Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko izbora design template-a !!!

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Pomoc oko izbora design template-a !!!

[ Pregleda: 3931 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.yubc.net.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 08:11 - pre 231 meseci
Potrebna mi je vasa pomoc oko izbora jednog od ova dva design template-a za web site i kratak komentar (molim vas bitan mi je i komentar). Hvala!

Predlog 1



[Ovu poruku je menjao akrosoft dana 18.03.2005. u 10:25 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao akrosoft dana 18.03.2005. u 11:12 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.yubc.net.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 08:17 - pre 231 meseci
Predlog 2

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
*.yubc.net.



+3 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 14:51 - pre 231 meseci
Predlog 2 iz vise razloga. Posto je lepo/ruzno uvek stvar ukusa, probacu da se zadrzim samo na stvarima koje imaju veze sa tehnickim izvodjenjem:

- na 1 se ne zna sta je link a sta nije
- na 1 ima nekoliko vrsta fontova u nekoliko razlicitih velicina
- 1 izgleda kao da je dizajniran po modi kad se pojavila prva verzija Ulead Gif alata
- na 1 je dobar deo tekstova ispisan tako da to moraju da budu gifovi kasnije, sto ce napraviti vise posla sa visejezicnom podrskom
- na 1 pise "desihn"
- na 1 se desihneru zaglavilo emboss dugme izgleda
- na 1 slova prelaze preko zaobljenih povrsina sto je u najmanju ruku neuredno
- 2 ce da se ucitava duplo brze nego jedan
- kad pogledam oba "perifernim vidom", broj 1 nikad ne bih citao da sam slucajno naisao na njega
- ako sve ono sto ne mogu da budu cross-browser podrzani fontovi na 1 budu gifovi, onda treba uloziti dodatni trud da search engine ima sta da indeksira...

... ma mrzi me, kec je amaterski totalno. Dva nije neki top level world award winning ali je kulturishka i uredan.

Broj 2 je mozda ovakav ili onakav, ali je broj 1 RUZAN :-)
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.yubc.net.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 15:06 - pre 231 meseci
Pitanje za moderatore, zasto je obrisano prethodnih nekoliko poruka???

 
Odgovor na temu

flylord
Ilić Aleksandar
Simplicity d.o.o.
Nis/Uzice

Član broj: 2954
Poruke: 3859
*.mrezanis.net.

ICQ: 4849714


+68 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 15:42 - pre 231 meseci
Ocigledno su bili offtopic ili protiv pravilnika
 
Odgovor na temu

Slobodan Milivojevic
One IT
Pirot / ni.ac.rs

Član broj: 7062
Poruke: 6383
*.vdial.verat.net.

Jabber: poglavica@elitesecurity.org
Sajt: www.slobodanmilivojevic.i..


+363 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 15:48 - pre 231 meseci
Prvo da kazem da izbor nije nesto, al definitivno ide drugi, kad nema bolje

Znavi prvi mi se uopste ne svidja, podseca me na sajtove nekih od nasih fakulteta, koji nisu nesto menjani od 97-98 godine.

Kad bi naisao na takav sajt nebi se trudio da citam, otiso bi u drugi hotel.

Nije citljivo, nekako je nabacano, ne snalazim se, mislim da bi sajt bio pretezak za ucitavanje, i da bi ljufi otisli na neko drugo mesto, slika hotela je suvise mutna i lose uradjena, pozadina malo prenatrpana detaljima... Slozio bi se sa predhodnim kolegom, amaterski, ko dete od 12-13god da ga je pravilo.

No hard feelings, samo pricam realno.

Drugi template,
Mnogo ljuckije uradjen, bar moze da se procita sta pise, covek moze da se snadje... I ako je hotel malo u retro stilu, moze i da prodje. Al ako hotel ima neki novi (moderan) enterijer, onda bolje poradi na novom template-u, jer me ovi stubovi pored podsecaju na anticku grcku, i na osnovu toga bi ocekivao da hotel ima neki retro enterijer.....

Znaci ovaj drugi, kolko-tolko ok, al prvi nikad nebi stavio na sajt za nesto iole ozbiljnije kao sto je hotel.

Samo napred, drugim template-om pokazujes da ipak imas potencijala u sebi, nastavi tako, a na nesto amatersko kao sto je prvi, zaboravi, posebno kad radis malo ozbiljnije sajtove.

Tolko od mene.

I, da bitna stvar, drugi template ce da radi i na rezoluciji 800x600, sto ume da bude bitno.
Čemu ovo služi, a uz to i ne radi?!?!?!?!
www.oneit.rs :: www.koktelbar.rs ::
www.fissoft.net

Fiber on steroids:
http://www.speedtest.net/my-
result/3821970146
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 18:39 - pre 231 meseci
Citat:
flylord: Ocigledno su bili offtopic ili protiv pravilnika

Sta moze da bude protiv pravila, a narocito offtopic kada korisnik na moje postavljeno pitanje odgovori sa "Definitivno 2."? Nije bitno.....

Hvala svima na odgovorima...potrudicu se da iskoristim potencijal, ali mi za sada programiranje bolje ide od dizajna......u principu, radi se o tome da je na ovaj drugi template vec odradjena web prezentacija i mali CMS (http://www.hotelunionbelgrade.com/), ali smo nakon toga dobili zahtev od narucioca da bi trebalo prepraviti dizajn da izgleda kao ovaj prvi predlog....pa rekoh da proverim samo sa vama da li sam objektivan, a u principu nameravam i naruciocu da dam link na ovaj topic da procita pa mi zato treba sto vise komentara.....Hvala.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.dialup.neobee.net.

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 20:30 - pre 231 meseci
Izbrisane poruke nisu sadržavale komentar. 4 poruke u kojima piše samo "2"? To baš i nema nekog smisla.
Citat:
akrosoft: ...(molim vas bitan mi je i komentar).

Naravno da je bitan komentar. Takve poruke mogu da ostanu.
 
Odgovor na temu

akrosoft
Dusan Mihajlovic
Beograd

Član broj: 31201
Poruke: 129
*.sbb.co.yu.

Sajt: www.RoditeljPortal.com


Profil

icon Re: Pomoc oko izbora design template-a !!!18.03.2005. u 21:19 - pre 231 meseci
Citat:
noviKorisnik: Izbrisane poruke nisu sadržavale komentar.


OK...jasno....

Hajmo ljudi, jel moze jos neki komentar.....
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Kritike :: Pomoc oko izbora design template-a !!!

[ Pregleda: 3931 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.