Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 12545 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

elmatnet
Nis

Član broj: 52014
Poruke: 84
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 07:56 - pre 232 meseci
PRVO HVALA NA PODRSCI I PAMETNIM ODGOVORIMA. TAKVI LJUDI I TREBA DA SE BAVE OVIM POSLOM. JER NIJE U PITANJU SAMO PROGRAMIRANJE VEC I KOMUNIKACIJA, MENADZMENT, MARKETING i druge "ekonomske" aktivnosti. NEOZBILJNI LJUDI SA PRVE STRANE NEMAJU PERSPEKTIVE MAKAR PRAVILI I QUAKE4.


Mogu da vide. Ako si igru pravio u MSVB instalira se VB"TRALALA"60.dll u windows system direktorijumu. Ako si koristio MSVC ili MSVB (takodje) ima jedan deo gde pise u opisu projekta. Ako uzmes hexa editor i malko potrazis po exe fajlu videces. Mislim da ispravljanjem toga program se ne izvrsava itd. Za druge ne znam npr. Delphi ali pretpostavljam da lako moze da se utvrdi.

Fazon je sto sam ja takodje izdavao igru. ALI NISAM SMEO DALJE. Imam i firmu koja je registrovana za te delatnosti. Igra nije bila bas "manji" projekat po velicini i slozenosti, mozda po dizajnu da (zapoceta 1999 kada sam ja imao ~20god). Zvao sam i zavod za patente da registrujem igru i tamo. BISERI! su mi rekli "ako zelis legalno ti svakom kom prodas igru pravi dogovor o koriscenju, tj da ne moze da presnimava,umnozava itd" jer nisu znali kako da registruju softverski proizvod (to je bilo 2000.god). Rekao sam HVALA BATO (SEKO) CAO! SAMO MI JOS TO FALI. Nikad vise.

Ko je zainteresovan moze da mi se javi na mail da posaljem neki demo.
Poz
 
Odgovor na temu

miskec
Beograd, Srbija

Član broj: 16553
Poruke: 155
*.beoland.sezampro.yu.

ICQ: 311547362
Sajt: www.autokupovina.com


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 08:20 - pre 232 meseci
Citat:
blaza
Milose, nije mi jasna jedna stvar. Zar ti, posle ogromnog stecenog iskustva, napisanih igara i engine-a postavljas ovakva pitanja po furumu?


E moj blazo, otkad znam za sebe sam radio u VB-u tj citavih 8 godina i zadnjih 7 dana sam se prebacio na c++ sta ocekujes da odmah sve skapiram, nesto i zeza pa moras pitati za pomoc mene nije sramota pitati makar to bilo glupo pitanje kao ono na forumu.
Arhitektonski biro kula-projekt.co.rs
Kalkulator kursa kursnalista.org
 
Odgovor na temu

reject
Ivan Pesic
Bgd

Član broj: 7659
Poruke: 2209
*.83.beocity.net.

Sajt: misc.comli.com


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 09:08 - pre 232 meseci
Citat:
elmatnet: PRVO HVALA NA PODRSCI I PAMETNIM ODGOVORIMA. TAKVI LJUDI I TREBA DA SE BAVE OVIM POSLOM. JER NIJE U PITANJU SAMO PROGRAMIRANJE VEC I KOMUNIKACIJA, MENADZMENT, MARKETING i druge "ekonomske" aktivnosti. NEOZBILJNI LJUDI SA PRVE STRANE NEMAJU PERSPEKTIVE MAKAR PRAVILI I QUAKE4...
...(to je bilo 2000.god). Rekao sam HVALA BATO (SEKO) CAO! SAMO MI JOS TO FALI. Nikad vise.

Klasican SF.
Mass murder ain’t just painless,
Now we’ve made it cute.


The Church Of The Holy Transistor
 
Odgovor na temu

cubicle
Beograd

Član broj: 39693
Poruke: 175
*.comtrade.co.yu.

