Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Call waiting vs. internet

[es] :: Fiksna telefonija :: Call waiting vs. internet

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10096 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Call waiting vs. internet22.06.2002. u 20:22 - pre 265 meseci
Da li mi neko moze pomoci svojim savetom oko toga kako da resim problem koji verujem mnoge muci, a sastoji se u tome da kada idem na internet i imam ukljucen call waiting, osoba koja me zove dobija znak da mi telefon zvoni normalno, zbog call waiting-a, a ja lepo surfujem netom i nemam pojma sta se desava.
Samo da kazem da znam da mogu preko sifre #43# da iskljucim call waaiting ali to je s***** jer se nika nesetim da ukljucim ili iskljucim call waiting pred surfovanje pa se obicno seim kad se veza vec uspostavi i mrzi me da je prekidam i sve to, a i problem je sto se ljudi zale da mi je dugo zauzet telefon kada sam na netu pa mi treba neki nacin da saznam kada me neko zove a ja sam na netu.
Postojao je jedan mnogo dobar programcic koji bi meni resio posao samo tako. Zove se INTERNET CALLER ID koji radi upravo to sto meni treba, znaci dok si na netu kada te neko zove, lepo ti se pojavi prozor na ekranu i pise ti ko te zove. Problem je u tome sto sam ja taj program cak i skinuo neobaziruci se na upozorenje kako program radi samo u US&Canada i stvarno je tako. Kada sma ga skinuo i pokrenuo nije davaonikakve znake zivota
Sad me zanima posto ovo neradi, naveo sam vam samo da imate uvid sta sam sve probao, da li postoji neki nacin da se ovaj problem resi? Molim samo konstruktivne odgovore, ne tipa nek te zovu na mobilni i slicno kao sto sam ranije dobijao
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: Call waiting vs. internet22.06.2002. u 21:33 - pre 265 meseci
Ne ne - to ne moze tako, ti Internet Caller ID programi funkcionisu samo tamo gde ISP i telco operator imaju ugovor i infrastrukturu pa telefonski sistem preko interneta obavesti modem da ima poziv na cekanju. Kod nas to sigurno ne radi jer je telekomov alcatel sistem manje-vise zatvoren za sad, i ne postoji veza sa spoljnim svetom (tj. internetom) - mozda u nekoj skorijoj buducnosti..

Ne znam da li postoje neki modemi koji detektuju call waiting ton - probaj da pretrazis hardverske sajtove. Tehnicki je stvar vrlo jednostavna, ali cudo da se neko nije setio da je implementira u modem.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
194.106.165.*

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet23.06.2002. u 01:10 - pre 265 meseci
http://www.yubc.net/HTMLStrane/V92Frame.htm
- necitak -
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Call waiting vs. internet23.06.2002. u 11:49 - pre 265 meseci
Jako zanimljiva stvari i deluje mi da ima neke veze sa ovim sto meni treba ali bas nekapiram o cemu je rec. Konkretno sta znaci ovo

Citat:
Modem na čekanju - Dozvoljava da modem ostane povezan dok primate poziv ili ako pokušavate da ostvarite glasovni poziv (radi samo u slučaju ako je V.92 server modem tako konfigurisan da dozvoljava ovu opciju)


Drgo, posto ja imam neki US ROBOTICSS ali nemam pojma koji, pominje se neki CONTROL CENTER a ja nemam pojma o cemu je tu rec niti imam nesto tako kod sebe instalirano.

Ajde molim vas da mi malo ovo blize objasnite. Hvala.
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Call waiting vs. internet23.06.2002. u 21:02 - pre 265 meseci
Jednostavnije resenje ti je da uvedes poseban broj s koga se kacis na net.
Nesto komplikovanje je da uvedes ISDN, ne samo sto dobijas dve linije nego cak ISDN moze da ti prijavi ko te zove dok si na vezi... meni bar tako radi...
 
