Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pirati nemaju pravo!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Pirati nemaju pravo!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18063 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Silenoz
Erkekjetter Silenoz
DEEP IN THE CARIBBEAN...

Član broj: 43556
Poruke: 215
*.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:44 - pre 232 meseci
Svi koji danas znaju nesto o kompjuterima ili se posredno ili neposredno bave njima, svoje kompletno znanje mogu da zahvale odsustvu zakona o autorskim pravima (ili ti piraterije). Zato je jako glupo slusati apele za legalnim softverom od strane ljudi koji su pravo na tekstove s apelima stekli na potpuno suprotan nacin, koristeci i uceci na softveru koji nisu platili. Oni podsecaju na intelektualca iz pesme Ramba Amadeusa koji se stidi svoje stare majke i oca, a ima debelu zenu. Svi smo mi zaceti u grehu: svoje postojanje dugujemo seksualnom cinu, a svoje znanje o racunarima piratskom softveru. Kako bismo naucili sve sto znamo da smo morali da placamo igre i programe?

Deo teksta preuzet iz SK
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:45 - pre 232 meseci
Citat:

Tu je nasha (sada vec bivsha vlast) pogreshila potpisivanjem ugovora sa Microsoftom, tachnije - pristala je na SVE njihove uslove da bi zauzvrat dobila licenciran softver koji bi poklonila univerzitetima, javnim sluzhbama itd. Time je direktno potcenila obichnog choveka (male i srednje firme), koje u razvoju nisu spremne da izdvoje josh i novchana sredstva za takve stvari.


A koji je to drugi izbor imala ta (sada vec bivsa) vlast?

- Da prkosi Microsoftu i popije jos jedne sankcije preko WTO-a i UN-a

- Da odbije MS i u roku manjem od godinu dana portuje sve na Linux, sto ne bi radilo i nastao bi kolaps u informacionim sistemima

- Nesto trece, da pokloni Bill Gates-u Skodu?


@Silenoz... bravo !! BRAVO! ajde sad zbog toga da sledecih 50 godina ne postujemo ni jedan zakon zato sto je SIGURNo svako od nas krsio neke zakone za vreme Slobe. Odlican primer totalnog odustva smisla za logiku novinara.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.04.2005. u 23:46 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:46 - pre 232 meseci
Mislim da je ovo tema slicna onoj "Sta je starije kokoska ili jaje?"
Make love not war!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:50 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: A koji je to drugi izbor imala ta (sada vec bivsa) vlast?

- Da prkosi Microsoftu i popije jos jedne sankcije preko WTO-a i UN-a


Zbog chega bi popili josh jedne sankcije preko WTO? Jesmo li mi u obavezi da potpishemo ugovor sa Microsoftom? Tu je onda neshto apsolutno kvarno.

Citat:
- Da odbije MS i u roku manjem od godinu dana portuje sve na Linux, sto ne bi radilo i nastao bi kolaps u informacionim sistemima


Kinezi su uradili neshto slichno, zar ne? Cela aparatura im koristi "kineski" windows, ne vidim zashto bi srbija sa <10 mil. stanovnika dozhivela kolaps.

Citat:
- Nesto trece, da pokloni Bill Gates-u Skodu?


Juga
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:51 - pre 232 meseci
pa nije mardz...

veze nema sa jajima i kokoskama.
sva intelektualna svojina treba da se placa. i oduvek je tako trebalo da bude.
ranije smo naravno svi vozili warez i fejkovali sve, ali pogledaj dokle nas je to dovelo, i na sta nam je licila drzava.

to ipak jeste bitno pitanje. nije bitnije od haskog tribunala i sl. stvari. ali bitno jeste.

ako imamo ikakve ambicije da ovde ljudi zive od intelektualnog rada, jednog dana (za 15-20 godina, pa nadalje)
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:52 - pre 232 meseci
Citat:
- Nesto trece, da pokloni Bill Gates-u Skodu?



zastavu 101 - stojadin. kao tito afrikancima pre par decenija.

i sve dobro :)
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:53 - pre 232 meseci
Ma ljudi cela ova frka je zbog Željka.Rešio čovek da štancuje diskove pa mu smeta "konkurencija" tj njegove koliko dojučerašnje kolege
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:57 - pre 232 meseci
Citat:

Zbog chega bi popili josh jedne sankcije preko WTO? Jesmo li mi u obavezi da potpishemo ugovor sa Microsoftom? Tu je onda neshto apsolutno kvarno.


