Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako otvoriti paypal nalog u SiCG

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68170 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG01.09.2010. u 10:30 - pre 165 meseci
pravila za sve su ista, tako da to da li vazi ovde ili ne nema nikakve veze. To sto se ovde ljudi snalaze na raznorazne nacine je druga stvar.

Ja koristim pay pal odavde i nemam nikakvih problema a sto se tice banke, postoji e banking kao i ovde sto postoji, tako da mozes da imas informaciju odmah.

To sa skidanjem sa kartice moze jedino da bude neka prepaid kartica, koju inace i ja imam, i da bi mogao da je koristis, moras da uplatis onoliko koliko ti treba (do 5000e) i to da trosis. Svako skidanje novca sa bankomata sa kartice se ne isplati, jer uzimaju dosta proviziju.

Kako mogu da ti skinu novac sa kartice ako nemas novca na njoj? i kako uplacujes uopste novac?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG01.09.2010. u 13:40 - pre 165 meseci
Kao sto sam vec par puta naglasavao, ja sam u ovome pocetnik a ni inace nisam strucnjak za bancno poslovanje. Dobro bi bilo da se javi neko iskusniji i malo objasni navigare-u kako to radi ovde. U ovom trenutku nisam mogao da se setim kako bolje da objasnim od ovoga http://www.bancaintesabeograd.com/code/navigate.aspx?Id=451:

"Internet kartica


Banca Intesa Internet je debitna platna kartica iz Visa programa platnih kartica, namenjena za plaćanje roba i usluga putem interneta. Ovu karticu nije moguće koristiti na POS teminalima i bankomatima i iz tog razloga se izdaje bez PIN koda.

Da biste postali korisnik Banca Intesa Internet kartice, potrebno je samo da imate stalno prebivalište na teritoriji Republike Srbije i da ste stariji od 18 godina. Za podnošenje zahteva dovoljna Vam je lična karta.

Ova kartica Vam omogućava da na internetu kupujete brzo, lako i sigurno. Potrebno je samo da se identifikujete brojem kartice, rokom važnosti i trocifrenim zaštitnim brojem (validation code), koji se nalazi u produžetku broja, na licu kartice. Limit potrošnje je određen visinom raspoloživih sredstava na računu Vaše Banca Intesa Internet kartice. Celokupna potrošnja zadužuje devizni račun za koji je Vaša kartica vezana i obračunava se u evrima."

Pare uplacujem na devizni racun i one stoje tamo dok mi ne zatrebaju da platim nesto. Kad izvrsim placanje (preko PayPala ili Google Checkouta) Internet kartica automatski uzme pare sa deviznog racuna i tako pare odu na PayPal i GC i sve se to odigra u nekoliko sekundi, u realnom vremenu. Naravno da ne mogu da uzmu pare ako ih nemam, ali ih drzim na deviznom racunu, ne na kartici niti na PayPalu.

Informacija online se dobije odmah, ali nepotpuna. Jedva sam prokljuvio da je samo jedna pozicija zaista uvek tacna - raspolozivo stanje, ostalo ceka na azuriranje i po pet dana. Istini za volju, i kad uplatim vidi se vrlo brzo, za par sati, tako da onda smem da placam kome treba.

Znaci, to su dve odvojene stvari - jedno je otvaranje naloga na PP, koje je za sada ovde nemoguce na normalan nacin, a drugo je kako funkcionise Banca Intesa Internet kartica.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

ilijavk

Član broj: 76838
Poruke: 38
213.133.17.*



+2 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG18.10.2010. u 20:07 - pre 164 meseci
Citat:
Some information is incorrect or missing. Please correct your entries and try again.
* Home Telephone:Please enter a valid telephone number.

Pokušavam da otvorim paypal nalog, za "Nationality" stavim "Bosnia and Herzegovina", ali neće da prihvati broj telefona.
Kako to da regulišem...

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG18.10.2010. u 21:30 - pre 164 meseci
Citat:
ilijavk: Pokušavam da otvorim paypal nalog, za "Nationality" stavim "Bosnia and Herzegovina", ali neće da prihvati broj telefona.
Kako to da regulišem...
Nadji na netu neku firmu u BiH pa stavi njihov broj telefona a kasnije edituj na svoj, a mozda je bolje i da ostavis na taj BiH.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Loves
dizajner
Beograd,Srbija

Član broj: 272534
Poruke: 37
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG28.12.2010. u 13:37 - pre 162 meseci
Code:

1. Odete na paypal stavite da vam je zemljda Bosna i toliko ako hocete da kupite... i reigistrujete Visa Internet karticu Banca Intesa. Verifikujete e-mail adresu , verifikujete karticu ( sa kartice ce PayPal da vam skine odredjenu sumu do 3 eura koja ce vam biti vracena sto je dokaz da vasa kartica radi ) time ste postali Verifikovani clan PayPal-a

a sada :))) kako prodati na eBay pa evo ovako... postoje dve solucije
prva solucija se odnosi bas na vas i na sve ostale koji imaju rodjake .

kao verifikovani clan PayPal-a sto sam objasnio gore kako se postaje mozete da saljete novac bilo kome u okviru PayPal-a . Prosto idete na send money i upisete email adresu prijatelja koji ima paypal .. automatski novac ce sa vaseg accounta biti prebacen na account ciji ste mail ukucali. Tako da ce se novac naci na PayPal accountu vaseg prijatelja... on podigne novac i prosledi ga vama .

