Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Permission problem

[es] :: Access :: Permission problem

[ Pregleda: 2171 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fragolan
Sam svoj majstor ....
Kraljevo

Član broj: 17146
Poruke: 61
*.neobee.net.

ICQ: 41270492
Sajt: www.escbounty.info


Profil

icon Permission problem28.03.2005. u 22:55 - pre 232 meseci
Imam jedan veliki problem. Uradio sam bazu za vodjenje skladista i u cilju njene zastite dodelio sam odredjene dozvole za rad sa bazom, formama, tabelama...
Pre par dana u firmi su reinstalirali racunar i sad ne mogu da pristupim bazi. U podesavanja dozvola mi je pomagao prijatelj koji je sad u Nemackoj tako da mi treba hitna pomoc oko pristupa bazi. Znam da smo kopirali neki System.mdw file sa mog racunara. Ja sam probao da iskopiram taj fajl opet, ali pretpostavljam da ima nekih izmena u njemu posto sam i ja reinstalirao kompjuter. Moze li neko da pomogne?
 
Odgovor na temu

banem
Kikinda

Član broj: 16619
Poruke: 583
*.adsl.sezampro.yu.



+15 Profil

icon Re: Permission problem29.03.2005. u 07:51 - pre 232 meseci
U system.mdw računar čuva podešavanja korisničkih naloga i njihovih šifara. Ukoliko nisi sačuvao fajl koji si imada u momentu kada si distribuirao bazu, a ne znaš šta je bilo kako podešeno, nema pomoći.

Najbolje je da iz početka kreiraš korisničke naloge i šifre i da im daš drugi FrontEnd i system.mdw od .mdba kojeg si koristio i prvi put.
Pozdrav,
Branislav
 
Odgovor na temu

fragolan
Sam svoj majstor ....
Kraljevo

Član broj: 17146
Poruke: 61
*.ptt.yu.

ICQ: 41270492
Sajt: www.escbounty.info


Profil

icon Re: Permission problem29.03.2005. u 23:33 - pre 232 meseci
Doticni system.mdw fajl nemam. Najgore je sto smo zabranili sve moguce prepravke u dizajnu, tako da sva je prilika da cemora ispocetka sve. Hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.eqao.com.



+79 Profil

icon Re: Permission problem30.03.2005. u 14:56 - pre 232 meseci
Prvo pravilo koriscenja Access security:
Kada kreirate Access workgroup (= novi MDW fajl) sacuvajte kopiju svih upotrebljenih vrednosti (PID, names) na PAPIRU i tu kopiju cuvajte u neunistivom sefu. Zasto? Da bi mogli da mnanovo kreirate MDW kad vam se desi da iagubite stari

Drugo pravilo:
Kad jednom kreirate MDW fajl, napravite 3 (tri) kopije na tri diskete i cuvajte u na tri razlicita sigurna mesta. Jednu kopiju mozete da stavite u sef iz pravila 1.

Trece pravilo:
Izbegavajte da koristite Access security, ako ikako mozete. Lakse je na nivou NT ili XP staviti MDB sa podacima u folder koji je dostupan samo odredjenoj grupi i gotovo. Ako neko otvori front end ko ne moze da vidi back end, operativni sistem ce da ga sutne napolje. prosto ko pasulj.

Cetvrto pravilo:
Fajl sa front endom nemojte ni da stitite. napravite MDB i eto zastite od neutorizovanih promena dizajna. Ne opterecujte se strahom da ce neko da ukrade vase remek delo i da ga bespravno koristi. Nece niko da ga ukrade, jer nikome ne treba. A ako ga i ukrade, nece znati da ga koristi. A ako i zna da ga koristi, nece znati da ga instalira. A ako ga i insatlira, pocece da puca, jer nije perfektno, testirano i gradjeno za njegove uslove

Peto pravilo:
Kazu da na web-u ima sve, pa i alata za razbijanje Access security. ja jos nisam imao prilike ni potrebe da to radim jer postujem pravila 1 do 4, a narocito Trece pravilo. Ali, kazu da ima lata koji razbijaju Acces security. Pa posto ime, cemu onda muciti se?

:-)
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Permission problem

[ Pregleda: 2171 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.