Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ponavljanje nekih scena

[es] :: Flash :: ponavljanje nekih scena

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon ponavljanje nekih scena04.04.2005. u 11:33 - pre 231 meseci
dakle pravim animaciju koja treba da prikaze prvih nekoliko scena (recimo 4), zatim da se vrati na pochetak pa da pokaze za scenu manje, preskochi scenu 4 i nastavi da pushta dalje animaciju... ovo je potrebno uraditi vishe puta...

pokushacu da pojasnim:
pochne anim i lik dodje do prve prepreke (ne zaobidje je)
pochne iz pochetka i lik dodje do prve prepreke (zaobidje je) i naleti na drugu (ne zaobidje je)
pochne iz pochetka...

nadam se da me kapirate...

dakle moram li stalno kopirati scene ili postoji neki lakshi i bezbolniji nachin bilo actionscript ili neshto drugo?
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

adi356
Adorjan Cizmadia
CEO of BidUno
BidUno
Novi Sad

Član broj: 65311
Poruke: 22

Sajt: www.biduno.com


Profil

icon Re: ponavljanje nekih scena17.08.2005. u 23:11 - pre 227 meseci
Stvar je u actionscriptu. U kom programu radis?
Biduno, aukcijski sajt na kome, pored postavljanja aukcija i kupi odmah predmeta, možeš da otvoriš i svoju virtuelnu prodavnicu i poboljšaš prodaju i vidljivost svojih predmeta.

Poseti nas i postavi svoj predmet besplatno ili potraži predmet koji ti se sviđa i kupi ga ili nudi.
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.rcub.bg.ac.yu.



+1 Profil

icon Re: ponavljanje nekih scena19.08.2005. u 10:51 - pre 227 meseci
radim u Flash MX 2004... pokushavao sam sa svojim skromnim znanjem actionscripta ali mi nije ishlo...
pomagaj
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

adi356
Adorjan Cizmadia
CEO of BidUno
BidUno
Novi Sad

Član broj: 65311
Poruke: 22

Sajt: www.biduno.com


Profil

icon Re: ponavljanje nekih scena19.08.2005. u 12:48 - pre 227 meseci
Napisacu ti kako da napravis dva kvadrata gde se prvo pojavi prvi, onda on nestane, pa se opet pojavi i ostane, zatim se pored njega pojavi i drugi kvadrat, a posle oba nestanu.

Prvo napravi jedan kvadrat. Stavis ga negde. Napravis drugi kvadrat. Isto ga stavis negde (na sceni). Prvi kvatrat convertujes u Sprite. Drudi isto. Sada imas dva sprajta. Imenuj ih nekako. Ja sam im dao imena _1 i _2. Otvori sprite _1. Na prvom frejmu stavi stop (actionscript). Kod drugog frajma ubaci neku animaciju u polje Shape (tj. ime prvog kvadrata). U isto polje, posle animacije stavi remove, tj. da objekat nestane posle. Iznad ovog polja za mesto vece (ako je remove na 10-om frameu, ovo ce biti na 11-om) stavi sledecu scriptu:

onFrame (13) {
gotoSceneAndPlay("Scene_1",3);
}

13 je broj u kojem frajmu stavjas scriptu. 3 je frame na sceni od koje pocinje druga animacija.
Posle ove skripte stavis jos jednu animaciju u polje Shape za prvi kvadrat. Posle stavis Stop(), posle remove u polje Shape, i posle opet stop().
Za drugi kvadrat stavis na prvi frajm stop(), posle neku animaciju, posle script:

onFrame (12) {
gotoSceneAndPlay("Scene_1",5);
}

Posle njega stavis stop(), posle njega remove a posle opet stop(). To je sto se tice kvadrata. Sada treba scriptovati glavnu scenu.

Na glavnoj sceni u prvi frajm stavis scriptu:

onFrame (1,afterPlacedObjectEvent) {
_1.gotoAndPlay(2);
}

afterPlacedObjectEvent ne verujem da postoji u vasem programu, ali ako ne postoji, onda koristi neku komandu koja je slicna ovome. Ja koristim swish, pa ne znam da li su ovo prave komande za tebe.

Na frajm 2 stavis stop(). Na frajm 3 stavis:

onFrame (3,afterPlacedObjectEvent) {
_1.gotoAndPlay(14);
_2.gotoAndPlay(2);
}

_1 i _2 su spriteovi kvadrata, 14 je frajm u kome pocinje druga animacija za prvi sprajt, 2 je frajm u kome pocinje prva animacija za drugi sprajt.

Na frejm 4 stavis:

onFrame (4) {
stop();
}

. Na frejm 5 stavis:

onFrame (4,afterPlacedObjectEvent) {
_1.gotoAndPlay(25);
_2.gotoAndPlay(14);
stop();
}

25 je broj frajma u koje si stavio remove za prvi objekat. 14 je broj frajma u koji si stavio remove za drugi objekat.

To je sve. Ovo je osnovno u vezi onoga sto si ti hteo. Da napravis vise ovakvih samo dodaj animacije na frajmove posle ovih i to je to. Ne zaboravi da na kraju svakog objekta stavis remove (tj. da stavis da se izbrise i stop()) da bi objekat nestao na kraju.

Valjda ti je ovo pomoglo. Ne poznajem bas mnogo flashov actionscript, ali mislim da umesto one komande koje nema u flashu ima neka koja lici na nju.

Pozdrav.
Biduno, aukcijski sajt na kome, pored postavljanja aukcija i kupi odmah predmeta, možeš da otvoriš i svoju virtuelnu prodavnicu i poboljšaš prodaju i vidljivost svojih predmeta.

Poseti nas i postavi svoj predmet besplatno ili potraži predmet koji ti se sviđa i kupi ga ili nudi.
 
Odgovor na temu

Toxic Flame
Aljosha Sologub
Beograd

Član broj: 32704
Poruke: 288
*.telekom.yu.



+1 Profil

icon Re: ponavljanje nekih scena24.10.2005. u 08:05 - pre 225 meseci
hmm...

uspeo sam da ponavljam sceene... ima prozorchic Sceene u kome se moze podesavati raspored pushtanja, mogu se kopirati i brisati scene tako da nije potreban actionscript...

hvala
_-=amateur=-_
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: ponavljanje nekih scena

[ Pregleda: 2651 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.