Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ADSL sezampro - ispadanje iz mreze

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9455 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon ADSL sezampro - ispadanje iz mreze06.05.2005. u 20:17 - pre 230 meseci
Da li neko ima problema sa sezampro adsl-om i cestim ispadanjem iz mreze u poslednjih nekoliko dana? Ja sam na adsl-u oko dva meseca i sve je bilo do sada savrseno, a u zadnjih nekoliko dana pocelo je ispadanje iz mreze, a danas je to vec postalo veoma iritirajuce zato se desava bez ikakvog razloga i samo danas mis e desilo jedno 5 puta. Znaci iz cista mira, cak i u toku nekog downloada ili otvaranja neke stranice, samo se zakoci i dalje nista nece da otvori ukljucujuci i skidanje mail-a sve dok se ne restartuje router. Znaci imam router i sve je bilo ok do pre neki dan, a sada je pocelo dosta da zeza. Da li je moguce da je nesto do njih ili mislite da je nesto do router-a ili nekog podesavanja?
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.27.*



+6455 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze06.05.2005. u 20:22 - pre 230 meseci
Verovatno si i ti isto na centrali dedinje... Ja sam juce dosao sa puta, al su mi iz podrske rekli da problemi traju od utorka, i da je problem u samoj centrali, da im je crkla neka elektronika, pa pokusavaju da ustanove kvar, a danas kad sam zvao rekli su mi da posto ne mogu da lociraju kvar, onda su krenuli sve redom da menjaju... Zbog toga verovatno i ta iskljucenja... Mada meni je danas ceo dan radio sve ok.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze07.05.2005. u 01:30 - pre 230 meseci
Prvo - hvala za objasnjenje! Jer i meni se desava i ja sam na centrali Dedinje! Ovo je dobro znati jer smo uglavnom svi pocetnici sa ADSL-om, pa je svako novo saznanje dobrodoslo.

Drugo, da malo objasnim kako se meni desava. Imam provereni Linux, koji garantovano radi i danas i juce isto tako se desava. Iznenada pocne da javlja da ne moze da nadje trazeni sajt a kad proverim stanje mrezne kartice i procesa za vezu, pomocu ifconfig, sve je iskljuceno. Onda opet uradim ukljucenje i nastavi da radi. Tako vise puta.

Trece: eto, poshtovane kolege sa Sezampro-a koliko vazi ona informacija i / ili tvrdnja da Sezampro radi dobro. Svi IP rade dobro, i vash i ostali - ja sam na Veratu, dok rade centrale
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze07.05.2005. u 07:43 - pre 230 meseci
Uh ventura, spasao si mi zivot. Mnogo sam ti zahvalan. Prvo sam mislio da to po nekad mora da se desi, onda je postalo dosta ucestalo, a bas juce, petak, je postalo neizdrzivo. Sve do juce sam izbegavao da zovem tehnicku podrsku jer do sada kada god sam ih za nesto zvao nisu mi ostavili dobar utisak, a juce kada sam ipak odlucio da ih pzoovem bilo je kasno i sada rade tek od ponedeljka.

Znaci i ja sam na centrali Dedinje i jeste da ovo nervira, ali dobro je znati da je ipak kod njih kvar i da ce ga, nadam se, jednom popraviti. Vec mi je u glavi bilo visestruko igranje izmedju dve vatre i prebacivanje problema na moju stranu sa nekim nebuloznim argumentima. Dobro je, ipak ce valjda to srediti. Ajde ako budes saznao da li su i kada zavrsili ili ako saznas nesto drugo, javi. Hvala jos jednom.
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze07.05.2005. u 16:48 - pre 230 meseci
Definitivno nije samo do centrale....Meni je zadnjih nedelju dana katastrofalno radilo... Čukarica-sezam... I ja sam kao mislio te da je do mene te do podešavanja...Onda sam pozvao podršku juče i rekli su mi za taj problem na dedinju ali da je na čukarici sve OK, da će morati i tu da provere. Ja sam pitao a da nije do vas, tip je par minuta nešto proveravao i konstatovao da je kod njih sve u redu znači da je problem do telekoma da će danas da provere kod telekoma isl. Međutim nakon tog razgovora pa sve do sada meni adsl radi perfektno..kuc,kuc. Biće da je ipak i deo krivice kod ISP ( u ovom slučaju sezama)...
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
212.200.27.*



