Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako se u php prave gif slicice ???

[es] :: PHP :: Kako se u php prave gif slicice ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8302 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???18.06.2002. u 01:12 - pre 266 meseci
proveri da li ti je taj dll u istom direktorijumu koji je naveden u php.ini-ju pod opcijom extension_dir
...ne znam da li si dodavao dodatne slasheve i slichno, ali recimo kod mene stoji samo
extension_dir = c:\php\extensions
[jedan slash]

... i u tom direktorijumu mi se normalno nalazi taj dll
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???18.06.2002. u 11:29 - pre 266 meseci
Ma proverio sam i sve je dobro, u istom je dir-u ali nece...
kako to da mi php_gd.dll radi, a kad stavim u istom diru php_gd2.dll i ubacim ga u php.ini onda nece prijavljuje gresku... ???
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???19.06.2002. u 03:19 - pre 266 meseci
mnogo chudno.

Ne znam shta bi sve mogao da uradish vishe.
Ima toliko sitnih gluposti zbog koji bi moglo da bude, ...
od onih najgorih, tipa nisi ni raspakovao zip, nego si ga prekopirao u extensions direktorijum pa do ... ne znam ni ja ...

Proveri da li u php.ini-ju linija sa php_gd.dll ima komentar na pochetku [;], a linija sa php_gd2.dll nema.
Proveri da nisi sluchajno promenio ime php_gd2.dll u neshto drugo [bilo da si nekako promenio ime samom fajlu ili da si u php.ini-ju pogreshno otkucao ime fajla]

Stvarno ne znam ovako napamet shta bi moglo da bude poshto ako ti se javlja ona greshka "Unable to load dynamic library ... " to moze da znachi ili da taj fajl nije u tom direktorijumu gde pishe u php.ini-ju ili da ima neko drugo ime.
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???19.06.2002. u 11:47 - pre 266 meseci
Nece pa nece, cim ukljucim gd2 on pise da ga nema, znaci samo gd radi :-(

Nista onda moracu ovako, mada nisam ja hteo nesto specijalno, vec cisto da vidim kako se to radi.

Hvala vam na pomoci!!!
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???20.06.2002. u 01:13 - pre 266 meseci
ajde daj link odakle si skinuo tu scriptu koja ti u localu ne radi a na netu radi [onu za koju si ostavio link] ... ili ako ne znash, okachi vec negde celu tu scriptu
 
Odgovor na temu

NenadS
Nenad Strainovic
Beograd

Član broj: 857
Poruke: 910
*.dial.InfoSky.Net

Sajt: www.strainovic.com


+7 Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???20.06.2002. u 11:35 - pre 266 meseci
Citat:
RAZZLEDAZZLER:
ajde daj link odakle si skinuo tu scriptu koja ti u localu ne radi a na netu radi [onu za koju si ostavio link] ... ili ako ne znash, okachi vec negde celu tu scriptu

[url]http://www.sebastian-r.de/asciiart/[/url]
Pozdrav, NenadS!
 
Odgovor na temu

RAZZLEDAZZLER
Tora Bora

Član broj: 27
Poruke: 543
*.beg.sezampro.yu



Profil

icon Re: Kako se u php prave gif slicice ???20.06.2002. u 20:37 - pre 265 meseci
Pazi ovako ... meni ova scripta radi i sa ovim gd2, ali i sa starim gd-om ... tako da mislim da nije problem do gd-a nego do samog php-a [mozda do verzije].

Ne bi bilo loshe, ako hocesh da ti ovo proradi, da skinesh poslednji php sa php.net-a [4.2.1 ili sluchajno ako hocesh onaj 4.3.0 alpha ili kako vec shto je nedovrshen] ... ili ako negde imash php 4.1.0 ili noviji.

Mislim da bi ti to reshilo problem.
 
Odgovor na temu

[es] :: PHP :: Kako se u php prave gif slicice ???

Strane: 1 2

[ Pregleda: 8302 | Odgovora: 26 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.