Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...

[es] :: Muzička produkcija :: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17563 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
*.yubc.net.

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...21.06.2005. u 10:31 - pre 229 meseci
Stvarno je težak put da napravim nešto.
Neumann mikrofon nesmatram za jedino rešenje postavljanja zvuka u pesmu. On mi je samo inspiracija za neki dati prostor koji zabeležim u realnom životnom okruženju, a ostalo elektronsko podešavanje trebam kreirati ako treba i nezavisno od Neumann snimka, ali cilj mi je imati makar jednu osnovu živog i istinitog snimka i ambijenta. Jer muziku koju radim, ona se zove ambijentala, pa smatram kao pogodno rešenje za osnovne, ali i sporedne prateće delove u pesmi, korišćenje živog ambijenta, dakle, makar za segment koji bi se čuo u pozadini ili samo na retkim mestima u pesmi.

Neumann snimak treba imati osnovu kao što je po prirodnom zakonu, da se njegov rezultat opaža isključivo na slušalicama ili monitorima, ali izbegavati Neumann tehniku samo zato što nije pogodan za ostale potrebe nije logično, ili izbegavati ga zato što nema rezultat kada se snimak čuje u velikom prostoru sa nepravilnim rasporedom ozvučenja.
Šta se dešava sa snimkom Neumann stereo zvuka kada se sluša u bilo kom prostoru izvan stereo razumljivosti? Postoje snimci Neumann tehnike, čiji je mikrofon postavljen na voznim šinama snimajući zvuk prolaska voza sa desne strane na levu. I lepo se čuje kako voz dolazi sa desne i sve prolazi na levu stranu, kao da ti sam čučiš ispod voza, i svaki vagon koji ima poseban zvuk buke lepo se zapaža kako prolazi sa jedne strane na drugu. Ovaj snimak kada se sluša na ne stereo ozvučenju, jedino gubi kvalitet u osećaju prolaska voza prostorno, ali oseća se zvučno jer svaki vagon i njegov zvuk, dolazi po jačini i odlazi.

Izbegavati Neumann tehniku zbog nečeg drugog, može se porediti sa nerazumnošću.

Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

ton_majstor

Član broj: 36874
Poruke: 4531
195.252.80.*



+4 Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...21.06.2005. u 11:09 - pre 229 meseci
Samo ne shvataj ništa ni lično ni kao soljenje pameti!

Mislim da PRVO treba da nabaviš/pozajmiš bilo kakav stereo mikrofon, pa da sa njim unaokolo, po terenu snimaš, a tek onda se posveti pravljenju "glave"! Znači, prvo pređi sa TVOJIH ušiju na mikrofone (bilo kakve), pa onda na "neumnog" ....

Pozdrav!

 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
*.absolutok.com.

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...21.06.2005. u 18:33 - pre 229 meseci
Nadam se da cemo ipak napraviti...
Pozz.
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.dialup.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...21.06.2005. u 23:44 - pre 229 meseci
Sve to sto kazes je uredu, ali moze da se desi da snimljena atmosfera, koju zelis da snimis vestackom glavom, pri slusanju pomocu zvucnika, ne bude ni blizu onoj koja je u stvarnosti.
Jer ipak, predpostavljam da ljudi koji budu to slusali, nece slusati u studijima, nego u "obicnim" prostorijama, a i one imaju neku specificnu za sebe reverberaciju, i sta ce da ispadne kad se sve to izmesa? Tvoja atmosfera u atmosferi sobe.
Ne znam, najbolje bi ti bilo da ti to usnimis, pa vidis kako ce da ispadne. Mozda i ispadne interesantno, pa ces moci da iskoristis u nekim delovima pesme, kao sto si rekao.
Ali kad snimis, da bacis negde na net, da mozemo svi to da cujemo =))

A sto se tice voza, i toga kako prolazi sa jedne na drugu stranu (doplerov efekat)....ne znam kojom je tehnikom sniman taj snimak sto si ti cuo, ali mi smo imali zadatak da snimimo doplerov efekat automobila sa sirenom.
Snimali smo sa MS stereo tehnikom, i ispalo je dobro, bas onako kako treba. Automobil je proletao sa jedne strane na drugu, po zvucnoj bazi.
Da nije i taj tvoj snimak isto tako sniman?
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...21.06.2005. u 23:53 - pre 229 meseci
off: Prelaženje sa jedne strane na drugu nije Doplerov efekat; Doplerov efekat je prividna promena frekvencija pri približavanju ili odmicanju izvora, i za njega nije neophodna nikakva stereo tehnika.

FBzP
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...22.06.2005. u 15:11 - pre 229 meseci
Ni ten ichi ryu. upravu si....nisam lepo rekao. Imali smo zadatak da snimimo kako prolaze kola sa sirenom, dopleroVIM efektom, stereo i mono tehnikom.
Eto, sad sam se ispravio =))
Ali u principu, ZVUK bliskog prolaska voza i jeste rezultat doplerovog efekta.

slightly edited by ton_majstor
 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net.



+1 Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...22.06.2005. u 21:45 - pre 229 meseci
ma ja sam godinama živeo u ubeđenju da je doplerov efekat samo taj "stereo prolazak".

please do go on.
FBzP
 
Odgovor na temu

Boki4u
Bogdan Djukic
Zemun

Član broj: 61571
Poruke: 696
*.ppp-bg.sezampro.yu.



+2 Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...01.07.2005. u 01:36 - pre 228 meseci
Pa sta uradi covek?
Snimi li nesto? Bilo sta?
 
Odgovor na temu

Milan Nikolic
Beograd

Član broj: 39042
Poruke: 158
212.62.51.*

Jabber: lenche@yubc.net


Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...01.07.2005. u 17:49 - pre 228 meseci
Nisam. Nemam ništa. Siromaštvo i siromaštvo.
Ono što mislim da znam, može biti interesovanje za mnogo više.
 
Odgovor na temu

banditi
Mihajlo Ristic
US

Član broj: 51381
Poruke: 108
80.93.234.*

Sajt: www.site.com


Profil

icon Re: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...03.07.2005. u 14:47 - pre 228 meseci
Milanche,snacicemo se vec nekako,ne smemo da odustanemo!
Sve naj!
 
Odgovor na temu

[es] :: Muzička produkcija :: Stereo mikrofoni i snimanje glasa ...

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 17563 | Odgovora: 49 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.