+6455 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze07.05.2005. u 16:55 - pre 230 meseci
To do koga je to se veoma lako da proveriti... Kada zasteka net, probate da pingujete ili da otvorite google recimo, pa onda probate sezampro.yu ... ako sezampro hoce da otvori, to znaci da je negde problem kod sezama (ovo se vrlo cesto desava kod verata, da hoce da rade samo lokalne stranice), ako ne moze nista da otvori, onda je to nesto izmedju vas i sezama...

mada ja sam imao peh prvi dan kad sam uzeo adsl ruter... nestalo struje i posle 30 sekundi dosla struja, al sprzila ruter... i odneo ga u sezam, i ljudi su bez reci odmah zamenili za novi, bez ikakve doplate ili icega... bas sam bio iznenadjen gestom...
 
Odgovor na temu

Blogger

Član broj: 7092
Poruke: 162
*.yubc.net.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze08.05.2005. u 01:04 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: To do koga je to se veoma lako da proveriti... Kada zasteka net, probate da pingujete ili da otvorite google recimo, pa onda probate sezampro.yu ... ako sezampro hoce da otvori, to znaci da je negde problem kod sezama (ovo se vrlo cesto desava kod verata, da hoce da rade samo lokalne stranice), ako ne moze nista da otvori, onda je to nesto izmedju vas i sezama...

mada ja sam imao peh prvi dan kad sam uzeo adsl ruter... nestalo struje i posle 30 sekundi dosla struja, al sprzila ruter... i odneo ga u sezam, i ljudi su bez reci odmah zamenili za novi, bez ikakve doplate ili icega... bas sam bio iznenadjen gestom...


Zaista nam je malo one idiotske reklame Sezam(Ha,Ha)Pro-a nego se javljaju i naruceni promoteri.Ostavite barem ovaj forum na miru.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze08.05.2005. u 02:24 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: mada ja sam imao peh prvi dan kad sam uzeo adsl ruter... nestalo struje i posle 30 sekundi dosla struja, al sprzila ruter...
Kad vec spominjete struju i przenje: zivim na Banjici i mnogo puta se vec desilo da nocu, nekad u 03:00h ili u neko drugo vreme imam kratak ispad struje, bas onakav kakav razni uredjaji verovatno najmanje vole - nestanak pa odmah zatim dolazak. O tom problemu sam razmisljao i ranije, dok sam imao dial-up i koristio povremeno eksterni, seriski modem, sa svojim napajanjem. Sada, kad mi se ovo ponovo desilo, skoro da sam dobio srcku - modem sam platio 60E i bilo bi mnogo ruzno da mi ga struja sprzi, pa krenuh u akciju. Uzeo sam jedan kabl za UPS i na onaj kraj koji normalno ulazi u napajanje PC-a ili u monitor sam montirao standardnu uticnicu "kuplung", kao za produzetak i sada trafo za eksterni ADSL modem napajam preko UPS-a. Verujem da to nije preveliko opterecenje za UPS (na kraju krajeva, UPS ima 3 prikljucka na izlazu) a mnogo mi znaci.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze08.05.2005. u 11:12 - pre 230 meseci
Citat:
ventura: Verovatno si i ti isto na centrali dedinje... Ja sam juce dosao sa puta, al su mi iz podrske rekli da problemi traju od utorka, i da je problem u samoj centrali, da im je crkla neka elektronika, pa pokusavaju da ustanove kvar, a danas kad sam zvao rekli su mi da posto ne mogu da lociraju kvar, onda su krenuli sve redom da menjaju... Zbog toga verovatno i ta iskljucenja... Mada meni je danas ceo dan radio sve ok.



Što se tiče centrale Dedinje... citat se sezam foruma...

"Da, Dedinje u poslednjih nekoliko dana "odbija saradnju". IP Gateway
ploča na tom DSLAM-u konstantno "pada", čak i posle promene iste.
Sumnja se na novu verziju softvera koja je skoro postavljena, pa se
očekuje brzi downgrade istog... Tako ti je to kad se zaleće sa
instalacijom novijih verzija softvera... ;("
 
Odgovor na temu

Babo Pijade

Član broj: 56277
Poruke: 16
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze08.05.2005. u 17:59 - pre 230 meseci
Ja sam isto na Dedinje centrali, simptomi se ogledaju u tome što periodično dolazi do prekida veze u trajanju od recimo 50-100 sekundi. A onda ponovo sve radi dobro. Ove poteškoće su počele da se javljaju u poslednjih nekoliko dana.