Odgovor na temu

Sale81

Član broj: 3814
Poruke: 386
194.106.165.*

Jabber: sale@elitesecurity.org


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet24.06.2002. u 03:07 - pre 265 meseci
Jel svuda u BG dostupan ISDN? Nesto mi cudno da vecina EMC, a da ima ISDN...

Bad Habbit dobro je da imas USROBOTICS... pozovi njihovu support i oni ce ti sve objasniti kako da updatujes softver... kako da podesis MoH (modem on hold)...
- necitak -
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Call waiting vs. internet24.06.2002. u 09:20 - pre 265 meseci
E pazi koji sada imam problem. Tamo na sajtu YUBC-a za download lepo imas update driver-a za nekoliko modema, na prvom mestu US ROBOTICS. Medjutim tu sada ima sva problema.
Prvo, onaj link za update driver-a za US ROBOTICS je gotovo nrupotrebljiv jer kada pokusam da ga skinem ottvori se prozor za download i stoji tako pet minuta protok od 0.00 kb/s, a file je velik 6 i jos nesto mb
Onda drugi problem je to sto sam ja svoj modem kupio polovan i to igrom slucaja kada mi se mojs stari rockwell 33.6 kb/s pokvario pa sam ga menjao uz neki minimalnu doplatu za ovaj polovni US ROBOTICS. Problem je sto ja za njega nemam driver, a windows ga bez problema prepoznaje i on radi ali ga prepoznaje kao 3COM WINDOWS MODEM TI, sta god to znacilo. Znaci neporepoznaje ga kao US ROBOTICS pa samim tim i kada bi uspeo da skinem taj update za US ROBOTICS neverujem da bi mi radio.
Tada sam se setio i sa sajta gde se treba skinuti program koji treba da radi posao oko koga se vodi ova tema, sam skinuo neki program koji se zove US ROBOTICS MODEM IDENTIFICATION WIZARD, koji kao sto pretpostavljate iz naziva treba da datektuje i podeli sa vama informacije o vasem US ROBOTICS MODEMU. Kada sam pokrenuo taj program on prvo nije detektovao uopste modem, da bi onda posle detektovao ali kao unknown windos modem, a ispod je jos pisalo THIS IS NOT A US ROBOTICS modem
Onda sam ja otvorio kuciste, izvadio modem i lepo pogledao i video da modem JESTE US ROBOTICS ili bar tako pise na njemu. Sada stvarno ne znam vise sta da radim i kako da resim ovaj problem? Taman sam se ponadao da bi ovo moglo proraditi jer mi je stvar jako bitna kad ono sad ispade ovo sa modemom.
Inace samo da kazem, mada se to podrazumeva da sam ovo sve sa detektovanjem modema i radio kako bi pronasao originalni driver za svoj modem i kako bi time imao osnovu na koju mogu da upgrade-ujem taj novi protokol.




Inace samo jos da kazem da uvudjenje nove linije nije opcija posto u kuci imamo vec dve linije ali su rasporedjene tako da se obe prvenstveno koriste za razgovor, a neverujem da bi u posti bili blagonakloni prema mom zahtevu za trecu liniju
ISDN mi je zelja i razmisljam o njemu vec jako dugo ali prvenstveni problem mi je to sto niko sa sigurnoscu ne moze da mi kaze i objasni to je tako i tako i kosta toliko i toliko vec svi nesto nagadjaju ukljucujuci i ljude u posto i niko nije siguran a i koliko sam cuo u zadnje vreme izgleda da je sada i problem dobiti ISDN ako niste pravno lice ili ako nemate neku vezu. Drugo ISDN je vec uveliko na zapadu prevazidjena stvar i to je vec stvar proslosti pa nebih hteo da ulazem u nesto sto je vec debelo zastarelo. Razmisljam vec dugo o satelitskom internetu ali tu imam isti problem sto niko ne moze lepo da mi obajsni kako i sta i pre svega koliko kosta i gde se kupuje, vec svi nesto nagadjaju i misle i salju te na neke bezvene linkove
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
*.ptt.yu



