Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno

[es] :: Nauka :: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11607 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

makimiki
markovic
beograd

Član broj: 55594
Poruke: 1
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno14.04.2005. u 20:23 - pre 230 meseci
Da li postoje istrazivanja na tu temu?
Ako ne,napravicemo ih zajedno!

[Ovu poruku je menjao secret dana 19.04.2005. u 13:55 GMT+1]
/
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Re: stavovi ucenika prema skoli14.04.2005. u 20:59 - pre 230 meseci
Mislim da postoje tri vrste ucenika:
1. ne zanima ih skola, dolaze u skolu jer je to zelja roditelja, nemaju isplaniranu buducnost, ne znaju sta da rade u zivotu
2. oni koji ne mogu da se istaknu u sportu ili nekoj drugoj aktivnosti pa uce i isticu se u skoli
3. oni koji znaju sta zele uce, uspesni su sportisti ili se isticu u nekoj drugoj aktivnosti, imaju zdrav odnos prema zivotu

Ali bilo koji tip ucenika mislim da bi odgovorio: skola je smor.

Moj odnos prema skoli: Treba uciti, napredovati u zivotu, izboriti se za dobro radno mesto, osigurati se materijalno i socijalno. Ali nacin predavanja u skoli je nula. Jeste da to zavisi od profesora ali nas sistem treba da nalaze aktivan nacin ucenja, tj. spremanje za buduci cas a ne predavanje celog poglavlja i onda ispitivanje (predavanja do pred tromesecja pa onda ispitivanje za 3 casa 30 ucenika).
I da se ide u skoli da se nesto nauci, a ne da se ide u skoli da bi se smarali na casovima a kuci ucili.
Mozda sam negde preterao ali stanje u skoli i skolstvu opisnom ocenom je:OCAJNO.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: stavovi ucenika prema skoli16.04.2005. u 19:48 - pre 230 meseci
kako ću ja napredovat ivilit ić u školu kad su profesori kreteni i znam vie nego oni elektro škola a prf predajie iz kljige iz 62 godine ?!?
 
Odgovor na temu

Nemanja Dubravac
Nemanja Dubravac
Sombor / Wien

Član broj: 4621
Poruke: 955
*.sowireless.co.yu.

Sajt: https://www.shpock.com


+3 Profil

icon Re: stavovi ucenika prema skoli16.04.2005. u 20:31 - pre 230 meseci
Citat:
marijan_e: kako ću ja napredovat ivilit ić u školu kad su profesori kreteni i znam vie nego oni elektro škola a prf predajie iz kljige iz 62 godine ?!?

trebalo bi da napredujes bar u pisanju... :)
 
Odgovor na temu

caiser

Član broj: 4677
Poruke: 2462
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.

ICQ: 162962030


Profil

icon Re: stavovi ucenika prema skoli16.04.2005. u 20:34 - pre 230 meseci
Citat:
AlexanderTheGreatest: Mislim da postoje tri vrste ucenika:
1. ne zanima ih skola, dolaze u skolu jer je to zelja roditelja, nemaju isplaniranu buducnost, ne znaju sta da rade u zivotu
2. oni koji ne mogu da se istaknu u sportu ili nekoj drugoj aktivnosti pa uce i isticu se u skoli
3. oni koji znaju sta zele uce, uspesni su sportisti ili se isticu u nekoj drugoj aktivnosti, imaju zdrav odnos prema zivotu


Znaci po tebi svi oni koji dobro uce su propali sportisti?
 