Sajt: www.tvojstomatolog.com


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 09:53 - pre 232 meseci
Citat:
elmatnet:Šta vam je to nejasno da pojasnim. API i 2D. Šta je tu nejasno. Pogledajte igru o vitezovima u najnovijem svetu kompjutera ili UbiSoftov World Football Manager itd itd. Radjene su u Visual Basicu bez korišćenja directx-a,...

To sam hteo i da mi kazes.

Evo na brzinu, da bi te ljudi malo bolje shvatili i vise cenili kao sagovornika (kad malo popravis taj svoj "i know it all" stav):

Prvo:

Citat:
An application programming interface (API) is a set of definitions of the ways
in which one piece of computer software communicates with another


Dakle to sto ti zoves API je pitaj Boga sta. I DirectX ima svoj API i OpenGL, kao i svi moguci "endzajni".

Drugo:

I za elmatnet i miskec: Ako znas da programiras u jednom programskom jeziku NIKAKO NE ZNACI DA ZNAS DA PROGRAMIRAS U BILO KOM DRUGOM! Da ste probali, znali biste (ovde ne mislim na prikazivanje formi i ispisivanje stringova na ekranu, vec na stvarnu izradu nekog upotrebljivog i optimizovanog koda). Primer? Evo ti nekoliko:
- Ako znas bilo koji strukturni jezik, ne mora da znaci da ces se uopste snaci u nekom OO jeziku.
- Ako znas VB, pitanje je koliko ce ti asembler biti jasan i posle koliko vremena ces uopste poceti da razumes programiranje na tako niskom nivou.
- Ako znas bilo koji programski jezik opste namene, pitanje je koliko ces biti u stanju da koristis specijalizovane programske jezike za npr. paralelno programiranje ili vestacku inteligenciju (evo, probaj da napises nesto u LISP-u)...

Nemam nameru da bilo koga uvredim, nego dajte da smanjimo to busanje u grudi tipa "ja znam sve na svetu" i da vidimo neku konkretnu diskusiju. Ako pogresis i 1000 ljudi ti kaze da si pogresio, valjda treba da vidis u cemu gresis, a ne da i dalje tvrdis da si u pravu.

Trece:

www.gameyus.com ce ti dovoljno reci o Will of Steel (ne znam ljude i ne hvalim ih, samo ti odgovaram na pitanje).

Poz

Najdetaljnije i najaktuelnije stomatološke informacije na:
http://www.tvojstomatolog.com
http://forum.tvojstomatolog.com
 
Odgovor na temu

misa J.
Leskovac

Član broj: 32911
Poruke: 142
*.info-net.co.yu.



Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 10:46 - pre 232 meseci
Neko je ovo odavno pitao, hteo sam da odgovorim ali sam zaboravio:

Citat:
Can I make a commercial game with Blitz and are there any royalties to pay?

You are free to sell your games in any way you see fit without any royalty payments to anyone (assuming the graphics and sound you use are yours!).

Addition (BlitzSupport): Please note that you would have to pay license fees to other companies if you include:

· BSP maps compiled with Id Software tools;
· mp3 files (!).

::Imagine something funny here::

 
Odgovor na temu

miskec
Beograd, Srbija

Član broj: 16553
Poruke: 155
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 311547362
Sajt: www.autokupovina.com


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 13:07 - pre 232 meseci
Cubicle sto se tice programskih jezika donekel si upravu. Ja sam iskljucivo mislio na jezike VB, C++ i PHP koji su po strukturi coda i sintaksi potpuno isti i ASP koji je sintaksi isti ko VB i naravno Java. Tih 5 jezika ja znam VB znam savresno a ove ostale saladujem polako ali ne od pocetka jel je osnova ovih jezika ista samo je sintaksa drugacija o tome ti ja govorim. Onim sto sam rekao gore se apsolunto nehvalim jel mi to nije potrebno ja za sebe znam i to mi je dovoljno samo ocu da kazem da nije tesko preci sa jezika na jezik naravno istog tipa. I nisam bukvalno mislio da znam sve jezike jebiga niko normalan ih nezna sve znas jedan savrseno i ostale onako :) .
Arhitektonski biro kula-projekt.co.rs
Kalkulator kursa kursnalista.org
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 15:55 - pre 232 meseci
@miskec
Ajde dogovori se sam sa sobom i svojim "iskustvom" šta hoćeš da kažeš.Ranije na ovoj temi si izjavio, citiram
Citat:
E slusaj me element, apsolutno se slazem sa tobom kad si rekao da kad znas jedan jezik znas sve ostale programske jezike, i nema potrebe da priznajes da ih neznas jel ako znas makar C++ nzas i VB pogotovo php i asp jezike, a sta ti drugi govore bas te briga.