+11 Profil

icon Re: Call waiting vs. internet24.06.2002. u 09:55 - pre 265 meseci
Sa ISDNom je jedino malo posla saznati da li je moguce instalirati ga na opdredjenu lokaciju. Sve ostalo je vrlo jasno, i cene i mogucnosti. Pogledaj www.telekom.yu sajt, ima tamo sve lepo objasnjeno.
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
195.252.68.*

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet25.06.2002. u 08:29 - pre 265 meseci
CW je malo nesrecna opcija. Ja sam aktivirao CFB (call forwarding if busy) i preusmerio dolazne pozive na mobilni broj... Malo je skuplje jer veci deo takvog razgovora ja placam...S druge strane, odmah imas i ID na mobilnom pa ako ti se bas i ne prica sa nekim onda ga samo pustis neka misli da nisi kuci...Odbijanje poziva je shit...Najludje je kad se poziv preusmeri na mobilni koji je iskljucen...ljudi tad bas padaju u rebus...nisam dostupan a zovu fiksni... :-P
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Call waiting vs. internet25.06.2002. u 08:41 - pre 265 meseci
Ljudi bezimo od teme, voleo bih da se koncentrisemo na ovo

Citat:
E pazi koji sada imam problem. Tamo na sajtu YUBC-a za download lepo imas update driver-a za nekoliko modema, na prvom mestu US ROBOTICS. Medjutim tu sada ima sva problema.
Prvo, onaj link za update driver-a za US ROBOTICS je gotovo nrupotrebljiv jer kada pokusam da ga skinem ottvori se prozor za download i stoji tako pet minuta protok od 0.00 kb/s, a file je velik 6 i jos nesto mb
Onda drugi problem je to sto sam ja svoj modem kupio polovan i to igrom slucaja kada mi se mojs stari rockwell 33.6 kb/s pokvario pa sam ga menjao uz neki minimalnu doplatu za ovaj polovni US ROBOTICS. Problem je sto ja za njega nemam driver, a windows ga bez problema prepoznaje i on radi ali ga prepoznaje kao 3COM WINDOWS MODEM TI, sta god to znacilo. Znaci neporepoznaje ga kao US ROBOTICS pa samim tim i kada bi uspeo da skinem taj update za US ROBOTICS neverujem da bi mi radio.
Tada sam se setio i sa sajta gde se treba skinuti program koji treba da radi posao oko koga se vodi ova tema, sam skinuo neki program koji se zove US ROBOTICS MODEM IDENTIFICATION WIZARD, koji kao sto pretpostavljate iz naziva treba da datektuje i podeli sa vama informacije o vasem US ROBOTICS MODEMU. Kada sam pokrenuo taj program on prvo nije detektovao uopste modem, da bi onda posle detektovao ali kao unknown windos modem, a ispod je jos pisalo THIS IS NOT A US ROBOTICS modem
Onda sam ja otvorio kuciste, izvadio modem i lepo pogledao i video da modem JESTE US ROBOTICS ili bar tako pise na njemu. Sada stvarno ne znam vise sta da radim i kako da resim ovaj problem? Taman sam se ponadao da bi ovo moglo proraditi jer mi je stvar jako bitna kad ono sad ispade ovo sa modemom.
Inace samo da kazem, mada se to podrazumeva da sam ovo sve sa detektovanjem modema i radio kako bi pronasao originalni driver za svoj modem i kako bi time imao osnovu na koju mogu da upgrade-ujem taj novi protokol.
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
195.252.68.*

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 08:03 - pre 265 meseci
Da podsetim, tema je bila CW vs Internet pa i ne bih rekao da smo bas "pobegli" od teme...

