Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Millions of computers hijacked

[es] :: Advocacy :: Millions of computers hijacked

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6931 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Millions of computers hijacked17.03.2005. u 21:33 - pre 232 meseci
http://news.bbc.co.uk/2/hi/technology/4354109.stm

Citat:

More than one million computers on the net have been hijacked to attack websites and pump out spam and viruses.

The huge number was revealed by security researchers who have spent months tracking more than 100 networks of remotely-controlled machines.


Citat:
Getting the machines hijacked was worryingly easy. The longest time a Honeynet machine survived without being found by an automatic attack tool was only a few minutes. The shortest compromise time was only a few seconds.




Citat:

Many well-known vulnerabilities in the Windows operating system were exploited by 'bot net controllers to find and take over target machines.

Especially coveted were home PCs sitting on broadband connections that are never turned off.




Sta vise reci...:)
Samo par sekundi je potrebno...lol

zidoo`s edit: samo jedna krajnje nepotrebna linija

[Ovu poruku je menjao dr ZiDoo dana 17.03.2005. u 22:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

dr ZiDoo
Banja Luka

Član broj: 189
Poruke: 1728
*.teleklik.net.

Jabber: ZiDoo@elitesecurity.org
ICQ: 299539598
Sajt: zidoo.geek.rs.ba


Profil

icon Re: Millions of computers hijacked17.03.2005. u 21:49 - pre 232 meseci
Vidi axez moram te ovako javno opomenuti za primjer drugima (naravno, odnosi se i na druge).


Molim vas baz ovih fora "pokrijte se", "ubijte se", "jadnici" podstiče druge ljude na slično, to se malo zaoštri i onda nastaju jako neugodne situacije.
Sasvim je dovoljno da citatima i normalnim riječima ukažeš na to da je većina zombi računara na windowsima.

Nego da se vratim na temu.
Ma mislim to je sasvim logično, windows računara je mnogo mnogo više. Upust, najbolja ciljna grupa su ti obični korisnici sa DSL konekcijama, manje i veće firme sa lošom informatičkom strukturom.

tu nema kašike....
 
Odgovor na temu

henrik
Nebojša Kuzmanović
Ogilvy&Mather
Beograd

Član broj: 13843
Poruke: 772
*.ptt.yu.

ICQ: 341761597


Profil

icon Re: Millions of computers hijacked17.03.2005. u 22:56 - pre 232 meseci
Normalno, kada vidiš da piše millions, jasno je o kom se operativnom sistemu radi. Da je stajalo hundreds, bio bih sklon pomisliti da je u pitanju konačno neki gadan exploit kod Linuxa u pitanju.
%%pinball fantasies

DizajnZona
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Millions of computers hijacked17.03.2005. u 23:10 - pre 232 meseci
Radi se o uglavnom unpatched mašinama koje su ljudi jednostvno prištekali na net i pomislili da sigurnost ide u paru sa Internetom. Nažalost, današnji crvići više nisu kao jednostavni kao nekad, radi se o kompleksnim automatiziranim skenerima za ranjivosti koji koriste multivektorske napada za infekciju. Recimo ova Gaobot varijanta ima čak 9 različitih vektora napada.

E sad zamislite milion manje-više takvih i sličnih botova koji "parsaju" Internet za rand() IP adresama i pokušavaju ih inficirati....

Recimo vrlo je zabavno ako imaš reverse-vuln-lookup skriptu koja će na sve takve incoming skenove tražiti natrag da li dolaze od također ranjivog domaćina :))

Problem je kod takvog pristupa što je samo u vrlo malom broju slučajeva generirana IP adresa stvarno slučajna, već se uglavnom nalazi unutar istog subneta..

Statistički broj ovakvih otetih zombie mašina apsolutno ništa ne govori, jer je to 99% rezultat činjenice da je win najrasprostranjeniji OS. Da se radi o outdated Mandraku iz 2000-e jednako bi ga lako bilo exploitati i inficirati.

Mada su meni još uvijek zabavni svi koji pokušavaju nesposobnost korisnika tretirati kao nedostatak OS-a kojeg koriste :)
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked17.03.2005. u 23:55 - pre 232 meseci
Citat:
Sundance: Mada su meni još uvijek zabavni svi koji pokušavaju nesposobnost korisnika tretirati kao nedostatak OS-a kojeg koriste



To je ochigledno podjednako zastupljeno na advocacy-ju i od strane pristalica windowsa...