Odgovor na temu

-=k3rn3l=-
BG

Član broj: 20065
Poruke: 395
213.244.197.*



Profil

icon Re: stavovi ucenika prema skoli17.04.2005. u 01:47 - pre 230 meseci
Naravno da nasi ucenici imaju los stav prema skoli zato sto je nacin rada ocajan, pristup profesora nastavi ocajan, ucenje svakakvih gluposti i izlazak sa veoma malo ili nimalo znanja (uglavnom nepotrebnog). Ali isto tako mislim da bi oni i posle bilo kakve reforme opet rekli da je skola bezveze.Jednostavno oni nisu u stanju da znaju sta je dobro za njih. Prema tome glavno pitanje treba da bude kako izvrsiti reformu nastavnog plana i stalna kontrola profesora i njihovog odnosa prema poslu. E kada stariji ne vide da nam je prosveta u haosu (o univerzitetu necu ni da pricam) kako onda mladji treba o tome da razmisljaju. Naravno da su uzasnuti, isfrustrirani, smoreni, depresivni...
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno17.04.2005. u 12:40 - pre 230 meseci
Citat:
caiser: Znaci po tebi svi oni koji dobro uce su propali sportisti?


Ne, pogresno si protumacio, ali zbog toga sam ja kriv jer mi fali jedna zapeta.
*3. oni koji znaju sta zele, UCE, uspesni su sportisti ili se isticu u nekoj drugoj aktivnosti, imaju zdrav odnos prema zivotu
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
213.244.197.*



Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno21.04.2005. u 10:40 - pre 230 meseci
E kakve su se sve nepravde desavale u mojoj skoli ovih par dana ispricacu vam veceras kada se vratim iz skole. Sad moram da pisem izjavu direktoru skole.

[Ovu poruku je menjao AlexanderTheGreatest dana 26.04.2005. u 10:39 GMT+1]
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

marijan_e

Član broj: 24969
Poruke: 376
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno22.04.2005. u 17:15 - pre 230 meseci
Citat:
Nemanja Dubravac: trebalo bi da napredujes bar u pisanju... :)


da tek to sad vidim ali to je bilo u žaru ljutnje ako razumiješ
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno23.04.2005. u 19:57 - pre 230 meseci
IZJAVA ODELENjA III/6. Ekonomsko-trgovinske škole u Vranju

