Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SezamPro i dalje navlači očajnike na ADSL ...

[es] :: ISP :: ADSL :: SezamPro i dalje navlači očajnike na ADSL ...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18386 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike09.04.2005. u 19:42 - pre 230 meseci
Citat:
MyWay: Mnogo toga sam čuo u životu, ali ovo je jedno od originalnijih samoubeđivanja :))
Slično tome bi bilo: ako hoćeš da kupiš garderobu, prvo uplati da ne bi maltretirao prodavačicu ako nisi ozbiljan kupac. A ne posle: ne sviđa mi se, ne stoji mi dobro ili ne daj Bože ono: idem u drugu prodavnicu :)


Poređnje ti je skroz promašeno... Ono čega nema dovoljno se uvek prodaje na neko čekanje, avanse i sl...Tako je i na zapadu. Sezam je prodao do sada nešto preko hiljadu priključaka, Beotel oko pet stotina, ostali nisu bitni...(prema insajderu iz telekoma) To su stvarno male cifre, potražnja je za sada veća...Sezam svima koji čekaju a dali su pare daje i mesec dana gratis korišćenja...Nije nešto ali nije ni tako loše...Oni koji neće da se nerviraju neka sačekaju, po mojoj proceni, jedno godinu dana i mnogo toga će se srediti
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike09.04.2005. u 20:52 - pre 230 meseci
Citat:
Bojsane: Poređnje ti je skroz promašeno... Ono čega nema dovoljno se uvek prodaje na neko čekanje, avanse i sl...Tako je i na zapadu.

Jel' tako?:)
1. Liste čekanja se kod deficitarne robe prave, ali se ne uzimaju pare unapred
2. Avansno plaćanje u nekom definisanom procentu jeste jedan od načina plaćanja, ali one robe koja postoji, tj kad se uplati avans, roba mora biti isporučena u definisanom roku. A vraćanje para zbog nemogućnosti isporuke robe takođe može ali ili uz penale/kamatu ili devalvaciju ugleda firme.
3. Najbitnije: a zašto uopšte uzimaju pare unapred? ;)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.vdial.verat.net.



+6455 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike09.04.2005. u 23:24 - pre 230 meseci
Citat:
MyWay: Mnogo toga sam čuo u životu, ali ovo je jedno od originalnijih samoubeđivanja :))
Slično tome bi bilo: ako hoćeš da kupiš garderobu, prvo uplati da ne bi maltretirao prodavačicu ako nisi ozbiljan kupac. A ne posle: ne sviđa mi se, ne stoji mi dobro ili ne daj Bože ono: idem u drugu prodavnicu :)


Otidji u Porsche ili Mercedes i probaj da porucis auto bez da das avans. Sta mislis, hoce li oni da poruce auto o svom trosku, da ga dovezu u Beograd, i onda da te pozovu da preuzmes auto i ti kazes 'ma koj ce mi auto, predomislio sam se'. Pa naravno da nece. Isto tako sezam nece da uzima konekcije ka nekoj centrali da podrzi konekciju od recimo 30 ljudi (koji su se eto tek onako prijavili bez ikakvih ozbiljnih garancija - citaj avansa), i da baca pare, ako na kraju samo 5 ljudi uzme to. Naravno da ce se obezbediti nekim avansom. A uostalom, to je uobicajena biznis praksa, i omogucava ekspeditivnost i prodavci u kupcu usluge.

Citat:
MyWay: Jel' tako?:)
1. Liste čekanja se kod deficitarne robe prave, ali se ne uzimaju pare unapred
2. Avansno plaćanje u nekom definisanom procentu jeste jedan od načina plaćanja, ali one robe koja postoji, tj kad se uplati avans, roba mora biti isporučena u definisanom roku. A vraćanje para zbog nemogućnosti isporuke robe takođe može ali ili uz penale/kamatu ili devalvaciju ugleda firme.
3. Najbitnije: a zašto uopšte uzimaju pare unapred? ;)


Ja sam proslo leto kupovao auto, porucio sam bas kakav sam hteo, dao avans, i kada je auto stigao nije imao par stavki iz dodatne opreme koju sam ja naveo, ali sam ipak uzeo auto. Po tvojoj 'logici' ja sam trebao da trazim da mi za dzaba daju auto jer mi nisu stavili naslonjac za ruke na zadnjem sedistu, tj. nisu ispostovali dogovor?!? Istu stvar radi i Sezam, nekada i pored dobre volje, nesto ne moze da se uradi, i to nije smak sveta, vec se ide dalje.