A onda kažeš
Citat:
E moj blazo, otkad znam za sebe sam radio u VB-u tj citavih 8 godina i zadnjih 7 dana sam se prebacio na c++ sta ocekujes da odmah sve skapiram


@elmatnet
Citat:
Mogu da vide. Ako si igru pravio u MSVB instalira se VB"TRALALA"60.dll u windows system direktorijumu.

Ovo apsolutno ne mora ništa da znači.Pa mogu ja da skinem run time fajlove za vb6 bilo gde na netu i instaliram ih, a ne moram da imam instaliran ni jedan jedini program pisan u VB-u.A što se tiče vršljanja po exe fajlu, to isto nema nikakve veze, jer ako tebi dođe inspekcija, neće ona da ti vršlja po exe fajlu i traži čime si pisao, već će da ti traži da pokažeš licencu za programski jezik koji koristiš.

Citat:
azon je sto sam ja takodje izdavao igru. ALI NISAM SMEO DALJE. Imam i firmu koja je registrovana za te delatnosti. Igra nije bila bas "manji" projekat po velicini i slozenosti, mozda po dizajnu da (zapoceta 1999 kada sam ja imao ~20god). Zvao sam i zavod za patente da registrujem igru i tamo. BISERI! su mi rekli "ako zelis legalno ti svakom kom prodas igru pravi dogovor o koriscenju, tj da ne moze da presnimava,umnozava itd" jer nisu znali kako da registruju softverski proizvod (to je bilo 2000.god). Rekao sam HVALA BATO (SEKO) CAO! SAMO MI JOS TO FALI. Nikad vise.

A kako se to registruje softverski proizvod u zavodu za patente ? Baš me zanima.Ja još nisam čuo da je neko to uradio.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.client.comcast.net.



+18 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 16:22 - pre 232 meseci
Meni se cini da vas elmanet zeza jos od prvog maila... cela postavka je logicki busna: covek hoce da napravi komercijalnu igru, ali nece da da <$500 za engine. Pa ako je igra komercijalana, onda sigurno $500 moze da se isplati prodajom igre. U suprotnom, zasto se uopste i baviti ovim? Ako je iz hobija, onda ne mora ni da se koristi licencirani engine jer je projekat za 'kucnu' upotrebu.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 17:24 - pre 232 meseci
Eh da je samo tu logika bušna :)
Stvar je u tome što se ova dvojica frljaju nekim višegodišnjim iskustvom, a njihovi postovi govore upravo suprotno i ničim još nisu dokazali da imaju ikakav projekat iza sebe.I kao da to nije dovoljno, omalovažavaju neke ljude koje iza sebe imaju završene projekte (nije bitno koliko i da li su ti projekti uspešni) koji se mogu skinuti, pogledati, probati, kupiti...
Evo, koliko znam tosa i reject su članovi gameyus-a i radili su na projektu Will Of Steel
Izvolte pogledati http://www.willofsteel.com/
Branimir je radio na projektu Full Spectrum Warrior
izvolte pogledati www.fullspectrumwarrior.com/
E, ajde sad vi iskusni dajte linkove ka tome što ste radili, pa da vidimo šta imate iza sebe, a ne da ovde pametujete kako su svi jezici isti (znaš jedan, znaš i drugi, recimo vb i c++), a vamo miskec uz osmogodišnje iskustvo (po sopstvenim rečima) ne ume da izvuče jedan element iz stringa, a elmatnet koji ima znanja da napravi bilo šta (takođe po sopstvenim rečima) hoće da radi veliki komercijalni projekat sa free engine-om.Ja već rekoh šta možeš da uradiš sa jednim takvim engine-om.
Mislim, da me ne shvatite pogrešno, mislim da je lepo to što ljudi hoće nešto dobro da urade za domaću gaming industriju, ali ništa dobro neće uraditi sa stavom "ja sam najbolji, mogu sve da napravim što poželim" istovremeno prozivajući već afirmisane ljude koji su nešto zaista i uradili u stilu "ma koj ste vi moj, šta vi znate o pravljenju igara".
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

