Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problemcina s HDD-om!!!

[es] :: Storage :: Problemcina s HDD-om!!!

[ Pregleda: 1684 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzzxxx
bg

Član broj: 52098
Poruke: 3
*.f.bg.ac.yu.



Profil

icon Problemcina s HDD-om!!!18.03.2005. u 11:41 - pre 232 meseci
Problem je sledeci:

Imam HDD Maxtor 60GB podeljen na dve NTFS particije. Star je nesto preko godinu dana. Imam i UPS te nema oscilacija u naponu (osim onih standardnih od 50Hz). Hard nikad nije bio izlozen nikakvim neuobicajenim aktivnostima poput drmusanja ili vadjenja iz kucista. Nema ni virusa kao ni bilo kog drugog faktora rizika koliko ja znam.

Ipak, uprkos svemu navedenom druga particija (D:) je juce prestala da funkcionise, tako da kad god pokusam da joj pristupim WindowsXP mi kaze da particija nije formatirana i da treba da je formatiram. Kada pokusam da skeniram disk, javlja mi "File record segment xxxxx is unreadable." i nista pametno ne uradi. Particija je dupke puna vaznih mi podataka te zelim da ih nekako izvadim a sa hardom sta bude.

Sledeci programi mi nisu bili ni od kakve pomoci: HDDL v2.01 (slova su mu necitljiva), HDDLab, eDATA Unerase, Unstoppable Copier v1.9, Drive Rescue v1.9d, Copyr i Partition Magic 7.0.

Jedini program koji je bez problema izlistao sve direktorijume i fajlove sa problematicne particije je TestDisk Data Recovery 5.7 ali to je bila sva pomoc od njega.

Da li je moguce da su se po celoj D: particiji namnozili bad sektori, iako ih nikad pre nije bilo? Ako ne, mora da postoji neki nacin da sam povratim podatke pomocu nekog softvera! Napominjem da C: particija radi potpuno normalno!
Ima li neko neku konstruktivnu ideju kako bih mogao da povratim podatke sa particije?

Evo je R-Studio uspeo da opusteno nadje sve fajlove sa particije ali posto je demo verzija (apelovao bih ovom prilikom na sve koji mi mogu pomoci po ovom pitanju) nece da iskopira fajlove vece od 64k, sto, opet i nije neka pomoc :(
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problemcina s HDD-om!!!19.03.2005. u 00:50 - pre 232 meseci
Ma pukla ti particija, moze sve fino da se povrati, ali sad, softver koji ja
imam ja sam ga debelo placao a on stvarno cuda cini. Prbaj negde da iskopas
program Easy recovery, on ti moze pomoci, ako ne, javi se pp ako si iz Bga
pa da smislimo nesto

Pozdrav
Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

Vill

Član broj: 37661
Poruke: 961
*.net
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Problemcina s HDD-om!!!19.03.2005. u 10:29 - pre 232 meseci

Nekada je istina oko nas a mi non stop gledamo ili previse ispred ili previse iza
 
Odgovor na temu

zzzxxx
bg

Član broj: 52098
Poruke: 3
*.f.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Problemcina s HDD-om!!!19.03.2005. u 11:33 - pre 232 meseci
pa na drugi hard! to nije problem posto imam jos jedan hard! samo ne mogu da nadjem normalnu verziju ovoga r-studija koji je inace odlican radi poso...
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Problemcina s HDD-om!!!

[ Pregleda: 1684 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.