Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ethernet i token ring u jednoj mrezi???

[es] :: Enterprise Networking :: Ethernet i token ring u jednoj mrezi???

[ Pregleda: 2861 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

BiroSa

Član broj: 10890
Poruke: 38
*.europronet.ba.



Profil

icon Ethernet i token ring u jednoj mrezi???15.03.2005. u 22:03 - pre 232 meseci
Ko sto naslov kaze imam problem sa povezivanjem dvijuh vrsta mreze. TR je adrese su npr. 192.168.0.x a ETH je 192.168.1.x. Postoje dvije workgrupe, jedna je na TR (TokenRing) a druga na ETH (Ethernet). Da bi prica malo logicnija bila, postoji i server koji ima u sebi TR karticu i ETH karticu. Server vidi i TR i ETH workgupe. Racunari iz TR i ETH grupe se ne vide. U ETH grupi sam podesio kao gateway adresu ethernet kartice iz servera. Racunari se mogu pingati i preko search sa IP (kad nadje racunar po IPu onda proradi i NEtBios name, u obrnutom slucaju ne radi) adresom se nadju ali nikako u workgroup-ama u exploreru. U grupama su razni Windows OS sistemi i ne postoji hardwerski switch koji bio automatski prevodio et->tr->et.

Please Help!!
TrY... TrY... TrY... TO CONNeCt...... TO Be ALIve
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.216.EUnet.yu.



+73 Profil

icon Re: Ethernet i token ring u jednoj mrezi???16.03.2005. u 16:17 - pre 232 meseci
Nisam siguran da moze, ali recimo da stavis netmask 255.255.0.0 ?
Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

markom
Marko Milivojević
Network Engineer
Google
Mountain View

Član broj: 18427
Poruke: 4227
*.213.158.85.in.is.

Sajt: https://markom.rs


+16 Profil

icon Re: Ethernet i token ring u jednoj mrezi???16.03.2005. u 16:29 - pre 232 meseci
Rešenje je WINS server. Promena netmaski neće pomoći ovde, pošto su mreže razdvojene, tj. nisu na istom broadcast domenu.

Marko.
 
Odgovor na temu

BiroSa

Član broj: 10890
Poruke: 38
*.europronet.ba.



Profil

icon Re: Ethernet i token ring u jednoj mrezi???16.03.2005. u 18:44 - pre 232 meseci
Dansa sam eksperimentalno podigao Wins server, dhcp, dns i ative directory (Win2003 sever).
Sto se tice Wins servera korisnici se bez problema prijave i vidim ih aktivne u winsu. Pogledam u networkj neib. nista. Hajde reko da probam sa AD i dhcp i dns (onako da sve bude po PSu). !!!Ovo je sada interesantno!!!!
Vidim ih logirane u AD ali ih ne vidim u AD u exploreru???? E stvarno nisam pametan.
Pokusao sam i Bridged connections u mreznim opcijama, (hajd rekoh da to odradim softverski) opet nista. Nisam jos pokusao samo rutiranje ETH->TR->ETH sa ip adresama.
Mislim da postavim kao gateway na ETH adresu TR a na TR adresu ETH??
Nisam siguram da li bi mi to sta pomoglo. Logicno razmisljajuci u jednom pravcu to bi trebalo imati efekta a u 2 pravca bojim se da ne izazove konfuziju i da opet necu nista postici.....
TrY... TrY... TrY... TO CONNeCt...... TO Be ALIve
 
Odgovor na temu

zveckoo

Član broj: 18432
Poruke: 370
*.stcable.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Ethernet i token ring u jednoj mrezi???14.08.2005. u 18:28 - pre 227 meseci
I ja imam identican problem. Isto imam server sa Token Ring i Ethernet mrezom. Isti simptomi, a resenje ce izgleda biti kupovina Ethernet kartica i Ethernet switcheva, i bacanje Token Ringa u smece :-)
Naime nasao sam hardversko resenje ali ono je papreno skupo - oko 600$ za hardwerski switch koji bio automatski prevodio et->tr->et. Za te pare mogu pet puta da napravim mrezu preko Etherneta.
 
Odgovor na temu

[es] :: Enterprise Networking :: Ethernet i token ring u jednoj mrezi???

[ Pregleda: 2861 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.