Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pirati nemaju pravo!

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Pirati nemaju pravo!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18034 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bukovski
Dragan Blagojevic
Kućni pivar
Banovo pivo
Banovo pivo

Član broj: 29557
Poruke: 1502
*.nat-pool.ni.sbb.co.yu.

Jabber: bukovski
Sajt: https://www.instagram.com..


+2 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 21:11 - pre 232 meseci
uvek ce postojati Mile u nama ( iako sam reko da necu ucestvovati u daljoj raspravi da kazem zadnji put ), i nikad ga niko nece moci izbaciti jer ALO u krvi nam je da ako nesto moz da promuvamo izmuvamo to cemo i uraditi !
A sto se mene tice samo cu se sve vise truditi da cak i bez para dajem cd ili dvd samo da se ovi truli kapitalisti na jos trulijem zapadu ne obogacuju na nasoj sirotinji . Jer prvo nas uniste materijalno pa onda psihicki pa onda ti prodaju svoju prljavu tehnologiju i jos gore svoje misljenje koje ako zelis da ti "pomognu" moras da prihvatis ili ces da patis !
E dok god ovi nasi sada pokusavaju da ispune svaki zahtev onih tamo mi cemo jos vise propadati i na kraju cemo ko Tajvanci da radimo za sicu al cemo biti zadovoljni radimo u "stranoj" firmi !

eh moja zemljo na koga si spala !
(.)
Najbolje zanatsko pivo posetite: https://www.instagram.com/banovo_pivo/
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 21:12 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx:
Zato za sve ostalo stoji.Zamisli iscediš nekako za komp pa sad moraš još i da plaćaš i za sve ostalo koje višestruko prevazilazi cenu samog hardvera.


Zamisli autromehanicara koji je izradio garazu po "belosvetskim standardima". "Isklepao" police, rafove, radne stolove, obavezni "kanal"...

I onda mu jednog lepog dana dodje musterija kad ono nigde "ALATA", kljuceva, srafova, ama bas "NIČEGA"?!?

Kako sad? Jedva je skupio za garazu, jeli? Alat i sve ostalo mu nekako dodje "DŽABE" po toj teoriji?

Planiranje kupovine odredjenog proizvoda u ovom slucaju racunara zahteva kalkulaciju cena i hardvera. Ukupna vrednost hardvera i softvera je vrednost "RAČUNARA" u nasim domovima. Samim tim treba tu zbirnu cenu uzimati u obzir prilikom kupovine tj. cedjenja dzepova. To je ujedno i vrednost samog KOMPJUTERA.

Samo kada bih i ja licno ovo postovao?!?



[Ovu poruku je menjao BytEfLUSh dana 03.04.2005. u 23:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
194.106.171.*



+294 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 21:21 - pre 232 meseci
Citat:
mrkidivx:
Zato za sve ostalo stoji.Zamisli iscediš nekako za komp pa sad moraš još i da plaćaš i za sve ostalo koje višestruko prevazilazi cenu samog hardvera.


Pogledaj ovaj link.
A ako si mislio na Corel, Photoshop, AutoCAD i ostale, da kažem skupe, programske pakete, ne vidim zašto bi neko morao da to ima na svom računaru, osim ako te aplikacije ne koristi za posao. A ako koristi za posao, novac uložen u software će mu se pre ili kasnije isplatiti. A uvek se može kupiti i starija verzija softwarea po višestruko nižoj ceni.

Pozdrav

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 21:34 - pre 231 meseci
Evo da se ubacim i na jubilarnu 50. temu o pirateriji na kojoj ništa novo nije rečeno.
Ok, sve razloge tipa "nema se para" mogu da razumem (ne i da opravdam), ali kad neko napiše nešto ovako
Citat:
A sto se mene tice samo cu se sve vise truditi da cak i bez para dajem cd ili dvd samo da se ovi truli kapitalisti na jos trulijem zapadu ne obogacuju na nasoj sirotinji . Jer prvo nas uniste materijalno pa onda psihicki pa onda ti prodaju svoju prljavu tehnologiju i jos gore svoje misljenje koje ako zelis da ti "pomognu" moras da prihvatis ili ces da patis !