A ti ocigledno nisi bas mnogo upoznat kako funkcionise trzisna ekonomija cim lupetas takve gluposti.
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 00:03 - pre 230 meseci
Citat:
MyWay: Jel' tako?:)
1. Liste čekanja se kod deficitarne robe prave, ali se ne uzimaju pare unapred
2. Avansno plaćanje u nekom definisanom procentu jeste jedan od načina plaćanja, ali one robe koja postoji, tj kad se uplati avans, roba mora biti isporučena u definisanom roku. A vraćanje para zbog nemogućnosti isporuke robe takođe može ali ili uz penale/kamatu ili devalvaciju ugleda firme.
3. Najbitnije: a zašto uopšte uzimaju pare unapred? ;)


To o čemu ti pričaš postoji u idealnom svetu i negde više... Onaj ko je ekonomski jači, a posebno ko je monopolista, svuda se obezbeđuje, u ovom slučaju ovde je u pitanju država ( telekom ), zatim provajder i najzad najslabija karika:)) ti ili ja...
Da li ti ovde telefonski priključak uspostavljaju pre uplate, da li ti priključak za struju ili gas uspostavljaju pre uplate? Da li ti plaćaju penale u slučaju probijanje rokova?
Da ne bi dalje tupili bez veze, a ja nemam baš nikakvog razloga da branim ni sezam niti bilo koga, dakle, ukoliko imaš alternativu da uzmeš adsl mimo telekoma/sezama/beotela....uradi to, nemoj da se samoubeđuješ:)) i uživaj
 
Odgovor na temu

Blogger

Član broj: 7092
Poruke: 162
*.83.beocity.net.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 00:29 - pre 230 meseci
Citat:
Bojsane: To o čemu ti pričaš postoji u idealnom svetu i negde više... Onaj ko je ekonomski jači, a posebno ko je monopolista, svuda se obezbeđuje, u ovom slučaju ovde je u pitanju država ( telekom ), zatim provajder i najzad najslabija karika:)) ti ili ja...
Da li ti ovde telefonski priključak uspostavljaju pre uplate, da li ti priključak za struju ili gas uspostavljaju pre uplate? Da li ti plaćaju penale u slučaju probijanje rokova?
Da ne bi dalje tupili bez veze, a ja nemam baš nikakvog razloga da branim ni sezam niti bilo koga, dakle, ukoliko imaš alternativu da uzmeš adsl mimo telekoma/sezama/beotela....uradi to, nemoj da se samoubeđuješ:)) i uživaj


Dokle god budu neki (vecina,nazalost) rezonovali na ovaj nacin bicemo jebana stranka u sporu.
Godinama su nas navikavali da cutimo i da cak budemo zahvalni sto nas razvaljuju sa svih strana i da se useremo od srece kad nam cak nesto i daju, struja,benzin,kafa.... spisak je beskonacan odnosno njihova masta je beskonacna.
Laku ti noc Srbijo.
 
Odgovor na temu

bokili
Manager
Niš

Član broj: 11012
Poruke: 398
*.vdial.verat.net.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 01:21 - pre 230 meseci
Citat:
Pretpostavljam da smo svi mi u pravu na ovaj ili onaj nacin medjutim ovde je rec o tome da neko sebi daje za pravo da nesto kaze,uradi ili ili sta vec drugo bez ikakvog osecaja odgovornosti tako i ovi tipusi iz Sezam Ha Pro-a obecavaju,a lazu,uzimaju pare i prave se blesavi,ako im trazite pare nazad,vratice vam i to posle mesec ili dva meseca kreditiranja(ili ti uzaludnog cekanja da vam uvedu ADSL), jednostavno su pronasli sistem visemesecnog nacina kreditiranja bez kamate.
Niko nije blesav da ih tuzi za 3-4 hiljade dinara kad su sudske takse 10 puta vece.
Predlazem da se udruzimo,ima nas dosta i da im sjebemo znanje.Treba im poslati sve moguce policije i inspekcije ovog grada.Jednostavno nemojmo dozvoliti da nas kulovi prave majmunima.
Predlazem udruzivanje po provajderima jer je problem isti/zajednicki.


