Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera

[es] :: Video kompresija :: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera

[ Pregleda: 3687 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp447.bih.net.ba.



Profil

icon DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera26.07.2005. u 10:54 - pre 227 meseci
Ok uspio sam napraviti DVD sa onim klipovima i napravio sam menu sa linkovima na svaki clip na primjer clip1 link vodi na movie 1 itd.Medjutim zanima me da li je moguce u menu i kako staviti recimo mali dio od svakog klipa ili jednostavno sliku sa tog klipa tako da prilikom startanja dvd-a i prije izbora scena gledaoc vidi sta svaka scena ili klip sadrzi (ubaciti nekih desetak sekundi od svakog klipa tj linkovati)??
Ili recimo kada preabacujem sa VHS kasete na DVD kako da u menu stavim izbor scena tj link na slicicu sa te scene ili clip u menu??
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera26.07.2005. u 12:54 - pre 227 meseci
evo ga:

prvo oznacis chaptere pod movie
drugo pod MENU(sasvim gore) odes na "Scene Selections menu" i "thumbnail scene selecion"
u novom prozoru oznacis neki od postojecih scene selecion menija i OK
sada si dobio jos nekoliko menija na lijevoj strani i zovu se nesto kao "Scenes 1 for Movie 1, 2, 3, 4..."
kliknes na "Scenes 1 for Movie 1", odes na "MENU" i "Render motion..."
na novom prozoru vidis "Scenes 1 for Movie 1" i dosta forica za podesavanje, podesiti moras sljedece
oznaciti "Repeat if shorter", "Shuffle loop point"
Total clip time stavis na 10 sec i RENDER

isto napravis za ostale "Scenes 1 for Movie 2, 3, 4..."

javi kako ide
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp504.bih.net.ba.



Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera26.07.2005. u 16:21 - pre 227 meseci
Ama znam to sam citao u helpu nego znas sta je problem drug??Ja kad otvorim film tj capture u kojem ima dosta scena program kada ga zapamti kao Movie1 ocito biljezi promjenu scena i otprlike mi je stavio 12 scena tj 12 slicica/thumbnails.Medjutim problem je sto pored tih scena ima jos pa ja hocu da postavim sam chaptere na neke scene koje ne vidim kao thumbnails pod Movie1 jednostavno ih nema jer pored tih 12 ima jos nekih koje nema u ovim slicicama. e sad kako bih to mogao to odraditi?? Onda me program pita za link u Menu 1 na Scenes for Movie1.Sta to znaci uopste jer mi i ovo Scenes for Movie1 lici kao Menu broj 2!!da li treba da izbrisem Menu 1??
Nije problem da ja stavim autochapters na ove slicice ali ima nekih scena koje ne zelim da pustam kad pravim izbog chaptera.Najbolje bi bilo kad bi mogao premotavati frameove videa,ufatio slicicu tj pocetak scene koju zelim kao chapter i prenjeo na Menu (tj onu kockicu).da li je to moguce??
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera26.07.2005. u 18:02 - pre 227 meseci
Ama znam to sam citao u helpu nego znas sta je problem drug??Ja kad otvorim film tj capture u kojem ima dosta scena program kada ga zapamti kao Movie1 ocito biljezi promjenu scena i otprlike mi je stavio 12 scena tj 12 slicica/thumbnails.Medjutim problem je sto pored tih scena ima jos pa ja hocu da postavim sam chaptere na neke scene koje ne vidim kao thumbnails pod Movie1 jednostavno ih nema jer pored tih 12 ima jos nekih koje nema u ovim slicicama. e sad kako bih to mogao to odraditi??
----------------------------------------------------------------------------
kada ubacis film u podrucje za njega(pod movie 1) odes na "movie"(sasvim gore) i "auto-chapters". u novom prozoru stavis "sensitivity" na 230 i "add XXX chapters in whole movie" XXX ti je broj koliko chaptera hoces da bude(default je 12)

ne kuzim bas sto zelis. zelis li da sam ubacivas chaptere(pogledaj sasvim dolje) ili da sam ubacivas thumbnailove tj linkove za chaptere? ili ti dvd-lab napravi 12 thumbnailova a imas vise od 12 chaptera? stvarno ne kuzis pitanje



