Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

.NET nezavisan od DBMS sta koristiti OLE DB, ODBC ...

[es] :: .NET :: .NET nezavisan od DBMS sta koristiti OLE DB, ODBC ...

[ Pregleda: 2719 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fedja
Beograd

Član broj: 16317
Poruke: 33
*.umcor-serbia.org.

Sajt: www.mature.nl


Profil

icon .NET nezavisan od DBMS sta koristiti OLE DB, ODBC ...14.03.2005. u 17:15 - pre 232 meseci
Razvijam template za buduce ASP.NET asplikacije...
Ocu da napravim DB broker koji ce biti nezavisan od Sistema za upravljanje bazom podataka...
Jos se nisam odlucio da koji DBMS cu da koristim ali ce svakako biti neki besplatan (postgre, MSDE, mySQL)

Koji provajder koristiti ODBC, OLE DB?...znam da ODBC moze na skoro sve, ali bi ga izbegao zbog nacina kao se koriste parametri..

Sad sam malo zbunio razmisljajuci o svemu ovome....

Da li je moguce npr. da se korisiti SQLConnection za vezu sa postge ili mySQL bazom podataka?

Ako ne neko raspolozen da mi se pridruzi u ovome (da se napravi template za DB broker) pa da ga nazovemo open source projekat...samo napred...neka mi sibne svoj mail poslacu mu sta sam do sad uradio(nista spec.)....

 
Odgovor na temu

negyxo
Aleksandar Perkuchin

Član broj: 29751
Poruke: 898
*.sksyu.net.



+171 Profil

icon Re: .NET nezavisan od DBMS sta koristiti OLE DB, ODBC ...15.03.2005. u 16:24 - pre 232 meseci
Citat:

Koji provajder koristiti ODBC, OLE DB?


Zavisi koju bazu koristis i sta imas. OLEDB koristis ako imas OLEDB provajder a ODBC ako imas ODBC drajvere. U .NET sad imas i .NET provajdere kao sto su Oracle i SQL Server. Ti bi mogao da koristis OLDEB za pristup, recimo SQL Serveru ali bi bolje performanse bile ako bi koristio .NET provajder za SQL Server, jer preko OLDEB provajdera imas dodatni layer izmedju tvoje aplikacije i baze.

Ako pravis neki univerzalni program koji ce citati bilo sta mislim da ces morati koristiti od svega po malo, mozda izgleda kao neko sarenilo ali sta ces, kako se menja tehnologija tako dolaze i novi standardi.

 
Odgovor na temu

rkrulj
Risto Krulj
Beograd, Hercegovina

Član broj: 47916
Poruke: 6
*.absolutok.com.



Profil

icon Re: .NET nezavisan od DBMS sta koristiti OLE DB, ODBC ...21.03.2005. u 12:18 - pre 232 meseci
SqlDataClient se moze koristiti samo u radu sa SQL Server-om, takodje SQL Server je jedini SUBP koji podrzava imenovane parametre @ime_parametra, tako da ako radis sa SQL Serverom sigurno je najbolje koristiti System.Data.SqlDataClient (SqlConnection, SqlDataAdapter...) iako je moguce koristiti i System.Data.OleDb kao i Microsoft.Data.Odbc(moras ga prethodno downloadovati sa Microsoftovog sajta i ukljuciti u projektu referenecu na Microsoft.Data.Odbc.dll) ali to su svakako sporije opcije i opcije u kojima nemas mogucnost koriscenja imenovanih parametara vec moras ici sa ? a parametrima pristupati preko indeksa. U radu sa Oracle-ovom bazom najbolje je koristiti direktni Oracle-ov provajder koji takodje takodje moras skinuti sa pomenute lokacije ( mislim da je namespace klasa tog provajdera Microsoft.Data.OracleClient ili nesto slicno..). Za ostale baze ti ostaje na raspolagunju OLE DB i ODBC. Ali sa obzirom da zelis napraviti aplikaciju tj.okvir za aplikacije nezavisan od baze podataka tj. koji ce moce raditi nad razlicitim bazama podataka ogranicen si na koriscenje OLE DB i ODBC-a provajdera, pri cemu bih ja licno prije odabrao ODBC!
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: .NET nezavisan od DBMS sta koristiti OLE DB, ODBC ...

[ Pregleda: 2719 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.