Način pedagoškog i obrazovno-vaspitnog rada profesora Josifa Miloševića nije u skaldu ni sa Zakonom o srednjoj školi, ni sa Statutom škole ali ni sa moralnim normama civilizovanog društva. Profesor Josif koji nama predaje dva predmeta – Osnovi radnog prava i Poslovi pravnog prometa – prema članu 69. Zakona o srednjoj školi ne bi ni imao pravo da bude profesor, jer treba da poseduje psihičku i fizičku sposobnost.
Kod profesora Josifa po rasporedu časova imamo ponedeljkom petog časa predmet Osnovi radnog prava a šestog Poslove pravnog prometa, utorkom šestog časa Poslovre pravnog prometa a sedmog Osnovi radnog prava. I pored utvrđenog rasporeda časova profesor se njega ne pridržava tako da ne znamo da li ponedeljkom imamoprvo Osnovi radnog prava ili Poslove pravnog prometa ili obrnuto ili dva časa Prometa ili Radnog prava. Na istom času utvrđivanja profesor pita po četiri učenika iz jednog i drugog preedmeta ili samo jedan predmet oba časa. Kad odgovaramo jean predmet dva časa nemamo mali odmor er profesor ne dozvoljava da izađemo.
Njegov način vaspitno-obrazovnog rada: diktiranje i ispitivanje osam učenika istovremeno (učenici koji odgovaraju sede u prvim klupama), učenicima nije omogućeno učenje iz knjiga zbog toga što je prefesor na početku pkolske godine rekao da će diktrati i da nam knjige neće biti potrebne a kada se desilo da učenik odgovara gradivo naučeno iz knjige takav odgovor ne uvažava i traži recitovanje diktiranog. Dešava se da profesor pita i potpitanje u vezi sa lekcijom a što nije izdiktirao. Na našu primedbu nervozno odbija da nas sasluša i neretko se dešava da učenika koji je primedbu izneo istera sa časa zapiše ga da je odsuztan, zapiše ga za kaznu i da mu jedinicu.
Profesor nam često zakazuje vanredne časove a kao izgovor navodida je to zbog toga što mu nedostaju časovi koji su navodno izgubljeni zbog održane praktične nastave i koji će tek biti izgubljeni zbog diplomskog ispita. I to sve navodno u dogovoru sa upravom škole i pedagogom. Naglašavamo da uglavnom imamo po sedam časova dnevno.
U slučaju da učenik ne odgovara shodno njegovim očekivanjima ili u slučaju da učenik želi da izrazi svoje mišljenje profesor ga prekida pobišenim tonom i vređajući ga. Po njemu učenik «trtlja». Takođe, navodimo da ne poznaje osnovne pravne termine. Relevantne činjenice zove relaventnim, ugovorne strane ugovorenim, dobročine pravne poslove dobričinim. Pri ispravnoj upotrebi ovih termina on nas ispravlja.
I pored nekoliko obraćanja upravi škole ovi problemi nisu rešeni.
Dana 19.04.2005. godine na sedmom času događaji su kulminirali. Profesor Josif nas je dve nedelje pre toga podelio u dve grupe. Prva grupa (od broja 1 do broja 18 u dnevniku) trebalo je da nauči predmet Osnovi radnog prava a druga (od broja 18 do broja 35) trebalo je da nauči Poslove pravnog prometa. Prema dogovoru ove dve grupe su trebale da posle odgovaranja zamene predmete koje će učiti . Izmena je trebalo da se izvrši tek 25.04. 2005, a dana 19.04. profesor je učenike koji su odgovarali Osnovi radnog prava već narednog časa prozvao da odgovaraju Poslove pravnog prometa. U tom trenutku je Aleksandar Ilić, učenik ovog odelenja, ustao i pokušao da podseti profesora na dogovor. Profesor ga je istog trenutka ne saslušavši ga do kraja, izbacio sa časa i zapisao ga za kaznu. Nakon nekoliko minuta učenik Slaviša Stojković je takođe izbačen sa časa jer je profesora pitao iz kojih razloga to radi. Pre nego da profesor ibaci ove učenike, učenica Jelena Paunović dvadesetak minuta pre kraja časa je pitala profesora da li učenici koji putuju mogu da idu kako ne bi propustili autobus. Profesor je na to odgovorio negativno, da bi malo nakon toga promenio mišljenje Ovi učenici su trebali da se na izričit zahtev profesora potpišu na parčetu papira. Zbog toga što je morala da ode kući, u Surdulicu, a pre toga da pokupi stvari iz Internata, Dragana Janković je otišla zaboravivši da se potpiše. Pošto je krenuo sa prozivanjem, među prozvanima se našla i Dragana, a pošto nije bila potpisana pofesor joj je dao jedinicu. Napominjemo da profesor ima naviku da odsutnim učenicima daje jedinice bez obzira na razlog njihovog odsustvovanja sa njegovih časova.
Jelena Paunović je pokušala da profesoru objasni razlog Draganinog odsustva ali je on nije saslušao. Ne mogavši da podnese sav taj pritisak Jelena ga je pitala da li može da izađe kako bi se malo smirila, odgovor na ovo pitanje je, takođe, bio negativan. Iz već pomenutih razloga Jelena je počela da plače što je potreslo Veličković Sanju koja je ustala i pitala profesora zašto se ovako odnosi prema učenicima. Potom je profesor Sanji dao jedinicu i hteo da je izbaci sa časa. Tada je Sanja ustala i prišla katedri i pitala profesora na osnovu čega joj je dao jeinicu. Profesor je to pitanje zanemario i nastvio sa ispitivanjem prozvanih učenika. Sanja je još jednom pokušala da profesoru postavi isto pitanje i dobije odgovor na pta je profeor samo odgurnuo. Tada je Antanasijević Sandra uplakana izašla sa časa i pošla prema kancelariji direktora. Učenici koje je profesor bio izbacio su se ispred kancelarije našli sa Sandrom i vratili se u odelenje u koje su zatekli uplakane učenike. Nakon toga su svi učenici napustili čas.
Na osnovu izloženog profesor je svojim ponašanjem ugrožavao i omalovažavao učenike, fizički napao učenicu i vređao ostale učenike. S toga zahtevamo da direktor postupi po članu 80. Zakona o srednjoj školi, da se pokrene disciplinski postupak i profesor Josif Milošević udalji iz nastave. Ukoliko izuzeće iz opravdanih razloga nije moguće zahtevamo da do kraja školske godine na njegovim časovima uvek bude prisutan jedan od
stručnih saradnika, a da nam on u četvrtoj godini ne izvodi nastavu iz nijednog predmeta.

