Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Postavljanje datuma u izvestaju

[es] :: Access :: Postavljanje datuma u izvestaju

[ Pregleda: 5707 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.145.EUnet.yu.



+1 Profil

icon Postavljanje datuma u izvestaju07.04.2005. u 06:48 - pre 231 meseci
Kako da mi na izvestaju u Hederu bude ispisan datum Od ..... do......

Primer: na osnovu Querya pravim izvestaj o uplatama od (pa datum) do (pa datum).
Kada mi ispise report ja imam na njemu datum uplate i iznos,....ali hocu da mi u zaglavlju bude ispisan uslov( od (pa datum) do (pa datum)) filtriranja.

Unapred hvala!!!!
 
Odgovor na temu

adenis
bih

Član broj: 24296
Poruke: 256
*.as54.tz.bih.net.ba.



Profil

icon Re: Postavljanje datuma u izvestaju07.04.2005. u 08:16 - pre 231 meseci
u design view otvoris svoj report, u header ubacis text box, izaberes properties text boxa, data, control source, kliknes na ..., otvori ti se expression bilder, u njemu nades svoju formu (pretpostavljam ili tabelu ili querie) sa datumom koji zelis da prikazes oznacis ga i kliknes paste.
 
Odgovor na temu

bobiris
Slobodan Blagojevic
Čuvanje dece (četvoro malih) kod
kuće.
Sabac

Član broj: 2956
Poruke: 181
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: Postavljanje datuma u izvestaju07.04.2005. u 09:11 - pre 231 meseci
Zidar je to objasnjavao:

Ne znam kako pozivas - tj biras - unosis taj uslov "od datuma" pa "do datuma". Ako ides direkno iz Querija (popup meni, pa ti trasi unos), tj ako si u direktno u Queriju napisao kao uslov between "od datuma" and "do datuma", onda to ne valja.

Kako Zidar objasni, napravis malu pomocnu formu, u kojoj imaju dva textbox-a, jedno dugme za potvrdu unesenog i jedno za povratak nazad. Onda kliknes na jedno od tih polja, recimo "od datuma", pa pogledas u "properties", u sekciji "format", kako se to polje interno zove. Bice nesto poput "text0" ili text 22" ili tako nesto. Mozes to i da preimenujes, recimo da se prvo (za unos "od") zove txtOdDatuma, a drugo txtDoDatuma.

Sada u Qeriju koji si napravio i koji ti sluzi kao "source" za report koji pozivas, umesto onog gornjeg Between "od datuma" and "do datuma", kliknes tu gde si to uneo, pa onda desni mis, pa "build". Kada se otvori carobnjak, nadjes pod "Operators" "Between", pa u desnom prozoru napravis dupli klik na njega, i onda ces gore u prozoru dobiti: Between Expr And Expr. Sada u tom prozoru opet duplo kliknes na prvo "Expr" - oznacis ga da promeni boju. Onda pod "Forms" nadjes sekciju "Loaded Forms", pa onda nadjes onu tvoju malu pomocnu koju si upravo napravio (moras je snimiti pod nekim imenom), i u srednjem prozoru nadjes jedno od onih dugmadi "txtOdDatuma", pa u desnom prozoru kliknes duplo na "Value". Carobnjak ce ti u gornjem prozoru na mesto koje je bilo "oznaceno", tj promenilo boju, ubaciti upravo ono sto ti treba, recimo: Form![frmIzaberiDatum]![txtOdDatuma]. Sada kliknes u drugo po redu "Expr" i ponovis isto, samo izaberes umesto txtOdDatuma, txtDoDatuma, pa ce ceo string izgledati ovako:
Between Form![frmIzaberiDatum]![txtOdDatuma] And Form![frmIzaberiDatum]![txtDoDatuma] - (ako ti se mala forma zove "frmIzaberiDatum").

Sada si postavio uslov za Queri koji je "source" za tvoj report, ali na drugi nacin.

Sada se vratis na onu malu formu za unos Datuma - perioda za koji trazis podatke, pa na dugme za potvrdu, koje si napravio, na "OnClick" Event, stavis sledeci kod:

Code:

Private Sub Command0_Click()
DoCmd.OpenReport "Ime tvog reporta"
End Sub


Snimis malu formu.

Sada ce se, sa forme sa koje pozivas tvoj Report, na dugme koje si predvideo za otvaranje Reporta, prvo otvoriti ta mala forma za unos opsega "Od Datuma" i "Do Datuma". pa kada se datumi unesu, na dugme za potvrdu, otvara se tvoj report koji za source koristi Query koji si napravio, i prikazace onaj vremenski period koji si ukucao u maloj formi.

Na Reportu, u Headeru, sada napravis dva textBox-a, jedan za datum "Od" i drugi za datum "Do", pa za source opet pomocu "build" carobnjaka (... - tri tackice), nadjes pod "Forms" - "Loaded Forms", onu tvoju malu, frmIzaberiDatum, pa unutar nje nadjes polje "txtOdDatuma" i u desnom prozoru duplo kliknes na "Value", zatvoris carobnjak i potvrdis sa enterom. Sada ces imati uneto:
=Form![frmIzaberiDatum]![txtOdDatuma]
To isto uradis i za drugi textBox, "Do datuma", samo izaberes drugu vrednost, znaci "txtDoDatuma".

I to je to! Kada sa male forme potvrdis unos datuma koje si uneo, otvorice ti Report pod uslovom koji je zadat, i u Headeru ce pisati ono sto ti treba.

Izvini ako sam bio opsiran, ne znam koliko poznajes Access.

Best Regards!
Boban (otac šestoro dece).
 
Odgovor na temu

Kiro
Akir Žalić
BiH

Član broj: 19085
Poruke: 114
*.as54.bi.bih.net.ba.

Sajt: www.icentar.ba


Profil

icon Re: Postavljanje datuma u izvestaju07.04.2005. u 10:32 - pre 231 meseci
http://www.elitesecurity.org/t...ess-aplikacije-Prihodi/Rashodi

Mislim da ces ovdje naci rjesenje
Kiro
 
Odgovor na temu

dakuri
Novi Sad

Član broj: 44913
Poruke: 191
*.207.eunet.yu.



+1 Profil

icon Re: Postavljanje datuma u izvestaju11.04.2005. u 06:46 - pre 231 meseci
Hvala svima na odgovorima, to sam cak i koristio pre otprilike godinu i po, samo sam zaboravio....Sada pokusavam da koristim sto cesce ovo. Jedino me je zbunilo sto forma mora da bude otvorena kada otvaram report.
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Postavljanje datuma u izvestaju

[ Pregleda: 5707 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.