Citam ovaj forum i neki komentari su mi smesni.

Bre ljudi ako hocete da se udruzite treba da odete kod pravog krivca sto mi ovde nemamo ADSL a dali bi zadnju paru za njega, a to je zna se ko: Njegovo velicanstvo: TELEKOM SRBIJA. Mislim da ni jedan provajder nije kriv za ovo stanje u zemlji i monopolsko ponasanje TELEKOMA.

Recimo, sta da kazu oni ljudi koji ne zive u BG i koji ce dugo da sanjaju o ADSL-u, a vi ovde optuzujete kojekakve provajdere. Pa oni bi najsrecniji bili kad bi svima odjednom mogli da ponude ADSL momentalno.

Reci cu vam jednu informaciju koju mozda niste znali: Kad je hrvatska donela evropski zakon o telekomunikacijama i kada je Deutche Telekom kupio hrvatski, i sve to postalo T-COM, sva mesta su imala ADSL i ISDN mogucost za mesec dana. I znate koliko se cekalo na uvodjenje? E pa samo 2-5 dana od potpisivanja ugovora!

Ocigledno da u ovoj zemlji nekome od politicke elite odgovara sve ovo sto se desava. A to je naravno ko drugi nego VLADA. E sad nek me neko ubedi da gresim, u ovoj mojoj fantasticnoj teoriji! : )
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 02:04 - pre 230 meseci
Citat:
Blogger: Dokle god budu neki (vecina,nazalost) rezonovali na ovaj nacin bicemo jebana stranka u sporu.
Godinama su nas navikavali da cutimo i da cak budemo zahvalni sto nas razvaljuju sa svih strana i da se useremo od srece kad nam cak nesto i daju, struja,benzin,kafa.... spisak je beskonacan odnosno njihova masta je beskonacna.
Laku ti noc Srbijo.


Ok ti rezonuješ drugačije...I kao rezultat imamo tvoj poziv /citat/:

"Predlazem da se udruzimo,ima nas dosta i da im sjebemo znanje.Treba im poslati sve moguce policije i inspekcije ovog grada.Jednostavno nemojmo dozvoliti da nas kulovi prave majmunima."

Dakle, pošto vidim da si čovek od akcije, nadam se da nisi čekao nas "navikle da ćutimo" nego si sproveo u delo tvoju ideju i sjebo im znanje, i da znaš da sam iskreno na tvojoj strani i ubrzo očekujem rezultate, jer je opšte poznato da su policija i inspekcija ovoga grada na "našoj" strani a ne onog bednog monopoliste telekoma

I još nešto, ja sam pokušavao da ti objasnim da OSNOVNI uzrok problema sa ADSL-om nije do provajdera, koji su daleko od idealnog, nego do telekoma i to je tako svuda gde postoji monopol...i zbog toga je porediti kupovinu usluga od telekoma sa kupovinom cipela u prodavnici totalno neprimereno...

Što se mene tiče ova diskusija je završena...
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 10:31 - pre 230 meseci
Mislim da je svakom upućenijem korisniku interneta jasno ko je kriv zbog toga što je dial up silom prilika i dalje najpopularniji oblik povezivanja na internet u Srbiji. Samo jednoj firmi ide u prilog da i dalje postoji jedan ogroman broj dial up korisnika, a obezbedili su se i za ADSL tako što od svakog ADSL priključka/pretplate njima ide pristojan deo kolača. Savršeno za svaku firmu koja posluje poput Telekoma. Tu je još i država koja svoje čedo čuva i neguje.