Učenici odelenja III/6.

What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

Zikka
Zika Jovic
Dublin

Član broj: 29076
Poruke: 677
*.vdial.verat.net.

ICQ: 270814588


+1 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno23.04.2005. u 20:19 - pre 230 meseci
www.gimnazija-jagodina.edu.yu
Don't Worry Be happy!
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno24.04.2005. u 05:13 - pre 230 meseci
Alexandre, da li ste razmisljali da to pismo podnesete ministarstvu na uvid?
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno24.04.2005. u 14:03 - pre 230 meseci
Da, ali su nam rekli u skoli da ce to kao resiti u okviru skole i da ne dizemo toliku prasinu (profesorska solidarnost i da se ne bi rusio ugled skole). Ako se to ne resi poslacemo nesto i ministarstvu.
What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zaje24.04.2005. u 20:10 - pre 230 meseci
Samo vi saljite. Pokusavaju da odugovlace do letnjeg raspusta kada necete moci nista da uradite.

Dakle, ili saljite ili im trazite pare.

Salim se, samo saljite.
 
Odgovor na temu

_djevojka_

Član broj: 51707
Poruke: 539
*.connect.com.au.



+3 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno25.04.2005. u 05:19 - pre 230 meseci
Hm, aleksandre, kao sto je Shadowed rekao, vjerujem da ce odugovlachiti do ljetnjeg raspusta. Taj nastavnik je tu godinama, dozivjece peMziju, i nastavice da se izivljava ne samo na vashoj, nego i na nekolicini sljedecih generacija.

Ovo je sta sam uspjela da iskopam:
http://fbg.org.yu/
Forum Beogradskih Gimnazija

Posto si iz Vranja, ne znam da li oni mogu da ti pomognu, ali vrijedi pokusati. Mislim da nema nishta gore nego kada se objelodani shugava praksa medju kolegama; takodje, mislim da nema nishta bolje, jer onda ili ispadash ili si aktivniji u poboljshanju svoje sopstvene prakse.

Oni se bave zaposlenim u gimnaziji...ali vjerujem da ti neko mozhe pomoci; nemoj da iznosish sve chinjenice, nego budi oprezan u pochetku.

Toliko. :)
 
Odgovor na temu

AlexanderTheGreatest
Aleksandar Ilic
Niš, Vranje

Član broj: 47358
Poruke: 169
62.108.101.*



Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno26.04.2005. u 09:52 - pre 230 meseci
Na svu srecu reshilo se. Sa profesorom su porazgovarali ovi iz uprave skole. On dosao na cas nikad smireniji. Rekao da cemo sami da vidimo ko je pogresio za jedno dve godine kad postanemo zreliji. Nece biti revansizma. Tog prvog casa podelio je dobre ocene, bio je tolerantan prema ucenicima. Jedinice koje su ucenici dobili zbog odsustvovanja bice izbrisane. Prozivao je od broja jedan u dnevniku, rekao svakome iz kog predmeta nema ocenu (znaci da ga sprema). Ali kada je dosao do mene (16. Ilic Aleksandar) rekao je da ne zna ko ce mene ispitati, verovatno komisija. To je sigurno zato sto sam ja prvi ustao protiv nepravde i zato sto sam svuda prvi potpisan. Ucicu, i nadam se da nece biti revansizma ni kod mene, u sustini on je dobar covek ali ima problema sa zivcima, ima secernu bolest i brzo se iznervira.