Anyway, radim u Telekomu Srpske i deo mog posla vezan je i za ISDN... TS nudi ISDN svim pretplatnicima u paketskoj prodaji 5 razlicitih paketa koji sadrze u sebi Stolmann ili US 3COM terminal adaptere... Ovaj USR 3COM ima i serijski i USB port i sa njim sam do sad imao najnajvise problema... Svaka 4 instalacija preko USB-a nekako i prodje... kad ga instaliram preko serijskog porta sve je OK. Nazalost, stekao sam utisak da pomenuta kompanija ne vodi bas mnogo brige o updatingu softvera za svoje proizvode. Niti nude CAPI drivere za ovo cudo, niti je moguce izvrsiti update postojecih device driver-a... Podrska je shit i debello sam se razocarao u meni bar, izvikanu firmu. Ukoliko je modem iole stariji, nemoj da ocekujes da ces naci drajver koji ti treba. Eventualno, pogledaj na stranici www.my-drivers.com .
Nisi nam rekao ni koji OS imas. Valjda bi w2k i XP lakse resili problem identifikacije. Pitanje je i da li je i taj modem, ili bar njegov EEPROM koji u sebi nosi ID modema, ispravan.
Sledece sto mozes da uradis je da ga otvoris i na njemu nadjes FCC ID broj te da na osnovu njega pokusamo naci drajver. Na kraju, napominjem, neces moci naci nista sto je frisko pisano, buduci da se radi o starom modelu, nego samo nesto bayato i pisano mozda za w95...

pozdrav
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
195.252.68.*

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 08:20 - pre 265 meseci
Ups, tek sad videh da odgovori tipa "nek te zovu na mobilni" ne prolaze... Izvinjenje..

Da, modemi sa CW capabilities postoje... ja u svojoj kucnoj masini imam nekakav hardverski Lucentov modem koji ima CW ali je trebalo iscackati to sa AT stringovima..ne secam se vise, bilo je to za mene aktuelno pre par godina... Znaci, treba dooobro prouciti papire koji su stigli uz modem, ako iste jos imas...
Drugi problem je sto se PC/OS cesto zbuni kad dobije CW signal pa nekad i raskine vezu, sam od sebe...Dobro, bio je tad W98 na masini...mozda je i u njemu bio problem...Neretko je konekcija na internet znala da zariba u momentu kad pristigne CW signalizacija. Postavlja se pitanje i stavljanja na cekanje i-konekcije... kako ces to da uradis? Gde pritisnuti HOLD dugme..na cemu...?
Jedno je ako imas instaliran i aktiviran neki od PC-TEL programa a drugo kad imas i-konekciju aktivnu....
Nazalost, ISDN je jedina, za klasu visa opcija resenja ovog zadatka...
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
195.252.68.*

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 08:27 - pre 265 meseci
Control Center je program koji USR/3COM nudee uz svoje modeme i koji omogucava podesavanje vecine parametara koje instalisani modem ima.
Da cudo budee vece, upravo pomenuti problem sa instalacijom USB modema je vezan za ovaj Control Center. OS prepozna modem, korektno ga instalira i vidi, ali, kad pokrenem CC u pokusaju da modem konfigurisem prema potrebama, CC trazi bilo koji instaliran USR modem i ...ne nadje nista!? Prijavljuje No USR/3COM devices found.. I onda mogu da se pusim...

Ako si zainteresovan, mogu pokusati da ti posaljem ovaj CC, mada ne znam koje je velicine, nemam ga uz sebe....
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 10:21 - pre 265 meseci
Citat:
Da podsetim, tema je bila CW vs Internet pa i ne bih rekao da smo bas "pobegli" od teme...

Anyway, radim u Telekomu Srpske i deo mog posla vezan je i za ISDN... TS nudi ISDN svim pretplatnicima u paketskoj prodaji 5 razlicitih paketa koji sadrze u sebi Stolmann ili US 3COM terminal adaptere...