Za sve one koji nemaju rodjake ... kako prodati na eBay-u MONEYBOOKERS je sastavni deo eBay-a bas kao i PayPal



Kada ukucas Bosna koju adresu stavis jer bosansku ili Beogradsku?
Jer meni treba samo za placanje.
 
Odgovor na temu

zexoman
Beograd

Član broj: 284121
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG30.04.2011. u 13:29 - pre 157 meseci
Ja sam isto to uradio ali sam samo stavio Hrvatsku kao zemlju. Mislim da je nebitno koju adresu stavljas na paypal ako vrsis samo placanje, posto na e-bayu imas posebnu registraciju i ako narucujes odande oni ti salju na njihovu adresu kao SHIPPING ADRESS i to nema nikakve veze sa adresom sa paypala. Licno ja sam na paypalu izabrao Hrvatsku i stavio adresu iz Srbije ali mislim da mozes da stavis bilo koju adresu samo je bitno da imas ovu VISA INTERNET KARTICU. Sve u svemu ovo sljaka, narucio sam vec par stvari preko e-baya i fino radi.
 
Odgovor na temu

sonnybg
net

Član broj: 272509
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG30.04.2011. u 16:38 - pre 157 meseci
Nazalost ja sam 3 NOVE kartice izvadio iz banke intese (naterao roditelje) i nijedna vise ne prolazi na paypalu. Probao i Slovenija, Bosna, Hrvatska , Bugarska i nista. Ranije su prolazile

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG30.04.2011. u 18:40 - pre 157 meseci
Societe Generale, Visa Electron International - ne prolazi.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

zexoman
Beograd

Član broj: 284121
Poruke: 4
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG30.04.2011. u 22:59 - pre 157 meseci
pa jbt ja sam otvorio pre jedno mesec dana, ne znam kako ne prolazi. Mogu da ti okacim screenshot transakcija ako sumnjas. Imam VISU INTERNET KARTICU IZ BANCE INTESE, znaci jos jednom VISA INTERNET. Da li imas tu ili neku drugu ? I jos nesto, moras da imas barem nesto para na tim karticama da bi ti on prihvatio kao vazecu. Ja npr sam otvorio nalog na ebay-u i nisam mogao da registrujem karticu dok nisam uplatio barem 1 dolar. pozz


Ja sam ustvari paypal otvorio preko e-baya, posto su usko povezani. Probajte tako, kada sam narucivao striktno su mi trazili paypal i preko ebaya sam otvorio izabrao tamo hrvatska, upisao broj VISA INTERNET kartice i sve radi kao podmazano. probajte pa javite jel sljaka.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG01.05.2011. u 06:35 - pre 157 meseci
Citat:
zexoman: pa jbt ja sam otvorio pre jedno mesec dana, ne znam kako ne prolazi. Mogu da ti okacim screenshot transakcija ako sumnjas.
Ne sumnjam, samo ti kazem kako je. Zadnjih par meseci (?) se mnogi ljudi zale na istu stvar a tek tu i tamo nekome uspe da prodje. Ne znam da li je to 100% pravilo ili su pustili par kartica.

Imam ja jedan nalog vec otvoren na PP, od pocetka prosle godine (2010), to je bas Intesa Internet, ona sto nema magnet na sebi, iskljucivo za Internet placanje i sa njom sam svasta kupovao. Sad sam sticajem prilika otvorio drugu i eto nije htela.

Pogledacu ovo sto kazes preko e-bay-a, ko zna, mozda i uspe. Mislim da se ovde javio i jedan covek koji je skoro otvorio nalog, kartica prosla i naknadno mu blokirali rad.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sonnybg
net

Član broj: 272509
Poruke: 17



+1 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG02.05.2011. u 19:31 - pre 157 meseci
Probao sam evo i preko ebay-a , na ebay-u je Intesinu Internet karticu prihvatio a na paypalu (hrvatska) NE, kaze:

"The credit card number you have entered cannot be verified. Only credit cards from approved countries may be used on PayPal."

Neznam kako si ti to uspeo.

Posto imam tri kartice Intesine vidim da sve pocinju sa: 4183-4040-xxxx-xxxx . Mozda ih on sve po tome odbacuje

Jel i vasa pocinje tako?