What we do ni life echoes in eternity
 
Odgovor na temu

bakiman
Branislav Vučić
C:/europe/serbia/belgrade

Član broj: 21588
Poruke: 1538



+2 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zaje31.05.2005. u 22:35 - pre 229 meseci
E ovako, ja sam srednje-odličan učenik, i ja mislim da je škola smor, ali škola mora da se uči da bi postao neko i nešto, posle će se to isplatiti, tako da sam se pomirio sa tim još odavno.

PS Evo u petak završavam Osnovnu Školu, pa mogu reći: Škola je supeer! (samo na kraju :))

PozdraV
Popravke, prepravke i pravke

YouTube kanal:
https://www.youtube.com/channel/UCxSBMiROqcdInnr219qMYeg

Instagram stranica:
www.instagram.com/banellones
 
Odgovor na temu

~stojko~
asistent
zagreb

Član broj: 58362
Poruke: 100
*.vtszg.hr.

Sajt: nastava.tvz.hr/~zstojanov..


+1 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno13.06.2005. u 11:57 - pre 228 meseci
Alexandre svaka ti cast na pismu!
Ako je istina vecina toga sto si rekao tada taj profesor zasluzuje da ga se udalji iz ucionice.
Citao sam ti pismo ko najnapetiji krimic :)
Nisam forenzicki tocno sve promotrio, ali dojam je da sve sto ste mu prigovorili stoji. Nadam se da ce sve dobro zavrsiti za SVE vas...
nastava.tvz.hr/~zstojanovic
 
Odgovor na temu

Vera Vukanic
Q

Član broj: 40634
Poruke: 226
*.crnagora.net.

Jabber: oceanography
ICQ: 128
Sajt: www.geocities.com/kadezi/..


+1 Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno14.06.2005. u 10:51 - pre 228 meseci
Znate, jako je tuzno citati sta se desava u skolama u SCG!!!
Umesto da tamo rade ljudi koji vole decu i vole da prenose znanja, koji vole svoju struku, koji napreduju u struci a ne zatvore knjigu za sva vremena nakon studiranja, tamo rade oni sto bas nige drugo nisu mogli naci posao!!!
Znate, ako se u programu za srednje skole iz biologije nalazi stavka da su ucenici obavezni napraviti herbarium, onda profesor MORA da zna latinske nazive biljaka ILI mora da zna kako da upotrebi kljuc da bi odredio biljku!!! Pogotovo sto se u tim herbarima uglavnom nalaze neke da kazem obicne biljke!!!
Medjutim u praksi stvari potpuno drugacije stoje!!! I kako djacima da bude zanimljivo u skoli???
Slabo sta uce, i to iz prastarih udzbenika, profesori tj. nastavnici ih slabo ili uopste ne animiraju za rad... Zar ne bi mogli postojati neki mehanizmi kontrole rada profesora, koji ne bi bili zloupotrebljavani za eliminisanje neposlusnih??? U Engleskoj postoje!!

Pitam se kakvo je drustvo koje se odreklo svojih strucnjaka i koje se odrice osnovne uloge skole koja se sastoji u ucenju??? I kuda takvo drustvo ide???
Znate za Amere, znanje je moc!!! A za nas???

Vera
 
Odgovor na temu

Jimi Hex
Zoran Bradilkovic
Cistac ulica, ponekad kaskader
Veliki Siljigovac

Član broj: 30335
Poruke: 82
*.ptt.yu.

Sajt: www.jimihex.cjb.net


Profil

icon Re: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno25.06.2005. u 00:05 - pre 228 meseci
Hehe..

u socijalnom inzinjeringu lezi moc...
da nisam procitao nekoliko knjiga iz oblasti psihologije, zavrsavao bih skolsku godinu u avgustu...

A ovako sam vrlo dobar i boli me uvo...
...to follow the path:
look to the master,
follow the master,
walk with the master,
see through the master,
become the master...
 
Odgovor na temu

[es] :: Nauka :: Stavovi učenika prema školi - Da li postoje istraživanja na tu temu? - Ako ne, napravimo ih zajedno

Strane: 1 2

[ Pregleda: 11607 | Odgovora: 20 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.