Pa ne bi smo zbog toga - al BSA, MS i slicni bi podneli zvanicnu tuzbu zbog toga sto zvanicne institucije Srbije ne zele da placaju njihov softver.

Mozda ne bi dobili tu tuzbu, mozda WTO ne bi reagovao, ali bi i to bilo na listi "ucena" za bilo kakav deal sa nama.

Dokle vise da se ucenjujemo i da sve radi po principu "dok nas motkom po glavi..." ?!

Citat:

Kinezi su uradili neshto slichno, zar ne? Cela aparatura im koristi "kineski" windows, ne vidim zashto bi srbija sa <10 mil. stanovnika dozhivela kolaps.


Zar Kinezi nemaju licence za Windows sa sve source-om... Cak i da koriste nesto drugo, oni su zemlja sa 1.5 milijardi ljudi i gomilom inzenjera i firmi sposobnih da im odrade posao.

I pitanje je koliko bi to kostalo nas - moze lako da se desi da je Windows jeftiniji nego da neka firma burazera od nekog ministra krene da radi posao, iz predhodnih iskustava sa IT firmama i drzavnim tenderima (jedan cuveni je cak bio opisan na cuvenoj lugy listi ;-)

Citat:

Ma ljudi cela ova frka je zbog Željka.Rešio čovek da štancuje diskove pa mu smeta "konkurencija" tj njegove koliko dojučerašnje kolege


!?! Zeljko je i do sada stancovao diskove, prvo drugde pa onda i u njegovoj fabrici koja postoji vec duze vreme - jedino sto je sada prosirena posto covek pokriva ceo Balkan.

Al teorije zavere su lepse.

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.04.2005. u 23:58 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:58 - pre 232 meseci
Citat:
zastavu 101 - stojadin. kao tito afrikancima pre par decenija.

i sve dobro


Ma dok beše ćopavi bilo dobro, nema viza, garantnih pisama putuješ gde 'oćeš.
A i dobro se jelo
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 23:01 - pre 232 meseci
Dali bi se pod zastitom intelektualne svojine svrstali i "narodnjaci"? Ko bi tu polagao pravo na intelektualnu svojinu? Tekstopisci, muzicari ili nazovi izvodjaci.

Imajuci u vidu "ukus nacije" najvecu korist izvlace izvodjaci tj, pevaljke u striptiz izdanju! Setimo se pompeznih gostovanja i koncerata raznih "licnosti folka" u vrednosti od 100000 dem ili €(ne secam se vec). Zatim nezaobilaznih veselja, prvenstveno svadbi(cirka 3000€ samo "pevcu"), ispracaja, krstenja i raznih izgovora za "bacanjem" tesko stecenog novca na privremenom radu u inostranstvu?

Na koji nacin drzava naplacuje porez od "TEZGI" kako to vole narodnjaci da nazivaju svoje izvodjenje "kulturno umetnickog programa", po "dvoristima i satorima" sirom Srbije? Budimo iskreni oni su se obogatili bas na racun ove drzave koja nije sposobna ni ovako nesto da obuhvati zakonom.

Samim tim piratizovanje muzike narodnjaka jedino izgleda pogadja izdavacku kucu koja je izdala album i nikoga vise? E, sad, i same izdavacke kuce "promovisu" TEZGE zarad verovatno povracaja svog ulozenog novca.

