Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programmers flashed down the toilet...

[es] :: Flash :: Programmers flashed down the toilet...

[ Pregleda: 5543 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tra-la-la
Dusan Milosavljevic
br.1
Krusevac

Član broj: 53200
Poruke: 40
*.verat.net.



Profil

icon Programmers flashed down the toilet...01.04.2005. u 22:49 - pre 231 meseci
e ljudi ovako imam nekoliko pitanja...
pa da krenemo...
pokusavam da skrpim neku igricu u flash-u i imam prilicno dosta problema... igrica je standardna... sa neba padaju razna sr*nja a igrac odozdo ceka sa pucom i raznosi ista...
i mene sad muci dali da scripte koje pokrecu razna sr*nja kacim na svako posebno ili da sve
napisem u root-u, posto sam primetio da kad povecam framerate na 60fps a na ekranu ima vise od dva padajuca sr*nja flash stenje li stenje... i plus tu ima dosta .hitTest-ova ...
uglavnom ako neko nesto zna u vezi optimizacije performansi flash-a pri odradjivanj pomenutih radnji i uopste neki tip neka kaze...(napise) i josh bi bilo bolje akoli ima neki .fla sa slicnom temom na uvidjaj ili pak tut.
... uf ... toliko i unaprijed hvala ...
i pijte mlijeko

...jel` razumeo neko shta iskam?

p.s.

mozda je neko vec postavio slicno pitanje a posto sam ovdi nov stigo sam negde do 2/3 sa pregledom tema tako da samo me redirect-nite na odgovarajuci topic.
grrr
 
Odgovor na temu

dejo 29
Dejan Dobrodolac
modul-c,web desing,marketing
CRO

Član broj: 55936
Poruke: 4
*.dialin.iskon.hr.



Profil

icon Re: Programmers flashed down the toilet...20.04.2005. u 01:10 - pre 230 meseci
http://www.actionscript.org/

klik na movies pa na games mislim da ćeš naći puno raznih fla file...POZDRAV
gbmj2701
 
Odgovor na temu

White Weedow
Amsterdam

Član broj: 30680
Poruke: 89
*.cable.powersurf.li.

Sajt: www.mfx-club.com


Profil

icon Re: Programmers flashed down the toilet...23.04.2005. u 03:13 - pre 230 meseci
Pa ako pises u rootu mislim da nebi trebalo da zapinje ista da slucajno nema to negdje neki externi swf da se ucitava u taj glavni a da je externi ima manje fps npr 40 fps onda ce zapinjati ili externi ima vise fps a glani manje! Proveri to?
U svakome slucaju svoj fps oras jos dici digni ga na 85 fps!!!
Sometimes everytings is dificult!!!
But you must learn...
http://www.mfx-club.com
 
Odgovor na temu

tra-la-la
Dusan Milosavljevic
br.1
Krusevac

Član broj: 53200
Poruke: 40
217.26.66.*



Profil

icon Re: Programmers flashed down the toilet...23.04.2005. u 12:43 - pre 230 meseci
ej pa si normalan ... na 85 fps... pa to nebi onda stenjalo to bi crklo ... moram da pazim i na igracku populaciju koja nema azdaje u sobi...
mada mislim da mi najvise stenje zbof if...
... jer to je svaki metak proveravanje na hitTest za svaku raketu puta 30fps + razna side effects i sminka ... ne znam dal` ovo uopste moze da se izvede kako sam ja zamislio u flash-u ... inace pravim Metal Slug ... skinu sam nekoliko igrica na istu temu ali su totalno bijedne ... uglavnom se sastoje iz jedne misije koja je skinuti neki nivo (osiromasen) i to je to ... nista izazovno
... u svakom slucaju hvala ..

grrr
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Programmers flashed down the toilet...

[ Pregleda: 5543 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.