Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dve tipke na tastaturi ne rade ?

[es] :: Linux :: Dve tipke na tastaturi ne rade ?

[ Pregleda: 4830 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Dve tipke na tastaturi ne rade ?21.03.2005. u 19:18 - pre 231 meseci
Nije baš kao što piše u naslovu, jer biste odmah zaključili da tema ne pripada ovom forumu, ali mislim da ipak pripada. Evo o čemu se radi.
Imam Logitech iTouch QWERTY tastaturu i potpuno je ispravna. Kada sam u Windowsu sve radi. Kada sam u Linuxu (Fedora 2) tipka skroz levo pored jedinice (tilda) i tipka do ENTERa (jednostruki i dvostruki znaci navoda) ni u jednoj Linux aplikaciji ne reaguju na prvi pritisak, već tek na drugi. Bilo sa SHIFTom bilo bez.
Što je najgore, iako na ekranu izgledaju kao da jesu jednostruki ili dvostruku navodnici, ipak nisu, jer ih razni kompajleri ili MySQL komande ne prihvataju.
Keyboard Layoute sam preko RegionalSettingsa odabrao da imam i USEnglish i latinicu i ćirilicu, i kada prebacim na ćirilicu ili našu latinicu, onda tipka gde su navodnici predstavlja slovo Ć (ćirilično Ć) i tada reaguje na prvi pritisak.
Znači samo za US English keyboard layout (keymap u.s) te dve tipke ne rade kako treba.
Šta je po sredi ?
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Dve tipke na tastaturi ne rade ?21.03.2005. u 20:27 - pre 231 meseci
Jesi li probao sa nekom drugom distribucijom? Fedora je distribucija namenjena isprobavanju najnovijih i najsmelijih ideja, koje se nakon provere koriste ili ne koriste u RHE-u tako da je ti svasta moguce.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

BytEfLUSh
Neven Pintarić
Nano-mage Engineer, Slave SysAdmin
Sombor

Član broj: 21153
Poruke: 5499
82.117.210.*



+14 Profil

icon Re: Dve tipke na tastaturi ne rade ?21.03.2005. u 20:29 - pre 231 meseci
Nisam nikad koristio Fedoru, ali zar ne bi trebalo da namestiš na US International umesto na US English?

Putuj planeto, super smo se družili
nama je lepo, taman kako smo zaslužili!
 
Odgovor na temu

Not now, John!

Član broj: 231
Poruke: 1318
*.dialup.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Dve tipke na tastaturi ne rade ?21.03.2005. u 20:42 - pre 231 meseci
Mislim da to tako i treba da radi. To nisu navodnici, već znakovi koji idu u kombinaciji sa nekim slovom. Konkretno, ta tilda se koristi u španskom jeziku. Prvi put kada pritisneš taj taster ništa se ne ispiše, jer računar čeka drugi taster da formira slovo ñ. Ti "navodnici" se koriste u francuskom jeziku àő i dr.
Ako želiš pravu tildu onda dvaput pritisneš taj taster. Vjerovatno imaš negdje i mogućnost pisanja njemačkih öü.
"I'd take the awe of understanding over the awe of ignorance any day."
- Douglas Adams
 
Odgovor na temu

stolex
Ilic S Stojan
Niš

Član broj: 28386
Poruke: 245
*.medianis.net.

ICQ: 61028708
Sajt: www.stojce.com


+2 Profil

icon Re: Dve tipke na tastaturi ne rade ?21.03.2005. u 21:29 - pre 231 meseci
E ja sam imao isti problem u Slacku 10. I kad kucam php kod nikako da ukucam apostrof ili navodnike, jer ono sto dobijes kad 2x ukucas nije to sto izgleda. Resenje je da promenis tastaturu da ne bude international englishili US, vec stavi (kod mene je ova proradela kako valja i evo koristim je i dalje) "U.S. English w/ ISO 9995-3"
To beer or not to beer?
- Shacksbeer -

http://www.nislija.be/
 
Odgovor na temu

tiranin
Dorćol

Član broj: 37185
Poruke: 245
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Dve tipke na tastaturi ne rade ?22.03.2005. u 17:27 - pre 231 meseci
Hvala, Stolex, i kod mene je proradilo kada sam stavio "U.S. English w/ ISO 9995-3"!

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Dve tipke na tastaturi ne rade ?

[ Pregleda: 4830 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.