Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice

[es] :: Java :: Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice

[ Pregleda: 2955 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

snowwoman
Katarina Macko
Novi Sad

Član broj: 20897
Poruke: 17
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice12.03.2005. u 16:16 - pre 232 meseci
Pozdrav ljudi :)

Imam problem, pa mi treba vasa pomoc. Pocetnik sam u izradi Web aplikacija, a potrebno je da napravim aplikaciju koristeci WebSphere Application Developer i JSF tehnologiju. Dosta dobro mi ide za sada :)

Ono sto je potrebno da resim jeste:
1. treba da u okviru jedne stranice stavim unos 3 polja (za njih vezujem jedan java bean (npr klase Autor), odnosno ta tri polja su mi atributi tog bean-a).
2. treba mi dugme, na ciji klik ce se podaci iz bean-a Autor prebaciti u listu, koja je takodje bean i njeni elementi su objekti klase Autor. Znaci imam i Autor[] lista.
3. imam datatabelu u kojoj mi se prikazuju podaci iz liste Autor[] lista.

Potrebno je da unosim koliko hocu autora, svaki put kad kliknem na dugme da se podaci o autoru dodaju u prikazu u data tabeli. Sve mi ovo treba, a da se stranica ne ucitava ponovo.

Da li da koristim JavaScript, Java Applet ili nesto trece? Molim vas dajte mi smernicu i kako to uraditi?

Hvala unapred :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

weB_KiLeR

Član broj: 238
Poruke: 1317
*.3dnet.co.yu.



Profil

icon Re: Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice12.03.2005. u 17:53 - pre 232 meseci
Pa lepo napises celu aplikaciju u appletu, i onda samo updatujes applet, tako da stranica ne mora da se ucitava ponovo.
Lepo napravis da kad uneses autora, da samo prikaze tabelu sa svim vrednostima, to je to, nema tu neke mudrolije...
 
Odgovor na temu

kizman
IT Project Manager, ECM/BPM Solutions
Abu Dhabi, UAE

Član broj: 24387
Poruke: 22
*.metrohive.net.



+1 Profil

icon Re: Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice12.03.2005. u 18:14 - pre 232 meseci
Pozdrav,
ako vec radis aplikaciju kao web malo je nelogicno da se tu integrise aplet, a ako
moras tako da radis, bez refreshovanja stranice onda moras podatke, kao i logiku koja ce obnoviti prikaz da drzis na klijentu sto znaci aplet ili java script.
Aplet je svakako bolje resenje, jer imas punu slobodu i za prikaz i za manipulaciju podacima( isto kao i kada bi pravio stand alone aplikaciju ).
S druge strane, mozes i to sve da uradis u JS-u, da svaki klik dugmeta poziva JS funkciju koja osvezava prikaz( dodje redove u tabeli ) i dodaje hidden polja koja ces
da iscitas na submit stranice( osim ako ne zelis da taj sadrzaj ne snimis u bazu ili vec negde na serveru).
Mada kao sto vec rekoh, web aplikacija i takva vratolomija na klijentu ne idu jedno uz drugo, to vec spada u 'buzdenje' aplikacije, jer uzmi npr. da imas veliku tabelu pa ti treba paging, tj. da mozes tabelu da listas po stranicama? To ces tesko u JS uraditi.
I da zakljucim, ako vec moras tako a mora da bude web app. onda napravi applet jer tu mozes da radis sto god hoces.

Buducnost pripada onima koji je vide dok jos nije svima ocigledna.
 
Odgovor na temu

cwele

Član broj: 97663
Poruke: 21
*.81.eunet.yu.



Profil

icon Re: Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice09.06.2006. u 15:25 - pre 217 meseci
Citat:
snowwoman:
Potrebno je da unosim koliko hocu autora, svaki put kad kliknem na dugme da se podaci o autoru dodaju u prikazu u data tabeli. Sve mi ovo treba, a da se stranica ne ucitava ponovo.


-AJAX I XMLHttpRequest su ono sto ti treba...
 
Odgovor na temu

[es] :: Java :: Prikaz vrednosti bez ponovnog ucitavanja stranice

[ Pregleda: 2955 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.