Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)

[ Pregleda: 5128 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nerman
Student..jos kratko,nadam se :)
sarajevo

Član broj: 24956
Poruke: 21
*.cable-01.sa.lol.ba.

ICQ: 20


Profil

icon Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)13.04.2005. u 13:13 - pre 231 meseci
Uzeo sam Samsung tv, i imam malu dilemu, pa bih molio, ako ko zna iz iskustva ili ima savjet, da pomogne .
Tv je Samsung cz-29m064 (72 cm, flat, CRT) i sljaka vrlo dobro. Kad ga ugasim na daljinski,i upalim odmah (ili nakon kraceg perioda od kojih 5-10 min) sve bude dobro. ALi, ako ga ostavim pola sata ili vise (npr. preko noci) i upalim (sve na daljinski) kad se krene paliti(kad krene napon dolaziti u
katodnu) pored karakteristicnog zvuka/osjecaja elektriciteta (kao kod monitora i svakog obicnog tv-a) cuje se prilicno jak prasak. Sad nije to eksplozija,ali je zvuk dovoljno jak da recimo trzne nekog iz sna(laik sam, al' me prilicno vuce na praznjenje kondenzatora?)...
Sad, ne znam dal' ovo sve zvuci previse konfuzno i dal' ce ko razumjeti, ali ako ko ima ideju dal' je ovo normalno ( ipak je velik ekran, mozda ima veze sa velicinom!?) neka da neki savjet.
.....
ZAdnjih sat sam proveo ovdje listajuci ovaj podforum, da vidim jel imao ko slican problem, i nasao sam post u kojem je neko nekome(?) objasnjavao da kad ugasi tv iz uticnice i nakon sat opet upali da se cuje karakteristican zvuk, i da je to kao automatsko demagnetiziranje. Kod mene se taj zvuk cuje, kao sto sam gore napisao, i nakon gasenja na daljinskom (tj , kad ga drzim na stand-by-u duze vrijeme...)

p.s. totalni sam laik sto se tice elektronike, i savjeti tipa zamjeni kondenzator, zalemi to i to, nece bas proci kod mene :(

Uglavnom, hvala unaprijed na SVIM komentarima!
I have a cunning plan!
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)13.04.2005. u 13:37 - pre 231 meseci
Može biti da probija visoki napon, ili zbog loše izolacije, ili neke druge greške. Dok je još ekran hladan, nema ko da troši, i samim tim i "obara" taj napon, pa je on nešto veći od radnog. To je svakako greška, i treba je otkloniti.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.71.EUnet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)14.04.2005. u 00:09 - pre 231 meseci
A možda su prilikom sklapanja i ponešto zaboravili da stave , pa ti u servis i to najbolje što pre , jer će prouzrokovati neki veći kvar.


vozdra_________
fanzo.org
 
Odgovor na temu

nedzad.k
sulzzberg strasse 197

Član broj: 52572
Poruke: 258
195.252.85.*

Sajt: www.google.com


Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)14.04.2005. u 00:52 - pre 231 meseci
ja sam ipak optimista i mislim da je kod tog modela samsunga sistem za demagnetizaciju ekrana aktivan pri svakom startanju TV-a, kao npr. kod vecine modela "Beng&olufsen"!!! ako se jos uzme u obzir da se zavojnica za demagnetizaciju vjerovatno naslonila na zidove kutije od aparata[lose pricvrcena na traci] i eto jako zvonkog zvuka ,a uz to i jos staticko praznjenje... al ipak ovo je samo misljenje naravno ne i tvrdja,sto ne iskljucuje da je misljenje mojih kolega isptavno! POZDRAV
------
 
Odgovor na temu

Proko
Martin Hric
St.Pazova

Član broj: 29355
Poruke: 1562
80.93.231.*

Sajt: proko.rs


+28 Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)14.04.2005. u 10:11 - pre 231 meseci
Statičko pražnjenje i zvuk od kalema za demagnetizaciju se bitno razlikuju. Ako ti već imaš teoriju o tome, trebalo bi i to da znaš. I statičko pražnjenje nema veze sa demagnetizacijom, tj. njega NE SME BITI.
 
Odgovor na temu

nerman
Student..jos kratko,nadam se :)
sarajevo

Član broj: 24956
Poruke: 21
*.cable-01.sa.lol.ba.

