Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja

[es] :: Windows desktop :: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja

[ Pregleda: 3180 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

DUal19
Beograd

Član broj: 51654
Poruke: 6
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja14.03.2005. u 17:43 - pre 232 meseci
Imam dva pitanja oko instalacije operativnog sistema XP Pro SP2 pa bih molio detaljan odgovor.
1.) Instalirao bih 2 OS XP Pro SP2 na isti računar (na isti HDD ili drugi - svejedno);tako da mi drugi služi za eksperimentisanje i probe.Jedan već imam instaliran ali kad instaliram drugi dolazi do nekog čudnog mešanja oba sistema (oba su vidljiva,delovi prvog su vidljivi - instalirani u drugom,kod drugog u C:/ vidim prvi itd.)Negde grešim ali ne znam gde?Imam "Partition Magic" i sve kombinacije sam isprobao,ali ništa ne pomaže...
2.) Drugo pitanje: Pomoću "nLite" sam "očerupao"XP i smanjio za duplo - u redu.Ali sad bih hteo da na instalacioni disk dodam programe koje inače redovno instaliram(Operu,antivirus,firewall itd....) tako da kad instaliram OS,instaliram i te programe istovremeno - Kako? Da li ima i za to neki program ?
Hvala !
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja16.03.2005. u 14:47 - pre 232 meseci
1. Ili si ih instalirao na istoj particiji ili je tebi cudno sto mozes da pristupis particiji na kojoj je onaj drugi (sto je inace normalno).
2. Potrazi temu "kako integrisati SP1 u instalaciju XP-a" tamo ti je i postupak za bilo koji program. Imas u top temi link.
 
Odgovor na temu

DUal19
Beograd

Član broj: 51654
Poruke: 6
*.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja16.03.2005. u 16:35 - pre 232 meseci
Za drugi odgovor - hvala ! Isprobaću ono što tamo piše...
Ali za( 1.) moram da budem malo određeniji.Imam instaliran XP Pro SP2.Pomoću "Partition Magic"-a ili pri instalaciji (svejedno)napravio sam drugu primarnu particiju na a) istom HDD; b) na drugom HDD i instalirao drugi XP.U oba slučaja se dešava isto: Kad podignem drugi, u My Computer pod C jeste XP2 ali sa oznakom XP1 i slikom XP1(u My Programs su svi instalirani programi na XP1 ali ne rade ....itd.)kao i ostali sadržaj XP1.Dok mi je XP1 na slovu F ili I,već šta je po redu...
Kad podignem XP1 sve je u redu.Ne znam šta se dešava ali očigledno instalacija 2 ista XP na jednom PC-u se radi nekako drugačije ali ne znam kako.Negde na NET-u sam pročitao da se to radi ovako:naprave se dve identične particije,instalira XP na jednu pa se napravi "image" tog instaliranog i kopira na drugu particiju.Instalira se neki "boot manager" i jednostavno bira koji ću XP da podižem.
Nisam to isprobao još,voleo bih da čujem još nečije mišljenje ;naročito ako postoji neki drugi način - pravi.
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja18.03.2005. u 00:14 - pre 232 meseci
Skini System Commander 8.1 i bice ti sve jasno jer on sve sto se tice vise istih OS-eva na jednu masinu radi automatski. Ja licno ne bih ovo radio ali kad vec pitas evo odgovora. Nema boljeg OS mangera od System Commander-a.
 
Odgovor na temu

DUal19
Beograd

Član broj: 51654
Poruke: 6
*.nat-pool.bgd.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja19.03.2005. u 13:34 - pre 232 meseci
(1) Molio bih link za trial verziju "System Commander 8.1",ako može,pa da probam.....a ako ima još neki predlog za rešenje mog prvog problema,slobodno napišite...
(2) Za moje drugo pitanje našao sam odgovor;možda najbolji i najdetaljniji;pa evo da ga podelim i sa ostalim,eventualno zainteresovanim članovima foruma.Dole su dva linka,prvi je Web strana "Unanttended XP CD" a drugi preuzimanje kompletnog uputstva u PDF(exe)formatu.
Tu su i ilinkovi za potrebne programe itd.Znači za sve one koji hoće da naprave sopstveni instalacioni disk (Win2000/XP) a da sa instalira po principu "pusti i zaboravi"-automatski;da se izbace sve komponente koje vam ne trebaju(i time redukuje CD do mogućih 300MB);da se integriše "Service Pack","hotfix","update",vaši drajveri,programi koje inače redovno instalirate i razna druga mnogobrojna podešavanja;integracija sa Win Office 2003 itd.

http://unattended.msfn.org/index.htm

http://unattended.msfn.org/global/files/MSFN_UnattendPDF.exe
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.yubc.net.



+3779 Profil

icon Re: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja26.03.2005. u 02:13 - pre 232 meseci
1. Nema Trial verzije System Commandera koliko ja znam. Mozes ga samo kupiti ili naci neku warez verziju za koju necu davati link jer je protivno pravilima ES-a.

2. Interesantno, ali kreiranje multiple boot CD-ova, kloniranje sistemskih particija, unattended instalacije i sl. nisu nista novo, barem sto se mene tice. Jedino sto jos nisam probao je instalcija vise Windows kanti preko RIS-a a imam zarku zelju da budem u nekoj sredini gde se koristi RIS cisto da i to probam.
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Instalacija XP Pro SP2 - 2 pitanja

[ Pregleda: 3180 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.