Zaista ne mogu da shvatim pokretača ovog topica koji nije odgovorio na pitanje iz mog prethodnog posta - zbog čega samo SezamPro "navlači očajnike"? I Beotel se reklamira, i Beotel je slao slična obaveštenja korisnicima pa se kasnije ispostavi da ipak nema uslova na njihovoj centrali. Kakav je smisao ovakvog topica? Kakav je smisao smišljanja diverzivnih akcija usmerenih ka bilo kom internet provajderu?

Otvori oči i vidi gde je pravi problem.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.19.*



+629 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 11:29 - pre 230 meseci
Citat:
techtris: Mislim da je svakom upućenijem korisniku interneta jasno ko je kriv zbog toga što je dial up silom prilika i dalje najpopularniji oblik povezivanja na internet u Srbiji. Samo jednoj firmi ide u prilog da i dalje postoji jedan ogroman broj dial up korisnika, a obezbedili su se i za ADSL tako što od svakog ADSL priključka/pretplate njima ide pristojan deo kolača

Evo ja smatram sebe upućenijem korisnikom interneta - i nije mi jasno :(
1. Zašto je, kako kažeš, najpopularniji oblik povezivanja dial up? Zašto nije kablovski ili wireless?
2. Kako to da im ide u prilog dialup? Pogledaj temu u Fiksnoj o iznosima telefonskog računa - tu je više puta navođeno za koliko se kome uvećao račun zbog dial up-a. Pomnoži sa brojem dial up korisnika i dobićeš cifricu zbog koje ni ti ne bi razmišljao o forsiranju dial up-a.
3. 'obezbedili su se i za ADSL tako što od svakog ADSL priključka/pretplate njima ide pristojan deo kolača' Normalno. Prirodno. A zašto? Internet je Telekomov, ADSL infrastruktura Telekomova, PSTN infrastruktura takođe - ISPovi su obični prodavci 'na malo' (ništa uloženo - ni rad, ni tehnika ni sredstva, samo kupiš na veliko i prodaš na malo). Na ovaj način nema prepreka ni da se pekare i mlekare uključe u ADSL posao :)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

SteX_bgd

Član broj: 20431
Poruke: 83
*.dial.InfoSky.Net.

Sajt: www.CiljniMarketing.rs


+1 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 11:52 - pre 230 meseci
Ja sam uplatio na beotelu,i cek vec mesec dana da mi puste signal iz telekoma..
Ovi iz beotela kazu da se vrse neki radovi (iskopavanja) na konjarniku (menjanje kablova),tako da do daljnjeg nema neta..
 
Odgovor na temu

techtris
Beograd

Član broj: 6016
Poruke: 437
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 13:31 - pre 230 meseci
Citat:
MyWay:
Zašto je, kako kažeš, najpopularniji oblik povezivanja dial up? Zašto nije kablovski ili wireless?

Zato što SBB u mnogim stvarima počinje da se ponaša poput Telekoma, paket ekvivalentan ADSL Flat 256 je skuplji, a početno ulaganje za wireless je relativno skupo. Takođe, wireless nije moguć u nekim delovima grada, postoje mnoge zone nepokrivene signalom, dosta zavisi od vremenskih prilika itd. O unutrašnjosti Srbije tek ne treba trošiti reči, mnogi gradovi ne mogu imati ni pristojan dial up.

Citat:
MyWay:
Normalno. Prirodno. A zašto? Internet je Telekomov, ADSL infrastruktura Telekomova, PSTN infrastruktura takođe - ISPovi su obični prodavci 'na malo' (ništa uloženo - ni rad, ni tehnika ni sredstva, samo kupiš na veliko i prodaš na malo).

Hoćeš li mi molim te objasniti, na koji način je ovo Telekomovo i šta u ovome što si rekao ima normalno i prirodno? Ko je Telekomu Srbija dao sve telefonske centrale? Da ih nisu platili iz svog džepa???? Kako smeju da objave da imaju milionski profit a mnoge centrale koje se koriste nisu ni za muzej. Jel to javni servis ili privatno preduzeće??? Znači, kad se deli profit onda poslujemo tržišno, a kad se građani žale, onda smo javno preduzeće. I to je normalno? U kojoj to još zemlji ima? Hajde, navedi makar jednu.

