Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

ISDN - komp ??!!?

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN - komp ??!!?

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

loodilo
Loo Dilo
Novi Sad

Član broj: 35026
Poruke: 26
*.77.eunet.yu.



Profil

icon ISDN - komp ??!!?27.03.2005. u 22:23 - pre 232 meseci
Mozda ce nekima ovo zvucati smesno ili glupo ili sta vec... ali ja nemogu da razumem neke stvari koje se meni desavaju na kompu....a vezane su za ISDN...

1. deo
Pre 4-5dana mi je uveden ISDN i naravno odma' sam otisao na net... veza je bila savrsena - u odnosu na vezu, par dana pre, preko PCM-a....

Odlucio sam da uplatim mesec dana net-a, uzeo "greb" karticu SilverNet-a (drugi put ista greska!!!!). otada pocinju moje muke sa PROTOKOM.

Pre 2-3meseca sam uzeo isti paket(30dana) kod tog ISP-a net, radio je ok 20tak dana a onda mi je poceo bagovati komp od njega, tacnije: posle 15tak mina provedenih na netu protoka vise nema, nemogu da se diskonektujem, nemogu da uradim end task, shutdown... Mislio sam da je to virus, ali nijedan od navedenih problema nisam imao ni sa jednim drugim ISP-om. Dok je moj komsija imao iste probleme na mom nalogu na tom ISP-u.

Sada imam iste probleme od prvog min. ovog paketa, ali sada imam probleme i sa drugim ISP-ovima (tipa EUnet)-koji mi je radio perfektno pre SilverNet paketa.
U cemu je trik?!

2. deo
Preko EUnet-a kada odem na net (kao sada) brzo mi otvara strane samo koje sam vec posecivao (sto razumem i zasto) ali neku novu adresu da bi otvorio treba mi VISE VREMENA nego sto mi je trebalo sa starom linijom. Probao sam da otvaram stranice sa IE, Opera, Mozilla; a komp sam detaljno precesljao sa vise AV (nod, AVG,...) Dok mi download, preko DAP-a, imap protok oko 7kb.

3. deo - pitanje vezano za ISDN
Na ISDN uredjaju mi konstantno TREPERI USB lampica (nezavisno od toga da li sam na netu) tj. cim udjem u Win. ona treperi. a dok mi je komp OFF ili se tek dize sistem ona je NEPRESTANO UKLJUCENA
Da li je ovo normalno?

- u knjizici koju sam dobio uz ISDN pise vrlo malo o tome, sta treba da svetli od lampica i kada...pa ako moze neko da mi pojasni...

Vasa misljenja? Sta je prob?...

4.deo
Nakon 10tak mina BEZUSPESNOG slanja ove poruke putem ISDN-a (posto imam i 3cu liniju koja je "obicna") iz prve saljem ovu poruku sa konekcijom od 28.8 i koristeci IE.

Pa, vi vidite ko je ovde lood!!!?


NADAM SE DA VAS NISAM ZAMORIO (SMORIO) OVIM TEKSTOM....
ALI RAZUMITE ME, ISDN PROTOK MI JE SADA 3X GORI OD NEKADASNJE OBICNE LINIJE....a nerzumem se preterano u ovu oblast....

Unapred hvala...
... ?!
 
Odgovor na temu

wysted
sombor

Član broj: 48009
Poruke: 12
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: ISDN - komp ??!!?27.03.2005. u 22:43 - pre 232 meseci
e to se i meni desavalo(mislim na to da ti se posle 15ak min baguje komp...)a to sam resio tako sto sam kupio drugi modem.pa ono probaj,isdn modem kosta oko 700din
 
Odgovor na temu

loodilo
Loo Dilo
Novi Sad

Član broj: 35026
Poruke: 26
*.117.EUnet.yu.



Profil

icon Re: ISDN - komp ??!!?27.03.2005. u 23:22 - pre 232 meseci
pazi, meni se komp baguje samo kada sam na SilverNet-u. nevezano za modem...
znaci preko obicnog modema i isdn-a ista stvar... samo na tom isp-u
ostali rade....

ali poenta moga posta je PITANJE:

zasto meni veza preko obicne tel. linije bolje radi nego veza preko ISDN-a???
... ?!
 
Odgovor na temu

[es] :: Fiksna telefonija :: ISDN - komp ??!!?

[ Pregleda: 2150 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.