Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KDE na Windows-u

[es] :: Windows mreže :: KDE na Windows-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9551 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

leka
Dejan Lekić
senior software engineer, 3Developers
Ltd.
London, UK

Član broj: 234
Poruke: 2534
*.telia.com

Sajt: dejan.lekic.org


+2 Profil

icon Re: KDE na Windows-u22.06.2002. u 15:39 - pre 265 meseci
Citat:
random:
Leko, druže, moram da primetim, da u Windowsu default shell već 7-8 godina nije Progman, već Explorer.


Vlado primedba ti je na mestu - koristio sam pogrešan termin, i evo ispravljam se - kad kažem "Progman" mislim na "ono ispod haube" :)

Ja to ne bih sa druge strane nazvao shell - sramota je Explorer nazvati shell-om.
Dejan Lekic
software engineer, MySQL/PgSQL DBA, sysadmin
 
Odgovor na temu

Dragi Tata
Malo ispod Kanade

Član broj: 1958
Poruke: 3906
..g-c5300-1.dialup.nethere.net



+6 Profil

icon Re: KDE na Windows-u22.06.2002. u 18:21 - pre 265 meseci
Citat:
leka:

Nemanja, ne slažem se sa tobom uopšte - mislim da je Microsoft nametnuo svoju volju i svoj GUI ljudima. Mislim da treba imati više različitih stvari i pustiti narod da koristi šta mu je volja. Veruj mi, svaki Windows korisnik se sasvim lepo snalazi sa GNOME, KDE, IceWM, naravno, važi i obrnuto, mada se obrnuto ne dešava ;)

Ako misliš da nisam u pravu reci mi zašto je Windows XP uveo ovaj novi look, sisteme za skinove i te fore??? Odakle ta ideja? - Od UNIX-a je odgovor. Videli su da ljudi masovno koriste Windows Blinds da bi izmenili izgled svog desktop-a.
Pozdrav


Znaš kako je Leko. Prvi GUI koji sam koristio je AtariST GEM i sa njega sam bez problema prešao na Win 3.1 pa na dalje. Međutim, kad sam prvi put instalirao Linux (ima jedno 2 godine), bio sam jako razočaran svim GUI okruženjima koja sam zatekao, a sa druge strane oduševljen bash-om (jedini Unix shell koji sam pre toga koristio je bio Bourne sh) i njegovim sjajnim mogućnostima. Jedino GUI okruženje pod Unix-ima koje mi se činilo dovoljno profesionalno odrađeno da poželim da ga koristim je Aqua. Ja stvarno ne znam ko je šta od koga ukrao, niti me nešto mnogo interesuje, već samo želim da ono što koristim radi kako valja.

Imao sam prilike da razvijam GUI aplikacije i sa MFC-om i sa VB-om i ne mogu reći da mi je to omiljena delatnost-naprotiv. Ali bar sam uvek bio siguran da će te aplikacije raditi i izgledati kako treba na svim target platformama. Kada bih razvio GUI aplikaciju za npr Linux-e koristeći Qt, ne bih mogao sigurno da znam da će to raditi kod svakog mušterije sa instaliranim Linux-om. U stvari, ne bi radilo ni kod mene kući, jer sam izbrisao X - nervirao me je.
 
Odgovor na temu

tOwk
Danilo Šegan
Zemun/Beograd

Član broj: 94
Poruke: 2743
*.yubc.net

ICQ: 9344053
Sajt: alas.matf.bg.ac.yu/~mm011..


+2 Profil

icon Re: KDE na Windows-u22.06.2002. u 22:25 - pre 265 meseci
Citat:
leka:
...kad kažem "Progman" mislim na "ono ispod haube" :)

Ja to ne bih sa druge strane nazvao shell - sramota je Explorer nazvati shell-om.


Ako bi preveo to na srpski jezik, vrlo bi rad bio da to nazoveš shell-om, tj. ljuskom. Naime, to je ,,ljuska'' ili interfejs prema operativnom sistemu. A to što to nije program kakav si ti navikao da zoveš shell-om je potpuno druga stvar.

I dalje je to jedini (ne računajući cmd.exe ili command.com) interfejs koji MS isporučuje sa svojim operativnim sistemima (za rad sa njima).

Naravno, svako ima slobodu da to zove kako hoće, ali ne vidim u tome nikakvu ,,sramotu''.

Pozdrav.
Možda se moje mišljenje promenilo, ali ne i činjenica da sam u pravu.
 
Odgovor na temu

caboom
Igor Bogicevic
bgd

Član broj: 255
Poruke: 1503
*.verat.net

ICQ: 60630914


+1 Profil

icon Re: KDE na Windows-u22.06.2002. u 22:27 - pre 265 meseci
Citat:
leka:
caboom, kao što dobro znaš KDE for Cygwin je relativno nov projekat i samim tim kad kažeš da si "davno imao priliku" da vidiš šta on može znači da pojma nemaš kako on radi DANAS!


ok... evo danas sam prevukao "novi" KDE za Cygwin i nemam bolji utisak, malo kasnije cu da obrazlozim isto tvrdjenje. to sto si rekao da je nov projekat, to je apsolutno netacno, samo sto si pre morao da budzis xfree koji nije bio u regularnim cygwin paketima i morao si da budzis KDE1 na to, dakle morao si malo i da se potrudis... i to je radilo sporo i lose. da obrazlozim tvrdenje da nije nista bolje, treba pogledati u jednom drugom pravcu, a to je da sam xfree preko cygwin-a radi sporo i ne vidim neku korist od toga da neko na win9x/NT platformi koristi tako nesto, osim ako zeli da radi neudobnije, ili da mozda pokazuje drugarima kako je on "cool" sto ima KDE na windows-u.

Citat:
I ja ne koristim KDE, njega sam pomenuo zato jer je jedini koji može da zameni Progman-a, znači taj projekat je stvarnost. Na Cygwin može da se koristi i Window Maker i FVWM2 kao i BlackBox, a verovatno i IceWM. I oni rade sasvim odlično na PII mašini sa 64 MB RAM-a. Meni je mnogo lakše da uključim to i radim u familijarnom okruženju nego da se zajebavam sa Windows-om i raznim čudima koje su kolege instalirale! :)


posto ti je random vec rekao za progman-a, ja bih ti samo dodao da mozes svasta da stavis umesto explorer-a, probaj, ne boli. na xfree-u preko cygwin-a sam i probao sve navedene window manager-e, ali nisam odusevljen iz prostog razloga zato sto to ne radi kako bi trebalo (iz gore pomenutog razloga), a ako vec zelim da radim u familijarnom okruzenju, onda cu to uciniti i na familijarnom operativnom sistemu. da ne ispadne da mislim kako je cygwin djubre, cygwin je odlican, meni mnogo znaci da imam bash i gomilu 'familijarnih' mi alata, jer meni to radi posao kada sam u win-u i treba nesto da radim, ali na konzoli se prica zavrsava. da ne ispadne da imam krsh od masine na kojem nista ne radi kako bi trebalo, imam sasvim ok masinu na kojoj mi xfree u native (*nix) okruzenju leti. jednostavno mi nije jasno, zasto bi se neko unazadjivao stavljanjem KDE-a, ili uopste xfree-a u takvim uslovima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows mreže :: KDE na Windows-u

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9551 | Odgovora: 23 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.