Sta je terminal adapter? Jer to ISDN modem? Koliko mislis da on kosta otprilike?

Citat:
Ovaj USR 3COM ima i serijski i USB port i sa njim sam do sad imao najnajvise problema... Svaka 4 instalacija preko USB-a nekako i prodje... kad ga instaliram preko serijskog porta sve je OK. Nazalost, stekao sam utisak da pomenuta kompanija ne vodi bas mnogo brige o updatingu softvera za svoje proizvode. Niti nude CAPI drivere za ovo cudo, niti je moguce izvrsiti update postojecih device driver-a... Podrska je shit i debello sam se razocarao u meni bar, izvikanu firmu. Ukoliko je modem iole stariji, nemoj da ocekujes da ces naci drajver koji ti treba. Eventualno, pogledaj na stranici www.my-drivers.com .
Nisi nam rekao ni koji OS imas. Valjda bi w2k i XP lakse resili problem identifikacije. Pitanje je i da li je i taj modem, ili bar njegov EEPROM koji u sebi nosi ID modema, ispravan.
Sledece sto mozes da uradis je da ga otvoris i na njemu nadjes FCC ID broj te da na osnovu njega pokusamo naci drajver. Na kraju, napominjem, neces moci naci nista sto je frisko pisano, buduci da se radi o starom modelu, nego samo nesto bayato i pisano mozda za w95...


Modem koji posedujem je USR ali sam ga kupio kao sto sam vec napisao polovnog od jednog tipa koji se bavi hardware-om nakon kvara na mom starom rocwell 33.6 modemu, i nisam uz njega dobio ama bas nista, znaci samo njega i to je to, dakle nemam nikakva uputstva i nista lsicno gde bi mogli biti at stringovi sa kojima nisam nikada ni radio a i ne znam da radim. Ako ti eventualno znas nesto o tome voleo bih da to cujem. Inace imam WIN98SE kao sto mozes procitati pored mojih podataka.

Citat:
Ups, tek sad videh da odgovori tipa "nek te zovu na mobilni" ne prolaze... Izvinjenje..

Da, modemi sa CW capabilities postoje... ja u svojoj kucnoj masini imam nekakav hardverski Lucentov modem koji ima CW ali je trebalo iscackati to sa AT stringovima..ne secam se vise, bilo je to za mene aktuelno pre par godina... Znaci, treba dooobro prouciti papire koji su stigli uz modem, ako iste jos imas...
Drugi problem je sto se PC/OS cesto zbuni kad dobije CW signal pa nekad i raskine vezu, sam od sebe...Dobro, bio je tad W98 na masini...mozda je i u njemu bio problem...Neretko je konekcija na internet znala da zariba u momentu kad pristigne CW signalizacija. Postavlja se pitanje i stavljanja na cekanje i-konekcije... kako ces to da uradis? Gde pritisnuti HOLD dugme..na cemu...?
Jedno je ako imas instaliran i aktiviran neki od PC-TEL programa a drugo kad imas i-konekciju aktivnu....
Nazalost, ISDN je jedina, za klasu visa opcija resenja ovog zadatka...

