Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??

[es] :: Linux :: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??

[ Pregleda: 3186 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 02:10 - pre 232 meseci
ftp://mirror.pacific.net.au/linux/slackware/slackware-10.0/
Sa ovog sajta upravo skidam slackware 10.0 (nada se da cu da ga skinem ( mnogo velik fajl) >>ako ne odo odoma da ga Kupim )
E sad me zamima ako skinem taj fajl kako ja to da stavim na boot CD ( tj da li ovo sto bi skinuo kada narezem na CD mogu da pokrenem sa boot)

Trenutno sam na win XP Pro i sad ocu na drugi HD da stavim i Linux!!
Ovo je prvi put da ocu sada da instaliram Linux tako da mi svaka pomoc oko instaliacje dobro dodje ( gde mogu naci vise informacija kako da instaliram isti i da li ima na forumu nesto slicno o instalaciji slackware10.0)

Inace nisam nikakav pocetnik ( bavim se sa programiranjem PHP,Mysql,C++, C, web adminsitracijom ,servisom i odrzavanjem kompjutera) >>>Smao nikad nisam instalirao Linux jer sam svo vreme radio na Windows platformi ( a sada vidim da je mnogo mi potreban Linux u daljem mom poslu )

Unapred zahvalan na svakom komentaru i pomoci !!

Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Ljudi treba mi Linux ????12.03.2005. u 03:05 - pre 232 meseci
Kod mene u Beogradu je noc, 03:45 sati, sad ce jutro. Sta je sada kod tebe u Sidneju? Jeste da mogu da trazim precizno na netu, ali me zanima onako, u zivo - mislim da je izmedju nas oko 12 sati razlike, te da je kod tebe posle podne 15:45 (priblizno)?

Sto se tice skidanja Linuxa i snimanja na CD, ja nemam licnih iskustava - nemam rezac, ali sam vise puta citao da se to ne snima direktno na CD, kako je skinuto nego se snima sa naznakom da treba snimiti "image". Priblizno ovako, to sam nasao na brzinu na netu:

"...make sure you used nero and click burn image to CD other then that it WILL not make a bootable CD..." verovatno isti princip vazi i za druge programe, ne samo za nero.

Slackware je dosta tezak za pocetak. Treba mnogo toga rucno podesavati, sto nije veliki fizicki posao, ali treba sve to pronaci - sta gde podesiti. Moja preporuka svakome je da prvo uzme Knoppix Live, sada je 3.7 verzija, da sa njime malo proba kako to ide. Mozda ti nije poznato, jer toga u takvom obliku u Windowsu nema. Znaci, skines ga, snimis kao image na CD, udjes u BIOS svoga racunara, tamo podesis da se pokrece sa CD-a, stavis Knoppix CD u racunar i restartujes ga i imas Linux za 2 - 3 minuta! Na pocetku imas pomoc sa F2 i F3 za najosnovnije komande, a posle je svakog puta lakse i lakse. On NISTA NE PISE NA HDD (osim na tvoju izricitu zelju, za sta treba uraditi nesto sto tesko da ces slucajno uraditi) tako da se smatra apsolutno sigurnim za postojeci racunar.

Veoma dobar sajt za Linux je www.distrowatch.com. Pozdrav!
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 05:14 - pre 232 meseci
1.) Sto se tice razike izmesju Sydneya i BG upitanj je tacno 10 sati razlike !!

2.) Posto se bavim Programiranjem rekli su mi da je za to meni najbolji slackware!!
sto znaci da samo to zelim da instaliram !!

3.) Imam 2 HD 2*120GB I na njima se nalazi Gomila MP3 Muzike ok 30 000 Pesama!
sem toga podignut mi je web server sa kojeg mogu da hostujem sajt ali to je sada najmanje bitno!! Imam Znaci 6 partcija od koje bih dve odvojio za LINUX ! sada me zanima koliko je bezbedno instalirati Linux sa vec postojecim WIN Xp a da ne izgubim slucajno moju MUziku i da sve ostalo normalno Funkcijonise !!

4.)Mislio sam da ce ovo dugao da traje skidanje ali vidim da ide brzo. Sada me zanima kako napravit bootabilan CD ( koji fajlovi i kako da se rasporede na CD ) na koliko CD da stavim ove fajlove !!

