Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

"masm" ili "ideal"?

[es] :: Asembler :: "masm" ili "ideal"?

[ Pregleda: 4653 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon "masm" ili "ideal"?25.04.2005. u 22:05 - pre 230 meseci
Evo nadjoh neku knigu o Turbo Assembler-u (iz 1991. god) u kojoj se kaze da je IDEAL sintaksa bolja od MASM i da ce se tako u buducnosti raditi.
Ja sad pocinjem da se bavim asemblerom, pa me zanima sta je od to dvoje trenutno aktuelno?
Knjiga se odnosti na Borlandov Turbo Assembler i na assembler iz vremena kad je 386 bio pojam. Bas mi to i treba za ispit (Mikroprocesorska elektronika na ETF-u u Bg), rade se neki jednostavni programicici za 8086, ali nisam siguran u kojoj sintaksi (IDEAL ili MASM).
 
Odgovor na temu

pop123

Član broj: 18430
Poruke: 43
*.nl.aliant.net.



Profil

icon Re: "masm" ili "ideal"?07.05.2005. u 02:48 - pre 229 meseci
Na koji MASM mislis? Postoji Microsoft Assembler i macro assembler (dva razlicita assemblera).

Dosada sam koristio NASM (netwide), MASM (microsoft) i TASM (turbo), medjutim nikada nisam koristio IDEAL niti znam sta je.

Sto se tice ucenja programiranja (8086), TASM i MASM (microsoft) su podjednako dobri assembleri. Nemoj puno da se dvoumis koji da koristis jer synthax je vrlo slican.

Sta je aktuelno? Microsoft idalje koristi MASM u implementaciji nekih kriticnih sistema windows-a. http://www.masm32.com/masmmyth.htm
Za TASM i nisam siguran, medjutim pogledaj borland-ov websajt mozda tu ima neka informacija

 
Odgovor na temu

DreamsInDarkness

Član broj: 56757
Poruke: 30
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: "masm" ili "ideal"?13.05.2005. u 11:51 - pre 229 meseci
Decko je pitao za sintaksu a ne za kompajler. IDEAL je naziv za sintaksu a ne za kompajler. To koristi borland

Sta god da ti se svidja i sta ti je jednostavnije, koristi...... Stvar ukusa...
 
Odgovor na temu

[es] :: Asembler :: "masm" ili "ideal"?

[ Pregleda: 4653 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.