Pa pazi, cim modem ima opciju za CW bilo bi valjda logicno da ta opcija moze i da se koristi. Ja nisam ni znao da modem moze uopste imati takvu opciju hardware-ski. Kako bi mogao da proverim da li moj modem ima tu opciju?
Nego ajde reci mi posto vec toliko forsiras taj ISDN par stvari. Prvo kako,ukoliko koristis oba kanala, znaci 128 kb/s za internet, resavas isti ovaj problem ako ga uopste resavas? Drugo, da li je to tacno sto su mi rekli da internet vreme ako koristis 64 kb/s tece dva puta, a ako koristis 128 kb/s cetiri puta brze, znaci 1 minut se racuna kao 2/4 minuta? Trece, reci mi, bar kod vas da li je impuls za ISDN, obican telefonski, isti kao i za obicnu liniju ili je nesto skuplji i da li to ima veze sa time da li koristis jedan kanal ili oba? Cetvrto, da li mi i sta mozes reci o 16hz rezimu razgovora, koji bi valjda trebalo da predstavlja mnogo kvalitetniji zvuk.
Citat:
Control Center je program koji USR/3COM nudee uz svoje modeme i koji omogucava podesavanje vecine parametara koje instalisani modem ima.
Da cudo budee vece, upravo pomenuti problem sa instalacijom USB modema je vezan za ovaj Control Center. OS prepozna modem, korektno ga instalira i vidi, ali, kad pokrenem CC u pokusaju da modem konfigurisem prema potrebama, CC trazi bilo koji instaliran USR modem i ...ne nadje nista!? Prijavljuje No USR/3COM devices found.. I onda mogu da se pusim...

Ako si zainteresovan, mogu pokusati da ti posaljem ovaj CC, mada ne znam koje je velicine, nemam ga uz sebe....


Ako mislis da je taj CC univerzalan bilo bi dobro da mi ga posaljes da vidim da li bi nesto uspeo sa njim da uradim, samo naravno reci mi prvo koliko je veliki jer nebih bas sada skidao 5 mb preko mail-a.

Hvala na odgovoru i pozdrav.
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
195.252.68.*

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 13:05 - pre 265 meseci
Da, TA je u stvari ISDN modem. Buduci da kod ISDN TA ne postoji potreba za konverzijama AD i DA rec MODEM (MOdulator/DEModulator) je izgubila smisao...

AT stringovi su komande koje se mogu upisati u odgovarajuce polje kod Settings/control panel/modem prozora i sa kojima se dosta toga moze uraditi, pocev od sitnih setovanja modema tipa da li da bira tonski ili pulsno do toga da je moguce preko njih vrsiti i komunikaciju npr. sa pojedinim tipovima telefona, pa i mobilnih i upravljati njjihovim radom... Malo je ovde prostora za objasnjavanje.
Pokusaj naci data sheet za konkretan modem, mislim da nije problem, ili napokon, zvirni u neku od lokalnih prodavnica PC opreme i zatrazi bar neko uputstvo od familijarnog modema iz tog doba...

Modem ne mora biti hardverski da bi imao CW mogucnost, mada je pozeljno...
Provera da li tvoj modem to moze ili ne jedino je moguca kroz papirologiju. Ako je to neki stariji modem, malo sam sumnjicav u njegove mogucnosti po tom pitanju.

Inace, ne forsiram ISDN, nije ni on neko bas toliiiko srecno resenje ali je bolje od tvog postojeceg stanja..nazalost...
Signalizacija o svim mogucim desavanjima na linku kod ISDN-a ide po D kanalu dok se protok podataka obavlja po 2B kanala. Prema tome, svi podaci, poruke, infos o tarifi, o dolazecem pozivu i milion drugih cuda ide nezavisno od podataka na ona 2 kanala i samo je pitanje tvoje opreme i enablinga u centrali da li ces ti to dobiti servirano na izvolte ili ces morati koristiti trikove, ako takvi uopste postoje. Potrebno je dakle, da TA podrzava generisanje izlaza, odnosno, da TA moze da se obrati racunaru i kaze, "ej, imas dolazni poziv, oslobadjaj jedan kanal" nakon cega se jedan kanal oslobadja i tebi zvoni telefonce.... Veliki deo TA na trzistu ovo moze, oko 65%, otprilike... Stvar je dakle, u dynamic handling-u...i podesava se ili u samom softveru koji dolazi uz TA (npr. u ovom CC-u) ili sa jelte, baksuznim AT stringovima/komandama...