Ko je tu lud a ko normalan?
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 23:01 - pre 232 meseci
Ne ne razumes vindic8or! Ja znam da je to lose ta piraterija i da lose utice na klince od 15-20 god! Stecice utisak da je sve sto se tice filmova i softvera jeftino! treba da nauce da se plati puna cena necega sto je znojem zaradjeno! Ali mi tu ne mozemo nista dok vlast ne ucini nista i dok policija bude drzala ruke na ledjima! Treba da krenu u akciju i to ne delimicnu nego do kraja ,ali mislim da tu ima nekih ljudi ili necijih sinova koji ne bi trebali biti razotkriveni pa sve tako sporo i traljavo ide!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 23:04 - pre 232 meseci
Citat:
Pici man: Dali bi se pod zastitom intelektualne svojine svrstali i "narodnjaci"? Ko bi tu polagao pravo na intelektualnu svojinu? Tekstopisci, muzicari ili nazovi izvodjaci.

Ko je tu lud a ko normalan?



izdavacka kuca, koja je i vlasnik kopirajta. svi koji ucestvuju u produkciji dobijaju honorare za svoj deo. ako neko ima ugovor za % prodaje, onda i dalje od distribucije zaradjuje.


ko je lud, a ko normalan je tesko reci. niko te ne prisiljava da trosis novac na bilo koju (ne)kulturu. ukoliko niko ne bi kupovao te diskove, oni bi, silom prilka, prestali da se dalje proizvode.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 23:07 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa ne bi smo zbog toga - al BSA, MS i slicni bi podneli zvanicnu tuzbu zbog toga sto zvanicne institucije Srbije ne zele da placaju njihov softver.


Ja i dalje mislim da niko nije obavezan da koristi Windows. Ako gospoda iz Microsofta zhele da prodaju svoj softver na srpskom trzhishtu, samo napred. Budite prvi koji cete da osvajate to trzhishte. Ali forsiranje njih naspram nekih drugih potencijalnih reshenja ne ide u prilog nama. Valjda chovek ima pravo na izbor. Ili nas vlast uslovaljava da koristimo ono shto oni misle da je za nas dobro?

Citat:
Zar Kinezi nemaju licence za Windows sa sve source-om... Cak i da koriste nesto drugo, oni su zemlja sa 1.5 milijardi ljudi i gomilom inzenjera i firmi sposobnih da im odrade posao.


Kinezi koriste domaci proizvod, veoma slichan Lindows-u, kreiran kao razvojni projekat od strane Kineske vlade, i taj projekat su zapocheli, i odrzhavaju ga iskljuchivo Kinezi. Niko ne brani kineskim firmama da koriste originalni Windows. Zvanichne institucije su izabrale drugo reshenje, koje je po njima bilo isplativije. Chak bi takvo reshenje bilo isplativije i za nas (da nam neko drugi pravi softver ako vec sami nismo sposobni).

Shto se tiche Zheljka, ja cenim da je ovom reklamom samo hteo sebi da pomogne. Iskreno njega zabole da li mi koristimo pirate ili ne, sve dok kupujemo originalna izdanja City Records-a, Grand produkcije itd. A mozhda je dobio i neki finansijski stimulans za tu reklamu, u cilju borbe protiv piraterije. U svakom sluchaju, chovek nije na gubitku, a bogami nece ni biti
 
Odgovor na temu

neo01
BG

Član broj: 28764
Poruke: 564
*.98.EUnet.yu.



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 23:10 - pre 232 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Da odbije MS i u roku manjem od godinu dana portuje sve na Linux, sto ne bi radilo i nastao bi kolaps u informacionim sistemima


Slazem se sa svim tvojim stavovima, izuzev sa ovim...

Po prirodi sam vise naklonjen windows, nego linux zealotima, ali me radoznalost i fleksibilnost teraju da eksperimentisem i sa drugim sistemima, a za nasu izuzetno siromasnu zemlju mislim da je bolji izbor mesovito resenje... tj. tamo gde ima solidne, a besplatne zamene, da su je iskoristili (kao npr. serveri na linuxu...), a samo tamo gde je nema da su kupovali komercijalan software...

