Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

novi kodeci, download i installacija?!

[es] :: Video kompresija :: novi kodeci, download i installacija?!

[ Pregleda: 16706 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trabl
Ivan Tanaskovic
AdHoc.rs
Beograd

Član broj: 41448
Poruke: 341
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.clubbing.rs


Profil

icon novi kodeci, download i installacija?!06.03.2005. u 18:07 - pre 232 meseci
Da li neko može da me uputi na link gde mogu downloadovati nove kodeke za DiVX?!Imam nekoliko DiVX filmova koje ne mogu gledati ni preko RedLight-a a ni M2V Playera! Isto tako, molim za malo objašnjenje u vezi installiranja istog?

Svaka informacija je od koristi...???
Clubbing.rs kreativan konkurs: Ko kaže da se kreativnost ne isplati?
 
Odgovor na temu

apex
kikinda

Član broj: 31144
Poruke: 918
82.208.201.*

Sajt: www.polovni-delovi.com


+1 Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!06.03.2005. u 18:30 - pre 232 meseci
Mozes skinuti sa bilo kog foruma npr. www.appzpla.net ili www.warezbb.org (trenutno neradi ali ce raditi). A mozda su u pitanju i Xvid filmovi tj. Xvid kompresija skini codec za Xvid pa vidi, ili bilo koji pack kodeka npr. KliteCodecPack
http://www.polovni-delovi.com - Najveći portal polovnih delova za sve tipove vozila
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!06.03.2005. u 18:55 - pre 232 meseci
Sve sto te zanima uz detaljno objasnjenje mozes pronaci na sajtu www.doom9.org
 
Odgovor na temu

trabl
Ivan Tanaskovic
AdHoc.rs
Beograd

Član broj: 41448
Poruke: 341
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.clubbing.rs


Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!07.03.2005. u 15:37 - pre 232 meseci
Codeke nissam našao na appzla.net , dok si upravu za ovaj drugu.... Trenutno
je down! Da li ima neko "te"kodeke da mi pošalje na mail,ako ima neka to i
učini slobodno! Isto tako me interesuje, da li ću installacijom tih novih
codeca poremetiti sliku na ostalim filmovima koji su mi do sada odlično
radili??


Thanx
Clubbing.rs kreativan konkurs: Ko kaže da se kreativnost ne isplati?
 
Odgovor na temu

tassotti
tassotti
Beograd

Član broj: 42389
Poruke: 149
*.verat.net.



+9 Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!07.03.2005. u 16:34 - pre 232 meseci
Instaliras ace mega kodec i sve bi trebalo da je u redu. Svrati Istvane pa cu ti dati cd ::))
 
Odgovor na temu

Logout
Na licu mjesta

Član broj: 36033
Poruke: 2
*.fesb.hr.



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!08.03.2005. u 10:34 - pre 232 meseci
Ej ima neki program VideoLan otvara sve zive stvari ako nekoga zanima mogu mu poslati na mail!!
"I don't have a computer. Is the internet available in book form?"
 
Odgovor na temu

Pali zari

Član broj: 49892
Poruke: 634
*.verat.net.



+27 Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!08.03.2005. u 14:32 - pre 232 meseci
Brate sta se mucis uzmi bs player najjaci je sve pusta
For those about to rock I solute you!
Besmrtne reci, Besmrtog benda.
AC/DC
 
Odgovor na temu

Logout
Na licu mjesta

Član broj: 36033
Poruke: 2
*.fesb.hr.



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!08.03.2005. u 15:27 - pre 232 meseci
Koristim ja bs ali neke stvari koje ne moze otvoriti bs, vlc ga otvara bez problema, ali bs je zakooon!
"I don't have a computer. Is the internet available in book form?"
 
Odgovor na temu

trabl
Ivan Tanaskovic
AdHoc.rs
Beograd

Član broj: 41448
Poruke: 341
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.clubbing.rs


Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!11.03.2005. u 11:07 - pre 231 meseci
Hmmm... Skinuuo sam BS Player i opet isto!
Ajd leba ti, čovek, pošalji mi taj VideoLan ..Ali ako je pristojne
veličine!Jer imam Dial-Up konekciju..Imaj milosti!Hvala!
Clubbing.rs kreativan konkurs: Ko kaže da se kreativnost ne isplati?
 
Odgovor na temu

Goggi
Nis

Član broj: 44747
Poruke: 22
212.200.69.*



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!13.03.2005. u 18:57 - pre 231 meseci
Pazi sad proverana stvar,stavis kodeke( 5.05 bundle,ffd show,ac3 filter nki novi,xvid novi)i to je to,apsolutno ti rade svi filmovi koji nisu vcd,a poneki i od njih radi,za vcd imas neke druge kodeke,nikakva pakovanja,poslusaj strucnjaka,pozdrav.
 
Odgovor na temu

Bojsane
Beograd

Član broj: 6140
Poruke: 349
*.beoland.sezampro.yu.



