Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

preporuka za digitalac,snimanje detalja

[es] :: Digitalni fotoaparati :: preporuka za digitalac,snimanje detalja

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon preporuka za digitalac,snimanje detalja18.03.2006. u 15:08 - pre 220 meseci
treba mi aparat za snimanje detalja,dakle za dobrim zoom-om.

Sta mi savjetujete: canon powershot SI 2S ili fuji S 5600?

neke preporuke koje sam dobio idu u prilog Canon-a,koji ima bolju stabilizaciju

u odnosu na Fuji.

Molim Vase miljenje,uzevsi u obzir i razliku u cijeni,nekih 100-150 evra razlike
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

guru
beograd

Član broj: 9367
Poruke: 647
217.26.75.*



Profil

icon Re: preporuka za digitalac,snimanje detalja18.03.2006. u 22:58 - pre 220 meseci
Razlika u ceni izmedju tih aparata prevelika da bi ih stavljao u istu klasu, iako to oni jesu.

Inache, ovaj canon se zove S2 IS, ne SI 2S :) Glavne prednosti S2 IS su stabilizacija i pokretni ekran. Fuji S5600 je u prednosti sa visokim ISO vrednostima (upotrebljivo za shtampanje klasichnih formata i na ISO800), brzi je, ima bolji EVF, kvalitetniji LCD, bolje izrade, bolje lezi u rukama. Nema gomile nekih postprocessing opcija kao S2 IS (koji ima photoshop u softveru :)).

Uglavnom, klase nisu iste, a S5600 je bolja kupovina u odnosu na te pare.

Ako vec hocesh da dash vishe para, pogledaj Panasonic FZ5, koji je neshto ispod 400e, a bolji je od S2 IS, i ima stabilizaciju i najbolji objektiv u klasi. Takodje je tu i Sony H1. Uglavnom, S2 IS je najgora kupovina, jer je najskuplji, a ni u chemu se ne izdvaja kao ostali pomenuti..

[honda]
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: preporuka za digitalac,snimanje detalja19.03.2006. u 15:30 - pre 220 meseci
Dilema moze imedju FZ5 i S2 is. Nikako sa 5600.
http://www.e-fotografija.com/cro/publish/article_216.shtml
Inace kod snimanja detalja presudnu ulogu u odluci moza da odigra pokretni disply (TFT).
 
Odgovor na temu

sasabraj
aleksandar brajovic
podgorica

Član broj: 25127
Poruke: 487
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: preporuka za digitalac,snimanje detalja19.03.2006. u 22:52 - pre 220 meseci
Postovani,hvala vam na linku koje ste dostavili,mada ste me jos vise zbunili.
Dakle,bavim se stomatologijom i trebaju mi detalji.
Konkretno,nisam upucen u digitalnu fotografiju,tako da mi nista ne znace podaci o Canonu,Panasonicu i Sony aparatima.
Cini se da snimanje u makro modulur ada moze da ostvari i Canon A 620 i vidio sam, te primjere.
Medjutim posto se aparat ne kupuje svaki dan,da li ova trojica navedenih objedinjaavju u sebi IS,dakle zumiranje i makro modul,jer je sada tendencija stvaranja hibridnih uredjaja???
kazu da Panasonic cesto stvara te kombinacije.
Ako je tako,kupio bih neki od njih,jer mi aparat treba kako za profesionalne svrhe tako i za svakodnevni zivot.
Unaprijed vam hvala na razumijevanju i odgovoru!!!
brajovic sasa
 
Odgovor na temu

Axel DPS

Član broj: 51060
Poruke: 541
62.193.129.*



Profil

icon Re: preporuka za digitalac,snimanje detalja20.03.2006. u 05:21 - pre 220 meseci
Toplo ti preporucujem "S2-iS" a pogotovo sada kada mu je cena ispod 400€. nema tu mesta za dilemu!
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.neobee.net.



+1269 Profil

icon Re: preporuka za digitalac,snimanje detalja20.03.2006. u 09:34 - pre 220 meseci
Delim misljenje.
S2 je za tvoju deladnost najbolji odabir.
Nece biti stetno ako malo proucis i nacin upotrebe (kao i pojmove) digitalnih foto aparata pre nego li otpocnes koriscenje bez obzira koji aparat kupis (IS, Macro,....). Nije uopste strasno (otprilike kao kad vadite zub ali sa inekciom)

Pozdrav
Zarko
P.S. Nemojte zameriti na maloj sali.
 
Odgovor na temu

[es] :: Digitalni fotoaparati :: preporuka za digitalac,snimanje detalja

[ Pregleda: 2371 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.