Znači iz tog razloga se piratuju i domaći filmovi, muzika i softver i time svesno uništava domaća filmska, muzička i softverska industrija, da bi se stalo na put zapadnim kapitalistima ? Čovek svaki dan nauči nešto novo, zaista.
A druga stvar, znači ti smatraš da je ta njihova tehnologija prljava, ako se plati koliko vredi, a ako može da se dobije za 100 dindži, onda je ta tehnologija super, jel ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:04 - pre 231 meseci
Pre 15 god sam presnimila Magazin drugarici i Srebrna krila sa original na praznu kasetu e sad dali je to piraterija?
A koliko tek ima besplatnih programa na netu e pa ja lepo to skinem i dam drugu ili drugarici koji nemaju uslove za tel prikljucak jer su takvo obavestenje dobili od telekoma! I da vidim ko ce mene optuziti za pirateriju!
Pa onda na kraju krajeva sto su napravili programe za rezanje?
Pirati imaju pravo!!!
A jel Zeljko placao za vreme sankcija prava da prikazuje te filmove i bas se pitam kome? A da Tv Politiku ne pominjem kad su pustali Tv-Maraton sa sve samim hitovima koji su se tek prikazivali po evropi,u nadi da ce veliki broj ljudi ostati u kuci a da nece izaci na ulice!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:09 - pre 231 meseci
Citat:
Pre 15 god sam presnimila Magazin drugarici i Srebrna krila sa original na praznu kasetu e sad dali je to piraterija?


Jeste, samo nije organizovana niti velika, pa nije ni neki bog zna kakav problem :)

Zapravo, to i odgovara muzickoj industriji - pa nikoga do sad zbog toga nisu tuzili ;) Cak i digitalni programi (iTunes) dozvoljavaju mali broj kopija (3-5).

Citat:
A koliko tek ima besplatnih programa na netu e pa ja lepo to skinem i dam drugu ili drugarici koji nemaju uslove za tel prikljucak jer su takvo obavestenje dobili od telekoma! I da vidim ko ce mene optuziti za pirateriju!


Pa ako su besplatni programi onda nema sta da te optuzuju :-) Skinula si besplatan program.

Pazi, cak i da narezes komercijalni program drugu - nisi ti kriva ako on to zloupotrebi (upotrebi bez licence), osim ako mu taj program nisi prodala, sto rade tezgarosi.

Citat:
Pa onda na kraju krajeva sto su napravili programe za rezanje?


Hm, backup licnih podataka, slika? Koliko znam imas i pravo na licne kopije komercijalnih programa i muzike ;)

Citat:
Pirati imaju pravo!!!


Imaju u slobodarskim zemljama Srbije, Severne Koreje, Zimbabvea i Avganistana :)

Citat:
A jel Zeljko placao za vreme sankcija prava da prikazuje te filmove i bas se pitam kome?


Nije, ali tad nije postojala zakonska osnova da ga tuze, niti su te firme imale zastupnike u Srbiji kako bi lakse to uradili...

I je li, sve i da je Zeljko kriv do daske, kako to opravdava nekog drugog? :)

Citat:
A da Tv Politiku ne pominjem kad su pustali Tv-Maraton sa sve samim hitovima koji su se tek prikazivali po evropi,u nadi da ce veliki broj ljudi ostati u kuci a da nece izaci na ulice!


Zar nije u toku sudski spor oko ovoga?

[Ovu poruku je menjao Ivan Dimkovic dana 03.04.2005. u 23:13 GMT+1]
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Dalibor81
Dalibor Zeljkovic
Vulkanizerski servis - vlasnik
Zrenjanin

Član broj: 38601
Poruke: 1464
*.neobee.net.



+26 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:10 - pre 231 meseci
Voleo bih samo da se oglasi neko ko racunar koristi oko (barem) 10-ak godina koliko i ja i neka me ubedi da nikada nije Ilegalno instalirao , makar ni na probu neki software, a u mnogim slucajevima na istom i izvukao neku korist.
 
