Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoć oko pravljenja layera u dreamwevera

[es] :: Web dizajn i CSS :: pomoć oko pravljenja layera u dreamwevera

[ Pregleda: 2626 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

josipb
osijek

Član broj: 52370
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon pomoć oko pravljenja layera u dreamwevera20.03.2005. u 22:26 - pre 232 meseci
Ovako već me duže pati jedan problem i osjećam se sakato :
kada u dreamveaveru napravim Layer i odaberem mjesto kliknem povučem i dobijem željenu veličinu i sada ubacim tekst sve ok ali kod prikaza u browseru on se pomakne nikada ne ostane na položaju kojem sam ga odredio e sad please pomognite evo i stranice gdje je to problem
www.geocities.com/mtgoshr


---------------------
boccio: stavljen malo jasniji naslov teme


[Ovu poruku je menjao boccio dana 21.03.2005. u 10:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
*.ftn.ns.ac.yu.

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: pomoć oko dreamwevera20.03.2005. u 22:47 - pre 232 meseci
Code:
<div id="nekiLayer">
  ...
</div>

#nekiLayer {
  position: absolute;
  top: 150px;
  left: 150px;
  height: 300px;
  width: 300px;
}


Prilagoditi po potrebi.
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

josipb
osijek

Član broj: 52370
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: pomoć oko dreamwevera21.03.2005. u 07:04 - pre 232 meseci
Probao sam ali ne pali jednostavno se pomakne Layer u desno i to se događa kako se mjenja veličina browsera recimo ako ga smanjim (mišem klikne na restore ili maximize )
 
Odgovor na temu

dejanc

Član broj: 45673
Poruke: 133
*.nasamreza.com.



Profil

icon Re: pomoć oko dreamwevera21.03.2005. u 08:28 - pre 232 meseci
Nemoj da koristis div (rezolucije, razliciti citaci...)
Uzmi ovako, otvori DW, napravi jednu tabelu npr. 780x570 (da nema scrolla, ali kod tebe ce biti, pa napravi visinu malo vecu...) poravnanje stavi na sredinu...
Onda u nju ubaci prvo jednu tabelu (velicine hedera-one slike gore) tako da si pocetnu tabelu podelio na 2 dela... Taj 2 deo podeli takodje na dva dela, tako da ti 1. bude velicine praznog mesta za meni, a drugo ono ostalo tj. prostor u kome ce da dodje tekst... I to je to... Znaci sto vise koristi tabele, mani se diva i tako tih poravnanja... A da u 1. tabelu u pozadinu ubaci tu veliku sliku...
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.ptt.yu.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: pomoć oko dreamwevera21.03.2005. u 09:23 - pre 232 meseci
Citat:
dejanc: Nemoj da koristis div (rezolucije, razliciti citaci...)

?!?!?!?!?!?!!?!?!?!?!

Citat:
dejancUzmi ovako, otvori DW, napravi jednu tabelu npr. 780x570 (da nema scrolla, ali kod tebe ce biti, pa napravi visinu malo vecu...) poravnanje stavi na sredinu...
Onda u nju ubaci prvo jednu tabelu (velicine hedera-one slike gore) tako da si pocetnu tabelu podelio na 2 dela... Taj 2 deo podeli takodje na dva dela, tako da ti 1. bude velicine praznog mesta za meni, a drugo ono ostalo tj. prostor u kome ce da dodje tekst... I to je to... Znaci sto vise koristi tabele, mani se diva i tako tih poravnanja... A da u 1. tabelu u pozadinu ubaci tu veliku sliku...

Ako si vec ovoliko kucao, mogao si isto to i da "kazes" kroz primer koda...Decku bi verovatno bilo lakse da shvati. Necu komentarisati sam stil koji predlazes, cinjenica je da radi posao (valjda, nisam testirao), ali je skroz nakaradno.

@josipb: Drzi se onoga sto ti Ilija predlaze. Naravno, da bi ti to proradilo moras shvatiti sta je hteo da ti kaze, ne samo "slepo" cut'n'paste-ovati to u kod...Kljucna stvar je 'position' atribut. Ako je 'absolute' onda ces primetiti probleme prilikom resize-ovanja browsera, mogao bi eventualno da koristis 'relative'. Pogledaj malo primere pravljenja CSS layouta, mozda ce ti biti teze u pocetku, ali kad shvatis princip zivot ce ti biti mnogo laksi :) Dakle, guglaj za recimo "CSS 2 column layout" i citaj...

p.s. ne vidim explicitnu potrebu za lejerima u tvom primeru?
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

josipb
osijek

Član broj: 52370
Poruke: 3
*.cmu.carnet.hr.



Profil

icon Re: pomoć oko pravljenja layera u dreamwevera21.03.2005. u 16:13 - pre 232 meseci
stvar je u tome što sam htio da silinciram tu sliku kompletnu ali kad sam silincirao zaboravio sam neke dijelove pa sam popiz... i pokušao ovako od jednom ono se risajza zajedno sa browserom no ipak ću je kompletnu silincirati i napraviti sa tabelama tako da nemam problema hvala na odgovorima!
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: pomoć oko pravljenja layera u dreamwevera

[ Pregleda: 2626 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.