Neznam ali nemoguce je registrovati Intesinu karticu vise.... ranije je moglo
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG03.05.2011. u 15:47 - pre 157 meseci
Uveli su novu zastitu izgleda, ako kartica "odaje" zemlju, tj. Srbiju, odbijaju je. Da li kartica odaje zemlju ili ne, mozete proveriti ovde http://www.binbase.com/search.html tako sto upisete prvih 6 brojeva sa kartice. One koji su ranije registrovali, izgleda da ne diraju iako "vide" da im je kartica srpska.
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG03.05.2011. u 15:51 - pre 157 meseci
Da vas ne zbuni, dakle na gornjem linku upisite prvih 6 brojeva, zatim security kod, onda prepisite (copy/paste) iz gornjeg polja u donje kod koji cete dobiti. Konacno, dobicete odgovor, npr. za upit 418340 lepo se vidi da kartica potice iz Srbije. Isto to "vidi" i nas voljeni PayPal. :(((

 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG03.05.2011. u 16:20 - pre 157 meseci
E hvala ti kao bratu sto si ovo okacio! Moja pocinje sa 425303 = srbijanska Societe Generale, tacno je vidi!

A za drugare koji su nas ovde pravili "malo" blesave evo i dodatka zasto je mozda nekome ipak prosla kartica u zadnje vreme: "Some records in the online database may be not up to date."
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG03.05.2011. u 16:34 - pre 157 meseci
Pa ja sam ovo nasao na [ES] ali pitaj boga na kojoj temi. Znam da sam bookmarkovao link kao extra useful... :) Nista drugari sad od banke do banke, od kartice do kartice... Pa kad vam na ovom linku ne pise Serbia, tek onda na PP. Bice veselo, imace svako od nas u proseku po 15 racuna u razlicitim bankama i 15 razlicitih kartica, a opet u proseku sve ukupno 30 eura na njima. :))
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG03.05.2011. u 20:34 - pre 157 meseci
Prisecam se ovoga od ranije. A mi ovcice - PayPal ne zna iz koje zemlje je koja kartica malo sutra! Tvoja zasluga je sto si u pravom momentu dao pravi link i sve se povezalo. Znaci, znaju oni odavno odakle je koja kartica ali su nam gledali kroz prste kao pojedincima iako drzavu kao takvu nisu prihvatali. E sad su nas izjednacili!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

mr. ako

Član broj: 65959
Poruke: 2367



+2294 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG04.05.2011. u 13:17 - pre 157 meseci
Ovo za BIN bazu je poznato odavno, cak se nekoliko puta spominjalo na forumu, a cak i u jednoj temi o PP (gde sam i ja naisao na ovaj servis, al' ne znam koja je tema u pitanju)... Naravno ko se ranije, u Slobino vreme, "bavio" karticama on se seca i offline programa za ovo...
Oduvek se znalo da PP zna odakle je kartica. Slucaj sa prolazenjem Intezine kartica na PP je mozda bio zbog toga sto je trebalo neko vreme da se ista unese u bazu ili mozda zato sto je sve Intezine karitce procesirao centar u Litvaniji, Estoniji ili tako negde, pa je to mozda "zbunjivalo" PP sistem... Mozda su prve Internet karitce podpadale pod neku stranu filijalu Inteze dok se kad nas nisu stekli uslovi za to ... ko ce ih znati.

EDIT:
Evo ja sam ovde onomad postovao link, mrzelo me dalje da trazim onu PP temu... http://www.elitesecurity.org/t386069-Besplatna-BIN-IIN-baza
- Il n'est pas important qui, importe c'est quoi!
 
Odgovor na temu

milstanyu
Beograd

Član broj: 18565
Poruke: 828
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+74 Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG04.05.2011. u 16:00 - pre 157 meseci
Link ti treba proglasiti za "link decenije". :) Bez zezanja, 2 dana sam izgubio vadeci Intesa i Rajfajzen kartice uzalud, PP nece pa nece da ih verifikuje. Onda je ovaj link dao odgovor, i momentalno zavrsio u mojoj delicous.com kolekciji. :)

Ipak, i dalje postoje kartice koje kao rezultat daju UNKNOWN drzavu, u to sam se uverio. Takve rade na PP-u, ali tesko da cete naici na takvu kod nas danas. Naravno relativno lako se moze doci i do neke inostrane kartice, ali to je naravno skuplje resenje jer podrazumeva put u inostranstvo ili placanje provizije onom ko odradi posao za vas. Entropay ne pokusavajte, ne radi.

Maksimalno se zakomplikovalo ovo oko PP-a u svakom slucaju, bar za nas u Srbiji. Komplikovanije nego sto je sada niti je bilo niti ce ikad biti. PP se ocigledno trudi vise nego ikad da nas drzi sto dalje od sebe u ovom trenutku. :((
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG04.05.2011. u 17:13 - pre 157 meseci
ko hoce karticu, nabavicu mu je ja za 150 eura, traje 3 godine, moze da se primi 2500e na pay pal account, radi 100% posto je iz inostranstva
 
Odgovor na temu

navigare

Član broj: 158258
Poruke: 89
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG04.05.2011. u 17:18 - pre 157 meseci
ko hoce karticu, nabavicu mu je ja za 150 eura, traje 3 godine, moze da se primi 2500e na pay pal account godisnje, radi 100% posto je iz inostranstva , a zove se master card red i ona je prepaid
 
Odgovor na temu

[es] :: E-Poslovanje :: E-Transakcije :: Kako otvoriti paypal nalog u SiCG

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 68170 | Odgovora: 174 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.