Elem, podseticu i na milione zombi mashina koje su (kao shto reche Sundance) outdated a na sebi furaju neku distro linuxa... Setite se rootkitova, bushnih servisa (ssh, ftp), dovoljno ce vam biti da je dobar deo ddos napada upravo potekao sa linuxa... Pa trinoo, shtaheldraht...

Citat:
henrik: Normalno, kada vidiš da piše millions, jasno je o kom se operativnom sistemu radi. Da je stajalo hundreds, bio bih sklon pomisliti da je u pitanju konačno neki gadan exploit kod Linuxa u pitanju.



A skorashnji svima-dobro-poznati- google worm koji je napadao znamo-svi-shta ?


Svaki server na internetu ima svoje mane... Bilo da su u pitanju loshi softveri, ili loshi administratori. I jedno i drugo se suzbija edukacijom, i to je ono shto predstavlja srzh administracije.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 07:38 - pre 232 meseci
Citat:
Sundance:
Statistički broj ovakvih otetih zombie mašina apsolutno ništa ne govori, jer je to 99% rezultat činjenice da je win najrasprostranjeniji OS. Da se radi o outdated Mandraku iz 2000-e jednako bi ga lako bilo exploitati i inficirati.



Ja nesto ne videh da ima neki Andrak koji je izdrzao samo par SEKUNDI a da bude inficiran bilo cime...:)
Osim toga, ja sam uveren da ima par miliona Mandraka iz 2000-te na netu bas ovog trenutka...prilicno nepacovanih ( jer ga koriste windows korisnici koji su umislili da umeju da koriste i Linux ) pa opet nema masovne infekcije..i to u roku od par SEKUNDI...;)

Face it....windows ima ozbiljan problem..kako sa svojim korisnicima a pogotovo sa sobom samim...;)
 
Odgovor na temu

broker

Član broj: 2415
Poruke: 8514
212.62.59.*



+11 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 07:59 - pre 232 meseci
Naravno da nema masovne infekcije kad nema mase koja bi se inficirala.

Pogledaj malo po netu uputstva kako tek instalirani Linux podesiti da bude siguran od napada sa neta. Nekome ko je na nivou znanja obicnog coveka, a to jeste 90% korisnika Windows-a, kada cita takva uputstva, lako moze da pomisli da je to nesto vezano za spejs satl. U odnosu na to uputstvo kako zastititi Windows je ko citanka za predskolce.

U celoj stvari iskljucivi problem je neznanje.
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 08:08 - pre 232 meseci
Citat:
broker: Naravno da nema masovne infekcije kad nema mase koja bi se inficirala.

Pogledaj malo po netu uputstva kako tek instalirani Linux podesiti da bude siguran od napada sa neta. Nekome ko je na nivou znanja obicnog coveka, a to jeste 90% korisnika Windows-a, kada cita takva uputstva, lako moze da pomisli da je to nesto vezano za spejs satl. U odnosu na to uputstvo kako zastititi Windows je ko citanka za predskolce.

U celoj stvari iskljucivi problem je neznanje.



Kako nema mase.....eno desetine miliona ljudi koristi Linux pa opet...ako to nije neka masa onda ne znam.
Pazi evo Sundance je bad ass haxor, ima cak i Lindzu instaliranu....sto ne napise nesto sto ce eksploatisati sve te Andrake, Red hetove..itd
Vise je nego sposoban za takav poduhvat...:)

Ako uspe evo ja cu mu prvi skinuti kapu, cestitati i priznati da je Linux isto g**** kao i windows.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 08:11 - pre 232 meseci
Citat:
U celoj stvari iskljucivi problem je neznanje.


Što je razumljivo, zbog ovog što kažeš - ogromnog broja Win korisnika koji sami instaliraju maliciozne programe na svoj kompjuter.

Ono što je "čudno", jeste kada se uporede serveri, koje bi trebalo da održavaju ljudi koji ipak malo više znaju o svemu tome. Priča je tada drugačija.

ZONE-H TODAYS VERIFIED ATTACKS

228 single IP
537 mass defacements

Linux (77.1%)
Win 2000 (15.9%)
FreeBSD (2.5%)
Win 2003 (1.2%)
NetBSD (0.9%)
Win NT9x (0.8%)
SolarisSunOS (0.8%)

... (0.8%)

Uvek ista priča, Lindža ubedljivo uvek vodi na listi. Zaista je retkost ugledati drugi OS na vrhu.


Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 12:14 - pre 232 meseci
Citat:
degojs: ZONE-H TODAYS VERIFIED ATTACKS

228 single IP
537 mass defacements

Linux (77.1%)
Win 2000 (15.9%)
FreeBSD (2.5%)
Win 2003 (1.2%)
NetBSD (0.9%)
Win NT9x (0.8%)
SolarisSunOS (0.8%)



OMFG! Mnogo postova sam prochitao, ali ovaj je jedna od najvecih gluposti koje sam ikad prochitao na ES-u ! Linux je jedna kategorija, a 3 kategorije windows-a ???!? Shto ne navede po distribucijama linuxa, kad vec navodish po "distribucijama" windowsa!

Citat:
... (0.8%)


Naravno... Samo ja nisam chuo za WinNT9x ... Chuo sam za WinNT 4.0/5.0 (iliti win2k kao najpopularnije), kao i prethodne NT verzije... A ako se misli na WIN9x... Ko josh drzhi bilo kakav server na win9x? Kako onda i izvrshiti defacement istog?

Citat:
Uvek ista priča, Lindža ubedljivo uvek vodi na listi. Zaista je retkost ugledati drugi OS na vrhu.


Ti "drugi" os-ovi su do pre par godina padali sami od sebe... Obojica znamo na shta mislim :)
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 14:20 - pre 232 meseci
Citat:
degojs:
Linux (77.1%)
Win 2000 (15.9%)

A po netcraft-u (netcraft.com):
Citat:

Apache hit another milestone earlier this month when our Web Server Survey found 40 million sites now running on the Apache server, which powers nearly 70 percent of web sites.

Na osnovu ovoga moze se zakljuciti da se slaze i racunica koju je dao degojs jer je MNOGO vise linux servera nego windows na netu (naravno, morao sam da uvedem pretpostavku da je 99,9% apache servera na linuxu)
A u tih 40 miliona linux servera na internetu nije problem sigurno naci desetine koji nisu zakrpljeni (mada ne znam da li se taj zone-h bavi i deface-ovima (znaci forumima koji je nevezano na kom je serveru) ili pravim hackovima).
Svejedno, ja sam odrzavao i server pod windozama (nijedan upad hvala bogu) kao i pod linuxom (nijedan upad hvala bogu)... (ovo nije poziv svima da mi ruse servere, ubedjen sam da ako neko bude hteo da srusi - da ce srusiti ma koliko se ja trudio da ga zastitim...) i moslim da svaki od njih moze odgovarajuce da radi posao ....

[Ovu poruku je menjao Jbyn4e dana 18.03.2005. u 15:33 GMT+1]
Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 14:29 - pre 232 meseci
Citat:
Linux je jedna kategorija, a 3 kategorije windows-a ???!?


Slobodno saberi rezultate tri verzije Windowsa. Inače, teško da će bilo ko uzeti Win 9x seriju i NT kao isti, ali slobodno ti de..
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 14:32 - pre 232 meseci
Citat:
A u tih 40 miliona linux


Koliko sam čuo, ima dosta servera koji koriste Apache, a da ne koriste Linux.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Jbyn4e

Član broj: 422
Poruke: 6049
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



+257 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 14:41 - pre 232 meseci
Heh, kasno sam ispravio svoju poruku, degojs je vec primetio. Da, naravno da ima dosta drugih servera sa apache-om, ali pretpostavljam (nemam informacije) da je vecina pod linuxom. Neka je 80% pod linuxom apache-a, to ti je vec 32 miliona, medju kojima sigurno ima bar 5% supljih. Isto vazi i za windowse-sigurno nisu svi patchovani, pa od tih recimo 10 miliona windoze servera sigurno ima 5% tj. 500000 ne-patchovanih (znaci, pola miliona windoze i 1,6 miliona linux servera su busni - po ovoj pretpostavci). Svaki od tih servera moze da ima desetine i desetine domena na sebi.... pa vidite koliko je to stranica.


Kad sve ostalo zakaže, pročitaj uputstvo...
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 15:16 - pre 232 meseci
E lepo. Uporedi sad tvoje:

Citat:
1,6 miliona linux servera su busni

sa originalom koji se odnosi na Windows:
Citat:
More than one million computers on the net have been hijacked to attack websites and pump out spam and viruses.


