Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Resetovanje switchera sa udaljene lokacije

[es] :: Enterprise Networking :: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 07:28 - pre 231 meseci
Kako da restertujem (upalim-ugasim) switchere a da ne moram da idem do njih, ima ih oko 50 na mrezi? Desava se kada nestane struje na sekund da se nekoliko switchera zaglupi i mreza ne radi dalje od tih switchera. KAKO RESITI OVAJ PROBLEM???
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.87.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 09:56 - pre 231 meseci
1. Nisu switcheri, već switchevi.

2. Tome služe "managed switchevi", koji koštaju više od 150 Evra (recimo Cisco).

3. Switched mreža od 50 nodova, od unmanaged switcheva je disaster waiting to happen, što ti već primećuješ, ali nisi svestan toga. Ako na to dodamo UTM segmente od po 150 metara, na šta si posebno ponosan... :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 10:10 - pre 231 meseci
Managed switchevi su skupi za ovu namenu... Ovo se nije desavalo do pre nedelju dana,zvao sam Elektrovojvodinu oni kazu da je do njih, imaju uredjaje koji prekidaju struju na 1 sec. usled kartkog spoja. Kazu da je to prolazno.

PS. Nisam ja "posebno ponosan" na razdaljinu od 150m, samo hocu da kazem da to radi isto kao i na 100m. Pogotovo sada kada preko tih 150m ide jos 30-tak switcheva.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.87.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 10:14 - pre 231 meseci
Ako je problem do napajanja, stavi UPS-ove. To bi trebalo da ti reši problem.

Marko.
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 10:17 - pre 231 meseci
Hvala na odgovoru, samo i to je skupa investicija. Sta bi moglo jos da se uradi?
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.87.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 10:18 - pre 231 meseci
Ništa da ja znam...

Marko.
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 10:31 - pre 231 meseci
- Da li se "zaglupljuju" uvek isti, odnosno da li se neki svicevi nikad ne "zaglupe"?
- Kakva je topologija mreze? Mozda bi mogao da investiras u neku dodatnu opremu samo na kriticnim mestima?
- Koliko portova imaju i kakvo je napajanje sviceva (na primer, da li je eksterno, sa AC/DC adapterima)?
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 10:40 - pre 231 meseci
Mislim da nema pravila, zaglupi se uvek 4-5 swithera od 50kom, mada su par puta bili isti. Topologija mreze je zvezda a adapteri su eksterni.

Razmisljao sam da ipak kupim 50-tak UPS-eva nekih jeftinih, ima nas oko 130 korisnika kada bi podelili troskove nebi bilo skupo...
 
Odgovor na temu

salec

Član broj: 6527
Poruke: 1738
*.rcub.bg.ac.yu.



+25 Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 11:20 - pre 231 meseci
OK, sad vec nesto znamo... znaci to je neka manje vise samonikla suvlasnicka mreza rastresito rasporedjena po zgradama u stambenom bloku.

(Izvinjavam se, tek sam malocas pogledao prezentaciju. Vi ste ustvari fakticki komercijalni broadband ISP u Novom Sadu.)

Jedna od stvari koja mi pada na pamet je da se napajanje provede sa jednog mesta kroz neiskoriscene parice u kablu, ali bi uz sviceve morali da stoje i nekakvi stabilizatori, jer bi zbog otpora zice morao da nagaris visi napon na mestu gde se sve to prikljucuje na izvor.

Ovo mi izgleda kao skupo resenje, pa zato mislim da bi mozda moglo da se napravi neko "kompromisno", a to je da imas uz svaki svic relejcice, koji prekidaju napajanje svica kada se aktiviraju, a oni sami se napajaju kroz neiskoriscene parice kabla, strujom koja im se "pusti" sa "komandnog mesta" kada ima potrebe da se ugase.

Drugo resenje, mozda jos bolje, jer ne zahteva bilo kakve intervencije niti zahteva da znas da je nestajalo struje, jeste da se postojece napajanje bekapuje sa paketima obicnih alkalnih, ili akumulatorskih baterija, preko dioda (To ti je to tvoje ... "jeftiniji UPS"). Ako se radi o prekidima ne duzim od 1s, onda je jos jednostavnije (bez baterija, punjenja, kontrole istrosenosti,..): stave se veliki elektrolitski kondenzatori, tako da ti padovi napona budu potpuno ispeglani. Sta pise na adapterima, koliko V, koliko mA ?
 
Odgovor na temu

Interactivs
NS

Član broj: 36711
Poruke: 79
*.neobee.net.

Sajt: www.interactiv.co.yu


Profil

icon Re: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije13.04.2005. u 13:04 - pre 231 meseci
Ovo drugo resenje je OK. Koliko bi to kostalo po swithu?

Adapter je 9V 500mw.

PS. Vise smo neprofitna mreza, samo pokrivamo troskove inteneta i odrzavanja mreze.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Resetovanje switchera sa udaljene lokacije

[ Pregleda: 2467 | Odgovora: 9 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.