Ovo je za neku drugu temu, ali ne znam zasto mislis da na linuxu ne bi nista radilo? Mozda sumnjas u kadrove, ili sta vec?! Samu linux koncepciju?
Welcome to the real (binary) world, neo(01)...
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!04.04.2005. u 00:06 - pre 232 meseci
Citat:
Evo opet isto - ma nije bre smrtni greh ako imas piratovan softver na kompu, toga ima u celom svetu. Niko te preterano ne osudjuje zbog toga - kriminal je, doista mali, ali uzevsi u obzir "olaksavajuce okolnosti" mozes biti siguran da ti sigurno nece murija doci na vrata zbog toga.

Neko je pre dve strane pricao kako murija upada u kuce sa nalogom sudije, gleda sta ima na hardu i sl.
Pa bre ne razlikuju osnov za sumnju i osnovanu sumnju? Jedino u ovoj zemlji moras unapred da dokazujes da nisi kriv!
Sta sad? Bilo je i ratova, pa lepo cika Sloba kaze,ajde deco, nemoj vise nelegalno da se ubijate, nego registrujte oruzje do tad i tad...
Ista prica; generacije su porasle na divljim, crackovanim i piratskim igricama i operativnim sistemima; ajd sad ti kazi nekom ko radi za 200 evra (a to ti je republicki prosek, znaci dobra vecina radi za toliko ili manje) da treba pola plate da da za XP home?! Nek da procentualno koliko i nemac u odnosu na svoj prosek plate...Mislim da je jedina dobra stvar tranzicije sto mozes da jedes u kafani mnogo jeftinije nego pre; tu smo jedino blizi Evropi.
Sto ne bi legalizovali piratske verzije, koje se btw. vrte u dobrom delu drzavnih preduzeca i ustanova, pa napravili presek stanja odakle se krece? a ovako moras da kupis ono sto je dzava resila da valja i postavlja za standard (svog strateskog partnera).
Mislim, cela prica je totalno nebulozna; da li to znaci da treba cena kvadratnog metra u centru Beograda da bude jednaka ceni kvm. u centru Njujorka, s obzirom da smo mi u tranziciji? Pa svi se prilagodjavaju, moramo i mi...
Nebuloza!
Ko jos zna za neki primer da murija upada u kucu i pregleda sta ti imas na kompu?
Moze, ako ima debele dokaze (koji su pribavljeni putem zakonskih i odobrenih istraznih i predistraznih radnji) da ti zaradjujes distribucijom tog softvera (nelegalnog itd). U suprotnom sledi tuzba, kao sto sam rekao, kao "Sablja'...
Hocete zapad, neotudjivo pravo privatne svojine, a VELIKI BRAT moze da radi sta hoce i kome hoce...
Ako smo toliko vremena ziveli u "piratskim" uslovima, posedovanje vise stotina komada razlicitih filmova itd nije piraterija, vec pre "kucna kolekcija"; ako imas vise kopija, to je vec osnov za sumnju; a tek ako provale da prodajes, osnovana sumnja i razlog za izdavanje naloga za pretres.
Problem je sto niko nije njima trazio ni nalog ni sluzbene legitimacije; niko nije zvao advokata i sl; vecinu su poplasili sa tim upadima i hapsili ih ko Karlosa, pa nisu stigli da reaguju...
Inace to sto bi oni gledali kako ko delje svoju gospodju... Jedno je ako istrazni sudija i inspektor gledaju taj materijal; to je istraga; ako gleda cela stanica, to je narusavanje privatnosti!
Zato nemoj da zamenjujemo teze, dobro se zna sta je piraterija, sta je zakon a sta nepostovanje zakona; oni (mislim na vlasti) su prvi koji igraju prljavo- moze im se. Ljudi ce se dovijati na razne nacine, i bice toga jos dugo, dugo...
Uostalom, ne mozes da zidas kucu od krova, a to se upravo ovde pokusava.
Znaci ajde sad svi da kupite legalan softver po americkim cenama; OK. E sad svi da pravite programe, reklame, web strane, ulazete svoju pamet i naplacujete po balkanskim cenama (40x nizim od americkih)! I ko je sad tu lud?
Sasvim je okej da sprovode kontrolu legalnosti u onom trzisnom segmentu gde imaju kontrolu i moc; pravna lica, drzavne ustanove, institucije itd; oni zaradjuju i privredjuju, kupovali su te kompove odavno kao osnovna sredstva bez PP, treba da imaju legalan softver. A da upadaju u kuce i pregledaju nesto na osnovu anonimne prijave iz komsiluka, to je nonsens koji ce morati nekom da izadje ili na dupe ili na nos, capisch?
A sto se tice pirata na ulicama, pa kad hitovi budu kostali 30 % vise od pirata, pirati nece imati racunicu da rade. Ako ti za 50 dindzi vise rizikujes par godina robije, samo napred... Ali do tad...
Btw, ako jedan Corel kosta vise hiljada $, kako mislis da razvijes malo preduzece koje bi da pocne da se bavi advertajzingom, npr? (Lupam ali primer je na mestu)
Ili kako da cevek dodje u banku, go ko pistolj i kaze hocu da otvorim to i to, treba mi za opremu 3000$ i jos 10000$ za softver; oni ce da mu kazu "sine idi prodaj kokice, nije to za tebe", zar ne?
Znaci to je proces; slazem se sa cinjenicom da intelektualnu svojinu treba placati i zastititi; svi bi smo bolje ziveli. Samo sto glad to ne zna... Gladan sitom ne veruje; demokratija je pre svega svest naroda a zatim drustveno uredjenje i vladavina vecine; zato su mnogi na ovom forumu u pravu da ne samo da je preuranjena i drska akcija nego i sam nacin na koji se sprovodi...
Kad bolje pogledas, drzava je pre dve godine stimulisala kupovinu racunara i opreme putem ukidanja poreza, zar ne? E sad svi koji su utrcali u kredite "da im dete ne bude nepismeno" treba da nastave da placaju 100,200,300...500$ za "neki softver" da bi dete nastavilo da "ide u korak s vremenom"? Pa to ne moze i nece jos dugo moci ovde. Ne sto mnogi nece, nego sto finansijski ne mogu da izdrze...
Mozda kad budemo imali BND ko Italija ili tako nesto...
Milsim da ovo nije pravi nacin kako su krenuli (a vec su se u*rali)...