A onda uporedi koliko je mašina u pitanju *ukupno* - broj linux servera i broj Windows desktop mašina.

Ti reče da ukupno ima 32 miliona linux servera (pretpostavka), a za ukupan broj Windows desktopa nemam pojma, ali verovatno je MNOGO veći.

Ispade, imaju isti broj bušnih mašina, a Windowsa daleko više. I korisnici su u ovom poređenju tehnički potkovaniji na serverima, zar ne?
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

mulaz
Ljubljana

Član broj: 47602
Poruke: 2239
*.dsl.siol.net.

Jabber: mulaz@elitesecurity.org
Sajt: www.mulaz.org


+184 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 15:24 - pre 232 meseci
prvo, nadjite bilo koju max uptime listu, sa serverima sa vise od godinu dana uptimea, i pogledajte koliko ima windows masina a koliko *nix? (plus linux uptime i resetovanje posle 497 ili nesto slicno dana)
e sad... ako imas upaljen kompjuter bez reseta godinu dana.. to znaci da nema nikakvog veceg updejta na kernelu, osim mozda nekih modula.
kad ste vec pomenuli apache... svi ste pricali apache na linux, apache na windowsima... niko nije pomenuo IIS i IIS exploite...

je neko instalirao fedoru u poslednje vreme? workstation? da vam kazem akko se instalira.. "next, next, next, next root pass, next next finish". sistem nema nekih deamona,, prilicno dobar firewall sa lakim gui-em za namestanje. ima onda i redhat update i sve sta treba. kad ste vec pomenuli da ima puno DSL-ovca medju onim milijonima, .. onda update ni nebi bio neki problem. na winsima jos uvek ima puno programa ddos zombie varianata koje M$ patchi ne onesposobe uopste.

moglo bi jos dosta da se pise tu.. ako neko ima vremena moze da najde i da pokaze eksperiment nekih amerikanaca ili ne znam vec koga.. koliko vrmena treba za instalaciju svih patchova za windows xp (najnoviju ws verziju windowsa) i koliko vremena treba da dodje prvi virus/etc. u kompjuter.
i onda usporedite to sa FC3 ili nekiom slicnom distribucijom za ws i obicne non-geek usere.
Bolje ispasti glup nego iz aviona
http://www.mulaz.org/
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.sbb.co.yu.

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 15:43 - pre 232 meseci
Čekaj, čekaj...

degojse, kada neko iznese argument kako je toliko i toliko Windows mašina zaraženo ovim ili onim, toliko mašina ima te i te propuste ili bilo šta slično negativno povezano sa nekom velikom cifrom Windowsa, taj argument ne priznaješ zato što "Windowsa ima mnogo, ostalog malo", a sad, kad GNU/Linux vodi sa svojim procentom serverskih mašina na kojima se vrti Apache, tu je argument "najvećeg procenta" sasvim adekvatan? Na stranu što procenti nisu preslikani — reč je o tome ko ima "većinu".
 
Odgovor na temu

mkdsl

Član broj: 28910
Poruke: 796
*.gromnet.net.



+10 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 16:09 - pre 232 meseci
Ajde ovako, posto je dosta vas sad preshlo na temu apache/iis prichu, da se vratimo pravom preuzimanju mashine, tj. nastanak i kontrola zombi mashina.

Svi ste chuli za chuveni grc.com (Gibson Research Center). Jeste da je text malo mator (2001. godina), ali situacija se nije mnogo promenila (a i ako jeste, samo na shtetu windowsa)

Nakon DDOS napada na grc.com, Gibson na http://www.grc.com/dos/grcdos.htm kazhe:

Citat:
As a result, Internet security experts know that non-spoofing Internet attacks are almost certainly being generated by Windows-based PC's. Forging the IP address of an attacking machine (spoofing) is such a trivial thing to do under any of the various UNIX-like operating systems, and it is so effective in hiding the attacking machines, that no hacker would pass up the opportunity if it were available.


Pa onda:

Citat:
It is incredibly fortuitous for the Internet that the massive population of Windows-based machines has never enjoyed this complete "Unix Sockets" support which is so prone to abuse. But the very bad news is . . .

This has horribly changed for the worse
with the release of Windows 2000 and
the pending release of Windows XP.


For no good reason whatsoever, Microsoft has equipped Windows 2000 and XP with the ability FOR ANY APPLICATION to generate incredibly malicious Internet traffic, including spoofed source IP's and SYN-flooding full scale Denial of Service (DoS) attacks!