Koliko sam video, mnogi provajderi su želeli da ugrađuju svoju ADSL opremu na centalama. Pitam se šta ih je sprečilo u tome.

Uz dužno poštovanje, braniš nešto što se ne može braniti. Ja razumem da tebe ta firma hrani, ali valjda imaju dovoljno PR menadžera i advokata.




 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike10.04.2005. u 16:31 - pre 230 meseci
Citat:
techtris
Ko je Telekomu Srbija dao sve telefonske centrale?
Da ih nisu platili iz svog džepa????
Kako smeju da objave da imaju milionski profit a mnoge centrale koje se koriste nisu ni za muzej.
Jel to javni servis ili privatno preduzeće???
Znači, kad se deli profit onda poslujemo tržišno, a kad se građani žale, onda smo javno preduzeće.
I to je normalno?

Odgovori idu respektivno:
- Niko nije 'dao' i ne znam o čemu pričaš. A ako misliš da si ti (ili neko za tebe) plaćanjem telefonskih računa za ostvarenu uslugu 'dao' centrale, onda si na taj način i vlasnik (makar moralni) npr. dobrog dela srpskih i/ili inostranih pivara. I zamisli, još su ih prodali :)
- Ko su 'oni'?
- Ako misliš na milionski profit u izjavi gen. dir-a s kraja godine, onda citiraj i predviđena milionska ulaganja u infrastrukturu.
- Ni javni servis ni privatno preduzeće već javno preduzeće (tačnije preduzeće koje je osnovalo javno preduzeće).
- Kad se deli profit, on se deli među akcionarima. Većinski akcionar je država (preko Vlade i Ptt-a), tako da veliki deo prihoda ide državi, to je ono što ti zoveš 'javnim'.
- Normalno je kao što vidiš. Jer je tako odredila Vlada koju su birali građani ove zemlje, među njima i ti. Telekom je rukovodstveno, organizaciono, strateški i finansijski pod upravom Vlade te ne postoje nikakvi 'oni'...
Citat:
Bojsane: To o čemu ti pričaš postoji u idealnom svetu i negde više...
Da li ti ovde telefonski priključak uspostavljaju pre uplate, da li ti priključak za struju ili gas uspostavljaju pre uplate?

Trošak za 'zasnivanje pretplatničkog odnosa' kod Telekoma ide uz prvi račun (ili u više rata), dakle prvo telefon pa narednog ili narednih meseci platiš. Ukratko posle dobijene usluge.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Blogger

Član broj: 7092
Poruke: 162
*.yubc.net.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike11.04.2005. u 09:38 - pre 230 meseci

Zaista ne mogu da shvatim pokretača ovog topica koji nije odgovorio na pitanje iz mog prethodnog posta - zbog čega samo SezamPro "navlači očajnike"? I Beotel se reklamira, i Beotel je slao slična obaveštenja korisnicima pa se kasnije ispostavi da ipak nema uslova na njihovoj centrali. Kakav je smisao ovakvog topica? Kakav je smisao smišljanja diverzivnih akcija usmerenih ka bilo kom internet provajderu?

Otvori oči i vidi gde je pravi problem.[/quote]

Posto sam zapoceo ovu temu a diskusija je,po nasem dobrom obicaju,apsolutno obesmisljena odlutavsi u neke druge "vode" pa jos i uplitanje ovog "advokata" Sezam(Ha,ha)Pro-a,predlazem da ovde i stanemo.Sto se mene tice ova "diskusija" je zavrsena.(Nisam u medjuvremenu dobio ADSL :) )
Laku ti noc Srbijo i puno srece u vremenu koje je pred nama(sa ovakvima ce ti biti i vise nego potrebna) :(
 