Dobro si rekao. Ako se vozis na oba kanala, Telekom ti to tarifira kao dva odvojena razgovora i samim tim, dvostruko naplacuje... Varijanta kod nas ne podrazumeva 2x vecu cenu kod provajdera nego 1,5x ali to je individualno...zavisi od provajdera... Ako imas nekog u Telekomu moze se izvesti da ti se bezuslovno ukine prezentacija tvog broja kod provajdera i da on iz toga ne moze da zakljuci sa kakvog broja zoves, odnosno, softver pretpostavlja da zoves iz nekog brda sa neke stare, a la ARF centrale...
Satisfakcija je da kod ISDN-a imas relativno brzi download ~15kbit/s nije nista narocito kod ISDN-a...

16Hz mi nista ne govori...
Mozda mislis na 16kHz sto je freq. impulsne povorke koja se od centrale salje ka pretplatniku nakon svakog odbrojenog tarifnog impulsa i koje korisnik moze koristiti radi kontrole troskova (tzv. brojac impulsa). Kod ISDN-a je ovo drugacije reseno...salje se kroz kanal podataka digitalna informacija o tarifi... i treba samo da aktiviras ovo cudo u centrali a svaki ISDN telefon ti ima mogucnost prikaza potrosenog...

Propusni opseg kod ISDN-a je 2x64kbit/s sto je dovoljno za prenos 3.1kHz raw audio signala... ako mislis na prenos muzike mislim da je to ipak nezadovoljavajuce... Prenos video materijala video telefonom je korektan sve dok
se ne pojave brze kretnje pred kamerom i tada slika "stuca"..slicno kao kod sporijih masina prilikom gledanja mpeg4 filmskog zapisa....

Za onih 5MB, nisam siguran, nemam trenutno kljuc od kancelarije u kojoj su mi ta cudesa pa budi malo strpljiv...

pozdrav

Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 13:16 - pre 265 meseci
Mislim da pod 16 kHz mislis na wideband speech - umesto standardnog G.711 PCM codeca koji ima propusni opseg od 3.4 kHz

Sa ISDN-om je moguce imati wideband speech sa opsegom od 8 kHz sto svakako utice na subjektivni kvalitet razgovora - ali za ovo je potrebna end-to-end ISDN veza (znaci oba korisnika imaju ISDN) i da telefonski aparati podrzavaju wideband speech codec.

Postoje i noviji ISDN uredjaji koji imaju jos bolje voice karakteristike (www.telos-systems.com, www.mayah.com, itd..)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

misley
BN

Član broj: 3717
Poruke: 88
195.252.68.*

ICQ: 133381396


Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 13:38 - pre 265 meseci
Bravo, Ivane...

Btw. Bad Habbit, pogledaj link http://www.usr.com/support/drivers-template.asp?prod=s-term-isdn
na kome se nalazi download CC-a (>5MB) i koji mozes skinuti, instalirati, pokrenuti i pogledati malo, mada ti to nece pomoci sve dok ne instaliras sam TA...
(nazalost, neces imati pristup mnogim setovanjima, cisto da ih pogledas...)
Newton je mrtav, Einstein je mrtav, a i ja se nesto ne osecam dobro...
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 16:51 - pre 265 meseci
Cekaj samo da razjasnimo par stvari koje mi trenutno nisu jasne.

Prvo, znaci 1 TELEFONSKI IMPULS koji, kako pise na TELEKOM-ovom site-u traje 2 minuta u gustom i 4 minuta u manje opterecenom saobracaju kosta 0.3 pa dalje nesto je cena i obicnog impulsa, jer tako? Da li nesto utice na cenu ako koristim jedan ili oba kanala?

Drugo, na telekom-ovom site-u opet pise kako je potrebno da se instalira TA - terminal adapter koji, kako oni kazu omogucuje prikljucenje terminalnih ISDN uredjaja, gde izmedju ostalog nabrajaju i ISDN modem. Ako je ovo tacno a mislim da jeste onda nije tacno to sto si mi ti rekao da je TA upravo ISDN modem. U tom slucaju zanima me koliko otprilike kostaju ISDN modemi posto bi znaci to jos bila dodatna investicija?

