Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

D-link 900AP , problem sa cestim ispadanjem...

[es] :: Wireless :: D-link 900AP , problem sa cestim ispadanjem...

[ Pregleda: 1918 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon D-link 900AP , problem sa cestim ispadanjem...21.03.2005. u 21:37 - pre 232 meseci
Jedan prijatelj ima dva D-linka 900AP , i 2 antene koje mi izgledaju kao sektorske (panel).Ne pise koliko su dB.Koristi ih da poveze dve LAN mreze u firmi i u magacinu firme.Nekoliko dana je sve radilo kako treba, a onda su AP-ovi poceli da ispadaju iz konekcije, tj svakih par sati je mreza blokirala.Udaljenost izmedju AP-ova je oko 700m, i postoji opticki kontakt izmedju antena.Ima li neko kakvu ideju sta bi moglo biti.Kako su mi rekli pokusali su da promene kanale na AP-ovima, i radilo je neko vreme pa je opet pocelo da blokira.Palo mi je na pamet da ima suma preko dana, jer je Atina zakrcena raznim antenama i predajnicima.Ako je zaista do suma kako i koje antene iskoristiti? napominjem da je ovde nemoguce nabaviti antene koje vi tamo koristite, ali ima nekoliko firmi na ponudi, recimo GRID antena 15dB ili ofset 90cm 20dB.Ako iko ima ideju sta bi moglo da bude pomoc bi mi dobrodosla, posto nisam bas iskusan u tome a pokusavam da pomognem.

p.s. koga interesuju te spomenute antene pogledajte http://www.mistral.com.gr/mmds.htm i http://www.mistral.com.gr/data-link.htm

takodje i www.tele.gr
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

chudak

Član broj: 53894
Poruke: 7
*.MadNet.co.yu.



Profil

icon Re: D-link 900AP , problem sa cestim ispadanjem...31.03.2005. u 17:57 - pre 232 meseci
Mozda je ovo:
D-link ima problema sa diversity chip-om (bira na/sa koje ce antene da prima/salje). Tj uredjaj se istripuje pa salje signal sa internom antenom a prima sa externom. Postoji modifikacija, pretrazi ovaj forum i/ili www.bgwireless.net.
 
Odgovor na temu

PPZ
Elektronicar, Panasonic professional
Broadcast equipment Authorized Service
Atina, Grcka

Član broj: 8528
Poruke: 2404
*.ath.forthnet.gr.

ICQ: 38998013


+4 Profil

icon Re: D-link 900AP , problem sa cestim ispadanjem...31.03.2005. u 20:59 - pre 232 meseci
Hvala.Problem resen.Antene tipa PANEL 9dB zamenjene GRID antenama 19.5 dB i sve radi kao satic.Izgleda da ima mnogo suma unaokolo i da panel antene i nisu bile najbolje resenje, iako na maloj udaljenosti.Mada je interesantno, te dve male antene 9dB su originalne D-LINK, a ove sto smo uzeli su STELLA DORADUS i rade jako dobro.Inace njih kopira (ili su samo jako slicne) onaj tip iz Sapca (Sabacki grid).Svejedno pregledao sam link i cini mi se dobra fora da se ukloni interni dipol iz D-LINKA.Jedini je problem sto su jos pod garancijom....
Sva sreca sto sam svestan svoje nesvesti.U suprotnom bih bio nesvestan svoje svesti...
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: D-link 900AP , problem sa cestim ispadanjem...

[ Pregleda: 1918 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.