati.

Kao pravno lice koje je registrovano za trgovinu sa inostranstvom mozes neograniceno raditi transfere, naravno uz racune i placen porez.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu14.07.2002. u 14:56 - pre 264 meseci
Raspitacu se.. ali mislim da taj zakon jos uvek nije usvojen..

Znam da je bilo satro usvjeno 5000EUR za prenos preko granice, pa kad su mi dolazili neki koreanci, ispao je problem jer su im oduzeli sve na surcinu, pa sam ja onda morao da se jebem sa ambasadom da im vrate to... Znaci zakon jos nije usvojen... Ali prica se da ce biti..
 
Odgovor na temu

d.acha
Germany

Član broj: 4799
Poruke: 26
*.verat.net



Profil

icon Re: berze na internetu27.07.2002. u 23:45 - pre 263 meseci
Zdravo ja sam Dacha, novi ucesnik u ovom forumu.

Hteo bih da iznesem svoje iskustvo na temu placanja, tj. slanja novca iz YU u svet.

Od januara ove godine nekoliko puta smo imali potrebe da platimo neke usluge firmi iz Kanade cije usluge koristi moja firma. Princip je sledeci. Oni posalju email-predracun (profakturu), ja ga odstampam u 2 primerka, takodje instrukcije za placanje u 2 primerka, odem na salter u komercijalnu banku i oni mi sa njihovog racuna, a u moje ime, plate. Provizija je 3%, ali minimalna provizija mora biti 10dm, sada 5eur. Zepter banka je tada imala proviziju 2%, a minimalna zasticena provizija je bila 20dm.

E sada, posto firma koristi te usluge, a ne ja licno, hocu da i to institucionalizujem pa sam upravo danas dobio predracun banke (neka manje poznata "Nova Banka"). U ponedeljak idem u SDK placam im sa dinarskog racuna, nosim im opet onaj email-predracun i oni salju. Kod njih provizija je 1.000 din po SWIFT-u, bez obzira na cifru koja se placa + naravno standardna menjacka provizija za "dinari u devize".

Znaci mozes i kao pravno i kao fizicko lice, samo su meni uvek trazili profakturu za placanje, jer kao ne moze drugacije ako placas nekoj firmi preko, ali ne znam kako je ako se placa fizickom licu u inostranstvo.

Pozdrav,
Dacha
Dacha
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu27.07.2002. u 23:56 - pre 263 meseci
SWIFT placanje je ok sasvim za neke B2B transakcije..

Ali sta ako klijent hoce da kupi recimo naocare koje kostaju $100 kod tebe.. Dali on treba da ide u banku, placa $20-$30 za SWIFT, da se maltretira... Kad jednostavno moze da ukuca broj svoje kreditne kartice i da resi problem...
 
Odgovor na temu

d.acha
Germany

Član broj: 4799
Poruke: 26
*.verat.net



Profil

icon Re: berze na internetu28.07.2002. u 01:57 - pre 263 meseci
ventura,
tu si apsolutno u pravu, sto je komplikovaniji sistem za placanje vise ljudi odustaje od kupovine, ali ja sam pricao o tome da li se moze ili ne slati kinta odavde u svet, nije bilo price o prodaji robe nego o deponovanju para na racun u USA da bi se investiralo u shares, funds itd.

pozdrav,
d.


Dacha
 
Odgovor na temu

torbica
Zoran Torbica
community manager
Vracar, Beograd

Član broj: 187
Poruke: 1780
*.yubc.net

ICQ: 36726092
Sajt: www.aikstednja.rs


+1 Profil

icon Re: berze na internetu28.07.2002. u 03:19 - pre 263 meseci
Ventura, poenta je da ovde objedinimo sve informacije koje su tacne a nije bitno ko je u pravu.....
dalje sto me interesuje...
da li neko ima cenovnik PTT za pakete recimo iz Bgd-a do gradova u unutrasnjosti i ka inostranstvu + iskustva...
www.aikstednja.rs mesec stednje 2010/ www.snajper.rs servis za media planiranje na Internetu
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
217.26.74.*



Profil

icon Re: berze na internetu02.08.2002. u 23:10 - pre 263 meseci
Citat:
ventura:
Recimo u MiniFOREX-u ti sa $50 kontrolises $10,000, naravno i tu moze da se zaradi kao i na pravom forexu, samo sto su cifre manje srazmerno, a i taj MiniFOREX je vise za ucenje...

nesto sam pogledao stare poruke i setio se nesto.E Ventura ovde si napisao da sa $50 konrolises $10,000,jel tako?Sada me interesuje ako puknes na berzi da li mozes da puknes vise nego sto imas na racunu?Nadam se da me razumes!
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu03.08.2002. u 10:28 - pre 263 meseci
Nemozes da puknes sa vise nego sto imas...