Trece, na istom sajtu kaze se kako se instaliranjem standardnog TA mogu koristiti samo terminalni ISDN uredjaju dok ukoliko se zele koristiti neki analogni uredjaji to nije moguce nego se mora onda instalirati TA sa analognim prokljuckom pa sad ne znam da li to nesto utice i koliko na cenu?

Cetrvto, Ivane da li mozda znas ili imas nacina da proveris da li su cene koje pisu na sajtu http://www.telekom.yu aktuelne kako bih znao da li mi odgovoaraju ili ne? Tamo pise kako je mesecna pretplata 215 dinara kao i da je uvodjenje ISDN-a ukoliko se odreknem postojece linije valjda nesto preko 7000 dinara ili preko 200 DM pa me zanima i da li je to tacno?

Peto, vec ste mi odgovorili ali malo dvosmisleno pa vas molim za jos jedan konkretan odgovor, koliko se brzo racuna intenet vreme ukoliko koritim - 1 kanal - 64 kb\s
- 2 kanala - 128 kb\s?

Sesto, sta mislite OVAKO NAJISKRENIJE da li se i koliko isplati ulagati pare u ISDN kao na zapadu vec uveliko zastarelu tehnologiju ili je pametnije cekati nesto novije i sta ili cekati i ulagati u satelitski internet?

Hvala.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.verat.net



+7173 Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 20:35 - pre 265 meseci
Evo malo podataka za ISDN u Srbiji

- Svaki kanal se tarifira posebno a cena impulsa je ista kao i na analognoj telefoniji. Ovo znaci da ako se prikacis na 2 B kanala, placas 2x vecu cenu telefoniranja nego 1 B kanal (ili - poziv kroz jednu analognu liniju - sto je ekvivalentno)

- Sa ISDN linijom, od Telekoma dobijas na koriscenje NT (mrezni zavrsetak) uredjaj. Obicno su to Santis / Siemens NT uredjaji. Noviji NT uredjaji imaju i TA funkcionalnost (USB) [tako sam bar cuo, nisam video!] tako da ti "isdn modem" (ISDN modem ne postoji - nista se ne modulise / demodulise) i ne treba. To sto ti zoves "isdn modem" je u stvari ISDN TA uredjaj. Neko je to na telekomovom sajtu pobrkao sa NT uredjajem

- Svi ISDN NT uredjaji koje sam ja video po Beogradu su imali i analogne portove za obicne telefone / modeme / itd... Cak mozes da podesis i mnoge cool stvari na NT uredjaju (analogni caller-id, itd..)

- Sto se racunanja internet vremena tice, to zavisi iskljucivo od ISP-a - a politike tarifiranja se razlikuju od provajdera do provajdera - Neki ISP-ovi podrzavaju ISDN konekciju preko 24/7 mesecnog rezima, sto je po meni najisplativija varijanta.

- ISDN je po meni dostignuce voice telefonije. Za internet je mnogo bolji DSL ili kabl, ali na zalost u nedostatku ovih tehnologija kod nas i ISDN je dobar.

- Cene na Telekomovom sajtu su tacne, ali cesto nema ISDN opreme (ploca za centralu) pa prave probleme.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.ptt.yu



Profil

icon Re: Call waiting vs. internet26.06.2002. u 21:52 - pre 265 meseci
Svaka cast na odgovoru, kad bi svi ovakvi bili gde bi ES-u bio kraj

Reci mi samo jos kakvo je tvoje subjektivno misljenje imajuci u vidu sve okolnosti u kojima se nalazimo, da li se isplati uzimati ovako nesto ili ne?

Drugo, da li iko od nasih provajdera moze da obezbedi realnu brzinu od 128 kb/s ili makar 64 kb/s?
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: Call waiting vs. internet

Strane: 1 2

[ Pregleda: 10096 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.