5.) Kada sam pravio 98se. da bude bootabilna onda sam morao da u Neru nadjem sliku sa HD ( boot sliku) da bi taj CD bio bootabilan e sad kako to uraditi sa slackware kako da namestim da taj CD bude bootabilna imam opciju u Neru Bootable data disk >>sa kojom sa kreirao 98se da bude bootabilna e da li sada tu radim za Linux !!

Evo bas sada citam Slackware-HOWTO.txt ali ipak ce mi trebati pomoc nebi zeleo da nesto zeznem!!!

Pozzz
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

vladab
Vladimir Bašanović
Beograd

Član broj: 9512
Poruke: 498
*.unilib.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 08:57 - pre 232 meseci
Ti verovatno skidas iso fajlove. U neru odaberi da ti nareze ISO fajl i ne bi trebalo da bude problema. Obrati paznju na formatiranje particija i mountovanje istih i neces da izgubis nista od podataka sa ostalih particija. Predlazem da prvo dobro proucis dokumentaciju (sto vec verovatno i radis) i nece biti problema. Ako imas neko konkretno pitanje, pitaj pa cemo ti odgovoriti. :O)
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 09:03 - pre 232 meseci
Citat:
sale83: 1.) Sto se tice razike tacno 10 sati razlike !!
Hvala

Citat:
2.) Posto se bavim Programiranjem rekli su mi da je za to meni najbolji slackware!!
sto znaci da samo to zelim da instaliram !!
Nisam strucnjak, Linux sam naucio, koliko sam naucio, po samoukom principu. Ipak, mislim da ne postoji nesto takvo kao "najbolji Linux". Moras imati u vidu da je Linux dosta razlicit od Windowsa - tamo je sve vise fiksno odredjeno, a u Linuxu sve zivo moze da se menja i improvizuje.

Citat:
3.) Imam 2 HD ...
Izuzetno su retki slucajevi kad neko dodje i kaze: "Ljudi, uspeo sam iz prvog pokusaja. Usudjujem se da ti garantujem da ces nesto pogresiti i ode muzika, ode XP dodjavola. Ko misli da sam preterani optimista (lapsus, pesimista) - njegova stvar, ja sam se osigurao da posle ne budem kriv. Zato sam ti i rekao ono za Live CD Knoppix KOJI SE NE INSTALIRA, MOZE I BEZ HDD U EKSTREMNOM SLUCAJU, A LINUX JE TOTALNO FUNKCIONALAN I MOZES DA VEZBAS SVE ZIVO, DOK SE NE ODLUCIS NA NJEGA ILI NESTO DRUGO STAVIS NA HDD. Retki su korisnici koji su instalirali jedan Linux na hdd i na njemu ostali do kraja. Svi probaju po nekoliko i onda se odluce.
Citat:
4.)Mislio sam da ce ovo dugao da traje skidanje ali vidim da ide brzo. 5.) Kada sam pravio 98se.

Posetio sam sajt sa koga skidas Slackware i moram da priznam da se ne snalazim uopste. Kod vecine drugih Linuxa je to spakovane u tzv. ISO-e od oko 700MB i onda to skidas kao celinu, snimis na CD kao image celinu i prvi disk je butabilan, ako ih ima vise, ili je butabilan taj jedan, ako je jedan. Evo ti sajt za spomenuti Knoppix pa pogledaj razliku i zasto ja tu ne znam nista da ti kazem za Slackware:
http://public.planetmirror.com...KNOPPIX_V3.7-2004-12-08-EN.iso

[Ovu poruku je menjao tdjokic dana 12.03.2005. u 13:38 GMT+1]
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 09:09 - pre 232 meseci
Citat:
vladab: Ti verovatno skidas iso fajlove.)

Posetio sam sajt ftp://mirror.pacific.net.au/linux/slackware/slackware-10.0/ sa koga covek to skida i nisam uspeo da nadjem ni jedan ISO, sve je u nekim detaljima. Kao sto sam vec rekao, sa tim nemam nikakvog iskustva, pa ako te ne mrzi vladab pogledaj malo...
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

axez

Član broj: 1021
Poruke: 1388
*.nat-pool.nsad.sbb.co.yu.



Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 10:37 - pre 232 meseci
Ok...bolje prestani da skidas posto to tebi ne treba vec kao sto su rekli tebi treba ISO imidz koji samo narezes na CD.
Osim toga postoji i verzija 10.1 pa uvek treba skinuti noviju.