TI recimo imas $550 na racunu. Sa $50 ti 'kupis' $10,000, i ostalo ti je jos $500 na racunu.

Recimo kupio si $10,000 USD, i vrednost naglo opadne, kada padne ispod $9,500 lot se prodaje i ti si onda 'cleared by the edge', odnosnto izgubio si pare... a sve dok varira u opsegu od $500 (ili koliko vec imas slobodnog kesa) ti si ok.
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
*.bg.wifi.vline.verat.net



Profil

icon Re: berze na internetu03.08.2002. u 10:53 - pre 263 meseci
Citat:
torbica:
da li neko ima cenovnik PTT za pakete recimo iz Bgd-a do gradova u unutrasnjosti i ka inostranstvu + iskustva...

Pogledaj ovde mislim da ces naci!Kakva iskustva?Mislis na inostranstvo?Pa ja sta god da sam slao u US stiglo je.Jeste da putuje 20 dana ali stigne.Za Juznu Ameriku (Meksiko) putuje cak po 30 dana i vise a da li stigne pa javicu ti za jedno 10-ak dana!

E hvala ventura ipak si me razume to sam hteo da cujem.
 
Odgovor na temu

ImPlant
Panajotis Zamos
bgd

Član broj: 730
Poruke: 238
*.verat.net

Jabber: aqw137@gmail.com
Sajt: weevify.com


Profil

icon Re: berze na internetu28.10.2002. u 16:48 - pre 260 meseci
naisao sam na problem pri pokusaju da otvorim akaunt kod jedne forex firme

posto ovde nisam mogao da navedem ceo dokument najbolje je da odete na http://217.26.67.140/ pa da vidite u cemu je problem

hvala
.
look
closer

DON'T
PANIC
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.verat.net



+6455 Profil

icon Re: berze na internetu28.10.2002. u 17:10 - pre 260 meseci
Za drzavu ih nazoves telefonom i pitas kako da sumbitujes aplikaciju..

A a ovo drugo je jednostavno ime i telefon tvoje banke, koju oni mogu da nazovu da se raspitaju malo o tebi...
 
Odgovor na temu

O_D_E_Z
edo medo
Split

Član broj: 6881
Poruke: 92
*.dialin.iskon.hr



Profil

icon Re: berze na internetu23.12.2002. u 02:59 - pre 258 meseci
Evo ovako, mene malo vise interesiraju te SWIFT transakcije (ako moze neko da malo rece vise o njima-recimo razlike tih i regularnih transakcija recimo kad kupujemo sa creditnim carticama, mislim nacin prijenosa novca, zastita itd....)
I jos jedna stvar.....Evo konkretno zanima me jeli moguce recimo sa "malim" novcima (recimo 500$) da se uz pomoc dionica (on line) "napravi" profit ? Koliki bi taj profit mogao da bude s obzirom na ulozeno (realno gledano) I dali je moguce to sve izvesti "from home" (osim naravno neke prvobitne uplate na neki acount preko banaka ili kako vec)?
Ako itko moze da nesto vise o postupku ovakve vrste trgovine (ako je ikako moguce ...."step by step.......how to") ????
Hvala unaprijed!
:)
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: berze na internetu23.12.2002. u 13:05 - pre 258 meseci
Kako postati milioner. Kako zaraditi prvih milion dolara. Kako se obogatiti od kuce. Postanite bogati ne radeci nista. to su samo neki od naslova knjiga koje mozes naci u nasim knjizarama ;))))
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: berze na internetu
(TOP topic, by Aleksandar Marković)
Strane: 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 87144 | Odgovora: 110 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.