Odgovor na temu

bkaradzic
Branimir Karadžić
ArenaNet
Seattle, WA

Član broj: 14953
Poruke: 1630
...66.subscriber.vzavenue.net.

Sajt: https://github.com/bkarad..


+11 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:13 - pre 231 meseci
Citat:
bukovski: A sto se mene tice samo cu se sve vise truditi da cak i bez para dajem cd ili dvd samo da se ovi truli kapitalisti na jos trulijem zapadu ne obogacuju na nasoj sirotinji . Jer prvo nas uniste materijalno pa onda psihicki pa onda ti prodaju svoju prljavu tehnologiju i jos gore svoje misljenje koje ako zelis da ti "pomognu" moras da prihvatis ili ces da patis !

Ovo je najgluplje moguće razmišljanje...

Da li ti stvarno misliš da nekoga ovde u SAD stvarno pogađa to što piraterija postoji u Srbiji? Evo iz prve ruke, igre koje sam ja pravio su uvek posle par dana od pojavljivanja u prodavnicama ovde bile prodavane kod pirata u Srbiji i ja po mojim primanjima od prodaje tih igara to nisam baš nisam osetio. Nama je i onako najbitnije tržište SAD, sve ostalo su mrvice. ;)

Piraterija ima isti efekat na tržište kao i falsifikovanje novca. Jer isto kao i falsifikovani novac pogađa najviše ono tržište gde se distribuira, a ne direktno državu čiji novac se falsifikuje. Znam par "brilijantnih" umova u Srbiji koji su tokom sankcija imali ideju da falsifikuju USD i da na taj način unište ekonomiju SAD. ;)

Ti gledanjem holivuskih filmova i igranjem američkih igara, nošenjem robe sa američkim brand imenom, samo još više postaješ zavisnik američkog načina života. To što se tamo piraterijom uništava domaća softverska industrija, industrija igara i filmova nikako ti neće pomoći da se skineš sa uticaja koji dolaze sa Zapada. Pa ćeš tako u igrama uvek da igraš američkog ili britanskog vojnika, a ne srpskog ili npr. ruskog, u filmovima ćeš uvek da gledaš pozitivce sa ove strane, onda deca će ti gledati američke crtaće, tražiti američke igračke, a kada budu trebala da rade radiće krš poslove u Srbiji, ili će morati da dođu na Zapad da rade nešto moderno jer je "tata" mislio da je piraterija super. Naravno ti to ni onda nećeš shvatati nego ćeš i dalje filozofirati o zaverama Zapada protiv siromašnih naroda... I uostalom fraza da biti siromašan nema veze sa finansijskim stanjem, nego sa mentalnim, se odnosi i na cele nacije.

Branimir

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:14 - pre 231 meseci
Citat:
Zar nije u toku sudski spor oko ovoga?

Mislim da nije.Koliko sam čuo postupak je obustavljen zbog zastarelosti predmeta.No, možda i grešim.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:16 - pre 231 meseci
Evo opet isto - ma nije bre smrtni greh ako imas piratovan softver na kompu, toga ima u celom svetu. Niko te preterano ne osudjuje zbog toga - kriminal je, doista mali, ali uzevsi u obzir "olaksavajuce okolnosti" mozes biti siguran da ti sigurno nece murija doci na vrata zbog toga.

Nije normalno kada se to predstavlja kao ispravan nacin a borba protiv piraterije kao zlocin, to je ono sto je u Srbiji perverzno - Ima pirata svuda, i u USA, UK, Nemackoj... ali ti ljudi se ne reklamiraju u novinama i ne prodaju dkiskove na ulici niti se ljudi hvale time da ne placaju softver.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:18 - pre 231 meseci
Ivane ne znam dali je u toku parnica sa politikom a zanima me dali ce njima oduzeti tehniku kao sto rade sa piratima!
Nisam za pirateriju i znam da cenim tudji rad kao sto ocekujem da neko ceni moj rad,ali sta reci kad i ljudi iz Supa kupuju od pirata filmove a ne sumnjam da se i ne razmenjuju medjusobno!
Zato mislim da bi trebali da pustimo da vreme odradi svoje, npr sta je bolje pirati ili dileri droge a na kraju krajeva i oni sto je proizvode!
Ima u ovoj drzavi mnogo mnogo vecih problema od piraterije koje bi na prvom mestu trebalo resavati!

Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

Pici man

Član broj: 27529
Poruke: 1007
*.ptt.yu.



+3 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:23 - pre 231 meseci
Citat:
Dalibor81: Voleo bih samo da se oglasi neko ko racunar koristi oko (barem) 10-ak godina koliko i ja i neka me ubedi da nikada nije Ilegalno instalirao , makar ni na probu neki software, a u mnogim slucajevima na istom i izvukao neku korist.


Jel treba velikim slovima "oglašavam se"?!?

U nekim ranijim postovima sam se i javno deklarisao kao osoba koja nikad nece kupovati originalni softver iz razloga nelokalizovanja ili jezickih podrska prvenstveno za nas jezik.
Tj. ako cu kupovati original onda neka udostoje kupca (koji ima tu moc da plati jedan program koji je gotovo skuplji od celog hardvera) softverom na sluzbenom jeziku drzave u kojoj zivi. Tako se radi u celom razvijenom svetu. Zasto bi mi bili izuzetak sa gotovo asimilizovanim novim narastajima. Mislite li da jedan Nemac, Francuz ili Italijan ili... ima blage veze sa softverom na engleskom? Mislim prvenstveno na kucne korisnike ne na profesionalnu primenu. No, da se ne ponavljam jer ce biti dosta tacnih i argumentovanih cinjenica koje govore da nisam u pravu, onda se ogranicavam na "nabavku softvera" kao sto na nekim sajtovima i javno stoji "u edukacione svrhe" i nista u cilju sticanja profita...

Ali to nikome od nas ne daje za pravo da se borimo za to da "piraterija" treba opstati usled verovatno inata(koji postade zasticena marka u Srbiji) ili nedostatka novca i "krpljenja" kako to neko naziva?!? Objasnjenje ovoga je dato vise nego precizno u prethodnim postovima.

 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:23 - pre 231 meseci
Citat:
Voleo bih samo da se oglasi neko ko racunar koristi oko (barem) 10-ak godina koliko i ja i neka me ubedi da nikada nije Ilegalno instalirao , makar ni na probu neki software, a u mnogim slucajevima na istom i izvukao neku korist.

Niko te neće ubeđivati, zato što je to istina.Verovatno ne postoji niko u Srbiji ko je oduvek imao sve apsolutno legalno na svom kompu, ali nije u tome u problem.Problem su oni koji to prodaju poput paradajza na ulici i na pijacama, predtsvljajući to kao nešto potpuno legalno.Šta ćeš ti koristiti u kuću, nikog i ne zanima preterano, osim ukoliko ne počneš sa tim da zarađuješ, ali onda kršiš barem nekoliko zakona, a jedan od njih je i taj što ne plaćaš porez.A druga stvar je što su se ovi prodavci i distributeri, koji od piraterije najviše i zarađuju, uplašili za svoj "bizMis" i onda plaše i obične kućne konzumere piraterije kako će i njima da se upada u stan, kako treba da se bore za pirateriju, a ne protiv nje i slično.Dakle, nije cilj uništiti pirateriju, to se i ne može, već je cilj suzbiti je na prihvatljivu meru.Ja ne znam koliko puta to treba da se ponovi da bi ljudi ukapirali.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:23 - pre 231 meseci
Citat:
Ivane ne znam dali je u toku parnica sa politikom a zanima me dali ce njima oduzeti tehniku kao sto rade sa piratima!


Ne verujem, verovatno ce platiti novcanu kaznu koja se racuna po potencijalnom auditorijumu * komercijalnoj ceni prikazivanja * 3 - kakav je inace obicaj u takvih sporovima.

Citat:
Nisam za pirateriju i znam da cenim tudji rad kao sto ocekujem da neko ceni moj rad,ali sta reci kad i ljudi iz Supa kupuju od pirata filmove a ne sumnjam da se i ne razmenjuju medjusobno!