Still going strong...
 
Odgovor na temu

Pharos
Pančevo

Član broj: 20664
Poruke: 1029
194.106.171.*



+2 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!04.04.2005. u 00:17 - pre 232 meseci
Svi piratski diskovi kupljeni pre zakona o pirateriji su legalni, samo njihovo umnožavanje sada nije legalno, zar ne? Tada nije postojao zakon koji bi branio piratske diskove. Da li neko zna datum kada je usvojen dotični zakon? Mnogo mi je važno :)

[Ovu poruku je menjao Pharos dana 04.04.2005. u 01:18 GMT+1]
77 77 77 2E 65 73 6E 69 70 73 2E 63 6F 6D
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!04.04.2005. u 00:17 - pre 232 meseci
Citat:
mkdsl: Zbog chega bi popili josh jedne sankcije preko WTO? Jesmo li mi u obavezi da potpishemo ugovor sa Microsoftom? Tu je onda neshto apsolutno kvarno.

Pa niko nije obavezan, ali su se svi navukli na piratski Windows i mislili su da će to da traje zauvek, pa niko nije uvodio neke alternative. Kada je došlo do toga da taj softver koji koriste državne službe treba da se plati, onda je naravno Microsoft dobio pare, jer oni proizvode i prodaju Windows... ;)

Mislim glupo je razmišljati i pričati o alternativama kada te priteraju uza zid pa nemaš gde da mrdneš. Ali iz nekog razloga u Srbiji se uvek dosete da alternative postoje kada je već kasno.