Evo sa istog tog sajta

http://mirror.pacific.net.au/linux/slackware/slackware-10.1-iso/

Skini ISO 1 i 2 koji su instalacioni.
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 10:54 - pre 232 meseci
JOJ
Greska Ja sknio ono cudo !!
Hehe ceo dan sam skido !!!

Sad moram ponovo da skidam taj ISO ( nisam video da ima posto sma na googl naleto odma na ono !!
Idem da sad ukljucim da skida pa cu da vam javim sta je bilo !!
Znaci da skinem samo ISO 1 i 2 koji su instalacioni. OK to je 2*680 skinem ja to za 4 sata >> a sta da radim sa ostal dva fala soure u winraru i onim fajlovima van winrara !! >>> iso.asc i iso.md5
za to sve da skinem treba mi negde oko 8 sati !! tako da ce to sve sutra biti skinuto sad cu na spavanje !!


I hvala na predolizma
Javicu se ja jos hehe trebace meni saveti !!
Pozzz
Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
*.bg.wifi.vline.verat.net.

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??12.03.2005. u 14:13 - pre 232 meseci
Imam bolju ideju za tebe - http://distrowatch.com/table.php?distribution=vector, blago automatizovani Slackware, cime preskocis najdosadniji i najtezi deo detekcije i osnovnog konfigurisanja hardvera, a ima samo 1 CD, sa prilicno programa. Ostalo mozes i kasnije da skines.

ftp://ftp.ibiblio.org/pub/linu...orlinux/veclinux-5.0/iso-soho/

Evo, cak je i meni, samoESouku, uspelo da ga instaliram, podesim i pokrenem ADSL. Odlican je za pocetak. (Mnogo sam pokvaren - opet sam se izvukao od odgovornosti kad se budes zaglavio u tamo-nekom-drajveru koji bas-tebi-nikako-da-proradi a ovaj se instalira ko od shale)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

sale83
Australia
Sydney

Član broj: 41625
Poruke: 729
*.inabox.net.



+30 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??13.03.2005. u 06:43 - pre 232 meseci
Evo skino sam sva cetrir CD sa Neta!!

1) E sada kako kreisati ISO >> U neru imam opciju Create UDF/ISO1
Da li je to ta opcije sa kojom da narezem LINUX ???

Ili da idem na boot CD ( da njega pravim ) ???

Ja mislim da treba na Taj UDF/ISO1 -->>Al sto je sigurno -->Ipak ja pitam ?

Upitanju je NEREO 6

2) Particije sam kreirao sa Partition Magic 8 Dve. E sada fdisk >> komanda
Da li treba da se nesto radi sa Flopy diskom ( disketom ) -->> Ja nemam Flopy u Kompjuteru -- >> Koristim Flash Memoriju za Boot !!


Sto mozes danas ne ostavljaj za sutra!
 
Odgovor na temu

bp21000
Bogoljub Popovic
Novi Sad

Član broj: 15187
Poruke: 207
*.vdial.verat.net.



+16 Profil

icon Re: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??13.03.2005. u 11:34 - pre 232 meseci
Citat:
sale83: Evo skino sam sva cetrir CD sa Neta!!

1) E sada kako kreisati ISO >> U neru imam opciju Create UDF/ISO1
Da li je to ta opcije sa kojom da narezem LINUX ???

Ili da idem na boot CD ( da njega pravim ) ???

Ja mislim da treba na Taj UDF/ISO1 -->>Al sto je sigurno -->Ipak ja pitam ?

Upitanju je NEREO 6

2) Particije sam kreirao sa Partition Magic 8 Dve. E sada fdisk >> komanda
Da li treba da se nesto radi sa Flopy diskom ( disketom ) -->> Ja nemam Flopy u Kompjuteru -- >> Koristim Flash Memoriju za Boot !!


Evo odgovora:

1. The provided ISO is a ready-to-burn file. It's already bootable. You just have to burn it
with "File/Burn Image..." under Ahead Nero in DAO MODE If you can, please finalize the writing session.

2. Za pravljenje particija koristi komandu cfdisk nakon sto boot-ujes Slackware sa prvog CD.
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: Instalacija slackware 10.0 sa boot CD ??

[ Pregleda: 3186 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.