Onda me program pita za link u Menu 1 na Scenes for Movie1.Sta to znaci uopste jer mi i ovo Scenes for Movie1 lici kao Menu broj 2!!da li treba da izbrisem Menu 1??
---------------------------------------------------------------------------
menu 1 ti je glavni menu gdje imas recimo "play movie", "scene selection" i "extras"
taj meni sam pravis i treba ti link sa "menu 1" na "menu 2" tj "Scenes for Movie1" kojega stavis na "scene selections", nadam se da kuzis
znaci napravis dvije "tipke" tj napises nesto, recimo
"play movie" i na njega desnom tipkom - link - movie 1 - chapter 1 start movie
druga tipka "scene selections" i na njega desnom tipkom - link - Scenes for Movie1



Nije problem da ja stavim autochapters na ove slicice ali ima nekih scena koje ne zelim da pustam kad pravim izbog chaptera.Najbolje bi bilo kad bi mogao premotavati frameove videa,ufatio slicicu tj pocetak scene koju zelim kao chapter i prenjeo na Menu (tj onu kockicu).da li je to moguce??
------------------------------
mozes, to radis u "movie 1". vuces onaj slider sa plusom(+) na vrhu, plus(+) ti je oznacavanje chaptera
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp369.bih.net.ba.



Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera27.07.2005. u 18:34 - pre 227 meseci
Evo ovo zelim da ti lagano objasnim.Na ovoj kaseti ima dosta scena mozda nekih 15.Ja kada otvorim taj MPEG-2 fajl tj kasetu kao Movie 1 on meni poreda slicice prema promjeni scena i ima ih mislim 10.Medjutim ja ne zelim postaviti chaptere na neke scene tj slicice sa onim znakom plus jer ima nekih scena kojih ne vidim u ovih 10 slicica pod Movie 1 a na koje bi htjeo napraviti chaptere u Menu tj ono kad kliknem na tu sliku da mi krene scena.Znaci samo je problem kako doci do tih scena koje progoram nije izlistao kao thumnails u Movie 1.Kada bih dosao do njih onda bi lako postavio chaptere.E bas sam zelim da postavim thumbnails!!Kako to da odradim??
Jos nesto da te pitam kada sam malo vjezbao i odabrao da ja postavim chaptere to sam uradio i isao add scene selection.E onda se pojavi Scenes for Movie 1 kao neki Menu ali u njemu ja vidim slicice koje su razlicite od onih na ciji pocetak sam postavio chapter sa +,iako obuhvataju istu scenu.Recimo da ti pojasnim u Movie 1 je slicica djevojke koja lezi na kaucu sto je otprlike sredina scene a u Menu 1 je ista djevojka mozda nekih 2 minute prije sredine scene.Jeli to neka greska ili tako treba??
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera28.07.2005. u 13:03 - pre 227 meseci
Evo ovo zelim da ti lagano objasnim.Na ovoj kaseti ima dosta scena mozda nekih 15.Ja kada otvorim taj MPEG-2 fajl tj kasetu kao Movie 1 on meni poreda slicice prema promjeni scena i ima ih mislim 10.
-----------------------------------
ovo mi nije jasno, jer kada stavis video i audio u movie 1 ima samo jedan chapter(cijeli film) ne razumijem kako ti on sam odredi 10. ja mislim da si se zahebo i da to nisu chapteri nego samo preview. chapteri su odredjeni kada vidis onaj slider sa plusom. tako da nemoj obracati pozornost na tih 10 slicica, to je samo preview


Medjutim ja ne zelim postaviti chaptere na neke scene tj slicice sa onim znakom plus jer ima nekih scena kojih ne vidim u ovih 10 slicica pod Movie 1 a na koje bi htjeo napraviti chaptere u Menu tj ono kad kliknem na tu sliku da mi krene scena.Znaci samo je problem kako doci do tih scena koje progoram nije izlistao kao thumnails u Movie 1.Kada bih dosao do njih onda bi lako postavio chaptere.E bas sam zelim da postavim thumbnails!!Kako to da odradim??
-----------------------------------
ako je tocno ovo sto sam ti prvo napisao da je samo preview, samo probaj kliknuti negdje na film i pojavi se slider sa znakom plus i dolje desno se pojavi slika sa tekstom GOP XX:XX:XX(XX:XX:XX ti je vrijeme na kojem je slider trenutno) kako pomices slider lijevo-desno, dolje desni preview sa GOP XX:XX:XX se mijenja i mozes odrediti tocno gdje zelis da ti bude koji chapter(samo pritisnes plus i na preview-u gore, onaj sa deset slicica, dobije malu crvenu tocku, odmah iznad plusa, ta crvena tockica oznacava chapter)