Citat:
Pici man: U nekim ranijim postovima sam se i javno deklarisao kao osoba koja nikad nece kupovati originalni softver iz razloga nelokalizovanja ili jezickih podrska prvenstveno za nas jezik.

Mogu da ti objasnim iz kog razloga se igre ne lokalizuju. Jednostavno ne postoje legalni distributeri igara u Srbiji i ne postoje zvanični podaci o prodaji igara. Recimo igre se lokalizuju za Italijansko tržište iako se radi o malom broju kopija koje se distribuiraju na tom tržištu (u proseku oko 16K kopija). Iako 16K nije velik broj (58M stanovnika), cena lokalizacije igre nije velika i isplati se lokalizovati. Znači prvo neko u Srbiji treba da dokaže izdavačima odavde da postoji tržište, pa će izdavači odavde platiti nekoga iz Srbije da lokalizuje igru, platiće reklame u časopisima za igre u Srbiji, možda čak i reklame na nekoj TV stanici u Srbiji... Kada postoji takav odnos izdavač-distributer onda distributer ne mora da plaća izdavaču kopije koje još nije prodao, nego samo plaća na one prodate. Što opet omogućuje distributerima u Srbiji da imaju veći izbor, da ne nabavljaju samo ono što se najviše prodaje, itd. Sve u svemu dugoročno dobitna kombinacija za sve.

Branimir

 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!04.04.2005. u 00:29 - pre 232 meseci
Citat:
johnnie: ajd sad ti kazi nekom ko radi za 200 evra (a to ti je republicki prosek, znaci dobra vecina radi za toliko ili manje) da treba pola plate da da za XP home?!

Evo opet samosažaljevanje u forumu... Meni uopšte nije žao tih što prave 200EUR mesečno. Verovatno nemaju znanja da dobiju posao koji zarađuje više od toga, jer bi se u suprotnom zaposlili na bolje plaćenom mestu. Većina tih što pravi 200EUR mesečno, takođe puši... Neka se odreknu cigareta i uštede za legalni XP Home ili neka nauče nešto novo i pređu na Linux. 200 EUR je realna plata, trebaće još bar 10 godina da ti što prave 200 EUR danas dođu na 600 EUR. A sprovođenje zakona o pirateriji je samo još jedan korak u tom pravcu.

Branimir

 
Odgovor na temu

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!04.04.2005. u 00:41 - pre 232 meseci
Au al' je ova tema popularna. Samo lete postovi iz minuta u minut :)

Sta reci, piraterija na home kompovima nikada nece biti iskorenjena. Fact. Ko ima firmu zna da vec tu malo drugacije mora da se gleda na problematiku, ali zato se stavlja samo system + office. I kraj price, svi zadovoljni.

Kad se mora nije tesko, a kad se ne mora, koga briga.
 
Odgovor na temu

johnnie
somewhere in Serbia

Član broj: 40975
Poruke: 299
*.041net.co.yu.



+4 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!04.04.2005. u 00:41 - pre 232 meseci
Nije samosazaljevanje nego realnost; ili mozda evropski prosek znaci "samohvalisanje" u odnosu na one koji se "samosazaljevaju"?
Ti koji zaradjuju 200 evra i manje ti cine vecinu radnog stanovnistva i samim tim i ciljnu grupu; ne prica se o linuxu ili ostavljanju cigareta, vec o tome da drzava je prva koja ne postuje sopstvene zakone, ustav i prava svojih gradjana...
Pogledaj malo zakon o sprecavanju monopola, ima ga svaka zapadna demokratija, pa onda pricaj o M$ kao strateskom partneru Vlade Srbije...
A kad bi svi imali bolje placena mesta, da li to znaci da bi svi trebali da se presele u drugu zemlju, s obzirom da su tamo mnogo cesca "bolje placena" mesta, jer ih ovde nema mnogo?
Opet prodajemo rog za svecu...
Still going strong...
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Pirati nemaju pravo!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18063 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.