Milo mi je što smo ustanovili gde je problem, ne treba da proveravamo sopstvenu opremu.
 
Odgovor na temu

Babo Pijade

Član broj: 56277
Poruke: 16
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze08.05.2005. u 18:09 - pre 230 meseci
A Nebojša, 'di se nalazi taj Sezam forum?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 03:08 - pre 230 meseci
Citat:
Babo Pijade: A Nebojša, 'di se nalazi taj Sezam forum?
Pa, na Sezamu! Ali, ako je isto kao onda kad sam bio njihov korisnik, dostupan je samo njihovim korisnicima i lici na ES - imas razne pod-forume i teme itd.

A ovaj ADSL problem je bio prisutan i juce, za danas jos ne znam.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 07:24 - pre 230 meseci
Ajde daj neki link, posto sam ja korisnik, ali ne mogu nigde da nadjem taj forum.

Inace problemi sa ADSL-om i dalje traju. NAdam se da jos rade.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 09:03 - pre 230 meseci
Vec dugo nisam vise korisnik Sezama, pa ne znam kako to sada radi. Ja bih na tvom mestu poceo tako sto bih se ulogovao u gornjem desnom uglu pocetne strane Sezamovog sajta, tamo gde pise "Moj Sezam", pa ce ti se sigurno otvoriti neke nove rubrike, nedostupne gostima sajta.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Milan Ogrizovic
Milan Ogrizovic
Jakovo

Član broj: 9789
Poruke: 281
217.26.67.*

Sajt: www.ogrizovic.com


+2 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 09:09 - pre 230 meseci
jedini pristup sezamovim konferencijama je preko telneta
tj sve je u konzolnom modu
host je sezampro.yu
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 10:27 - pre 230 meseci
Hvala ti za to. Reci mi posto nisam bas mnoog upucen u te stvari, da li psotoji neki graficki telnet, nesto sto mzoe olaksati rad ili se mora ici na telnet pa ono kucati komandu po komandu?
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 16:53 - pre 230 meseci
Citat:
Babo Pijade: A Nebojša, 'di se nalazi taj Sezam forum?


Ufff... to je tako teško za objašnjenje:((

Sve se odvija u konzolnom modu neophodan ti je neki teknet program, recimo telemate, zatom neki OLR, recimo sorpro, youlr ili sl... Najbolje da kreneš od ove strane pa šta ti Bog da:))

http://www.sezampro.yu/public/page/?id=27
 
Odgovor na temu

bjov

Član broj: 39633
Poruke: 10
*.cpe.net.cable.rogers.com.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze09.05.2005. u 22:11 - pre 230 meseci
I ja sam na sezamu, takodje Dedinje.. Problem zapravo postoji od ponedeljka.. Zvao sam podrsku vise puta, ali oni su svu krivicu svalili na telekom (vrlo moguce)... Ukratko, da li postoji IKO na Dedinjskoj centrali ko NIJE na sezamu a ima isti problem??? Ako postoji, onda nije do sezama..
Ja u svakom slucaju ocekujem da Sezam refundira deo novca za ovaj mesec - da mi se konekcija resetuje 100-200 puta dnevno celih nedelju i po dana zaista nije opcija.. A to sto telekom nije njima obezbedio uslugu je zaista njihov problem... Placam svoj net 50% vise nego sto bih ga placao kod nekih jeftinijih providera (Verat), i ocekujem VRHUNSKU USLUGU!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.COOL.ADSL.VLine.Verat.NET.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze10.05.2005. u 01:10 - pre 230 meseci
Ja sam na Veratu i na dedinjskoj centrali i dogadja se isto, vec sam se javio u ovoj temi malo ranije.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Bad Habbit
Beograd

Član broj: 1099
Poruke: 1551
*.adsl.sezampro.yu.



Profil

icon Re: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze10.05.2005. u 09:20 - pre 230 meseci
Ok, ako i tebe zeza onda smo ustanovili da je do telekoma. Medjutim, zasto bi meni kao korisniku bilo bitno kod koga je kvar? Ja placam sezamu pare i od njih ocekujem da mi obezbede ono za sta su uzeli pare. Kao sto neko rece, ocekujem da ova situacija bude svojevrsan prijemni ispit za sezam, odnonso ocekujem njihov "potez izvinjenja" svojim korisnicima koji su prakticno pola ovog meseca bili bez interneta.
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: ADSL :: ADSL sezampro - ispadanje iz mreze

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9455 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.