Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izbor mini-linije.

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Izbor mini-linije.

[ Pregleda: 5779 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Izbor mini-linije.18.03.2005. u 21:06 - pre 232 meseci
Koju mini-liniju preporučujete (u cenovnom rasponu 100-180e)? Na tržištu postoji bukvalno more različitih proizvođača, modela; svaki drugačije izgleda a ipak svi manje više liče~plastika pa plastika kako god okreneš. E sad, pretpostavljam da i tu mora biti onih koji su nešto bolji i onih koji su nešto lošiji pa vi što ste ih kupili napišite neke utiske :) Naravno, mnogo (stavrno mnogo) bih više voleo da ne uzimam neku plastiku već lepo komponentu po komponentu, ali budžet mi je veoma ograničen. Tako da se nema kud...
U slučaju da neko nije shvatio o čemu uopšte pričam, tj. šta je to "mini-linija" stavio sam i sliku jednog tipičnog proizvoda iz ove kategorije.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

DrS
Boris Bjelošević
project manager
Beograd

Član broj: 10226
Poruke: 80
212.200.29.*

Sajt: www.bjelosevic.com


Profil

icon Re: Izbor mini-linije.28.06.2005. u 10:11 - pre 229 meseci
Uzmi Sony-jev model CMT-NEZ3. Nije neke velike snage (mislim 2x20W), ali ima drvene zvučne kutije. Čita CD-R/RW i MP3-format. Cena je ispod 9.000 dinara, a ima ga u Beogradu bar na 3 mesta...

Karakteristike uređaja pogledaj na http://www.onecall.com/PID_27073.htm.

[Ovu poruku je menjao DrS dana 28.06.2005. u 11:14 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao lancia88 dana 28.06.2005. u 13:09 GMT+1]
possibly the biggest joker among his local crowd and perhaps a future book author on that subject
 
Odgovor na temu

biber021
Novi Sad

Član broj: 55257
Poruke: 246
194.106.191.*



+4 Profil

icon Re: Izbor mini-linije.28.06.2005. u 13:28 - pre 229 meseci
Ajd Sad :)
Prvo, nisi rekao da li ti je vazniji kvalitet zvuka (u okviru mogućnosti ove klase) ili snaga (opet u okviru mogućnosti ove klase), naravno, govorimo o mini i mikro linijama do 200 evrića.
Ako je reč o "snazi" onda je takva linija kao sa te slike u potpunosti odgovarajuća jer ne mogu da napravim nikakvu drastičnu razliku osim snage u klasi "plasticnih" mini linija.

Ukoliko govorimo o "kvalitetu" onda je izbor sužen na mikro-linije koje imaju snagu max 2x35W i uglavnom veoma pristojan kvalitet zvuka za te pare. Da ne govorimo o estetskom momentu mikro-linija kao i kvalitetu izrade u odnosu na "plastiku".

Konkretno u mom slučaju kupio sam pre dve godine "Aiwa XR-EM 71 R" koja je tada bila najjača u klasi mikro-linija (2x35W) sa dvosistemcima od 6 ohma. Koštala je oko 200 eura i još uvek sam prezadovoljan tom kupovinom. Kvalitet zvuka je fenomenalan, a snage ima više nego dovoljno. Što je veoma bitno nema pop, rock, jazz i ostalih predefinisanih stavki eqvilajzera, nego ručno podešavanje bass i treble.

Pozdrav!


 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Izbor mini-linije.28.06.2005. u 14:23 - pre 229 meseci
Uh, prošlo je već nekoliko meseci od kada sam to pitao, do kraja nisam ništa ni uzeo, pošto sam to odložio do nekog malo boljeg vremena (tj. kada budem imao malo više para ;)) U svakom slučaju, hvala na sugestijama. Kad smo već kod teme, mislim da u toj (najjeftinijoj) kategoriji ne vredi previše pričati ni o kvalitetu ni o snazi, pošto će i jedno i drugo verovatno biti u skladu sa cenom. :)
 
Odgovor na temu

the.kum
Srbija

Član broj: 6622
Poruke: 532
*.etf.bg.ac.yu.

Sajt: www.blist.co.yu


+1 Profil

icon Re: Izbor mini-linije.28.06.2005. u 20:49 - pre 229 meseci
Citat:
biber021:
Konkretno u mom slučaju kupio sam pre dve godine "Aiwa XR-EM 71 R" koja je tada bila najjača u klasi mikro-linija (2x35W) sa dvosistemcima od 6 ohma. Koštala je oko 200 eura i još uvek sam prezadovoljan tom kupovinom. Kvalitet zvuka je fenomenalan, a snage ima više nego dovoljno. Što je veoma bitno nema pop, rock, jazz i ostalih predefinisanih stavki eqvilajzera, nego ručno podešavanje bass i treble.

E i ja imam istu tu liniju vec jedno 3-4 godine (mada cini mi se da je bez ovog "R' na kraju) i takodje mislim da je to vrlo dobra linija. Pogotovo nakon pada koji je prezivela sa police direktno na tepih sa visine od jedno 60cm. Samo je ispao neki komad plastike koji nisam znao gde da vratim, medjutim linija i dan danas besprekorno funkcionise, Dok za Aiwinie mini linije nisam stekao takav utisak, cak naprotiv, par njih koje sam video posle par godina rada su bile u vrlom jadnom stanju.
"The possession of anything begins in the mind" - Bruce Lee
 
Odgovor na temu

[es] :: Multimedijalni uređaji :: Izbor mini-linije.

[ Pregleda: 5779 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.