Jos nesto da te pitam kada sam malo vjezbao i odabrao da ja postavim chaptere to sam uradio i isao add scene selection.E onda se pojavi Scenes for Movie 1 kao neki Menu ali u njemu ja vidim slicice koje su razlicite od onih na ciji pocetak sam postavio chapter sa +,iako obuhvataju istu scenu.Recimo da ti pojasnim u Movie 1 je slicica djevojke koja lezi na kaucu sto je otprlike sredina scene a u Menu 1 je ista djevojka mozda nekih 2 minute prije sredine scene.Jeli to neka greska ili tako treba??
-------------------------------------
opet isto. pod movie 1 je samo preview, chapter ti je tamo gdje je crvena tockica i preview dolje-desno
znaci tebi scena moze biti i 5 minuta razilike od preview-a na movie 1

javi kako ide
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera28.07.2005. u 13:17 - pre 227 meseci
evo ti slika sa cijelim objasnjenjem prijasnjega posta
http://rapidshare.de/files/3428470/PREVIEW.jpg.html
odes sasvim dolje na free, otvori se novi prozor, cekas koju sekundu i pojavi se slika
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

tehnolog
Zeljko Trifkovic

Član broj: 14190
Poruke: 226
*.dlp142.bih.net.ba.



Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera28.07.2005. u 17:51 - pre 227 meseci
ko je tocno ovo sto sam ti prvo napisao da je samo preview, samo probaj kliknuti negdje na film i pojavi se slider sa znakom plus i dolje desno se pojavi slika sa tekstom GOP XX:XX:XX(XX:XX:XX ti je vrijeme na kojem je slider trenutno) kako pomices slider lijevo-desno, dolje desni preview sa GOP XX:XX:XX se mijenja i mozes odrediti tocno gdje zelis da ti bude koji chapter(samo pritisnes plus i na preview-u gore, onaj sa deset slicica, dobije malu crvenu tocku, odmah iznad plusa, ta crvena tockica oznacava chapter)
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Ej hvala puno sinoc sam odradio na drugi nacin nazlaost malo tezi.Sa Ulead Workshop sam napravio chaptere i u njima tacno pokaze vrijeme u kojem svaki chapter pocinje.Ta vremena sam unjeo u txt fajl sacuvao i onda isao na Import Chapters.Moze i ovako kako si ti rekao ovo je jos jednostavnije nego ja nisam imao preview ekrana u desnom uglu ovo je novija verzija programa pa sam ga morao ubaciti tj ici na view--->preview!!sada kao sto kazes lako mogu odabrati chaptere koje ja zelim samo premotajem video zapis u preview prozoru i na pocetak scene koju zelim kliknem na plus tj add chapter.Medjutim imam nekih drugih sada problema nemogu odraditi capture kako treba.Pogledaj topic novi koji sam stavio u vezi sa kasnjenjem frameova.Hvala ti puno na svemu!!Pravi si drugar!!Jos nesto da li moram praviti zapis velicine 720x576 tj da li kucno kino moze citati zapise nize rezolucije.Nikako ne uspijevam odraditi capture na 2 sata u 720x576 a da mi stane na DVD,obicno to bude nekih sat i pol.
 
Odgovor na temu

speedman
HR

Član broj: 40649
Poruke: 719
*.xnet.hr.

Sajt: speedysmodding.atspace.co..


Profil

icon Re: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera28.07.2005. u 20:28 - pre 227 meseci
odgovorio sam ti na temu:
http://www.elitesecurity.org/tema/128693/0#837191
pogledajte moj case mod:
http://speedysmodding.atspace.com/

24 fan site i forum:
http://24.recenzije.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: DVD-lab pomoc oko ubacivanja chaptera

[ Pregleda: 3687 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.