Odgovor na temu

talicni
Novi Beograd

Član broj: 53449
Poruke: 63

Sajt: www.eposao.rs


Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike11.04.2005. u 18:50 - pre 230 meseci
Kad se prijavite na sajtu sezama onda oni salju zahtev Telekomu koji taj zahtev odobrava ili odbija. Ako ga odobri taj prijavljeni broj ide u proceduru koju odredjuje i o kojoj odlucuje TELEKOM. Dakle Sezamov deo je kad se vi prijavite na njihov sajt i da oni taj zahtev proslede Telekomu. Onda Telekom proveri vas broj i da li je centrala "sposobna" za dobijanje ADSL-a pa odgovori Sezamu a Sezam to prosledi korisniku. Onda krece period cekanja o kome vi pricate. To cekanje takodje zavisi samo od TELEKOMA jer kod njih se razdvajaju linije, proveravaju tehnicke mogucnosti i sl. A posto se u Bg-u trenutno sve centrale prebacuju na digitalne i taj posao ce trajati ko zna koliko ZATO cela prica traje malo duze. Zar ne mislite da bi njima bilo najbolje da nam svima daju ADSL pa da uzimaju lovu svakog meseca nego sto imaju X korisnika i 5 puta vise na cekanju. Kome to odgovara? NIKOME, zato mislim da nije u redu sto se ljudi napadaju na taj nacin kad nisu krivi bar ne u vecoj meri od Telekoma.
 
Odgovor na temu

dralle

Član broj: 51566
Poruke: 157
*.beoland.sezampro.yu.



+13 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike15.04.2005. u 22:46 - pre 230 meseci
Koristim Sezam ADSL vec treci mesec i veoma sam zadovoljan.Od uplate do realizacije bi proslo malo vremena da Telekom nije zezao.Kada sam upotrebio vezu za
2 (dva) dana je bilo prikljuceno.TELEKOM je usko grlo.
Meni ne smeta avans ako sigurno dobijes ono sto si platio.Medjutim,meni su rekli da telekom moze da uradi ako hoce,u protivnom cekaj dok ne nadju vremena da to odrade.Inace sam u Kumodrazu i zadovoljan sam.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

Član broj: 426
Poruke: 2706
*.10.eunet.yu.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike16.04.2005. u 00:09 - pre 230 meseci
Kad smo već kod toga , i ja znam da neki i povlače veze za dobijanje adsl....
Pa zar toga i u tome treba da bude , ee jadni li smo mi sve dok taj probisvet ne istrebimo .

Pa ja na mojoj digitalnoj centrali , ne mogu dobiti ni 16KHz za brojač impulsa , a šta da očekujem za ovo tek ?

Možda treba da podmažem ? #$##"##!"#!!!!$% psujem
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Nix
Nikola Andrejic
Beograd

Član broj: 14172
Poruke: 178
*.fiberop.matgnet.com.



Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike20.04.2005. u 10:55 - pre 230 meseci
Ma najaca im je tehnicka podrska..mada ni druge nista nisu bolje...

Radno vreme službe pretplate je od 9 do 18 časova, subotom od 10 do 17. Radno vreme službe podrške je od 8 do 22 čas, subotom od 10-22 čas.

Samo do 18h itd ? Drugo,cesti su slucajevi da ljudi imaju probleme nedeljom ili nekad kad oni ne rade...i sta onda ? Korisnici ispastaju i cekaju da se ovi smiluju..a mnogi od toga i zive da kazem u ostalom ne bitno.Najgore kad ti zatreba hitno pomoc a oni ne rade,pa sta vise ljudi ?!
U svetu da ne pricamo,daleko smo mi od toga,nikad ni necemo biti blizu....ali jebiga...ovo je Srbija na zalost.

Uh,kad se setim samo koliko mi puta iz support nisu odgovorili na mail..
Puno pozdrava od NIX-a !!!
 
Odgovor na temu

net_freek
Hewlett Packard d.o.o.
BBR

Član broj: 566
Poruke: 132
*.adsl.sezampro.yu.

Sajt: www.svetsatova.com


+1 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike23.04.2005. u 16:13 - pre 230 meseci
Mislio sam da ova tema nije postena ni prema Sezamu ni prema nama korisnicima njihovih usluga.

Tako sam mislio do sve do ovog trenutka, do trenutka vrhunca svog besa, do trenutka kada sam pomislio da sam stvarno ocajnik kada sam dozvolio da me tako navuku.