Mislim da gresis - tako je sa svim zakonima u Srbiji, pa opet ne mislim da korupcija treba da bude izgovor da se nista ne radi.

Citat:
Zato mislim da bi trebali da pustimo da vreme odradi svoje, npr sta je bolje pirati ili dileri droge a na kraju krajeva i oni sto je proizvode!


Mislim da vreme nece nista uraditi ako ljudi nista ne rade - kada bi se pustilo "da vreme radi svoje" Srbija bi verovatno postala Moldavija - a malo joj nedostaje.

Citat:
Ima u ovoj drzavi mnogo mnogo vecih problema od piraterije koje bi na prvom mestu trebalo resavati!


Tako je, apsolutno se slazem... e sad, da li to znaci da sve ostalo treba prekinuti dok se ne rese najveci problemi? I koji su to najveci problemi, kad svako ima neku svoju internu listu :) Svaki problem je problem.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:32 - pre 231 meseci
Citat:
U nekim ranijim postovima sam se i javno deklarisao kao osoba koja nikad nece kupovati originalni softver iz razloga nelokalizovanja ili jezickih podrska prvenstveno za nas jezik.

A zašto lepo ne kažeš da jednostavno nećeš ili ne želiš da plaćaš softver, umesto što nalaziš neka nebulozna opravdanja.Koliko mi je poznato, izašla je i lokalizovana verzija XP i Office-a, i šta je od toga bilo ? Umesto da se poveća prodaja legalnih izdanja, većina je popljuvala taj prevod, jer im se nisu svideli termini tipa "traka sa zadacima", "izbornik", i sl.I šta sad, ako neki jezik nema adekvatna rešenja za prevod neke reči, ko treba to da rešava ? MS možda ? A i onda bi se našli likovi koji bi rekli "Vidi trule zapadne kapitaliste i jezik bi da nam kroje".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

mrkidivx

Član broj: 15771
Poruke: 1932
*.vdial.verat.net.

ICQ: 207552161


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:33 - pre 231 meseci
Citat:
Citat:

Pa onda na kraju krajeva sto su napravili programe za rezanje?




Hm, backup licnih podataka, slika? Koliko znam imas i pravo na licne kopije komercijalnih programa i muzike


Eh, nero je isuviše dobar program da bi se koristio samo za to
I never wanna be a mod!
 
Odgovor na temu

Mardz Simpson
Moja kuca Vrsac-Beograd

Član broj: 44460
Poruke: 415
212.200.116.*



Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:34 - pre 231 meseci
Ne bi zelela da postanemo Moldavija!
Ne kazem da bi trebalo staviti pirateriju sa strane i resavati neka "vaznija pitanja" ali toliku hajku napraviti zbog "Andjela 2' i Suzane?Znaci da ta dva filma nisu izasli na ulice ne bi se nista ni desilo?A jos 2001 god su govorili da ce suzbiti pirateriju! A nisu bas nesto po tom pitanju odradili,jer su verovatno imali neka preca posla da odrade! Kao da prave hajku na vuka, i jos je najavljuju na sva zvona(medije) a mogli su sve to da odrade u tisini i koordiniranom akcijom svih Supova uz pomoc Interpola pohvataju Pirate sa Kariba!
Nasmesi se, to je druga najlepsa stvar koju mozes da uradis sa svojim usnama!!
 
Odgovor na temu

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:39 - pre 231 meseci
Citat:
ne znam dali je u toku parnica sa politikom a zanima me dali ce njima oduzeti tehniku kao sto rade sa piratima!


ukoliko su koristili tu tehniku za ilegalno umnozavanje zasticenih materijala. sto su posle i distribuirali mrezom dilera - svakako.

ali to ovde nije slucaj.


za ove sto se vade na lokalizaciju...
ti nemas bogom dano pravo da koristits taj softver. vec moras prvo da platis. otvoreno trziste ti nudi veci izbor programa za istu namenu - ti izaberes onaj koji ti funkcionalno i finansijski najvise odgovara.

ako ti smeta sto neki segment trzista uopste nije pokriven prevodom na srpski imas 2 opcije:

1) nauci engleski.
2) nemoj da koristis taj softver uopste.
3) nema trece.
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:40 - pre 231 meseci
You're all missing the point. 90% piratizovanog softvera dolazi upravo sa zapada. Zashto? Zato shto i tamo ima pojedinaca koji bi da zarade na tom piratizovanom softveru. Ciklus krece od upravo takvih ljudi, preko dalekog istoka (Hong Kong, Tajvan, Korea) s jedne strane, i direktno u Evropu sa druge.

