Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem spajanja MySQL baze sa Delphi aplikacijom

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem spajanja MySQL baze sa Delphi aplikacijom

[ Pregleda: 2005 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

w1lD

Član broj: 53934
Poruke: 2
*.net.t-com.hr.

ICQ: 288181848


Profil

icon Problem spajanja MySQL baze sa Delphi aplikacijom31.03.2005. u 22:28 - pre 232 meseci
unaprijed zahvaljujem odgovrima na ovo i stvarno se nadam da vise rijesim ovo.

situacija je ovakva: krostim win2k te winmysql admin ver 1.4 i my sql control center 0.8.10 -beta u kojem napravim bazu podataka. Imam instaliran i ODBC konektor MyODBC verzija 3.51.06. Kada nakon sto sam napravio bazu i pokusao ju spojiti sa delphi (delphi 6) aplikaciju preko ADO komponenata javi mi E_FAIL status(Naravno kreirao sam u control panel =>administraitve tools => data sources (odbc) u system DSN postavci data source na moju tablicu ). Zanimvljivo je medjutim da se to javi samo kad se pokusvam spojiti na neku database koju sam ja napravio a ako kreiram tablicu u vec ponudjenoj test bazi podataka ne javi gresku.I da kad kliknem test connection javi mi da je konekcija uspjela no kada adodataset stavim active na true dbgrid pokaze polja koja se nalaze u tablici ali ne i recorde koje sam prije unio u nju u mysql control centru i naravno vec spomenuti E_FAIL status.Pored dbgrid i adodataset komponenata na formi imam jos ado connection i datasource komponente. nadam se da ste skuzili malo sam nabaco sve to...... :)
 
Odgovor na temu

w1lD

Član broj: 53934
Poruke: 2
*.cmu.carnet.hr.

ICQ: 288181848


Profil

icon Re: Problem spajanja MySQL baze sa Delphi aplikacijom01.04.2005. u 17:12 - pre 232 meseci
ne treba evo rijesio sam.....pisao sam kod direkt ovaj puta a nisam slagao objekte i postavljao postavke na njima i sve radi.... :-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Problem spajanja MySQL baze sa Delphi aplikacijom

[ Pregleda: 2005 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.