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!13.03.2005. u 20:27 - pre 231 meseci
Citat:
trabl: Hmmm... Skinuuo sam BS Player i opet isto!
Ajd leba ti, čovek, pošalji mi taj VideoLan ..Ali ako je pristojne
veličine!Jer imam Dial-Up konekciju..Imaj milosti!Hvala!


Evo ti sajt:http://www.videohelp.com/

Tu imaš i videolan sa njime stvarno radi sve...
 
Odgovor na temu

trabl
Ivan Tanaskovic
AdHoc.rs
Beograd

Član broj: 41448
Poruke: 341
*.net
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.clubbing.rs


Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!14.03.2005. u 15:41 - pre 231 meseci
POzdrav goggi,
A gde da nađem te kodeke?!
Clubbing.rs kreativan konkurs: Ko kaže da se kreativnost ne isplati?
 
Odgovor na temu

Gjagji
PR

Član broj: 11818
Poruke: 288
*.dardanet.net.



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!15.03.2005. u 15:34 - pre 231 meseci
Citam par dana ovo, i pozelim da se umesam. Ako imas instaliran NERO6.xxx ili ffdshow, velike su sanse da ce ti se pustati svi divx fajlovi. U suprotnom, stvar se svodi na 3 razlicita kodeka:

1. Divx3.11(.12) fourcc DIV3, DIV4
2. Divx4 -> Divx5.xx fourcc DIVX
3. Xvid (0.8x->1.xx) fourcc XVID

Ovde ne uplicemo .wmv .mov ili .rm (microsoft, quicktime, realplayer) i njihove varijante mpeg4 kompresije. Isto tako je problematican Angel Potion divx3.xx, koji je pun bagova i problema, pa ne preporucujem njegovo instaliranje (malo je filmova kompresovano sa njime). Najnovije je H264 i nero digital, ali ja jos nisam naisao na filmove kompresovane ovime.

Teoretski, ffdshow treba da otvara sve 3 varijante, ali sam nailazio na probleme sa divx3.11. Ovaj divx3.11 preporucujem zbog moguce kompresije audio fajla sa Divx audio kodekom, koji je posle te verzije divxa umro, pa se nigde vise ne pojavljuje za instaliranje.
Kad vec pominjem zvuk, cesto je potreban i AC3 filter, za filmove koji imaju zvuk u tom obliku.
Divx ce pustati Xvid filmove (vazi i obrnuto), a sami kreatori Xvida, potvrdjuju da je dekoder Divx-a nesto brzi od Xvid-a (ovo ne vazi za enkoder sa odgovarajucim kvalitetom slike). Iz poslednje recenice se moze zakljuciti da je dovoljno instalirati samo 2 Divx kodeka:

Divx3.11 i Divx5.xx.

i jedan audio filter

AC3 filer

Kodek pakovi su smrt za operativni sistem, pogotovo ako ih laik instalira po principu 'od viska ne boli glava'... Za jos teksta na temu probaj www.fourcc.org, pa izaberi 'video codecs'

Hvala na paznji!!!
 
Odgovor na temu

bagzi77
Srbija

Član broj: 51378
Poruke: 24
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!15.05.2005. u 03:25 - pre 229 meseci
MV2 player je extra i na svim uporednim testovima pokazuje da je jedan od najboljih.
Ako nekoga zeza neka promeni verziju.
Prva verzija radi extra.
Napravite mesta za Bagzija !
 
Odgovor na temu

shomyguca

Član broj: 79421
Poruke: 1
*.etf.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!30.12.2005. u 17:29 - pre 222 meseci
Imam problem, instalirao sam neke "nimo" kodeke i sada mi filmovi seckaju i u BS plejeru i u DIVX plejeru?! POMAGAJTE
 
Odgovor na temu

Cileinteractiv
Zoran Petrovic
Isurance agent
VIG
Lokacija: Novi Sad

Član broj: 43360
Poruke: 2738
82.208.195.*



+3 Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!30.12.2005. u 18:31 - pre 222 meseci
Pozdrav! Posto ti je ovo prva poruka na forumu cisto da te upitim da do resenja mnogih problema mozes doci pretragom na ovom forumu jer je o mnogim pitanjima vec mnogo receno. Za pocetak predlazem da uklonis 'Nimo pack' sa racunara.
 
Odgovor na temu

Mister_rap
SE at Viacom

Član broj: 8822
Poruke: 2540
*.crnagora.net.

Jabber: mister_rap@jabber.com


+21 Profil

icon Re: novi kodeci, download i installacija?!30.12.2005. u 21:51 - pre 222 meseci
Citat:
shomyguca: Imam problem, instalirao sam neke "nimo" kodeke i sada mi filmovi seckaju i u BS plejeru i u DIVX plejeru?! POMAGAJTE


Cile ti je dao pravi odgovor:) vjerujem da ces se snaci!
Pozdrav.
 
Odgovor na temu

[es] :: Video kompresija :: novi kodeci, download i installacija?!

[ Pregleda: 16706 | Odgovora: 16 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.