Sve je pocelo kada sam 22.03.2005. postao "srecni" korisnik ADSL-a u Srbiji (o vremenu koje je proteklo od moje uplate Sezamu do tog trenutka ne bih pricao ovom prilikom). Uplatio sam najjeftiniji paket, 256Kb Basic (ogranicenje od 700MB protoka mesecno), jer su moje potrebe za Internetom skromne. Posto sam proslog meseca imao uzasno puno posla od tog umora nisam ni mogao da koristim Internet onoliko koliko sam mozda hteo. Sve u svemu 5 dana pre isteka pretplate ostalo mi je jos oko 500MB neiskoriscenog protoka i tada sam poceo da pravim listu programa u svom download manageru koji mi trebaju ili onih koji ce mi mozda zatrebati. Nesto sam tih dana i skidao ali u svakom slucaju 1 dan pre isteka pretplate mi je ostalo nekih 250MB neiskorisceno i to vece sam pustio dodatnih nekoliko programa da se skida. Tog jutra sam otisao na posao a da se pritom nisam diskonektovao sa Interneta. Inace pretplata ADSL-a istice 22.04.2005. u 16:00! Kada sam se vratio sa posla, 22.04.2005. u 17:00, prekinuo sam konekciju ka Internetu, da bih tek danas shvatio kada sam pogledao listu ostvarenog protoka da sam OPLJACKAN!
Naime pametnjakovici iz Sezama su tako napravili svoj sistem da se protok evidentira nakon prekida konekcije a ne u vremenu realnog ostvarivanja protoka, tako da je rezultat toga da su mi skinuli 250MB sa pretplate za novi mesec!!!
Pitam ja spodobu iz njihove tehnicke podrske sta bi bilo da ja hocu da se jedanput konektujem tokom meseca i da se ne diskonektujem uopste (posto svoj racunar ionako ne iskljucujem), to znaci da ne bih imao nikakav protok evidentiran dok god se ne iskljucim a kada se iskljucim oni bi mi to sve skinuli odjednom sa poslednje uplacene pretplate. Onda bih mogao ovaj mesec da pokusam sledece:
Prikljucim se recimo danas i ne iskljucujem se 2 meseca, za to vreme skinem pola Interneta (citaj desetine GB), onda se diskonektujem i oni nek mi skinu svih 700MB sa pretplate jer toliko i mogu, onda ih lepo oteram u 3 PM i nadjem normalnog provajdera ako takav postoji u ovoj nesrecnoj zemlji.

Eto ispisah po prvi put koliko sam na es-u ovako dugacak tekst i bi mi malo lakse sto sam podelio svoju muku sa ostalima.
Na kraju krajeva ne kosta tih 250MB 100 dukata i ne zelim da ispadne da kukam za 300din. jer sam u stanju da platim i mnogo skuplje usluge (izabrao sam njih jer su bili najjeftiniji a iz razloga svojih ne velikih potreba za Inetom) ali me boli nepravda a mislim da je ovom prilikom ona nacinjena.

Pozdrav svima koji su imali strpljenja da procitaju ovaj tekst.
Na kraju krajeva ovaj tekst moze biti od koristi drugim korisnicima AD[S]L-a.
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.singidunum.net.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike23.04.2005. u 16:46 - pre 230 meseci
Hehhe, ovo me vraca jedno 5 godina u nazad :-).

Logican zakljucak iza ovoga je da se Sezam oslanja na RADIUS za obezbedi informaciju o proteklom saobracaju. RADIUS brojaci su 32 bitni unsigned integer... (hint) :-)

Marko.
 
Odgovor na temu

djordje
Novi Sad

Član broj: 3704
Poruke: 1725
*.panline.net.



+3 Profil

icon Re: SezamPro- i dalje navlace ocajnike23.04.2005. u 17:13 - pre 230 meseci
Zar nije jadno to sto su ADSL skracenicu objasnili kao:

Analogno Digitalna Sezampro Linija?

Bolesno! znam nekoliko likova koji su sigurni da je SezamPro vlasnik ADSL-a ?!?!?!?!?
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: SezamPro i dalje navlači očajnike na ADSL ...

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 18386 | Odgovora: 56 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.