miskec
Beograd, Srbija

Član broj: 16553
Poruke: 155
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 311547362
Sajt: www.autokupovina.com


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 18:25 - pre 232 meseci
Evo linka tima u kome sam jedan od glavih programera. Generation Stars pa vodote sta se radilo zadnjih 5 godina i dokle se stiglo. I bez prozivki ja samo pricam onakko kako je realno. Ja sam sebi mesto u Game Development timu obezbedio, i pare vec uveliko dobijam i samo zelim pomoci ljudima koji rade ali ako svi misle da je to prozvika bas me briga. Ja sam svoj put od pocetka prosao, a vi preskacite ako mislite da tako moze.
Arhitektonski biro kula-projekt.co.rs
Kalkulator kursa kursnalista.org
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.yubc.net.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 18:57 - pre 232 meseci
E vidiš kako može lepo i argumentovano da se diskutuje.Sad već imaš kakav-takav kredibilitet (osim kada pričaš o programskim jezicima :D).Projekti jesu manji, ali su bar završeni.Ne liči baš na višegodišnje iskustvo, no dobro, u svakom slučaju više cenim kad neko ima bilo šta završeno da pokaže, nego da priča u prazno.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Sasha++
Podgorica

Član broj: 9068
Poruke: 47
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 19:36 - pre 232 meseci
evo i moje da ne bude Sasa ovo Sasa ono :)
www.s-h-a.cjb.net
 
Odgovor na temu

elmatnet
Nis

Član broj: 52014
Poruke: 84
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 20:18 - pre 232 meseci
ne zezam nikoga supermoderatore. bilo bi prikladnije da budes malko ozbiljniji u takvim nastupima.
a ko nije cuo za registrovanje soft proizvoda u zavodu nek pogleda bilo koji (ALI BILO KOJI) proizvod neke strane firme i videce da je registrovan, videce i broj patenta na uvodnom ekranu.
Ja sam poceo da pravim igru, i od nje ocekujem samo da mi vrati pare ulozene u VB 662 EU i nista vise za sada.
 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 21:05 - pre 232 meseci
Budzet od 662 evra? Da li to ukljucuje i rad? Jer ako pricamo o zaradi, onda tu ulazi i cena rada, a onda treba ispitati i 3rd party engine od $100.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 21:28 - pre 232 meseci
otkad sam clan ES foruma pratim ovaj forum jel me mnogo interesuje iako sam ovde najmanje upucen od svih (citaj nebavim se 3d programiranjem al radi malo max :) )
zeleo bih nesto da prokomentarisem.
ne kapiram zasto se ovom liku dopusta ovolika sloboda vredjanja i omalovazavanja priznatih ljudi popt tose npr.
Prvo covek nezna termine da ispisuje pravilno ,a kamoli sta drugo.Neupucenost u materiju se vidi na gotovo svakom koraku.Sve je neargumentovano i nekako napadacki izreceno.Zelja za svadjom je ocita.
Covek nije pokazao da poseduje nikakvo znanje iz ove oblasti sem sto zna da psuje dobro.
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Reljam
Relja Markovic
San Francisco

Član broj: 531
Poruke: 1793
*.microsoft.com.