I kao shlag na torti:

Citat:
While I was conducting research into the hacker world following these DoS attacks, I encountered evidence — in attack-tool source code — that malicious hackers are already fully aware of the massive malicious power of the new versions of Windows and are waiting impatiently for the "home version" of Windows XP to arrive in the homes of millions of less clueful end users.

When those insecure and maliciously potent Windows XP
machines are mated to high-bandwidth Internet connections,
we are going to experience an escalation of Internet
terrorism the likes of which has never been seen before.


Nekada su ljudi koristili *nix mashine za ddos napade. Danas najmanji broj napada dolazi sa *nix mashina, a mnogo veci broj sa windowsa koji su neznanjem bushni kao babine gatje.
 
Odgovor na temu

degojs

Član broj: 4716
Poruke: 5096



+51 Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 16:18 - pre 232 meseci
Citat:
impaque:
Čekaj, čekaj...

degojse, ...

Ama priznajemo brojeve. Sort of :)

Gledaj, čovek je rekao isto što i ti i nastavio dalje dajući brojeve koji su kod mene ispali ovako:

~32 miliona linux mašina -> ~1.5 miliona bušno. (serveri)
~500 miliona Windows mašina -> preko 1 milion bušno. (desktop)

U prvom slučaju radi se o serverima, u drugom o korisnicima koji načešće pojma nemaju šta rade. Zaključke izvuci sam ili reci gde gde grešimo i ja i kolega koji je dao brojeve. Svakako, čovek se ogradio od toga da su brojevi 100% tačni, kao što ni ja nisam siguran koliko ima Windows desktop mašina.
Commercial-Free !!!
 
Odgovor na temu

Sundance

Član broj: 7510
Poruke: 2559
*.sava.sczg.hr.



Profil

icon Re: Millions of computers hijacked18.03.2005. u 16:28 - pre 232 meseci
Citat:
impaque: Čekaj, čekaj...

degojse, kada neko iznese argument kako je toliko i toliko Windows mašina zaraženo ovim ili onim, toliko mašina ima te i te propuste ili bilo šta slično negativno povezano sa nekom velikom cifrom Windowsa, taj argument ne priznaješ zato što "Windowsa ima mnogo, ostalog malo", a sad, kad GNU/Linux vodi sa svojim procentom serverskih mašina na kojima se vrti Apache, tu je argument "najvećeg procenta" sasvim adekvatan? Na stranu što procenti nisu preslikani — reč je o tome ko ima "većinu".


Ma šta ti pričaš? Kako nije? Nastranu glupa činjenica zbog virtualnih hostova zbog kojeg su netcraft "statistike" lijepa obmana, koliko vidim degojs je citirao statistiku po kojoj je postotak difejsanih linux mašina na tržištu na kojem linux serveri dominiraju nad win veći od postotka win mašina na tom istom tržištu, pa čak i kad uzmeš odnos win<->lin mašine u globalu. Ti si taj koji izvrće činjenice.

Citat:
mulaz: prvo, nadjite bilo koju max uptime listu, sa serverima sa vise od godinu dana uptimea, i pogledajte koliko ima windows masina a koliko *nix? (plus linux uptime i resetovanje posle 497 ili nesto slicno dana)


A kakve to ima veze sa porastom kokosa u Nigeriji?

Citat:
e sad... ako imas upaljen kompjuter bez reseta godinu dana.. to znaci da nema nikakvog veceg updejta na kernelu, osim mozda nekih modula.


To znaći da su linux zealoti opet omašili u offtopic.

Citat:
kad ste vec pomenuli apache... svi ste pricali apache na linux, apache na windowsima... niko nije pomenuo IIS i IIS exploite...


Ajd dušo, koji je zadnji IIS exploit koji znaš? Hočeš statistike IIS 6.0 vs Apache 2.x? Dao sam ih ovdje i nitko ih nije imao muda komentirati.

Citat:
je neko instalirao fedoru u poslednje vreme? workstation? da vam kazem akko se instalira.. "next, next, next, next root pass, next next finish". sistem nema nekih deamona,, prilicno dobar firewall sa lakim gui-em za namestanje. ima onda i redhat update i sve sta treba.