ICQ: 20


Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)14.04.2005. u 11:06 - pre 231 meseci
Citat:
nedzad.k: ja sam ipak optimista i mislim da je kod tog modela samsunga sistem za demagnetizaciju ekrana aktivan pri svakom startanju TV-a, kao npr. kod vecine modela "Beng&olufsen"!!! ako se jos uzme u obzir da se zavojnica za demagnetizaciju vjerovatno naslonila na zidove kutije od aparata[lose pricvrcena na traci] i eto jako zvonkog zvuka ,a uz to i jos staticko praznjenje... al ipak ovo je samo misljenje naravno ne i tvrdja,sto ne iskljucuje da je misljenje mojih kolega isptavno! POZDRAV

Nakon duzeg razmatranja mog slucaja, prilicno sam siguran da je zvuk proizveden degaussom, koji se automatski obavlja nakon svakog hladjenja tv(stekanjem iz struje/ili vracanjem iz standby-a duzeg od 30 minuta). Ovaj dio naslanjanja na zidove kutije mi zvuci vrlo vjerovatna, sad jel' tako treba, il' se moja pomjerila u transportu...*shrug*
I have a cunning plan!
 
Odgovor na temu

mihal abelovski

Član broj: 44274
Poruke: 109
195.178.62.*



Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)14.04.2005. u 13:14 - pre 231 meseci
Ja bih ti predlozio da otvoris poklopac TVa, ugasis svetlo i upalis TV. Onaj prasak koji ti opisujes trebao bi da bude vidljiv u oblike varnice. Pokusaj da je lokalizujes i objasnis kako bi ti ljudi pomogli. Slazem se sa kolegom koji ti kaze da ne budes ravnodusan prema tom prasku, jer to moze biti i visoki napon, varnicenje u grlu ekrana, itd. Ali prvo pokusaj da primetis tu varnicu i da nam to saopstis (ako nisi odlucio da nosis u servis, sto bi ti toplo preporucio ako je TV pod garancijom).
 
Odgovor na temu

nerman
Student..jos kratko,nadam se :)
sarajevo

Član broj: 24956
Poruke: 21
*.cable-01.sa.lol.ba.

ICQ: 20


Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)14.04.2005. u 14:03 - pre 231 meseci
Citat:
mihal abelovski: Ja bih ti predlozio da otvoris poklopac TVa, ugasis svetlo i upalis TV. Onaj prasak koji ti opisujes trebao bi da bude vidljiv u oblike varnice. Pokusaj da je lokalizujes i objasnis kako bi ti ljudi pomogli. Slazem se sa kolegom koji ti kaze da ne budes ravnodusan prema tom prasku, jer to moze biti i visoki napon, varnicenje u grlu ekrana, itd. Ali prvo pokusaj da primetis tu varnicu i da nam to saopstis (ako nisi odlucio da nosis u servis, sto bi ti toplo preporucio ako je TV pod garancijom).
Mislim da rjesen "problem". Uzeo je bratov prijatelj isti TV i on opisuje istu pojavu...Mislim da je najvise zabune ovdje donijelo moj opis zvuka. Ne bih ga otvarao jer je pod garancijom. Negdje sam procitao da nije rijetka stvar kod novih, bigscreen TV-a, da se ugraduje degauss, koji se aktivira kod svakog paljenja tv iz hladnog starta(sony, samsung,...). Kakogod hvala svima sto su odvojili vremena da pomognu
I have a cunning plan!
 
Odgovor na temu

grozda

Član broj: 738
Poruke: 510
89.216.104.*



+6 Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)04.07.2008. u 12:40 - pre 192 meseci
Ima li neko semu za ovaj model CZ-29M064?
(~ ~)( o o )(~ o)
-(_)---(_)---(_)-

 
Odgovor na temu

BLEND

Član broj: 86266
Poruke: 1349
*.cust.tele2.se.



+20 Profil

icon Re: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)04.07.2008. u 13:24 - pre 192 meseci
CZ-29M064 chassis S56A (P)
CZ-29M064NPXXEH ch S56A (P)
CZ-29M064VPXXEH ch S56A (P)

http://www.eserviceinfo.com/do...m/36502/samsung_CZ-28D83N.html


grozda[/url]: Ima li neko semu za ovaj model CZ-29M064?[/quote]
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: Dilema oko Samsung tv-a (CZ-29M064)

[ Pregleda: 5128 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.