Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stroboskom upravljan kompom?!?!

[es] :: Elektronika :: Stroboskom upravljan kompom?!?!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17193 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Stroboskom upravljan kompom?!?!26.04.2005. u 23:11 - pre 231 meseci
Ovako, zamislio sam si nesto, i sad me zanima jel to izvedivo..
Prvo: znate onu semu vu.metra preko paralelnog porta na kompu... uglavnom on ima 8 izlaza preko kojima se moze upravljati pomocu nekih programskih jezika ili tako pomocu nekog programcica koi palči i gasi ledice u ritmu mjuze! e, sad.. ja bi htio da umjesto te ledice on okida stroboskop.. znam da se popocu toga moze radit svasta, upravljat servo motorima, svjetlima, bilo cime, e, a ja bi htio na taj nacim upravljat stroboskopom!
znaci, u trenutku kad potece 5 volti koji bi trebale upalit ledicu, da umjesto nje okinu stroboskop...
vidio sam neke sheme sa opto kaplerimai relejima, i mislim da bi to bilo izvedivo, samo ne znam kako da ukomponira mstrobo u to sve skupa...
Pomozite!!
lipsha
 
Odgovor na temu

Aleksandar Đokić

Član broj: 13478
Poruke: 4793
*.freeserbia.sezampro.yu.



+638 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!27.04.2005. u 01:28 - pre 231 meseci
uh i mene ovo strasno zanima...
ja mislim da bi trebalo nekako da se iz COM porta da pobuda tranzistorima (ili tiristorima, trijacima), lako cu ja posle iz Delphi-a da posaljem na Com port signal
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!28.04.2005. u 02:18 - pre 231 meseci
Ja mislim da ce ovako ici>uzmes neki optokapler {optotrijak u tvom slucaju} i uzmes strob izbacis {otkacis} deo za oscilator i trijak pa ubacis opto umesto njega.Mozes i da ostavis oscilator pa da ti recimo kada udara bas da stelujes da li ce da ti strob okine jednom,dva ili 5-6 puta na impuls.Po potrebi smanji kapacitet elka u kolu oscilatora!Tako sam ja radio i radilo je dugo vremena...
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!28.04.2005. u 02:20 - pre 231 meseci
A jel ti hoces da ti radi konkretno na muziku ili po nekom tvom ritmu iz programa?
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!04.06.2005. u 10:32 - pre 229 meseci
sugavi forum mi mije poslo mejl kada ste vi prije dva mjeseca odgovorili na moj post.. i ja sam mislio da me niko ne dozivljava i nisam dolazio gledat sta ima.. i sad sam doso i vidim da se neko ipaq zainteresiro za to...

pa htio bi da radi i na muziku i na neki moj program..
mislim, to je ista stvar jer ako s tim strobom upravljamo preko paralelnog porta, onda nam nije problem jer ima onaj program Disco litez koji se instalira s winampom i onda salje impusle na paralelni port (u ritmu mjuzr) isto kao sto bi ja recimo iz C++a slao imulse po nekoj svojoj shemi...

ajd, ako mozete, pliz probajte smislit neku shemu za taj strobo pa da vidim otprilike kako ste vi to zamislili...
lipsha
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!04.06.2005. u 10:33 - pre 229 meseci
opet sam zaboravio stavit da me obavjeste o odgovoru, pa to sad radim...
lipsha
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!04.06.2005. u 16:25 - pre 229 meseci
Pa nema tu neke tehnologije, samo otkaci dijak i umesto njega stavi optokapler da to okida triak.Znaci iskljucis oscilator stroba i postavis tvoj.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.dialin.iskon.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!04.06.2005. u 20:37 - pre 229 meseci
Evo, mozes mi molim te reci jel bo ovo bilo u redu... napravio sam ono sta si ti reko...



lipsha
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 14:02 - pre 229 meseci
Uh da, mislim da bi trebalo da radi samo pazi koju ces vrednost da postavis sa trimerom/potenciometrom.Probaj pa javi da li je uspelo!
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 14:19 - pre 229 meseci
Budem to slozio cim nađem vremena.. Da, bas sam razmisljo o tom potenciometru.. sta se moze dogodit ako ga pre vise smanjim ili povecam... jer sad vise nece on regulirat brzinu okidanja neko optokapler.. kakvu ce on funkciju imat?? to me malo muci...
lipsha
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Stroboskop upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 16:06 - pre 229 meseci
Evo ovako sam ja radio pre par godina za sebe i radio je bez problema.Mozes da biras koliko ce puta strob da ti blicne po jednom impulsu sa porta.Uradi ovako i nemas frke. Ubaci dijak izmedju resice ti probleme!


[Ovu poruku je menjao dr.NPN dana 05.06.2005. u 22:58 GMT+1]
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 18:25 - pre 229 meseci
OK.. fala ti puno... slozit cu to cim stignem... e, da, al ima jos jedan problem.. u chipoteci nema kondenzatora od 100 nF/400V i ovog trijaka sa sheme BT136.. sta da radiim.. Bas zbog toga sam trazio ljude da mi daju shemu za neki drugi strobo.. ako ovo ne nađem, sta moram na onom tvom strobu napravit da radi istu stvar..
Znam da sam dosadan, al sta ces...
lipsha
 
Odgovor na temu

Patronus
Tehno centar
Matrica

Član broj: 59448
Poruke: 105
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 21:33 - pre 229 meseci
daj ljudi šta radite , spržit cete si komp , hehehe

pogledaj ovdje http://discolitez.com/circuits-8triac.shtml , imaš shemu za light-show s programom koj si spomenuo.
Iskoristi shemu za upravljanje , postavi samo trafo sa xeon žaruljom i imaš to što ti treba. U c++ napiši program da ti okida impulse u frek. od 10 hz ( to je dosta , bar po meni , ostalo je previše ili premanje odaberi), a u winampu uz ritmu muzike.