Evo ja sam frendu neki dan. Koliko sam vidio smeće nema ni po defaultu podršku za ntfs, pa sam naknadno trebao instalirati LKM za tu "kompliciranu" fju. A onda je u trayu iskočio update od par stotina MB.

Citat:
kad ste vec pomenuli da ima puno DSL-ovca medju onim milijonima, .. onda update ni nebi bio neki problem.


Problem je što imaš puno DEGENERIKA među svjetskom populacijom koji ili ne uključe auto-update, ili ga naknadno isključe jer misle da im to ne treba. Poput ovog nedavnog idiotskog članka u pcmag koji veli da je to "potpuno nepotreban feature":

Citat:
Automatic Updates: This service enables Windows XP to check the Web automatically for updates. If you don't want to use Automatic Updates, you can disable the service. You can always check for updates manually at the Windows Update Web site.


Ovakim idiotima treba trenutno dati otkaz i prije toga ih dobro išamarati da ovakve gluposti više nikad ne pišu, jer neki ljudi stvarno slušaju savjete iz glupih časopisa.

Citat:
na winsima jos uvek ima puno programa ddos zombie varianata koje M$ patchi ne onesposobe uopste.


???? Ajd preformuliraj ovu rečenicu jer ne razumijem što si mislio reći. Ne kužim taj l33t dijalekt.

Citat:
moglo bi jos dosta da se pise tu.. ako neko ima vremena moze da najde i da pokaze eksperiment nekih amerikanaca ili ne znam vec koga.. koliko vrmena treba za instalaciju svih patchova za windows xp (najnoviju ws verziju windowsa) i koliko vremena treba da dodje prvi virus/etc. u kompjuter.


Madaaaaj. SP2 danas možeš skinuti 1) odvojeno 2) imaš ga vjerojatno na CD-ima popularnih računalnih magazina 3) vjerojatno ga ima netko koga znaš 4) možeš ga besplatno naručiti od MS-a. Instaliraš, FW je uključen po defaultu, u miru skineš patcheve i miran si. Gdje je tu problem o guru?

Citat:
i onda usporedite to sa FC3 ili nekiom slicnom distribucijom za ws i obicne non-geek usere.


Inače, onaj modul da čitanje NTFS su prije mene tom liku pokušali instalirati neki so-called linuxaši, i nije im uspjelo. Čini se da su fulali jer se u brojku mora poklapati sa verzijom kernela. Ah taj inferiorni dizajn kernela...kad se sjetim da meni na XP-u rade driveri od modema još od w2k...šta ti je WDM :)

Citat:
OMFG! Mnogo postova sam prochitao, ali ovaj je jedna od najvecih gluposti koje sam ikad prochitao na ES-u ! Linux je jedna kategorija, a 3 kategorije windows-a ???!? Shto ne navede po distribucijama linuxa, kad vec navodish po "distribucijama" windowsa!


Zato genijalac jer se ovako "na daljinu" ne može "ispipat" o kojoj se točno distribuciji radi. A šta je to uostalom i važno, ionako se gleda sumarno odnos lin vs win.

Citat:
Naravno... Samo ja nisam chuo za WinNT9x ... Chuo sam za WinNT 4.0/5.0 (iliti win2k kao najpopularnije), kao i prethodne NT verzije...


WinNT9x = winNT 4.0- + win9x + winMe. To bar nije teško zaključiti :> NT 5.0/5.1/5.2 su zasebne kategorije kao što se gore vidi.

Citat:
Ti "drugi" os-ovi su do pre par godina padali sami od sebe... Obojica znamo na shta mislim :)


A na što misliš?

Citat:
axez: Kako nema mase.....eno desetine miliona ljudi koristi Linux pa opet...ako to nije neka masa onda ne znam.


Ahhahahaha...ma da? A ja mislio da su 90% korisnika linuxa dedicated serveri, geekovi i ina techy populacija kojoj nije problem CLI? Ne možeš baš takve natjerati da klikaju na attachmente ili da pokreću svakojake programe.

Citat:
Ako uspe evo ja cu mu prvi skinuti kapu, cestitati i priznati da je Linux isto g**** kao i windows.


Evo ajd instaliraj Mandrake iz 2000. pokreni sve daemone nemoj podešavati iptables ni nikakve "dodatke" ni nadogradnje daj IP pa ćemo vidjeti koliko ćeš minuta izdržati :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Advocacy :: Millions of computers hijacked

Strane: 1 2

[ Pregleda: 6931 | Odgovora: 35 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.