+18 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 21:40 - pre 232 meseci
Pa, to je zato sto se svi kolektivno nadamo da ce covek vremenom nauciti da se sa postovanjem obraca drugima, kao sto se i drugi sa postovanjem obracaju njemu. Nije strasno sto neko ne zna ko je ko i ko je sta uradio, u krajnjoj liniji ne treba da postoje svete krave. Ali zato jeste strasno ako neko konstantno spusta nivo diskusije, a to ovde za sada jos niko ne radi.

Dokle god iz ovog threada moze da ispadne nesto konstruktivno, nema razloga da ga zatvaramo. Brisanje ili editovanje poruka je takodje prilicno 'teska' operacija i ne treba je stalno upraznjavati. Mislim da smo za sada ok.

Ako nista drugo, ovakav ton razgovora dokazuje relativnu zrelost i sigurnost ucesnika.
 
Odgovor na temu

sslavko
Auckland, NZ

Član broj: 17156
Poruke: 81
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 22:03 - pre 232 meseci
Dobro to sto ne zna termine... pa naucice ih, kao i materiju o kojoj zeli da prica, samo ako to zaista zeli. Svi smo mi prosli kroz to. Ali tu je jos mnogo vazno da na vreme shvati da uverenjem da sve zna nista nece nauciti. Super je to sto zna programiranje bar u jednom jeziku, poznavanje (makar elementarno) Photoshop-a i raznih programa za animacije je veliki plus. Ako jos zna da barata i programima za obradu zvuka onda zaista moze da se racuna na njega. Ali pisanje dobre igre je mnogo zahtevniji posao koji trazi celog coveka (najmanje) u svakoj od ovih oblasti pojedinacno. Misljenja sam da covek treba da se odluci sta ce od svega ovoga gore da radi i da se specijalizuje u toj oblasti, dakle ili programiranje ili grafika, animacija, zvuk... a ostale da prati na informativnom nivou, cisto da zna sta ima novo i na sta sve moze da se racuna.
Dakle, da se razumemo, apsolutno podrzavam svaki pokusaj pravljenja bilo kakvog komercijalnog programa, a pogotovu igre.
 
Odgovor na temu

Mitrović Srđan
bloodzero
Freelance
Majur //: Šabac

Član broj: 10261
Poruke: 2800
*.gromnet.net.

Sajt: freeshell-reviews.com


+4 Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 22:05 - pre 232 meseci
da ali mu je pristup bajat i pogresan.....
Tony Melendez:
http://video.google.com/videoplay?docid=-
3819862628517136815&q=tony+melendez

NIKADA NE UZIMATI HOSTING NA GO DADDY!


 
Odgovor na temu

Smajky
Nikola Stojanovic
elfak Nis za sada
Nis

Član broj: 40624
Poruke: 104
*.rcub.bg.ac.yu.

Sajt: www.paralela.org


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 22:41 - pre 232 meseci
ni meni te neke stvari nikad nisu bile jasne

zasto ne poshtuje one od kojih moze dosta nauciti, nego dokazuje neku svoju velicinu? ego-trip?

Ekipe koje su izdale video igre nicim nisu primorane da pomazu i daju savete, to je cisto cin dobre volje i zbog toga treba biti ok i kulturan :D
 
Odgovor na temu

miskec
Beograd, Srbija

Član broj: 16553
Poruke: 155
*.adsl.sezampro.yu.

ICQ: 311547362
Sajt: www.autokupovina.com


Profil

icon Re: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?21.03.2005. u 23:27 - pre 232 meseci
Da slazem se sa sslavkom ipak da bi igra mogla da bude uspesna i popularna covek se mora opredeliti za jedno od nabrojanih. Ako neko odabere programiranje, treba da nadje nekog ko crta i pravi zvuk i to dobro i tako igre uspevaju i postaju poularne. Naravno treba stvarno mnogo truda jer bez truda i volj e nema nista :)
Arhitektonski biro kula-projekt.co.rs
Kalkulator kursa kursnalista.org
 
Odgovor na temu

[es] :: GameDev - Razvoj Igara :: Cena 3d Enginea ili p.paketa i da li je isplativo praviti igru u Srbiji?

Strane: < .. 1 2 3 4

[ Pregleda: 12545 | Odgovora: 71 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.