E sad mene zanima koje naredbe idu za okidanje brže od jedng u sec., i koje su naradbe za pristup izlazu iz windowsa?

Nevjerovatno je kako ljudi ovdje imaju isto na umu sto i ja trenutno , :)
Igy
 
Odgovor na temu

Patronus
Tehno centar
Matrica

Član broj: 59448
Poruke: 105
*.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 21:35 - pre 229 meseci
e da zaboravio sam da sa onom shemom sto ste crtali nece raditi u ritmu muzike jer vec imate oscilator pa ce se sve pobrkati i otici u klinac.
Igy
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.dialin.iskon.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 21:53 - pre 229 meseci
E, ma lako za naredbe, odi u c++ u help i pogledaj, sad se ne mogu sjetit, a vec sam to programiro, a ovaj program vec imam i imam light show slozen koji se upravlja s time..

nego, daj ti molim te nacrtaj neku shemu koja bi radila (ako mislis da ona nebu) p ju baci ovdje da vidimo..

da, ali sta ce okidat xeonku, ona mora biti na napajanju i jos okidana nekim impulsom.. ajd, slozi neku shemicu..
lipsha
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.dialin.iskon.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 21:59 - pre 229 meseci
#include<dos.h>
#include<conio.h>
#include<iostream.h>
#include<stdlib.h>
int main()
{
int leds[9] = {0,1,2,4,8,16,32,64,128};
int x;
float f,T;
clrscr();

cout<<"Unesite broj okretaja:\n\n ";
cin>>x;
cout<<"Unesite frekvenciju: \n\n ";
cin>>f;
T=((1/f)*1000)/8;

for(int j=1;j<=x;j++)
{
for(int i=1;i<=9;i++)
{

outport(0x378,leds);
delay(T);
}
}
outport(0x378,0);

cout<<"\n\n\n\t\tPress any key!!!";
getch();
return 0;
}


evo, ovo ti je kod za program u kojem ti uneses frekvenciju koju oces i broj prolaza kroz sve lampice.. i onda ti se one po redu pale i gase.. tolko dugo i tom frekvencijom kako si ti reko..
lipsha
 
Odgovor na temu

DeeJay
Vlada Dinic
Sokobanja

Član broj: 16953
Poruke: 263
*.ptt.yu.

Sajt: pivnicaada.blog.co.yu


Profil

icon Re: Verovatno je neko vec radio generalku na APN05.06.2005. u 22:02 - pre 229 meseci
A sta bih ja mogao uraditi sa ovom shemom, da mi strob okida na udarac bassa? Bez kompa, ovo je kit koji sam uzeo iz Radio-Kluba, pa bih sad da je modificiram... Znaci dolazi u obzir sa mikrofonom, a moze i sa signalom iz mixete ili zvucnika!
pivnicaada.blog.co.yu
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

lipsha

Član broj: 51572
Poruke: 74
*.dialin.iskon.hr.

ICQ: 157203566


+1 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 22:05 - pre 229 meseci
cekaj, jesam ja corav ili ti vec po drugi put nisi zakacio tu shemu da ju mi vidimo...
lipsha
 
Odgovor na temu

DeeJay
Vlada Dinic
Sokobanja

Član broj: 16953
Poruke: 263
*.ptt.yu.

Sajt: pivnicaada.blog.co.yu


Profil

icon Re: Verovatno je neko vec radio generalku na APN05.06.2005. u 22:07 - pre 229 meseci
Evo, zakacio sam, ali nemam pojma sta se ovo desava, kakva sad generalka na apn-u...
pivnicaada.blog.co.yu
 
Odgovor na temu

dr.NPN

Član broj: 55785
Poruke: 908
*.flashnet.co.yu.



+9 Profil

icon Re: Stroboskom upravljan kompom?!?!05.06.2005. u 22:13 - pre 229 meseci
Citat:
u chipoteci nema kondenzatora od 100 nF/400V i ovog trijaka sa sheme BT136.. sta da radiim..

Pa nista stavi neke kondezatore sa pribliznim kapacitetom navise a umesto bt stavi neki TIC 216 ili 226...To je to.
Citat:
daj ljudi šta radite , spržit cete si komp , hehehe

Nista se ti ne boj, znaju oni sta rade! {valjda?!}
Citat:
e da zaboravio sam da sa onom shemom sto ste crtali nece raditi u ritmu muzike jer vec imate oscilator pa ce se sve pobrkati i otici u klinac.

Ko kaze? Ja sam lepo rekao da ce da radi u ritmu muzike stim da na jedan udarac basa mozes da nasetelujes strob da okine 1 ili vise puta, po zelji.Ako ne verujes, probaj.Nema oscilator sta da pobrka i ne verujem da ce nesto otici. I da ti kazem jos nesto. Kada sam ja moj pravio nisam mogao da nadjem kapler pa sam umesto njega morao da stavim najmanji relej koji sam nasao.Sa sve mehanickim kontaktima i radio je dugo vremena a sada stoji u ormanu i ceka novi triak.
@DeeJay>Isto to samo na kapler dovedi preko diode signal i to je to.
Zanimljivi i korisne spravice za vas dom! Posetite www.sniff.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Stroboskom upravljan kompom?!?!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 17193 | Odgovora: 99 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.