Nemojte biti ubedjeni da u visoko razvijenim zemljama nema korishcenja piratskog softvera. Samo jedno je kad korisnik instalira sebi neshto, za shta zna da nema nikakvu tehnichku podrshku, automatski mora da se osloni na sopstveno znanje. Zahvaljujuci njihovom standardu, sebi MOGU da priushte legalan softver, jer njih ne interesuju zezalice tipa "sam cu sebi da instaliram windows" ili "shta da radim kad mi Nero ne radi"...

Nash standard nam ne dozvoljava da mozhemo sebi da priushtimo legalan softver, i to je generalno prihvaceno. I ja se zalazhem za legalizaciju u nashoj zemlji, ali treba biti realan: ne mozhe softver da ima cenu koja je prihvatljiva i zapadu i nama. Tu je nasha (sada vec bivsha vlast) pogreshila potpisivanjem ugovora sa Microsoftom, tachnije - pristala je na SVE njihove uslove da bi zauzvrat dobila licenciran softver koji bi poklonila univerzitetima, javnim sluzhbama itd. Time je direktno potcenila obichnog choveka (male i srednje firme), koje u razvoju nisu spremne da izdvoje josh i novchana sredstva za takve stvari.

Svako se snalazi kako zna i ume. Velika vecina ovde ima nelegalan softver (nemojte bezhati od toga sad). I ako se neshto u skorije vreme ne promeni, tako ce i ostati.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7174 Profil

icon Re: Pirati nemaju pravo!03.04.2005. u 22:41 - pre 231 meseci
Citat:

Eh, nero je isuviše dobar program da bi se koristio samo za to


:-)

Citat:

Ne bi zelela da postanemo Moldavija!
Ne kazem da bi trebalo staviti pirateriju sa strane i resavati neka "vaznija pitanja" ali toliku hajku napraviti zbog "Andjela 2' i Suzane?Znaci da ta dva filma nisu izasli na ulice ne bi se nista ni desilo?A jos 2001 god su govorili da ce suzbiti pirateriju! A nisu bas nesto po tom pitanju odradili,jer su verovatno imali neka preca posla da odrade! Kao da prave hajku na vuka, i jos je najavljuju na sva zvona(medije) a mogli su sve to da odrade u tisini i koordiniranom akcijom svih Supova uz pomoc Interpola pohvataju Pirate sa Kariba!


Ne znam, ni meni se cela prica ne dopada zbog nacina kako to funkcionise (ko da policija nije do sada znala sta treba da radi), ali realno gledano i za ocekivati je da stvari pre svega pokrenu ljudi iz domace muzicke i filmske industrije jer su oni u celoj prici i najvise ugrozeni i imaju najveci interes da se cela stvar pokrene.

Mislim, briga mnogo jedan Universal ili Sony sto se njihovi filmovi piratuju u tamo nekoj Srbiji - a i ako ih je briga, to je ona briga za mali delic promila od ukupnog profita. Medjutim, domacu filmsku i muzicku industriju piraterija pogaca daleko vise, zato sto je ona i skoro jedini izvor prihoda.

Dakle, ako ljudi zele kvalitetne domace filmove od polu-projekata gde se vidi jeftinost i kvalitetniju muziku od neke pevaljke sa MIDI aranzmanom snimljene i aranzirane u piratskom SoundForge-u , onda ce verovatno morati i da plate za iste.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

[es] :: IT pravo i politika razvoja :: Pirati nemaju pravo!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6

[ Pregleda: 18034 | Odgovora: 119 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.